معرفی بهترین و شلوغ‌ترین چت روم های فارسی
دنیای وب

معرفی بهترین و شلوغ‌ترین چت روم های فارسی

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

چت روم فضایی مناسب برای کاربران اینترنت می باشد تا در آن به گفتگوی اینترنتی چند نفره بپردازند و در آن بدون محدودیت با یکدیگر بحث کنند. همین ویژگی چت روم باعث شده کاربران بسیاری را به خود جذب کند. به همین دلیل ما قصد بهترین و شلوغ ترین چت روم های فارسی را به شما معرفی کنیم تا به راحتی از آنها استفاده کنید. چت روم هایی که محل مناسبی برای چت کردن و گفتگوی آنلاین می باشد.

در گذشته که امکانات ارتباطی نظیر گوشی، تلفن، لپ تاپ به این وسعت وجود نداشت و کاربران برای ارتباط غیرحضوری با یکدیگر تنها می توانستند از تلفن استفاده کنند. اما با راه اندازی اینترنت فرصتی مناسبی برای کاربران فراهم شد تا با استفاده از آن به ارتباط با دیگران مشغول شوند. این ارتباط در ابتدا با ایمیل بود اما پس از مدتی چت روم ایجاد شد و کاربران به استفاده از چت روم روی آوردند.

چت روم (chat room) به معنی اتاق گفت و گو یا اتاق گپ زدن است و کاربران اینترنت می توانند در آن با یکدیگر به صورت دو یا چند نفره صحبت کرده و گپ بزنند. همین عدم محدودیت در چت روم ها و امکان صحبت گروهی باعث شده بسیاری از کاربران به آن علاقه مند شده و وقت خود را در آن صرف گفتگو با دوستان خود کنند. برخی نیز در چت روم ها دوست های جدیدی پیدا می کنند. 

یاهو مسنجر؛ اولین چت روم اینترنتی

در ابتدای امر چت روم ها به این وفور نبودند و تنها یک چت روم آن هم چت روم یاهو بود که برای کاربران امکان ارتباط اینترنتی را فراهم می کرد. چت روم یاهو با نام «یاهو مسنجر» (Yahoo messenger) تنها چت روم موجود بود که بسیاری از کاربران ایرانی نیز از آن استفاده می کردند و در آن مشغول به چت کردند بودند. اما بعد از مدتی چت روم های مختلفی ایجاد شد که بسیاری از آنها نیز ایرانی بودند.

از جمله ویژگی های مثبت چت روم ها عبارت است از: امکان صحبت گروهی و چند نفره، گفتگوی آنلاین و از راه دور، رایگان و بدون هزینه بودن، پیدا کردن دوست های بیشتر، آزادی عمل در گفتگو و ... در عین حال چت روم ها ویژگی های منفی نیز دارند که عبارت است از: ناشناخته بودن کاربران، محدودیت نداشتن آن، امکان فریب افراد و ...

پیام رسان جای چت روم را گرفت

تا مدتها این چت روم های فارسی برای کاربران جذاب بود و رونق فراوانی داشتند اما با ورود پیام رسان ها ورق برگشت و این چت روم ها از رونق افتادند. در حقیقت پیام رسان ها همان چت روم ها بودند که به وسیله یک نرم افزار ارائه شدند. پیام رسان هایی همچون واتس آپ، وی چت و تلگرام که هر یک پس از ورود خود علاوه بر ارائه خدمات جانبی برای چت و گفتگوی اینترنتی، بازار چت روم ها را نیز خلوت تر کردند. 

چت روم های فارسی

در حال حاضر که پیام رسان های مختلفی معرفی شده است که بسیاری از آنها نظیر سروش، ایتا، آی گپ و بیسفون ایرانی هستند. همین باعث شده دیگر چت روم ها رونق گذشته را نداشته باشند و کاربران آنها بسیار کم شده باشد. اما در عین حال برخی از چت روم ها همچنان فعالیت دارند و کاربران در آنها به گفتگو می پردازند.

لیست برترین و شلوغ‌ترین چت روم های فارسی

به همین دلیل ما قصد داریم برخی از برترین و شلوغ ترین چت روم های ایرانی را به شما معرفی کنیم. چت روم هایی که روزی هزاران کاربر در آن به چت پرداخته اند اما الان بسیار از رونق افتاده اند. در ادامه لیست شلوغ ترین چت روم های فارسی را مشاهده کنید.

- پرشین چت (chatpersian.in)
- ناز چت (nazchat.org)
- ناز باران چت (nazbaranchat.net)
- مهگل چت (mahgolchat.com)
- ناز چت (nazchat.info)
- باران چت (roombaran.xyz)
- صحرا چت (sahrachat.com)
- آلوچه چت (aloochechat.ir)
- آپارات چت (aparatchat.org)
- عسل چت (asaalchat.org)
- شما چت (shomachat6.ir)
- پرشین چت (persianchat.in)
- نازی چت (nazichat.com)
- میهن چت (mihanchat.com)
- شلوغ چت (chattshlog8.ir)
- چت شلوغ (chatshllogh22.ir)
- افرو چت (afrochat.tk)
- مهر چت (chatmehr.com)
- چت باران (chatbaran.cc)
- لیس گپ (lissgap.com)
- بیتا چت (permaspc.ir)
- سون چت (gapseven.ir)
- گل چت (gol-chat.ir)
- سون چت (catir.ir)
- تله کلوب (telecloob.ir)
- شیرین چت (sheerinchat.ir)
- سون چت (nazirain.com)
- الماس چت (almaschat.com)
- گلشن چت (golshanchat.in)
- باحال چت (bahalchatt.ir)
- آواز چت (chatavaz.in)
- آناهیتا چت (anahitachat.com)
- نگین چت (neginchat.org)
- چت روم (chathoora.ir)
- چت به چت (chatbechat.com)
- چت روم فارسی (chatroompersian.ir)
- تنها چت (tanha6.ir)
- خلیج چت (khalijchat.ir)
- ققنوس چت (ghghnooschat.ir)
- آی‌ناز چت (chataynaz.ir)
- راحت چت (rahatchat.com)
- مهسان چت (mahsanchat.ir)
- خوشحال چت (khoshhalgap.ir)

باید توجه داشت که این موارد تنها چت روم های فارسی و ایرانی نیستند و ده ها چت روم فارسی وجود دارد که روزی کاربران بسیاری در آن به چت کردن مشغول می شدند اما اکنون از رونق افتاده اند. به همین جهت ما همه چت روم های فارسی را معرفی نکردیم و تنها به بهترین و شلوغ ترین های آنها بسنده کردیم. در عین حال ممکن است برخی از موارد ذکر شده به جهت عدم رعایت شئونات اسلامی توسط شورای تعیین مصادیق محتوای مجرمانه فیلتر شده باشند.

در عین حال باید دقت کنید که چت روم محل مناسبی برای دوست یابی، همکاری و ازدواج نیست و اعتماد به افراد حاضر در چت روم ممکن است برای شما گران تمام شود. در چت روم فرد هر نامی را که بخواهد انتخاب می کند و ممکن است برخی افراد سودجو در کمین شما باشند و با القاب جعلی و سخنان جذاب شما را فریب دهند. بنابراین هشیار باشید و با دقت در چت روم فعالیت نمایید.

چت کردن در چت روم ها چه آسیب هایی دارد؟

چت کردن یکی از مفاهیم جدید می باشد که با بروز اینترنت و وب بوجود آمد. چت را می توان همچون تیغی دو لبه ای دانست که هم فایده و ضرر دارد و این موضوع به نوع استفاده از آن بر می گردد. همانطور که در خصوص فضای مجازی نیز چنین گفته می شود. استفاده صحیح از چت روم ها یا اتاق های چت می تواند فوایدی را برای فرد داشته باشد و استفاده نامناسب از آن باعث می شود کاربر دچار انحرافات مذهبی و اخلاقی شود.

باید بدانیم که ارتباط مستقیم و زنده (online) در چت روم ها برای کاربران کم سن (کودکان و نوجوانان) خطرناک می باشد. البته این موضوع می تواند برای هر کاربری مضر باشد اما برای این قشر از کاربران قطعا ضرر بیشتری دارد. در فضای چت امکان تشخیص شخصیت طرف مقابل و موجه بودن وی امکان پذیر نیست و چه بسا کاربرانی که مخصوصا شخصیت مجازی خود را متفاوت با شخصیت اصلی خود معرفی می کنند. فرد با کاربری چت می کند که به ظاهر ۱۳ سال دارد در حالی که ممکن است یک بزرگسال با مقاصد مجرمانه باشد.

آسیب های مختلفی می توان برای چت کردن و چت روم ها متصور شد؛ آسیب هایی که حتی در بهترین چت روم های ایرانی نیز وجود دارد و کاربران را درگیر خود کرده است. به طور کلی اصلی ترین موارد آسیب اتاق های چت از نظر پلیس فتا عبارتند از:

 • اعتیاد به چت و گفتگوی اینترنتی
 • دوستی های بدون حد و مرز و ضابطه
 • ناشناس بودن فرد در چت روم
 • پخش اطلاعات شخصی و خصوصی افراد
 • انجام رفتارهای وقیحانه و دور از ادب
 • قرار دادن فایل های نامناسب و مبتذل در دسترس عموم کاربران
 • بعضا خطرناک تر از ماهواره و فیلم های مستهجن
 • آسیب رساندن به سخت افزار و نرم افزارهای طرف مقابل

حال که با آسیب های اتاق های چت آشنا شدید لازم است بدانید که برای این آسیب ها روشهای پیشگیری نیز ارائه شده است که کاربران در صورت رعایت آنها می توانند بدون مشکل در این فضا فعالیت داشته باشند.

 • هنگام فعالیت در این فضاها فریب کاربران ناشناس و عبارات جذاب آنها را نخورید.
 • اطلاعات و عکس های شخصی خود را در چنین فضاهایی در اختیار غریبه ها قرار ندهید.
 • چت روم فضای مناسبی جهت ازدواج نیست؛ بنابراین با هدف ازدواج و تشکیل خانواده وارد چت نشوید.
 • از کلمه عبور چت روم و ایمیل خود محافظت کنید.
 • در استفاده از چت‌های اینترنتی اعتدال را رعایت کنید تا دچار اختلالات روانی در درازمدت نشوید.
 • فعالیت گسترده جوانان در چت روم‌ها باعث شده افراد سودجو و فرصت طلب از عدم آگاهی صحیح جوانان استفاده گرده و حضور فعالی در برخی چت روم‌ها با اهداف مجرمانه داشته باشند.
 • برخی چت روم‌ها اهمیتی به رعایت اصول اخلاقی نمی دهند و کاربران آزاد هستند هر نوع فعالیتی در آن داشته باشند. لذا کاربران این چت روم ها بعضا دچار فسادات اخلاقی و فکری می شوند.

فضای مجازی و زیرمجموعه های آن نظیر چت روم ها و شبکه های اجتماعی یکی از تکنولوژی های عصر حاضر می باشد که با رعایت نکات ایمنی می توان ضمن استفاده، فعالیت سالم و مفیدی را در آنها تجربه کرد.

به این مطلب امتیاز دهید (امتیاز ۳.۸ از ۵ از مجموع ۶ رای)

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (۱۱)

مصطفی

شلوغ چت بهترین چت روم فارسی
Shologhchat.org

۱۰ ماه پیش
سمانه

یک زمانی همه دنبال چت روم پرجمعیت بودن اما الان دیگه چت روم خیلی کاربرد نداره دیگه تلگرام و اینستا و شبکه های اجتماعی اومده کسی دنبال چتروم شلوغ و پرجمعیت نیست

۱ سال پیش
سید یاسین

دوستان من تنها چت رومی که دیدم اسم زشت و کاربر براش مهم نیست هر کی تخلف کرد عکس زشت داد یا فش و اسم زشت داشت حذف میکنه اخراج میکنه عسل چت هست بهترین و ایمن ترین چت روم هست خودشم قدیمی ترین چت روم ایران هست خدایی بقیه براشون مهم نیست این چیزا

۱ سال پیش
nafas

سلام دوستان :خدایی عسل چت از اول تک بوده و هس بالای ده ساله فعاله طرف متاهله بچش مدرسه میره میگه مجردی از عسل چت خاطره ها دارم این همه چت امده رفته ولی عسل همیشه بوده

۴ سال پیش
saeed

با عرض سلام و احترام به تمامی عزیزانی که در حال خواندن این مقاله اموزشی میباشند.
نامی که برای این مقاله انتحاب کردیم تاریخچه ات چت و فعالیت ها و اتفاقای ان در ایران هستش.فردی المانی این اسکریپت رو طراحی کرد و در سایت خود جهت دانلود گذاشت که اولین چت روم نصب شده یک چت روم المانی به این نشانی میباشد http://www.chatroom2000.de سایت پرشین اسکریپت این برنامه نویسی عظیم را ترجمه کرد و در اختیار کاربران ایرانی به رایگان قرار داد اما…
چت روم های قدیمی
در اوایل طراحی های چت روم– درایران چیزی حدود ۵ الی ۱۰ چت روم از نوع ات چت ساخته شده بود که از قدیمی ترین چت روم ها میتوان سایتی به نام ایران ناز بود که توانست کاربران بیشماری را در ان زمان به چت روم خود بکشد دیگر چت روم قدیمی عسل چت که در حل حاضر یکی از بزرگترین ها در ایران میباشد چت روم دیگری که میتوان نام برد باران چت و ققنوس چت وکاتالیا چت واریا چت وباحال چت و میباشند .این چت روم های نام برده شده با هدف معین به دنیای مجازی وارد شدن و فعالیت خود را همچنان ادامه میدهند.

۴ سال پیش
شاکر

این چت روم ها رو هم به لیست اضافه کنید
یاهو چت (yahoochat.ir)
تهران چت (tajrishchat.ir)
سهند چت (sahandchat.ir)
چت روم دلناز (delnazchat.ir)
چت نفس (chatnafas.ir)
​​​​​​​چت تنها (tanhachat.net)
ایس لاوچت (icelovechat.com)
نینا چت (ninachat.org)
عسل چت (roomasal.ir)
چت روم باران (chatbaran.net)
چت روم شلوغ ققنوس (shomachat.ir)
ناز گپ (nazgap.com)
سادنا چت (sadenachat.ir)
گیتا چت (gitachat.com)
شاهزاده چت (shahzadechat.com)
چت ناز (chatnaz.ir)
نینا چت (ninachat.com)
چت روم فارسی (soratichat.net)
وی چت (wechat.ir)
پالما چت (palmachat.ir)
پاییز چت (paezchat.com)
مهریا چت (mehriachat.in)
بنفشه چت (banafshechat.ir)
چت روم عمومی (public.chatkon.us)
کوین چت (kevinchat.com)
آریا چت (aryachat.com)
مکران چت (makkoranchat.ir)
دل انگیز چت (delangizchat.org)
سوما چت (somachat.ir)
چت روم پیج فا (pagefa.ir)
چت روم موبایل (ariyanbax.ir)
طنین چت (chat.taninchat.com)
ابی چت (ebichat.ir)
خسته چت (khastechat.ir)
بوف چت (boofchat.com)
چت 98 (chat98.ir)
تتلو چت (tatalchat.com)
چت روم (chatbechat.com)

۴ سال پیش
chata

به نظر من بهترین چت روم های فارسی که شلوغ هستند، چت روم های زیر هستند:
- ققنوس چت
- رویال چت
- چت ناز
- کلیک چت
- رز چت
- گل چت

۴ سال پیش
الهه محمودی

خدا رحمت کنه یاهو مسنجر رو . یه زمانی پاتوق دوست یابی بود مسنجر یاهو. بعدش چت روم ها اومدن حالا اونها هم از رونق افتادن و گروه های تلگرام جاشونو گرفته. الان گروه های تلگرام پاتوقیه برا خودش...

۴ سال پیش
sogol

پرشین چت خوبه یه زمانی من ازش استفاده می کردم. اصلا چت کردن توی چت روم حس و حال خودشو داشت. خیلی حیف شده که دیگه چت روم ها از رونق افتادن

۴ سال پیش
چت کن

آخه دیگه کی از چت روم استفاده می کنه!!! من خودم که چت کن بودم الان تو گروه تلگرام چت می کنم

۴ سال پیش
رونیکا

واقعا هنوز کسی از چت روم استفاده می کنه؟ با وجود تلگرام و گروه های متنوع پیام رسان ها دیگه چرا باید از چت روم استفاده کرد!

۴ سال پیش