معرفی بهترین و شلوغ ترین چت روم های ایرانی
دنیای وب

معرفی بهترین و شلوغ ترین چت روم های ایرانی

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

چت روم فضایی مناسب برای کاربران اینترنت می باشد تا در آن به گفتگوی اینترنتی چند نفره بپردازند و در آن بدون محدودیت با یکدیگر بحث کنند. همین ویژگی چت روم باعث شده کاربران بسیاری را به خود جذب کند. به همین دلیل ما قصد بهترین و شلوغ ترین چت روم های ایرانی را به شما معرفی کنیم تا به راحتی از آنها استفاده کنید. چت روم هایی که محل مناسبی برای چت کردن و گفتگوی آنلاین می باشد.

در گذشته که امکانات ارتباطی نظیر گوشی، تلفن، لپ تاپ به این وسعت وجود نداشت و کاربران برای ارتباط غیرحضوری با یکدیگر تنها می توانستند از تلفن استفاده کنند. اما با راه اندازی اینترنت فرصتی مناسبی برای کاربران فراهم شد تا با استفاده از آن به ارتباط با دیگران مشغول شوند. این ارتباط در ابتدا با ایمیل بود اما پس از مدتی چت روم ایجاد شد و کاربران به استفاده از چت روم روی آوردند.

چت روم (chat room) به معنی اتاق گفت و گو یا اتاق گپ زدن است و کاربران اینترنت می توانند در آن با یکدیگر به صورت دو یا چند نفره صحبت کرده و گپ بزنند. همین عدم محدودیت در چت روم ها و امکان صحبت گروهی باعث شده بسیاری از کاربران به آن علاقه مند شده و وقت خود را در آن صرف گفتگو با دوستان خود کنند. برخی نیز در چت روم ها دوست های جدیدی پیدا می کنند. 

یاهو مسنجر؛ اولین چت روم اینترنتی

در ابتدای امر چت روم ها به این وفور نبودند و تنها یک چت روم آن هم چت روم یاهو بود که برای کاربران امکان ارتباط اینترنتی را فراهم می کرد. چت روم یاهو با نام «یاهو مسنجر» (Yahoo messenger) تنها چت روم موجود بود که بسیاری از کاربران ایرانی نیز از آن استفاده می کردند و در آن مشغول به چت کردند بودند. اما بعد از مدتی چت روم های مختلفی ایجاد شد که بسیاری از آنها نیز ایرانی بودند.

از جمله ویژگی های مثبت چت روم ها عبارت است از: امکان صحبت گروهی و چند نفره، گفتگوی آنلاین و از راه دور، رایگان و بدون هزینه بودن، پیدا کردن دوست های بیشتر، آزادی عمل در گفتگو و ... در عین حال چت روم ها ویژگی های منفی نیز دارند که عبارت است از: ناشناخته بودن کاربران، محدودیت نداشتن آن، امکان فریب افراد و ...

پیام رسان جای چت روم را گرفت

تا مدتها این چت روم های ایرانی برای کاربران جذاب بود و رونق فراوانی داشتند اما با ورود پیام رسان ها ورق برگشت و این چت روم ها از رونق افتادند. در حقیقت پیام رسان ها همان چت روم ها بودند که به وسیله یک نرم افزار ارائه شدند. پیام رسان هایی همچون واتس آپ، وی چت و تلگرام که هر یک پس از ورود خود علاوه بر ارائه خدمات جانبی برای چت و گفتگوی اینترنتی، بازار چت روم ها را نیز خلوت تر کردند. 

چت روم های ایرانی

در حال حاضر که پیام رسان های مختلفی معرفی شده است که بسیاری از آنها نظیر سروش، ایتا، آی گپ و بیسفون ایرانی هستند. همین باعث شده دیگر چت روم ها رونق گذشته را نداشته باشند و کاربران آنها بسیار کم شده باشد. اما در عین حال برخی از چت روم ها همچنان فعالیت دارند و کاربران در آنها به گفتگو می پردازند.

لیست برترین و شلوغ ترین چت روم های ایرانی

به همین دلیل ما قصد داریم برخی از برترین و شلوغ ترین چت روم های ایرانی را به شما معرفی کنیم. چت روم هایی که روزی هزاران کاربر در آن به چت پرداخته اند اما الان بسیار از رونق افتاده اند. در ادامه لیست شلوغ ترین چت روم های ایرانی را مشاهده کنید.

- مهر چت (sadechat.ir)
- ناز چت (nazchat.com)
- آلوچه چت (aloochechat.ir)
- پرشین چت (chatpersian.in)
- فارس چت (aeea.ir)
- آوا چت (chatavaz.in)
- چت باران (chatbaran.cc)
- عسل چت (asaalchat.org)
- چت باران (roombaran.xyz)
- صحرا چت (sahrachat.com)
- آناهیتا چت (anahitachat.com)
- نازنین چت (chatnazanin.in)
- نگین چت (neginchat.org)
- الماس چت (almaschat.com)
- مهگل چت (mahgolchat.com)
- مهر چت (chatmehr.com)
- چت روم (chathoora.ir)
- بار (chatbechat.com)
- راز چت (razchat.org)
- زنبق چت (zanbaghchat.ir)
- نازی چت (nazichat.com)
- ماهی چت (mahichat.ir)
- میهن چت (mihanchat.com)
- آول چت (avalchat.xyz)
- وی چت (chatv.ir)
- نازی چت (shenel.tk)
- چت روم فارسی (chatroompersian.ir)
- باحال چت (bahalchatt.ir)
- تنها چت (tanha6.ir)
- بهار چت (baahaarchatt.ir)
- خلیج چت (khalijchat.ir)

به این مطلب امتیاز دهید (امتیاز ۴.۵ از ۵ از مجموع ۲ رای)

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (۱)

رونیکا

واقعا هنوز کسی از چت روم استفاده می کنه؟ با وجود تلگرام و گروه های متنوع پیام رسان ها دیگه چرا باید از چت روم استفاده کرد!

۶ روز پیش