کدام کشورها بیشترین کاربران اینستاگرامی را دارند؟
موبایل

کدام کشورها بیشترین کاربران اینستاگرامی را دارند؟

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

شبکه اجتماعی اینستاگرام یکی از برترین و محبوب ترین شبکه های اجتماعی جهان است که کاربران بسیاری دارد. اخیرا آمار استفاده از اینستاگرام در کشورهای مختلف بیان شده و طی آن لیستی از کشورهای دارنده بیشترین کاربر فعال در اینستاگرام معرفی شده اند. در این لیست ۱۰ کشور دارنده بیشترین کاربران اینستاگرامی در جهان قرار گرفته اند که نام ایران نیز در آن وجود دارد.

اینستاگرام (Instagram) یکی از جذاب ترین و محبوب ترین شبکه‌های اجتماعی برای کاربران فضای مجازی مخصوصا کاربران جوان و نوجوان می باشد که توانسته در جهان کاربران بسیاری کسب کند که ایران نیز از این قانون مستثنی نیست. طبق آمار بدست آمده این شبکه اجتماعی در سال ۲۰۱۷ میلادی توانست تعداد کاربران خود را به بیش از ۸۰۰ میلیون کاربر فعال برساند.   

یکی از مراکز آمارگیری بین المللی اخیرا آماری از کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر کرده است. این آمار که مربوط به سال ۲۰۱۸ میلادی می باشد حاوی فهرستی از ۱۰ کشور دنیا که دارای بیشترین تعداد کاربران اینستاگرام هستند می باشد.

بیش از ۲۴ میلیون کاربر ایرانی اینستاگرام

اما جالب این که ایران نیز در بین کشورهای دارنده بیشترین کاربر در اینستاگرام می باشد. البته با توجه به محبوبیت اینستاگرام در ایران این موضوع چیز عجیبی نیست. طبق این آمار کاربران ایرانی اینستاگرام به بیش از ۲۴ میلیون کاربر فعال رسیده است و همین تعداد کاربر باعث شده ایران در رتبه هفتم رده بندی بیشترین کاربران اینستاگرام قرار گیرد.

کاربر ایرانی اینستاگرام

در آمار منتشر شده اولین کشور که دارای بیشترین کاربر در اینستاگرام می باشد آمریکا با ۱۱۰ میلیون کاربر است که البته با توجه به آمریکایی بودن اینستاگرام این موضوع طبیعی است و کاربران آمریکایی از شبکه اجتماعی ملی خود استفاده می کنند. رتبه دوم مربوط به برزیل است که در آن حدود ۵۷ میلیون کاربر از اینستاگرام استفاده می کنند. کشور اندونزی با ۵۳ میلیون کاربر فعال در اینستاگرام در رتبه سوم قرار گرفته است. همچنین کشورهای هند، ترکیه و روسیه نیز با ۵۲، ۳۳ و ۲۹ میلیون کاربر در رتبه های چهارم، پنجم و ششم قرار گرفته اند.

لیست کشورهای دارنده بیشترین کاربر در اینستاگرام

طبق این آمار حدود ده کشور در آن رده بندی شده اند در زیر فهرستی این کشورها قرار گرفته است. لیست کشورهایی که بیشترین تعداد کاربران اینستاگرامی در جهان را دارند به این شرح می باشد:

۱- ایالات متحده آمریکا (۱۱۰ میلیون)
۲- برزیل (۵۷ میلیون)
۳- اندونزی (۵۳ میلیون)
۴- هند (۵۲ میلیون)
۵- ترکیه (۳۳ میلیون)
۶- روسیه (۲۹ میلیون)
۷- ایران (۲۴ میلیون)
۸- ژاپن (۲۲ میلیون)
۹- انگلستان (۲۱ میلیون)
۱۰- مکزیک (۲۰ میلیون)

لازم به ذکر است که کاربران ایرانی تنها در دیگر شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها همچون تلگرام، واتس آپ، توییتر و ... نیز فعال هستند و در این برنامه ها نیز آمار نصب بالایی را به خود اختصاص داده اند.

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۱)

گلنار

ایران بیست میلیون کاربر اینستاگرام داره، بیشترشون هم مدلینگ هستند

۴ ماه پیش