حذف اکانت و فالوورهای فیک توسط اینستاگرام
دنیای وب

حذف اکانت و فالوورهای فیک توسط اینستاگرام

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

اینستاگرام شبکه اجتماعی محبوب ایران و جهان اعلام کرده قصد دارد عملیاتی را در سیستم خود انجام دهد که باعث حذف اکانت های فیک و تقلبی خواهد شد. به همین دلیل طی انجام این فرایند شاهد کاهش فالوورهای برخی از اکانتهای معروف بودیم. اکانت هایی که دنبال کنندگان میلیونی دارند و بخشی از این دنبال کنندگان به دلیل سیاست جدید اینستاگرام از بین رفته اند.

اکانت فیک، فالوور فیک، لایک تقلبی و ... چیزهایی هستند که این روزها در بازارشان در اینستاگرام داغ است و بسیاری از کابران تازه وارد که به تازکی حساب کاربری ایجاد کرده و برای خود پیج اینستاگرام ساخته اند برای افزایش بازدید صفحه اینستاگرامی خود فالوور فیک خریداری می کنند. معمولا دنبال کنندگان تقلبی یا فیک به راحتی از دنبال کنندگان واقعی قابل تشخیص هستند و این کار به راحتی قابل انجام است. به همین دلیل برخی پا را فراتر می گذارند و برای وجه سازی برای پست های خود نیز لایک فیک می خرند تا کسی به فیک بودن دنبال کنندگانش شک نکنند.

اما این کاربران باید بدانند که به طور کلی استفاده از منابع فیک مخصوصا فالوور فیک در اینستاگرام اصلا خوب نیست و برای آنها فایده ای نخواهد داشت. خرید فالوور تاثیری در بازدید پیج آنها ندارد و صرفا عددی در بخش Followers پیج آنها می باشد. بجای استفاده از فالوور فیک بهتر است به فکر استفاده از روشهای افزایش فالوور واقعی باشید.

ریزش فالوورهای اینستاگرام

اخیرا اینستاگرام خبر از پیاده سازی عملیاتی کلی در این شبکه اجتماعی داده است که طی آن دنبال کنندگان صفحات اینستاگرام کاهش پیدا خواهد کرد. این خبر توسط یکی از مسئولین اینستاگرام منتشر شده و به نظر می رسد عملیات مذکور همان حذف اکانت و فالوورهای فیک می باشد که چندی پیش اینستاگرام وعده آن را داده بود. با توجه به این عملیات احتمالا بخشی از دنبال کنندگان میلیونی پیج سلبریتی ها و افراد معروف کاهش پیدا می کند.

با انجام این عملیات برخی از چند کاربر معروف اینستاگرام که چند میلیون دنبال کننده داشته اند پستی مبنی بر کاهش فالوورهای خود منتشر کرده اند. این عملیات که برخی آن را حذف اکانت های فیک می دانند باعث شده فالوورهای بیشتر پیج های اینستاگرام که مربوط به کاربران منتشر از جمله بازیگران و هنرمندان بوده است را تحت تاثیر قرار دهد و فالوورهای آنها نیز ریزش پیدا کند.

اپلیکیشن اینستاگرام

در کنار این عملیات که اینستاگرام آن را بیان کرده و به دنبال آن تعدادی از فالوورهای کاربران ریزش یافته است خبری نیز مبنی بر حذف اکانت های جعلی و فیک توسط این شرکت منتشر شده است. دقیقا مشخص نیست که عملیات مذکور توسط اینستاگرام همان حذف اکانت های جعلی است یا خیر. اما با توجه به ریزش دسته جمعی فالوورهای کاربران به نظر می رسد این عملیات همان وعده اینستاگرام در خصوص حذف اکانت های فیک می باشد.

حذف حساب های جعلی توسط اینستاگرام

به هر حال چیزی که مشخص است این است که اینستاگرام قصد دارد با اکانت های اسپم و جعلی که به اکانت فیک معروف است مبارزه کند و در این راه احتمالا آنها را حذف نیز خواهد کرد. در این صورت تمام فالوو، لایک و کامنت این اکانت های جلعی نیز حذف خواهد شد. بنابراین کسانی که خرید فالوور فیک انجام داده اند باید بدانند که با حذف اکانت های جعلی تمام فالوورهای خریداری شده نیز حذف خواهد شد.

اینستاگرام بیان کرده که قصد دارد تمام فالوورها، لایک ها و کامنت های ساخته شده توسط اکانت هایی که برای افزایش فالوور و بازدید خود از اپلیکیشن های جانبی استفاده می کنند را حذف می کند. در ادامه بیان کرده که روش هایی برای تشخیص اکانت های فیک وجود دارد که ما از آنها استفاده می کنیم. بنابراین اگر اینستاگرام دارید و تا به حال از فالوورهای فیک استفاده می کردید بهتر است دیگر این کار را ادامه ندهید و فالوور فیک خریداری نکنید تا با حذف اکانت های فیک فالوورهای شما ریزش پیدا نکند.

حذف کامنت های توهین آمیز

اینستاگرام در بروزرسانی پلتفرم خود قابلیت جدیدی را اضافه کرده که به کمک آن کاربران این شبکه اجتماعی می توانند با نظرات غیرقابل قبول همچون نظرات توهین آمیز، دشنام یا کلمات غیراخلاقی که در پست آنها گذاشته می شود مقابله کنند. این نوع نظرات تا پیش از این مشکلات زیادی را برای کاربران اینستاگرام به وجود آورده بودند اما با این قابلیت دیگر این مشکل نیز حل شده است.

کاربران اینستاگرام می توانند زیر پست هر فردی نظر بگذارند. در بعضی موارد این نظرها توهین آمیز، فحش و به طور کلی نامناسب بودند. این نوع نظرها در پست افراد در حالی نمایش داده می شوند که فرد هیچ اختیاری در مورد آنها ندارد و امکان حذف آنها برای او فراهم نیست. حال تصور کنید که یک پیج یا پست پربازدید دارای نظراتی نامناسب باشد. در این صورت تمام افراد بازدیدکننده از آن پست آن نظر نامناسب را نیز مشاهده می کنند.

تا پیش از این هیچ راهکاری برای مقابله با نظرات نامناسب تعبیه نشده بود. اما اکنون دیگر اینستاگرام تصمیم گرفته این مشکل را حل کند و برای حل آن نیز دست به دامان هوش مصنوعی شده است. اینستاگرام برای مبارزه با کامنت های نامناسب و حذف آنها از هوش مصنوعی در رباتهای خود استفاده می کند.

استفاده از فناوری هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی باعث می شود که حساب‌های کاربری که نظرات نامناسب ارسال کرده اند محدود شده و در آینده نتوانند کامنت ارسال نمایند. در این روش رباتهای اینستاگرام به طور هوشمند کلمات و سخنان غیرقابل قبول، سخنان نادرست و توهین آمیز و یا دشنام را تشخیص می دهند و از نمایش آن برای همه کاربران جلوگیری می کنند.

حذف نظرات توهین آمیز در اینستاگرام

کاربرانی که با ارسال نظر توهین آمیز، ارسال کامنت برای آنها محدود شده باشد با مشکلاتی مواجه خواهند بود. از جمله این که دیگر امکان مشاهده فعال بودن شما برای آنها ناممکن بوده و گزینه خوانده شدن پیام خصوصی نیز برای آنها حذف شده است. به طور کلی اینستاگرام می تواند محدودیت های مختلفی برای برای این دسته از کاربران اعمال کند که قطعا محدودیت در ارسال کامنت یکی از آنها می باشد.

ویژگی مذکور shadow ban نام دارد و به وسیله آن پیش از ارسال نظر نامناسب، به نویسنده هشداری مبنی بر اطمینان از ارسال پیام نمایش داده می شود. در صورت تایید فرد نظر او ارسال می شود اما توسط اینستاگرام سانسور شده و تنها برای نویسنده نظر قابلیت نماید دارد و دیگران آن را مشاهده نمی کنند. مسئولین اینستاگرام معتقدند که ارسال هشدار به کاربر برای ارسال نظر نامناسب در بسیاری از موارد می تواند موثر واقع شود.

استفاده از سیستم هوشمند توسط اینستاگرام پیش از این نیز انجام شده بود و اینستاگرام از چند ربات هوشمند جهت حذف محتوا‌های نامناسب استفاده کرده بود. اما این بار با روشی جدید از این سیستم استفاده کرده است و با ارسال هشدار قصد دارد که کاربر را از ارسال نظر نامناسب منصرف نماید.

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (۲)

uri

یسری به یکی از بازیگرهای معرفو که خانوم هم بود گفتم چرا تعداد لایک هات به تعداد فالور هات که دو میلیونه نمیخوره؟!
طرف بلاکم کرد :))
جدا اینستا گرام اگر این کار رو بکنه خیلی باحال میشه اونوقت قیافه بعضی از این سلبریتی ها دیدن داره

۴ سال پیش
VAHiiD

خدا کنه اینستا هرچه زودتر این کار رو انجام بده و هرچی چیز فیک که توی اینستاگرام هست رو حذف کنه. هم فالوور فیک، هم کامنت فیک و هم اکانت فیک...!
.
.
آخه خودم بعضی ها رو میشناسم که تو کل دنیا دویست نفر اونها رو نمیشناسه و اصلا کسی دوستش نداره که بخواد فالوش کنه اما تو پیجش که میری لایک چند ده هزار لایک و فالوور داره!!!!! یعنی حرصی از آدم در میاره که نگو

۴ سال پیش