معرفی بهترین و شلوغ‌ترین چت روم های فارسی
دنیای وب

معرفی بهترین و شلوغ‌ترین چت روم های فارسی

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

چت روم فضایی مناسب برای کاربران اینترنت می باشد تا در آن به گفتگوی اینترنتی چند نفره بپردازند و در آن بدون محدودیت با یکدیگر بحث کنند. همین ویژگی چت روم باعث شده کاربران بسیاری را به خود جذب کند. به همین دلیل ما قصد بهترین و شلوغ ترین چت روم های فارسی را به شما معرفی کنیم تا به راحتی از آنها استفاده کنید. چت روم هایی که محل مناسبی برای چت کردن و گفتگوی آنلاین می باشد.

در گذشته که امکانات ارتباطی نظیر گوشی، تلفن، لپ تاپ به این وسعت وجود نداشت و کاربران برای ارتباط غیرحضوری با یکدیگر تنها می توانستند از تلفن استفاده کنند. اما با راه اندازی اینترنت فرصتی مناسبی برای کاربران فراهم شد تا با استفاده از آن به ارتباط با دیگران مشغول شوند. این ارتباط در ابتدا با ایمیل بود اما پس از مدتی چت روم ایجاد شد و کاربران به استفاده از چت روم روی آوردند.

چت روم (chat room) به معنی اتاق گفت و گو یا اتاق گپ زدن است و کاربران اینترنت می توانند در آن با یکدیگر به صورت دو یا چند نفره صحبت کرده و گپ بزنند. همین عدم محدودیت در چت روم ها و امکان صحبت گروهی باعث شده بسیاری از کاربران به آن علاقه مند شده و وقت خود را در آن صرف گفتگو با دوستان خود کنند. برخی نیز در چت روم ها دوست های جدیدی پیدا می کنند. 

یاهو مسنجر؛ اولین چت روم اینترنتی

در ابتدای امر چت روم ها به این وفور نبودند و تنها یک چت روم آن هم چت روم یاهو بود که برای کاربران امکان ارتباط اینترنتی را فراهم می کرد. چت روم یاهو با نام «یاهو مسنجر» (Yahoo messenger) تنها چت روم موجود بود که بسیاری از کاربران ایرانی نیز از آن استفاده می کردند و در آن مشغول به چت کردند بودند. اما بعد از مدتی چت روم های مختلفی ایجاد شد که بسیاری از آنها نیز ایرانی بودند.

از جمله ویژگی های مثبت چت روم ها عبارت است از: امکان صحبت گروهی و چند نفره، گفتگوی آنلاین و از راه دور، رایگان و بدون هزینه بودن، پیدا کردن دوست های بیشتر، آزادی عمل در گفتگو و ... در عین حال چت روم ها ویژگی های منفی نیز دارند که عبارت است از: ناشناخته بودن کاربران، محدودیت نداشتن آن، امکان فریب افراد و ...

پیام رسان جای چت روم را گرفت

تا مدتها این چت روم های فارسی برای کاربران جذاب بود و رونق فراوانی داشتند اما با ورود پیام رسان ها ورق برگشت و این چت روم ها از رونق افتادند. در حقیقت پیام رسان ها همان چت روم ها بودند که به وسیله یک نرم افزار ارائه شدند. پیام رسان هایی همچون واتس آپ، وی چت و تلگرام که هر یک پس از ورود خود علاوه بر ارائه خدمات جانبی برای چت و گفتگوی اینترنتی، بازار چت روم ها را نیز خلوت تر کردند. 

چت روم های فارسی

در حال حاضر که پیام رسان های مختلفی معرفی شده است که بسیاری از آنها نظیر سروش، ایتا، آی گپ و بیسفون ایرانی هستند. همین باعث شده دیگر چت روم ها رونق گذشته را نداشته باشند و کاربران آنها بسیار کم شده باشد. اما در عین حال برخی از چت روم ها همچنان فعالیت دارند و کاربران در آنها به گفتگو می پردازند.

لیست برترین و شلوغ ترین چت روم های فارسی

به همین دلیل ما قصد داریم برخی از برترین و شلوغ ترین چت روم های ایرانی را به شما معرفی کنیم. چت روم هایی که روزی هزاران کاربر در آن به چت پرداخته اند اما الان بسیار از رونق افتاده اند. در ادامه لیست شلوغ ترین چت روم های فارسی را مشاهده کنید.

- ناز چت (nazchat.org)
- آلوچه چت (aloochechat.ir)
- پرشین چت (chatpersian.in)
- فارس چت (aeea.ir)
- آوا چت (chatavaz.in)
- چت باران (chatbaran.cc)
- عسل چت (asaalchat.org)
- چت باران (roombaran.xyz)
- صحرا چت (sahrachat.com)
- آناهیتا چت (anahitachat.com)
- نازنین چت (chatnazanin.in)
- نگین چت (neginchat.org)
- الماس چت (almaschat.com)
- مهگل چت (mahgolchat.com)
- مهر چت (chatmehr.com)
- چت روم (chathoora.ir)
- چت به چت (chatbechat.com)
- راز چت (razchat.org)
- زنبق چت (zanbaghchat.ir)
- نازی چت (nazichat.com)
- ماهی چت (mahichat.ir)
- میهن چت (mihanchat.com)
- آول چت (avalchat.xyz)
- وی چت (chatv.ir)
- نازی چت (shenel.tk)
- چت روم فارسی (chatroompersian.ir)
- باحال چت (bahalchatt.ir)
- تنها چت (tanha6.ir)
- بهار چت (baahaarchatt.ir)
- خلیج چت (khalijchat.ir)

باید توجه داشت که این موارد تنها چت روم های فارسی و ایرانی نیستند و ده ها چت روم فارسی وجود دارد که روزی کاربران بسیاری در آن به چت کردن مشغول می شدند اما اکنون از رونق افتاده اند. به همین جهت ما همه چت روم های فارسی را معرفی نکردیم و تنها به بهترین و شلوغ ترین های آنها بسنده کردیم.

در عین حال باید دقت کنید که چت روم محل مناسبی برای دوست یابی، همکاری و ازدواج نیست و اعتماد به افراد حاضر در چت روم ممکن است برای شما گران تمام شود. در چت روم فرد هر نامی را که بخواهد انتخاب می کند و ممکن است برخی افراد سودجو در کمین شما باشند و با القاب جعلی و سخنان جذاب شما را فریب دهند. بنابراین هشیار باشید و با دقت در چت روم فعالیت نمایید.

به این مطلب امتیاز دهید (امتیاز ۴.۵ از ۵ از مجموع ۲ رای)

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۴)

الهه محمودی

خدا رحمت کنه یاهو مسنجر رو . یه زمانی پاتوق دوست یابی بود مسنجر یاهو. بعدش چت روم ها اومدن حالا اونها هم از رونق افتادن و گروه های تلگرام جاشونو گرفته. الان گروه های تلگرام پاتوقیه برا خودش...

۱ هفته پیش
sogol

پرشین چت خوبه یه زمانی من ازش استفاده می کردم. اصلا چت کردن توی چت روم حس و حال خودشو داشت. خیلی حیف شده که دیگه چت روم ها از رونق افتادن

۱ هفته پیش
چت کن

آخه دیگه کی از چت روم استفاده می کنه!!! من خودم که چت کن بودم الان تو گروه تلگرام چت می کنم

۳ هفته پیش
رونیکا

واقعا هنوز کسی از چت روم استفاده می کنه؟ با وجود تلگرام و گروه های متنوع پیام رسان ها دیگه چرا باید از چت روم استفاده کرد!

۴ هفته پیش