خرید آنتی ویروس اورجینال چه مزایایی دارد؟
نرم افزار و سیستم عامل

خرید آنتی ویروس اورجینال چه مزایایی دارد؟

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

نرم افزار آنتی ویروس یکی از نیازهای اصلی رایانه ها می باشد و بسیاری از کاربران برای تهیه آن به جای صرف هزینه و خرید آنتی ویروس اورجینال از آنتی ویروس های رایگان استفاده می کنند. در حالی که این کار صحیح نیست و بهتر است از آنتی ویروس پولی استفاده شود. در این مطلب برخی از مزایای آنتی ویروس های اورجینال ذکر شده است که می توانید در ادامه آن را مطالعه نمایید.

به طور کلی می توان آنتی ویروس ها را به دو نوع پولی و رایگان تقسیم بندی کرد. آنتی ویروس های پولی معمولا توسط شرکتهای بزرگ و معتبر امنیتی تولید می شوند و به طور مداوم به بررسی جدیدترین ویروس های اینترنت پرداخته و بروزرسانی مطابق با آنها را ارائه می دهند. این در حالی است که آنتی ویروس های رایگان توسط توسط توسعه دهندگان نه چندان حرفه ای تولید می شود که احتمالا تخصص زیادی در زمینه امنیت نیز نداشته باشند. بنابراین اصلی ترین تفاوت این دو به خوبی مشخص است.

در کنار این دو نوع، دو مفهوم دیگر اورجینال (اصلی) و کرک شده نیز وجود دارد. آنتی ویروس اورجینال در حقیقت همان آنتی ویروس پولی می باشد که برای دستیابی به آن باید اقدام به خریداری آن نمود. آنتی ویروس کرک شده اما نسخه ای از آنتی ویروس پولی می باشد که توسط برخی برنامه نویسان جهت حذف هزینه های آن تغییر یافته است. یعنی در صورت استفاده از آنتی ویروس کرک شده دیگر نیازی به پرداخت هزینه وجود ندارد و می توان آنها را از اینترنت به صورت رایگان دانلود کرد.

همین رایگان بودن این نرم افزارها باعث می شود بسیاری از کاربران برای کاهش هزینه های خود از آنتی ویروس رایگان یا نسخه های کرک شده آنها استفاده نمایند و تصور کنند که با این کار برد می کنند. در حالی که چنین نیست و استفاده از نسخه های غیرپولی و رایگان خیلی هم خوب نیست. چرا که این کاربران در ازای رایگان بودن این برنامه ها، اطلاعات خصوصی خود را در معرض سرقت قرار می دهند.

آنتی ویروس اورجینال؛ ضامن امنیت دستگاه 

اصلی ترین مزیت خریداری آنتی ویروس اورجینال حفظ امنیت دستگاه و اطلاعات شما می باشد. زمانی که شما اقدام به خرید یک آنتی ویروس اورجینال از شرکت های معتبر امنیتی نظیر Kaspersky و ESET می کنید، در حقیقت امنیت دستگاه خود را تامین کرده اید. شرکتهای تولید کننده آنتی ویروس های اورجینال، شرکتهای امنیتی بزرگی هستند سابقه ای طولانی در زمینه امنیت رایانه دارند و به طور مداوم در حالی بررسی جدیدترین خطرات رایانه ای و ویروس های موجود در اینترنت هستند. این شرکت ها پس از کشف یک ویروس جدید روش شناسایی و از بین بردن آن را در بروزرسانی های خود قرار می دهند. این نوع نرم افزارها معمولا بروزرسانی های روزانه یا هفتگی دارند تا آنتی ویروس شما در بالاترین سطح امنیتی قرار گیرد. در حالی که در نسخه های کرک شده و رایگان چنین نیست.

آنتی ویروس اورجینال

نسخه های کرک شده در برخی موارد زمان محدودی دارند و پس از یک ماه غیرفعال می شوند. اگر هم کرک به صورت دائم باشد ممکن است توسط سازنده آنتی ویروس شناسایی و غیرفعال شود. علاوه بر این بخش بروزرسانی اهمیت فراوانی در آنتی ویروس ها دارد که بعضا نسخه های کرک شده امکان بروزرسانی آنتی ویروس را فراهم نمی کنند.

نقض حریم خصوصی توسط آنتی ویروس های رایگان

همچنین با توجه به این که کرک ها توسط نفوذگران و هکرها تولید می شود و تمایل زیادی نیز از جانب کاربران برای دریافت کرک وجود دراد، این احتمال می رود که آنتی ویروس های کرک شده دارای آسیب پذیری و مشکل امنیتی باشد و یا اصلا بدافزاری مخصوص از طرف هکرها باشد. در صورتی که آنتی ویروسی کرک شده پیدا شود که هیچ یک از مشکلات فوق را نداشته باشد (که معمولا پیدا نمی شود) می توان از آن استفاده کرد.

آنتی ویروس های رایگان هم که دیگر جای خود دارد. معمولا این آنتی ویروس ها توسط توسعه دهندگان عادی بدون داشتن تخصص در زمینه امنیت ساخته می شود و به همین جهت به اندازه کافی با مشکلات امنیتی برخورد نمی کند. به علاوه این که چون این برنامه ها رایگان هستند و پولی از شما نمی خواهند، پشتیبانی نیز ندارند و بروزرسانی های مداوم را نیز ارائه نمی دهند. به همین دلیل ممکن است مدتی طولانی از ساخت برنامه گذشته باشد و پس از آن هزاران ویروس جدید وارد اینترنت شده باشد که این آنتی ویروس توانایی تشخیص آنها را ندارد.

در خصوص مسئله حریم خصوصی نیز به همین صورت است. همانطور که ذکر شد آنتی ویروس های اورجینال توسط شرکتهای معتبر تولید می شود و به همین دلیل اطمینان بیشترین به آنها جهت حفظ حریم خصوصی وجود دارد. در حالی که آنتی ویروس های کرک شده توسط هکرها ایجاد شده اند! آنتی ویروس های رایگان نیز خدمات رایگان به شما ارائه می دهند و طبعا تعهدی نسبت به شما ندارند.

اگرچه خرید آنتی ویروس اورجینال برای شما هزینه در بر دارد اما توجه کنید که این هزینه امنیت رایانه و اطلاعات خصوصی شما را تامین می کند و به وسیله آن حریم خصوصی شما نیز حفظ می شود. بنابراین توصیه می شود به خاطر صرفه جویی مبلغی نه چندان زیاد، دستگاه خود را در معرض خطر قرار ندهید.

به این مطلب امتیاز دهید (امتیاز ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای)

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۱)

محمد

تا وقتی میشه بدون هزینه ESET و NOD 32 رو نصب کرد و کرک کرد چرا باید پول پای آنتی ویروس صرف کنیم؟

۱ سال پیش