بالاترین سرعت اینترنت دنیا مربوط به کدام کشور است؟
شبکه و امنیت

بالاترین سرعت اینترنت دنیا مربوط به کدام کشور است؟

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

یکی از شرکتهای فعال در زمینه تکنولوژی و فناوری اطلاعات در سال ۲۰۱۷ وضعیت اینترنت ۱۴۹ کشور جهان را بررسی کرده و طبق آن لیست کشورهای دارای بیشترین سرعت اینترنت را منتشر کرده است. در ابتدای این لیست نام کره جنوبی به چشم می خورد که سرعت اینترنت این کشور ۲۸.۶ مگابیت در ثانیه می باشد. بعد از کره جنوبی کشور نروژ با سرعت ۲۳.۵ مگابیت در ثانیه بالاترین سرعت اینترنت جهان را در اختیار دارد.

سرعت اینترنت در کشورهای مختلف متفاوت است و هر کشوری با توجه به زیرساختهای مخابراتی سرعتی را پشتیبانی می کند و آن را به کاربران خود ارائه می دهد. طبق تلاش های انجام شده جهت تحلیل سرعت اینترنت کشورهای مختلف آمار جالبی بدست آمده است. این شرکت تکنولوژی میلیاردها درخواست ورودی به یک بستر بین المللی را بررسی کرده و بر اساس آن آمار خود را منتشر کرده است.

سرعت اینترنت یکی از مولفه های مهم در فضای مجازی و شبکه می باشد و افزایش آن باعث استفاده آسان از اینترنت و جلب رضایت کاربران خواهد شد. در کشورهای مختلف خدمات اینترنتی متفاوت است و این موضوع بسته به زیرساخت های مخابراتی و تکنولوژی های بکار رفته در آن متفاوت است بطوری که سرعت اینترنت در دنیا از ۲۸ مگابیت در ثانیه که مربوط به کره جنوبی است شروع می شود و به یمن با سرعت ۳۰۰ کیلوبیت یا ۰.۳ مگابیت در ثانیه ختم می شود. 

بیشترین سرعت اینترنت در دنیا چقدر است؟

پس مشخص است که تفاوت سرعت اینترنت در کشورها تا چه حد فاحش است و این تفاوت ناشی از زیرساختها و تجهیزات مخابراتی کشورها می باشد. البته باید گفت که زیرساخت های مخابراتی کشورها نیز تحت تاثیر پیشرفت تکنولوژی در آن کشور می باشد و هر چه کشور مورد نظر از نظر تکنولوژی و فناوری پیشرفته تر باشد قطعا زیرساخت های مخابراتی بهتری خواهد داشت.

با توجه به مطالب فوق طبیعی است که بیشترین سرعت اینترنت جهان مربوطه به چه کشورهایی باشد. کشورهای کره جنوبی، نروژ و سوئد سه کشور فعال در زمینه تکنولوژی و تجارت جهانی هستند که روند رشد فناوری و اینترنت در آنها بسیار بالا می باشد. سرعت اینترنت در این کشورها به ترتیب ۲۸، ۲۳ و ۲۲ مگابیت در ثانیه می باشد. این سرعت بالای اینترنت حاکی از زیرساخت مخابراتی پیشرفته در این کشورها می باشد. 

بالاترین سرعت اینترنت

لازم به ذکر است که مقادیر مذکور حاکی از میانگین سرعت اینترنت در کشورها می باشد و قطعا حداکثر سرعت اینترنت در این کشورها متفاوت است. به عنوان مثال بیش از نیمی از اتصالات اینترنتی کره جنوبی سرعتی بالاتر از ۱۵ مگابایت برثانیه دارند.

در این گذارش همچنین میانگین سرعت اینترنت جهان ۷.۲ مگابیت در ثانیه تخمین زده شد که نسبت به آمارگیری گذشته رشد خوبی داشته است که این موضوع حاکی از رشد تکنولوژی و اینترنت در کشورهای دنیا می باشد.

کشورهای دارای بالاترین میانگین سرعت اینترنت

در ادامه لیست ده کشور دارنده بالاترین سرعت اینترنت در جهان قرار گرفته است که کره جنوبی با بیشترین سرعت در صدر لیست و آمریکا با کمترین سرعت در انتهای لیست قرار گرفته است. لازم به ذکر است که آمار پیش رو نسبت به آمارگیری سال گذشته تغییراتی داشته و جای برخی کشورها با یکدیگر تغییر کرده است.

۱- کره جنوبی: ۲۸.۶ مگابیت در ثانیه
۲- نروژ: ۲۳.۵ مگابیت در ثانیه
۳- سوئد: ۲۲.۵ مگابیت در ثانیه
۴- هنگ کنگ: ۲۱.۹ مگابیت در ثانیه
۵- سوئیس: ۲۱.۷ مگابیت در ثانیه
۶- فنلاند: ۲۰.۵ مگابیت در ثانیه
۷- سنگاپور: ۲۰.۳ مگابیت در ثانیه
۸- ژاپن: ۲۰.۲ مگابیت در ثانیه
۹- دانمارک: ۲۰.۱ مگابیت در ثانیه
۱۰: آمریکا: ۱۸.۷ مگابیت در ثانیه

لازم به ذکر است که طبق این بررسی ها میانگین سرعت اینترنت در ایران ۴.۷ مگابیت در ثانیه تخمین زده شده که نسبت به سال های گذشته رشد داشته است و بنابر گفته مسئولین در آینده شاهد سرعت ۴ برابری اینترنت در کشور خواهیم بود.

لیست کشورهای دارای بیشترین سرعت اینترنت در جهان

همانطور که ذکر شد سرعت های مذکور میانگین سرعت اینترنت می باشند و قطعا سرعت های بالاتر از این نیز در کشورها وجود دارد. اما در ادامه قصد داریم حداکثر سرعت اینترنت در کشورهای مختلف را برای شما بیان کنیم مشخص شود کدامیک از کشورها بیشترین سرعت اینترنت در دنیا را در اختیار دارد.

اینترنت پرسرعت

لیست زیر (به نقل از ایسنا) ۲۰ کشور ارائه دهنده بالاترین سرعت اینترنت به کاربران خود در دنیا می باشند که هنگ کنگ با سرعت ۶۵.۴ مگابایت در ثانیه در صدر لیست قرار دارد و بعد از آن کره جنوبی و ژاپن در رتبه های دوم و سوم قرار گرفته اند.

۱- هنگ کنگ: ۶۵.۴ مگابایت در ثانیه
۲- کره جنوبی: ۶۳.۴ مگابایت در ثانیه
۳- ژاپن: ۵۲ مگابایت در ثانیه
۴- سنگاپور: ۵۰.۱ مگابایت در ثانیه
۵- رومانی: ۴۵.۴ مگابایت در ثانیه
۶- لاتویا: ۴۳.۱ مگابایت در ثانیه
۷- تایوان: ۴۲.۷ مگابایت در ثانیه
۸- هلند: ۳۹.۶ مگابایت در ثانیه
۹- بلژیک: ۳۸.۵ مگابایت در ثانیه
۱۰- سوئیس: ۳۸.۴ مگابایت در ثانیه
۱۱- بلغارستان: ۳۷ مگابایت در ثانیه
۱۲- آمریکا: ۳۷ مگابایت در ثانیه
۱۳- کویت: ۳۶.۴ مگابایت در ثانیه
۱۴- امارات: ۳۶ مگابایت در ثانیه
۱۵- انگلستان: ۳۵.۷ مگابایت در ثانیه
۱۶ کانادا: ۳۴.۸ مگابایت در ثانیه
۱۷- جمهوری چک: ۳۴.۸ مگابایت در ثانیه
۱۸- ماکائو: ۳۴.۴ مگابایت در ثانیه
۱۹- سوئد: ۳۳.۱ مگابایت در ثانیه

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (۰)