نصب تلگرام روی گوشی و دریافت کد فعال سازی
موبایل

نصب تلگرام روی گوشی و دریافت کد فعال سازی

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

پس از فیلترینگ تلگرام و محدود شدن دسترسی کاربران به این پیام رسان خارجی بسیاری از کاربران ایرانی جهت نصب اپلیکیشن تلگرام و دریافت کد فعال سازی از طریق پیامک با مشکل مواجه شدند. برای حل این مشکل روشهایی وجود دارد که در ادامه این روش ها را جهت حل مشکل  نصب تلگرام و دریافت کد فعال سازی برای شما ذکر خواهیم کرد.

مشکل دریافت کد فعال سازی از طریق پیامک پس از فیلتر شدن تلگرام بوجود آمد و علت آن اعمال محدودیت توسط اپراتورهای تلفن همراه داخل کشور می باشد. به دلیل ممنوع بودن استفاده از تلگرام اپراتورها نیز شماره های آن را مسدود کرده اند. بنابراین قصد داشته باشید برای اولین بار از تلگرام استفاده کنید و یا این که پس از حذف اپلیکیشن تلگرام از روی گوشی خود قصد نصب مجدد آن را داشته باشید امکان دریافت پیامک کد اعتبار سنجی برای شما وجود ندارد و شما عملا نمی توانید تلگرام را نصب کرده و از آن استفاده کنید.

مشکل مذکور حتی زمانی که از نرم افزارهای تغییردهنده آی پی (وی پی ان یا فیلترشکن) استفاده می شود نیز پابرجاست و از بین نمی رود. علت هم این است که این محدودیت (عدم دریافت کد فعال سازی) ارتباطی با آی پی شما ندارد که بخواهید از فیلترشکن استفاده کنید. مشکل مربوط به اپراتور اپراتور سیم کارت می باشد و این اپراتور است که اقدام به بستن پیامک ارسالی از سوی تلگرام کرده است.

توصیه می شود در صورت امکان از حذف کردن اپلیکیشن یا حساب کاربری تلگرام از روی دستگاه خود خودداری کنید تا مشکلی در خصوص فعال سازی مجدد حساب و دریافت پیامک فعال سازی جهت ورود به حساب برای شما به وجود نیاید. تلگرام در حال حاضر راهکاری جهت حل این مشکل ارائه نکرده است اما گفته شده در آینده این پیام رسان امکان دریافت کد فعال سازی از طریق ایمیل را نیز فراهم خواهد کرد.

با تمام این اوصاف روشهایی جهت دریافت پیامک تاییدیه تلگرام در گوشی وجود دارد که با استفاده از آنها می توان در نصب تلگرام و فعال سازی آن تاحدودی موفق شد. این روشها را در ادامه با هم بررسی خواهیم کرد.

- نصب برنامه تلگرام روی دستگاهی دیگر

در صورتی که قصد دارید برنامه تلگرام را از روی دستگاه خود حذف کنید (جهت پاکسازی گوشی و بازگردانی به حالت کارخانه) لازم است پیش از آن تلگرام را روی دستگاه دیگری همچون رایانه یا تبلت و یا گوشی دیگر نصب کرده و حساب کاربری خود را در آن باز کنید. در این حالت تلگرام کد فعال سازی را از طریق پیام تلگرام (نه پیامک) به شما ارسال می کند و شما می توانید به راحتی وارد حساب خود شده و به طور همزمان از حساب تلگرام خود در دو دستگاه استفاده کنید.

نصب تلگرام روی دستگاه های دیگر

پس از انجام این کار می توانید با خیال خیال راحت برنامه تلگرام را از روی گوشی خود حذف کنید. پس از انجام کار و بازگردانی گوشی به حالت کارخانه جهت نصب دوباره تلگرام هیچ نگرانی وجود ندارد. زیرا کد تاییدیه از طریق پیام تلگرام به دستگاه دوم شما ارسال می شود و به این صورت می توانید کد را در گوشی خود وارد کرده و حساب خود را فعال نمایید.

- استفاده از تلگرام وب

اگر دستگاه دیگری در دسترس شما وجود نیست و به طور کلی امکان نصب تلگرام در دستگاه دوم برای شما مقدور نیست می توان از نسخه وب تلگرام استفاده کرد. تلگرام وب نسخه وبی تلگرام است که برای دسترسی به آن می توان از طریق آدرس وب سایت تلگرام اقدام نمود. پس از وارد شدن به سایت تلگرام به قسمت تلگرام وب مراجعه کنید. در صفحه مربوط به تلگرام وب باید شماره تلفن همراه و نام کشور خود را وارد کنید تا کد فعال سازی از طریق پیام تلگرام به گوشی شما ارسال شود.

استفاده از تلگرام وب

پس از فعال سازی و ورود به حساب تلگرام از طریق تلگرام وب صفحه مرورگر خود را باز نگه داشته و عملیات حذف اپلیکیشن و پاکسازی گوشی خود را انجام دهید. پس از اتمام کار و نصب مجدد تلگرام حذف شده کد فعال سازی از طریق تلگرام وب به شما ارسال خواهد شد و شما کد ارسال شده را در صفحه مرورگرتان مشاهده خواهید کرد.

- نصب نسخه های غیررسمی تلگرام

اگرچه تلگرام فیلتر شده و امکان استفاده از نسخه رسمی آن وجود ندارد اما برخی از تلگرام های غیر رسمی (پوسته تلگرام) نظیر تلگرام طلایی (طلاگرام)، هاتگرام و تلگرام دی آر که دارای فیلترشکن داخلی هستند همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند. در عین حال بحث هایی در خصوص ناامن و جاسوس بودن این پوسته های غیررسمی مطرح می باشد اما همچنان دارای میلیون ها کاربر هستند. بنابراین استفاده از نسخه های غیررسمی تلگرام راه حل دیگری جهت فعال سازی حساب تلگرام می باشد.

نصب نسخه های غیررسمی تلگرام؛ تلگرام طلایی، هاتگرام و تلگرام دی آر

پس در صورتی که به تلگرام خود را از روی گوشی حذف کرده اید و در حال حاضر هیچ نسخه فعالی از تلگرام را در دست ندارید بهتر است از این روش استفاد کرده و دست به نصب نسخه های غیررسمی تلگرام بزنید. جهت انجام این کار لازم است یکی از نسخه های غیررسمی تلگرام که در حال حاضر فعالیت دارند را روی گوشی هوشمند خود نصب کنید. پس از آن از طریق تلگرام غیررسمی وارد حساب خود شده و پیامک تایید حساب را وارد کنید.

پس از فعال شدن حساب در صورتی که قصد استفاده از پوسته های غیررسمی را ندارید می توانید تلگرام رسمی را نصب کرده و پس از دریافت کد فعال سازی از طریق نسخه غیررسمی و فعال سازی نسخه اصلی تلگرام در نهایت و پس از پایان کار تلگرام غیررسمی را حذف نمایید.

- نصب تلگرام با استفاده از شماره مجازی

روش دیگری جهت نصب تلگرام و دسترسی به این پیام رسان استفاده از شماره مجازی است. این آخرین روش است و تنها در صورتی باید از آن استفاده کرد که هیچ یک از روش های فوق موثر نبوده و دسترسی به تلگرام را برای شما فراهم نکرد. علتش هم این است که در صورت استفاده از شماره مجازی شما قادر به بازکردن حساب قبلی خود نبوده و باید حساب کاربری جدیدی را در تلگرام ایجاد کنید. 

نصب تلگرام با استفاده از شماره مجازی

به هر حال جهت استفاده از این روش لازم است از برنامه های ساخت شماره مجازی نظیر TextNow استفاده کنید. پس از دریافت شماره مجازی تلگرام خود را روی دستگاه نصب کرده و از طریق آن شماره حساب کاربری تلگرام خود را ایجاد کنید. پیامک تاییدیه به شماره مجازی ارسال خواهد شد و شما می توانید از این طریق حساب جدید خود را فعال کنید.

استفاده از این روش تنها زمانی مفید است که شما نیاز به استفاده از تلگرام داشته باشید و راه دیگری برای حل مشکل وجود نداشته باشد. همچنین جهت مشاهده لیست مخاطبین در حساب جدید می توانید از شماره یا آیدی جهت این کار اقدام کنید.

- ورود به تلگرام با ایمیل (دریافت کد در ایمیل)

در زمان فیلترینگ تلگرام و مسدود شدن پیامک فعال سازی این پیام رسان توسط اپراتورهای تلفن همراه بسیاری از کاربران به دنبال روش برای دریافت کد تلگرام در ایمیل یا جیمیل هستند و می خواهند بدانند که آیا روشی وجود دارد که با استفاده از آن بتوان با ایمیل وارد تلگرام شد؟ متاسفانه در پاسخ به این سوال کاربران باید بگوییم که خیر! تلگرام یک پیام رسان مبتنی بر شماره موبایل است و ثبت نام در آن تنها با استفاده از شماره موبایل انجام می شود. به همین دلیل امکان ثبت نام در تلگرام به وسیله ایمیل و بدون داشتن شماره موبایل وجود ندارد و طبیعتا دریافت کد فعال سازی آن هم از طریق ایمیل وجود ندارد. سایت هایی مدعی هستند روشی برای دریافت کد تلگرام در ایمیل وجود دارد اما با ورود به آنها تنها همین روش های فوق را در آن مشاهده می کنید و خبری از روش های مبتنی بر ایمیل نیست.

منبع: superfamilyprotector.com

به این مطلب امتیاز دهید (امتیاز ۳.۸ از ۵ از مجموع ۳۲ رای)

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (۸)

fate.mir.

مقاله تون عالی بود مشکل من حل شد با تشکر

۲ سال پیش
سعید

واقعا خیلی برنامه عالی هست بهترن ۱تو ایران روش نیومده

۳ سال پیش
شیوا

برای من که هر کاری می کنم پیامک نمیاد. هم ایرانسل رو تست کردم هم همراه اول. هم از نسخه وب تست کردم و هم از موبایل. هر کاری می کنم پیامک نمیاد. اما بقیه رو که می بینم بدون مشکل دارند کار می کنند و حتی با برنامه های جانبی مثل موبوگرام راحت وارد می شند و فیلترشکن هم نصب نمی کنند خودکار پروکسی داره

۳ سال پیش
سعید

کسایی که برنامه تلگرامشون رو حذف کردن و الان دوباره میخوان نصبش کنند براشون پیامک فعالسازی اراسل نمیشه چون قبلا از اکانت تلگرامشون خارج نشده بودن و به خاطر تلگرام میبینه حساب شما فعاله و کد رو به برنامه ارسال میکنه (نه پیامک) به خاطر این نمیتونید کد فعالسازی رو دریافت کنید و مرحله تایید کد رو رد کنید. من یک ترفندی زدم که باهاش تونستم مشکل رو حل کنم. کسایی که این مشکل رو دارند راه حلی رو که میگم امتحان کنند.

باید مثل قبل برای فعلا سازی تلگرام اقدام کنید و وارد اون صفحه ای بشید که بهتون میکه پیام کد ارسال شده ولی شما پیام رو دریافت نمی کنید. توی همین مرحله صبر کنید و مراحل بعد رو از طریق یک گوشی دیگه انجام بدید تا کد فعالسازی رو توی گوشی دیگه دریافت کنید و توی گوشی خودتون وارد کنید تا حسابتون فعال بشه.

از یه نفر دیگه که تلگرام توی گوشی خودش داره و تلگرامش هم فعاله بخواید که تو برنامه وارد بخش تنظیمات بشه و گزینه اضافه کردن اکانت رو بزنه و بعد شماره شمارو رو وارد کنه (همون شماره ای که پیامک براش نمیاد). من این کار رو انجام دادم و پیامک کد برای سیمکارت ارسال شد و کد رو توی گوشی خودم وارد کردم.

۳ سال پیش
tala

مگر نمیگفتن تلگرام ضدفیلتر هست و کسی نمیتونه فیلترش کنه. پس چرا هم خودش فیلتر شده هم شماره پیامکش؟!!

۴ سال پیش
ضرابی

فکر می کنم اگر از نسخه های غیررسمی مثل ویدوگرام و تکی گرام استفاده کنید پیامک فعال سازی هم ارسال میشه

۴ سال پیش
حسین

فایده نداره هر کار کنی باز هم پیام فعال سازی ارسال نمیشه به خاطر اینکه اپراتورهای موبایل شماره تلگرام رو بلاک کردن تا کاربران اگر فیلترینگ رو دور زدن دیگه نتونن حسابشون رو فعال کنند

۴ سال پیش
nola

من گوشیمو عوض کردم حالا تو گوشی جدیدم تلگرام رو نصب کردم اما هر کاری می کنم کد فعال سازی ارسال نمیشه. از طریق وب هم امتحان کردم اما اونم نشد.
کسی میدونه مشکل چیه؟

۴ سال پیش