معرفی شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت پرسرعت
شبکه و امنیت

معرفی شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت پرسرعت

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

برای استفاده از خدمات اینترنت پرسرعت لازم است از یکی از شرکتهای ارائه دهنده خدمات اینترنتی (ISP) یک سرویس اینترنت خریداری نمود تا پس از انجام اقدامات سخت افزاری لازم اینترنت خط شما به اینترنت متصل شود. شرکتهای اینترنتی مختلفی در کشور وجود دارد که معروف ترین آنها مخابرات، شاتل، های وب و آسیاتک می باشند. ما قصد داریم شرکتهای ارائه دهنده اینترنت در کشور را معرفی کرده و در مورد هر یک توضیحات مختصری ارائه دهیم.

اگر تا به حال اقدام به خرید اینترنت ثابت نموده باشید قطعا با شرکت های ارائه دهنده اینترنت آشنا هستید. شرکتهایی که برای دریافت خدمات اینترنت پرسرعت از قبیل اینترنت ثابت، اینترنت ADSL، خرید اینترنت، شارژ اینترنت و تغییر سرویس لازم است از طریق آنها اقدام نمایید. شرکتهای مختلفی در کشور اینترنت پرسرعت ارائه می دهند که هر یک سرویس های اینترنت را با حجم و قیمت های مختلف ارائه می نمایند.

شرکت ارائه دهنده اینترنت یا ISP چیست؟

شرکت های ارائه دهنده اینترنت پرسرعت را ISP می گویند که مخفف عبارت Internet Service Provider و به معنی فراهم کننده سرویس اینترنت می باشد. این شرکت‌ها به شما کمک می کنند تا به راحتی و بدون مشکل به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشید. در حقیقت ISP ها نقش واسط را ایفا می کنند.

به این صورت مشترکین تلفن را به ارائه دهندگان خدمات مخابراتی که دارای زیرساخت های مخابرات هستند وصل کرده و از این طریق به شما سرویس اینترنت ارائه می دهد. نقش واسط شرکت های ارائه دهنده اینترنت از این جهت است که هیچگونه تجهیزات مخابراتی مربوط به آنها نیست و تمام کابل ها، دستگاه های ارتباطی مخابرات و زیرساخت ها مربوط به شرکت مخابرات می باشد و این شرکت ها تنها ارائه دهنده اینترنت بوده و از این زیرساخت جهت ارائه سرویس اینترنت استفاده می کنند.

اپراتورهای اینترنت ثابت برای ارائه سرویس های اینترنت از خطوط ارتباطی استفاده می کنند که در اینترنت ADSL کابل تلفن و در فیبر نوری خطوط فیبر نوری می باشد. این شرکت ها دریافت و ارسال داده های کاربران به سرورها را از این طریق انجام می دهند. در کشور ما این شرکت ها تحت نظر سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هستند و از این سازمان مجوز و پروانه لازم را کسب می کنند.

شرکت ارائه دهنده اینترنت (ISP)

در کشور ما شرکت های مختلفی وجود دارند که ارائه دهنده اینترنت پرسرعت هستند. هر یک از این شرکتها سرویس های مختلفی به مشترکین ارائه می دهند که کیفیت آنها نیز با یکدیگر متفاوت است. برخی از شرکتها خدمات خوبی ارائه داده و کیفیت اینترنت آنها بالا می باشد و برخی دیگر از کیفیت پایینی برخوردار می باشد. تعرفه ارائه اینترنت توسط اپراتورها نیز با یکدیگر متفاوت است و همین موارد این شرکت ها را با یکدیگر متفاوت ساخته است.

لیست اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت

حال قصد داریم شرکت های ارائه اینترنت پرسرعت در کشور را به شما معرفی کنیم و با هر یک تا حدودی آشنا شویم. به طور کلی ۱۱ اپراتور ارائه دهنده اینترنت در کشور وجود دارند که به مشترکین ارائه خدمات می کنند. لیست این شرکتها به شرح زیر می باشد.

 • مخابرات
 • شاتل
 • آسیاتک
 • پارس آنلاین
 • های وب
 • صبانت
 • پیشگامان
 • رهام داتک
 • فن آوا
 • حلما گستر (عصر تلکام)
 • دیده بان نت

در ادامه ضمن معرفی هر یک از شرکتهای اینترنتی توضیحات مختصری نیز در خصوص هر یک ارائه خواهیم داد.

- مخابرات

شرکت مخابرات ایران متولی ارائه خدمات مخابراتی در کشور است که کلیه خطوط ارتباطی تلفن و زیرساخت های آن توسط این شرکت راه اندازی شده و در اختیار آن می باشد. این شرکت علاوه بر ارائه زیرساخت های ارتباطی همچون ISP های دیگر خدمات اینترنتی نیز ارائه می دهد. ارائه خدمات اینترنت پرسرعت توسط شرکت مخابرات همواره با انتقاداتی همراه بوده است.

یکی در خصوص فعالیت این شرکت در ارائه اینترنت در کنار راه اندازی زیرساخت که باعث اعتراض شرکت های ISP رقیب شده و دیگری نارضایتی برخی کاربران از کیفیت اینترنت ارائه شده توسط این شرکت می باشد. این شرکت علاوه بر ارائه سرویس های مختلف اینترنتی با قیمت مناسب و بعضا ارزان تر از دیگر شرکتها خدمات اینترنتی نظیر ارائه IP ثابت، فیبر نوری، اینترنت ماهواره ای و ... را نیز در دستور کار دارد.

شرکت مخابرات ایران

شرکت مخابرات شهرت و گستردگی فراوانی دارد که به دنبال آن تعداد مشترکین زیادی نیز از خدمات آن استفاده می کنند. اما ارائه خدمات و کیفیت اینترنت ارائه شده نسبت به این حجم از مشترک قابل قبول نیست و باعث بروز گلایه از سوی بسیاری از کاربران شده است. برخی از مشترکین شرکت مخابرات ایران از قطعی‌های مکرر و کیفیت پایین اینترنت ناراضی هستند و همین باعث شده این شرکت در ارزیابی سازمان تنظیم مقررات رادیویی در سال ۹۲ از میان ده شرکت ارائه دهنده اینترنت در رتبه آخر قرار گیرد. در ارزیابی مشابه در سال ۹۳ اما رتبه ششم به شرکت مخابرات اختصاص یافته است. البته در رتبه بندی سال ۹۸ شرکت های اینترنتی جایگاه مخابرات بهبود پیدا کرده است.

- شاتل

گروه فناوری ارتباطات و اطلاعات شاتل اولین و بزرگترین شرکت ارائه خدمات اینترنت پرسرعت در کشور می باشد که در حال حاضر انواع اینترنت پرسرعت ADSL و +ADSL2 را به مشترکین ارائه می دهد. علاوه بر این ارائه اینترنت فیبرنوری و اینترنت نسل جدید TD-LTE نیز توسط این شرکت به مشترکین ارائه می شود.

اپراتور ارائه دهنده اینترنت شاتل

شرکت شاتل اولین شرکت ارائه دهنده خدمات +ADSL2 (خطوط دیجیتال مشترک نامتقارن) در کشور می باشد که در حال حاضر مشترکین بسیاری دارد. همچنین شاتل توانسته تکنولوژی های جدید ارائه اینترنت پرسرعت را وارد کشور کرده و مجوز ارائه آن را از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کسب نماید. این شرکت اینترنتی در حال حاضر در سراسر کشور نمایندگی داشته و به مشترکین اینترنت پرسرعت ارائه می دهد.

اکثر کاربرانی از شاتل اینترنت پرسرعت خریداری کرده اند از کیفیت ارائه خدمات و ارائه اینترنت رضایت دارند. این شرکت برای جلب رضایت مشتریان خود تلاش زیادی می کند و در این راستا خدمات مختلفی نیز به مشترکین ارائه می دهد. پشتیبانی مناسب شاتل از سرویس های فروخته شده از جمله خدماتی است که باعث شده مشترکین از این شرکت رضایت حداکثری داشته باشند و در اکثر آمارگیری ها شاتل را به عنوان بهترین اپراتور اینترنت ثابت انتخاب نمایند.

- آسیاتک

شرکت آسیاتک (شرکت انتقال داده های آسیاتک) یکی از شرکتهای ارائه دهنده اینترنت در کشور می باشد که پس از اخذ مجوز از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در سال ۸۷ ارایه خدمات ADSL در کشور را آغاز کرد و در این راه سرویس های متنوعی برای مشتری ها ارائه نمود.

اپراتور ارائه اینترنت آسیاتک

این شرکت علاوه بر ارائه خدمات اینترتنی و فروش سرویس های اینترنت پرسرعت ADSL، وایرلس و فیبر نوری خدمات میزبانی و اشتراک مکانی مراکز داده را نیز به مشتری ها ارائه می دهد. هم اکنون شرکت آسیاتک مشترکین مختلفی در مراکز مخابراتی شهرهای مختلف کشور دارد که سرویس‌های متنوع با تعرفه های مختلف را به آنها ارائه داده است.

شرکت آسیاتک گرچه سابقه طولانی در ارائه خدمات اینترنتی ندارد و جزء شرکتهای تازه تاسیس در این حوزه به شمار می آید اما با تلاش و کوشش و ارائه اینترنت باکیفیت توانسته در این مدت کوتاه جای خود را در میان برترین های اینترنت ثابت پیدا کند. چراکه آسیاتک در چندین مورد از آمارگیری ها، رتبه یک بهترین اپراتور ثابت بوده است.

- پارس آنلاین

گروه شرکت‌های پارس‌ آنلاین یکی از بزرگ‌ترین مجموعه های ارائه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت در کشور می باشد که در اختیار بخش خصوصی است. طبق نظر این ISP اینترنتی مهم‌ترین فعالیت‌های آن ارایه‌ راهکارهای مختلف جهت دسترسی به اینترنت پرسرعت و بهره مندی از خدمات مراکز داده‌ همچون میزبانی وب، سرور اختصاصی و سرور ابری (Cloud) می‌باشد.

شرکت ارائه دهنده اینترنت پارس آنلاین

پارس آنلاین خدمات اینترنت پرسرعت را به تمام کشور ارائه می دهد و هم‌اکنون هزاران کاربر از خدمات اینترنت پرسرعت ADSL و اینترنت VDSL این شرکت استفاده می کنند. همچنین بسیاری از سازمان ها و موسسات دولتی و خصوصی نیز از سرویس های اینترنت پرسرعت پارس آنلاین در نقاط مختلف کشور بهره مند شده اند.

در سال ۱۳۹۶ زمزمه فروش سهام این اپراتور اینترنت ثابت به رقیبش های وب به میان آمد و تفاهم نامه ای میان دو شرکت امضا شد. اما این تفاهم نامه بدون اجرا باقی ماند و در نهایت گفته شد که توافق نامه لغو شده است. هم اکنون سایت پارس آنلاین فعال بوده و این اپراتور ارائه دهنده اینترنت به فعالیت خود ادامه می دهد اما گفته شده به زودی پارس آنلاین در های وب ادغام خواهد شد.

- های وب

شرکت های وب (شرکت داده‌ گستر عصر نوین) یکی از شرکتهای ارائه دهنده اینترنت است که پروانه ایجاد و بهره‌برداری از شبکه ارتباطات ثابت (FCP) را از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دریافت کرده است و هم اکنون در تمام استان های کشور نمایندگی داشته و به مشترکین همه استان ها اینترنت پرسرعت ارائه می دهد.

شرکت اینترنتی های وب

این شرکت ISP فعالیت خود را در سال ۱۳۸۲ با ارائه خدمات دسترسی به اینترنت و برقراری ارتباط آغاز کرد و هم اکنون سرویس‌های مختلف شبکه و اینترنت نظیر ADSL، Broadband و VOIP را در سراسر کشور ارائه می دهد. پوشش شبکه های وب سراسری است و بیشتر شهرهای کشور قابلیت استفاده از سرویس های اینترنتی های وب را دارا می باشند.

های وب یکی از جمله شرکتهای بزرگ اینترنتی است که توانسته سهام دو شرکت رقیب خود را بخرد. این اپراتور در ابتدا اقدام به خرید سهام شرکت پارس آنلاین نمود و پس از آن نیز شرکت ایرانیان نت را در دستور کار خود قرار داد. یکی از اقدامات منحصر به فرد های وب تلاش برای راه اندازی اینترنت اشیاء به کمک شرکت مخابراتی ودافون می باشد.

- صبانت

شرکت صبانت (شرکت انتقال داده‌های نداگستر صبا) دارای مجوز از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در خصوص ارائه خدمات اینترنتی می باشد. صبانت را باید یکی از شرکت های بزرگ ارائه اینترنت پرسرعت در کشور دانست. صبانت در سال های فعالیت خود توانسته پروانه های FCP و PAP (نقاط دسترسی انتهایی) را از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دریافت نماید.

اپراتور اینترنتی صبانت

این شرکت جهت ارتقای کیفیت خدمات ارتباطی کشور برای اولین بار در کشور جهت برقراری ارتباط پرسرعت بین استان ها از فن‌آوری ADSL استفاده کرد و پس از مدتی کل کشور را تحت پوشش خود قرار داد. همین امر باعث شده صبانت از جمله قدیمی ترین اپراتورهای ثابت در کشور به شمار آید.

اپراتور صبانت گرچه سابقه طولانی در ارائه خدمات اینترنتی دارد اما هم‌اکنون جزء شرکتهای برتر ارائه دهنده اینترنت به شمار نمی آید. با این حال این شرکت برای دستیابی به جایگاه اول در زمینه کیفیت و رضایت مشتری در میان دیگر اپراتورهای کشور تلاش می کند و این جایگاه را در آینده خود متصور شده است.

- پیشگامان

شرکت ارائه خدمات اینترنتی پیشگامان توسعه ارتباطات از سال ۱۳۸۲ فعالیت خود را آغاز کرد و پس از مدتی فعالیت توانست مجوز PAP و FCP را از سازمان های مربوطه دریافت نماید. شرکت پیشگامان اکنون در تمام استان های کشور فعالیت جدی داشته و خدمات اینترنتی خود را به بسیاری از شهرهای کشور ارائه می دهد. پیشگامان سرویس های خود را بر پایه تکنولوژی های خانواده DSL نظیر ADSL، VDSL، +ADSL2 و ... به مشترکین ارائه می دهد.

ISP اینترنتی پیشگامان

همچنین بنابر نظر پیشگامان این شرکت از جدیدترین تجهیزات اینترنتی در زیرساخت خود بهره گیری کرده است. علاوه بر این شرکت پیشگامان خدمات دیگری نظیر سرویس های متنوع با حجم های مختلف، پهنای باند اختصاصی، اینترنت نسل چهارم TD-LTE، اینترنت بی سیم بر پایه سیم کارت و ... را نیز به مشتری ها ارائه می دهد.

شرکت پیشگامان برای دستیابی به اهداف خود و پیشبرد تکنولوژی در کشور در صدد است تا از فناوری های جدید و نو در ارائه خدمات خود استفاده نمایند. یکی از این تکنولوژی های جدید 5G است که پیشگامان تلاش می کند با راه اندازی نسل پنجم اینترنت (5G) خدمتی جدید را به مشترکین خود ارائه نماید.

- رهام داتک

شرکت رهام داتک (شرکت انتقال داده‌های رهام داتک) شرکتی فعال در زمینه شبکه های ارتباطی بود که به تدریج فعالیت خود در زمینه شبکه و ارتباطات بی‌سیم را افزایش داد. این شرکت در سال ۱۳۸۰ فعالیت تخصصی خود در زمینه ارائه اینترنت پرسرعت را آغاز نمود و هم اکنون خدمات اینترنت ADSL و نسل های مختلف آن را با پوشش سراسری ارائه می دهد.

ارائه دهنده اینترنت پرسرعت رهام داتک

این شرکت همچنین پوشش سرویس وایمکس را نیز در شهر تهران دارا می باشد و در طی سالهای فعالیت خود توانسته پروانه های مختلف نظیر FCP، ISDP، صدا روی پروتکل اینترنت و PAP را از مراجع مربوطه دریافت نماید. این اپراتور اینترنت ثابت هنوز به پوشش سراسری را نداشته و در برخی از استان ها اینترنت ارائه نمی دهد.

به طور کلی می توان گفت که شرکت رهام داتک بیش از این که یک اپراتور اینترنتی باشد، یک شرکت ارتباطی است که خدمات مختلفی نظیر تامین تجهیزات مخابراتی، ارائه خدمات ارتباطی، تولید نرم افزارهای امنیتی و مخابراتی را که عموما در در حوزه مخابرات و ارتباطات می باشد را ارائه می کند.

- فن آوا

شرکت فن‌آوا زیرمجموعه گروه فن آوا می باشد که در حوزه خدمات اینترنتی فعالیت می کند. این شرکت از سال ۱۳۸۲ فعالیت خود را جهت ارائه خدمات انتقال دیتا آغاز کرد و اکنون پس از گذشت سالیان دارای پروانه ارائه‌ ارتباطات ثابت (FCP) در کل کشور می‌باشد.

شرکت داده پردازی فن آوا

شرکت فن آوا ارائه خدمات اینترنت پرسرعت را بر پایه تکنولوژی DSL ارائه می دهد و مشتریان این شرکت مشترکین خانگی و شرکت‌های کوچک هستند. این شرکت فناوری و ارائه خدمات اینترنتی تلاش دارد با ارائه سرویس های متنوع با تعرفه های ارزان تعداد مشترکین خود را افزایش دهد.

این شرکت علاوه بر خدمات اپراتوری اینترنت، خدمات جانبی نیز به مشتریان سازمانی ارائه می دهد. اینترانت، وی پی ان، هات اسپات، دیتاسنتر برخی از خدمات ارائه شده به مشترکین سازمانی فن آوا است که در کنار خدمات اپراتوری ارائه می شود.

- حلما گستر (عصر تلکام)

شركت اینترنتی حلما گستر در سال ۱۳۸۲ توسط شركت عصر دانش افزار تاسیس شد. این شرکت جهت دریافت پروانه ندا (PAP) از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فعالیت خود را در حوزه ارتباطات آغاز کرد و با استفاده از تكنولوژی DSL و دیگر فناوری های انتقال داده توانست خود را به عنوان یکی شرکت ارائه دهنده اینترنت ثابت معرفی نماید. این شرکت در ابتدا با نام عصر تلکام کار خود را آغاز کرد و تا سالیان زیادی با همین نام تجاری اقدام به ارائه سرویس های اینترنتی می نمود. اما پس از مدتی نام تجاری خود را به حلما گستر تغییر داد.

اپراتور اینترنتی حلما گستر (عصر تلکام)

شركت حلما گستر یا همان عصر تلکام جهت دستیابی به اهداف تجاری خود توانسته طبق شرایط و ضوابط پروانه ندا، شبكه ای سراسری در کشور ایجاد نماید که در آن انتقال داده ها اتفاق می افتد. این شبکه سراسری در حقیقت همان سرویس های ارائه شده به کاربران می باشد. بستر ایجاد شده توسط حلما گستر به مشترکین شرکت این فرصت را می دهد تا با اتصال باکیفیت و سرعت مطلوب به اینترنت و دنیای دیجیتال متصل باشند.

سرویس های اینترنتی این شرکت غالبا در بستر ADSL ارائه می شود که کیفیت و سرعت آن در سطح کیفی مناسبی قرار دارد و قیمت تعیین شده برای بسته ها هم بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد. حلما گستر برای دسترسی به محتوای اینترنتی داخل کشور هم توجه ویژه ای داشت و در این راستا، ترافیک مصرفی به واسطه استفاده از سایت های داخلی را نیم بها محاسبه می کند.

- دیده بان نت

شرکت دیده بان نت (گروه فن آوری اطلاعات دیده بان نت) با هدف توسعه خدمات اینترنتی و شبکه در شهر کرمان و در سال ۱۳۸۳ فعالیت خود به طور جدی آغاز نمود و پس از کسب مجوز ISP از سازمان تنظیم مقررات رادیویی و پس از آن دریافت مجوز کشوری ServeCo فعالیت فناورانه خود را در این زمینه گسترش داد. اپراتور اینترنتی دیده بان نت تلاش دارد با تکیه بر دانش نیروهای داخلی و تجربه متخصصین فناوری های اینترنت را بومی‌سازی نماید.

 

شرکت دیده بان نت

این شرکت اینترنتی هم اکنون علاوه بر ارائه اینترنت پرسرعت در حال حاضر در زمینه ارائه و پشتیبانی پایانه های فروشگاهی POS نیز در استان کرمان فعال بوده و به عنوان برترین نماینده کشوری آسان پرداخت معرفی شده است. لازم به ذکر است که کلیه فعالیت های این اپراتور ثابت در استان کرمان بوده و دارای پوشش سراسری در کشور نمی باشد. 

شرکت دیده بان نت نیز همچون چند رقیب کاری خود علاوه بر حوزه اینترنت و ارتباطات، خدمات نرم افزاری تحت وب نیز ارائه می نماید که طراحی و توسعه وب‌سایت و نرم‌افزارهای تحت وب و نرم‌افزارهای تلفن‌های تلفن همراه از جمله آنها می باشد که با هدف ارائه خدمات بیشتر به مشتریان توسط این شرکت ارائه می شود.

مشاهده کردید که چه تعداد اپراتور اینترنتی در کشور وجود دارند و ضمن آشنایی با آنها در مورد هر یک اطلاعاتی کسب کردید. بنابراین از این پس دیگر می دانید که از کدام شرکتها می توان اینترنت پرسرعت ثابت خریداری کرد. در صورتی نظری در خصوص این مطلب یا هر یک از اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت دارید حتما آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید (امتیاز ۴.۲ از ۵ از مجموع ۲۲ رای)

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (۲۲)

مهدی

سلام
تجربه من، پیشگامان آشغال است، کاملا آشغال. مدام قطع و وصل میشود کارشناس شرکت هم میگوید مودمت ایراد دارد رفتم مودم جدید خریدم باز هم همان مشکلات را دارد. یک سال از شاتل استفاده کردم با این که قیمت بالاتری دارد اما بهتر بود و مشکل قطع و وصل نداشت.

۱ سال پیش
مهرداد

پیشگامان از همه شون بهتره
شاتل هم فقط پول اسم شو میگیره

۲ سال پیش
علی

پس چرا یوزنت را نزدید؟!!
من یوزنت دارم ،دو سه تا از این شرکت ها را هم قبلا داشتم
از خیلی این شرکت ها بهتر بوده

۳ سال پیش
اصغر

همه شركت هاي ارائه دهنده مثل هم كلاهبردارند. صبا نت از همه بدتر

۳ سال پیش
علی پرسپولسی ام

مخابرات اینترنت میگیری با سرعت 16 میگن برو حال کن عالیه در روز 100 بار قعطی داره و اصلا سرعت رو 2 هم نیست متاسفانه فقط بلدن پول بگیرن

۳ سال پیش
frzad

امروز حدودا ساعت یک شب ۵ گیگ اینترنت خریدم و فقط یه فیلم ۳۰۰ مگابیتی دانلود کردم که اون هم از سایت داخلی بود که ترافیکش نیم بها محاسبه میشه. حالا ساعت ۸ شب پیام اومده که حجم اینترنت شما تموم شده! به ۲۰۲۰ زنگ میزنم میگه منتظر باشید و آخر هم میگن از پاسخگویی معذوریم. برای من که مسجل شد شرگن ختی اینترنتی کم فروشی یا دزدی می کنند و شورش رو در آوردن با این کارشون.

۳ سال پیش
صادقی

ببخشید متن بالا چه توضیحاتی داشت که باعث بشه شما بگید با مطالعه آن دیگر نباید مشکلی از بابت انتخاب اپراتور مناسب داشته باشید، آیا سرعت یا مقایسه ای با همدیگه نوشته بودید یا تحقیقاتی از هر کدوم بابت مشتریاشون و میزان رضایتشون توش بود. همه میدونم بیشمار شرکت ارائه دهنده اینترنت ثابت تو کشور وجود داره، مشکلشون ارزیابی و مقایسه با هم بود. افتاد؟؟

۳ سال پیش
jojo

آقا خواهشا اگر کسی میدونه کدوم یکی اینترنت خوبی داره بگه. مخابرات که کلا بدرد نمیخوره شاتل هم تعرفه داخلی رو خوب محاسبه نمیکنه. الان پارس آنلاین دارم اما می خوام عوضش کنم. مهمه که دانلود شبانه داشته باشه. همین پارس انلاین طرح ۱۲۰ گیگ خریدم ازش الان ۱۰- ۱۱ روزه که گذشته هیچ کار نکردم حجمم شده ۱۱۵ گیگ. پشتیبانی هم اصلا جواب نمیده و به ۱۹۵ هم شکایت کردم نمیدونم فایده ای داره یا نه؟!

۳ سال پیش
حاجی

شرکت های اینترنتی خیلی کلاهبردارن، چند سال میشه که قانون تعرفه داخلی مصوب شده اما هنوز هم به درستی اجراش نمیکنن و تنها ۵۰۰ سایت رو نیم بها کردن. بعد از این همه مدت وزیر ارتباطات گفت فهرست ۵۰۰ سایت منقضی شده و باید سایت ها توی سامانه وزارت ارتباطات ثبت شده باشد. با این حال هنوز خیلی از سایت های دانلود تو سامانه وجود نداره و فقط سایت های خبرگزاری ها که دانلود ندارند تو لیست هستند. آخه به چه درد میخوره این...

۴ سال پیش
لاله

شرکت عصرتلگرام انگار دیگه نیست. تابلوهای قدیمیشو تو شهر می بینم اما دیگه دفترش نیست

۴ سال پیش
کاربر

شرکت هایی که اسم در کردن دیگه قیمت هاشون ارزون نیست مثل شاتل و مخابرات. اما شرکتهایی که خیلی معروف نیستند به خاطر جذب مشتری هم که شده قیمت های ارزون رو تعیین میکنن. عصر تلکام، فن آوا، داتک و پیشگامان اینترنت ارزون تری نسبت به دیگر اپراتورهای ثابت دارند. توی اپراتورهای همراه هم دقیقا همینطوره. ایرانسل و همراه اول قیمت هاشون نه چندان ارزونه اما رایتل برای جلب مشتری یک سال رایگان ارائه میده!!

۴ سال پیش
رحمتی

خیلی ها میگن مخابرات بده اما من برا خونمون مخابرات دام خیلی خوبه. نه قطعی داره نه سرعت پایین میاد خیلی راضیم

۴ سال پیش
basem

همه میگن شاتل خوبه اما به نظرم دیده بان نت خیلی بهتره...
من یک ماه تستی دیده بان نت گرفتم با حجم ۱ ترابایت در ماه به قیمت ۵۰ هزارتومان!!! با این حجم فقط باید یه هارد یک ترا کنارت باشه. حالا سرویس ارزون تر رو با ۵۰۰ گیگ در ماه خریدم ۳۵ تومن که سرعت اسمی هم ۸ مگه ولی سرعت واقعی پایین تره...
با این حال در کل ازش راضی هستم و از مخابرات و شاتل بهتره

۴ سال پیش
استاد

فعلا هیچ اپراتوری مثل همراه اول اینترنت خوب و نا محدود ارائه نمیده. من شبانه نامحدود دارم یک ماهه از ساعت یک شب تا ۱۱ صبح حدودا بیست هزار تومن میدم. سرعت دانلودش از ۴مگ به بالاست. یه سری فیلم 4k رو سه ساعته دانلود کردم

۴ سال پیش
Mori

به نظر من که عادلانه است چون الان قیمت همه چیز افزایش داشته خب اینترنت هم طبیعیه که افزایش پیدا کنه...
من خودم پارس انلاین دارم با سرعت 8 مگ 150 گیگ بین الملل در ماه دارم و 50 هزار تومن هم برای هر ماه بابت این بسته خرج می کنم که آخرشم چند گیگ باقی میمونه. هم سرعتش خوبه، هم حجم بالایی داره و انصافا برای بازی انلاین پینگ خوبی میده

۴ سال پیش
نصران

انگار دوباره قراره قیمت اینترنت گرون بشه. جهرمی گفت گرون نمیشه اما بعضی اپراتورها همین الان گرون کردن بعضی ها هم بعدا میخوان قیمت ها رو افزایش بدهند. حالا کیفیت که ندارن هیچ، کم فروشی هم میکن و ۱۰۲۴ مگابیت رو روند می کنن و ۱۰۰۰ مگابیت میدن. بعد با این وضعیت میخوان قیمت ها رو هم زیاد کنن. اونهایی هم که قیمت هاشون ثابت مونده قطعا یا کیفیت رو کاهش میدن یا سرعت رو...

۴ سال پیش
Mona

شاتل و آسیاتک خوبن...
پشتیبانی قوی دارن و سرعت ارائه شده هم دقیقا برابر همون سرعتیه که گفتن. قطعی هم اصلا نداره. مثلا اگر بخوان خطوط رو تعمیر کنند و قطعی احتمالی وجود داشته باشه روز قبلش پیام میدن و میگن

۴ سال پیش
یاسر

نه اینطور نیست والا من ۴ سال هست که از مخابرات اینترنت می خرم و خیلی هم عالیه. هم سرعتش خوبه هم قطعی نداره. تازه قسطی هم هست میشه سرویس پس پرداخت انتخاب کرد و هزینه اینترنت رو ماهیانه رو قبض پرداخت کرد

۴ سال پیش
sadaf

مخابرات اسمش بزرگترین شرکته اما هیچکس از سرویس های پرسرعتش راضی نیست. تازگی آمارگیری انجام شده که کاربران بهترین سرویس دهنده اینترنت را انتخاب کنند که در نتیجه اون شاتل به عنوان بهترین اپراتور ثابت انتخاب شده. در آمارگیری های سالیانه وزارت ارتباطات هم اکثرا شاتل اول میشه و بعدش آسیاتک. شاتل خیلی خوبه به خاطر اینکه با دادن ۱۰ هزار تومن (که پول کمی برای خرید اینترنت هست) میشه اینترنت شبانه ۱ تا ۸ نامحدود خرید. اگر سرویس شما سرعت ۱۶ مگابیت داشته باشه میتونید هر شب حدود ۴۰ تا ۵۰ گیگ دانلود انجام بدی. هیچ کدوم از شرکتهای اینترنتی چنین سرویسی رو ارائه نمیدن. کسایی که دانلود های حجم بالا دارن براشون خیلی خوب و ارزونه. به طور کلی سرویس های شاتل خوب و متنوعه

۴ سال پیش
کورش

شاتل از همه بهتره هم سرعتش خوبه، هم قطعی نداره هم پشتیبانی خیلی خوبی داره. برای نصب اینترنت یک کارشناس میفرستن تا اینترنت رو وصل کنه و دقیقا همون سرعت خریداری شده رو براتون تنظیم کنه. اگر هم مشکلی داشته باشید و با شاتل تماس بگیرید خیلی خوب راهنمایی می کنن

۴ سال پیش
لواسانی

شرکت های اصلی همون مخابرات و شاتل و آسیاتک و های وب هستند. بقیه دیگه معروف نیستند و فعالیت گسترده ای هم ندارند.

۴ سال پیش
زینب

نمیدونستم ده تا شرکت اینترنتی وجود داره. فکر می کردم فقط مخابرات و شاتل هست

۴ سال پیش