بهترین روش‌های افزایش فالوور اینستاگرام
دنیای وب

بهترین روش‌های افزایش فالوور اینستاگرام

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

خیلی از افراد که در اینستاگرام فعال هستند به دنبال فالوور (Follower) هستند اما از روشهای افزایش فالوور در اینستاگرام را اطلاع ندارند و نمی دانند چطور باید تعداد دنبال کننده های خود را افزایش دهند. روش هایی وجود دارد که با استفاده از آنها می توان تعداد دنبال کنندگان خود را به بالای ۱۰۰ هزار نفر رساند و از این طریق کسب کار خود را رونق داد. تنها کافیست با دقت آنها را یاد بگیرید و بکار ببندید.

پیش از شروع بحث و معرفی روش های افزایش فالوور لازم است به کسانی که با محیط شبکه اجتماعی اینستاگرام آشنا نیستند فالوور یا همان دنبال کننده را معرفی کنیم و بگوییم که در اینستاگرام فالوور چه فایده ای دارد و ما چرا باید تعداد فالوورهای اینستاگرام خودمان را افزایش دهیم. در توضیح این مطلب باید گفت که فالوور یا دنبال کننده در اینستاگرام به کسانی گفته می شود که از مطالب منتشر شده در صفحه اینستاگرام شما خوششان آمده و تمایل دارند از مطالب بعدی شما نیز اطلاع یابند. به همین دلیل درخواست دنبال کردن شما را می دهند و در زمانی که شما یک پست در صفحه خود منتشر کنید آنها نیز از انتشار آن مطلع می شوند و آن را مشاهده می کنند.

این یک توضیح ساده و کلی در مورد دنبال کننده در اینستاگرام بود. اما با تمام این اوصاف چه اهمیتی دارد که ما تعداد زیادی دنبال کننده داشته باشیم؟ اصلا چرا باید به دنبال روش هایی برای افزایش فالوورهای خود باشیم؟ با افزایش فالوور و تعداد بالای آنها چه خاصیتی برای ما دارد؟

دنبال کننده در اینستاگرام چه اهمیتی دارد؟

معمولا کسانی که در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند تمایل دارند مطالب و پستهای منتشرشده توسط آنها زیاد بازدید شود و افراد بیشتری آن را مشاهده کنند. در اینستاگرام نیز به همین صورت است و معمولا هرچه تعداد فالوور بیشتری داشته باشید بازدید پست های شما نیز بیشتر خواهد بود. کلا فالوور در اینستاگرام مانند تعداد اعضای کانال در تلگرام می باشد که تعداد بالای اون به معنی اعتبار فرد یا صفحه دنبال شده می باشد و هرچه تعداد دنبال کننده بیشتر باشد اعتبار صفحه شما نیز بیشتر خواهد بود.

حتی برخی افراد با ساخت صفحه در اینستاگرام و افزایش تعداد فالوور اون به کسب و کار می پردازند. پس مشخص است که تعداد دنبال کننده خیلی مهمه و به همین دلیل لازم است شما هم تعداد دنبال کنندگان خود را افزایش دهید.

حذف فالوورهای فیک در اینستاگرام

از فالوور فیک اینستاگرام استفاده نکنید!

روشهای مختلفی برای افزایش فالوور وجود دارد که عمده ترین آنها استفاده از اپلیکیشن های عضوگیر و یا  رباتهای اینستاگرام می باشد. حتی برخی افراد و سایت های وجود دارند که در ازای دریافت هزینه تعداد مشخصی فالوور به شما می فروشند و در حقیقت به فالوورهای شما اضافه می کنند که معمولا این فالوورها فیک هستند و برای شما فایده ای نخواهد داشت.

تصور نکنید که با خرید فالوور فیک اینستاگرام می توانید اعتبار پیدا کنید و کلی از اجناستان را بفروشید چون اینجا قضیه کمی فرق دارد. فالوور به تنهایی برای باعث رونق یافتن کارتان نمی شود و مولفه دیگری نیز در این امر دخیل است و آن بازدید و لایک پست ها می باشد. به عنوان مثلا اگر یک پیج (Page) اینستاگرام ۱۰ هزار دنبال کننده داشته باشد لازم است حداقل هزار لایک در هر پستش داشته باشد تا ارزش آن مشخص شود. اما در پیچ هایی که فالوور فیک خریداری کرده اند وضعیت لایک اینطور نیست و خیلی پایین تر از این مقدار است. مثلا چیزی حدود ۱۰۰ لایک!

همین باعث می شود افرادی که پست های شما را می بینند بفهمند که دنبال کنندگان شما جعلی هستند و همین باعث می شود اعتبار پیچ شما از بین برود. علاوه بر این روشهای تشخیص فالوور فیک نیز می تواند دست شما را رو کند. همچنین خبرهایی مبنی بر حذف فالوورهای فیک توسط اینستاگرام به گوش می رسد که در اینصورت تمام فالوورهای فیک شما از بین خواهد رفت.

روشهای افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام

بنابراین بهترین راه استفاده از روشهای اصولی بالا بردن فالوور پیج اینستاگرام است که می تواند باعث رونق بخشیدن به کسب و کار شما و افزایش بازدید و لایک پست های شما شود. این افزایش به معنی بازدید بیشتر محصولات و کسب و کار شما و معروف شدن برند شما می باشد که در نهایت می تواند منجر به افزایش فروش شما و یا رونق گرفتن کسب و کار شما شود. خوشبختانه روشهایی اصولی جهت بالا بردن تعداد دنبال کنندگان واقعی (غیر فیک) در اینستاگرام وجود دارد که ما قصد داریم یک یک آنها را بیان کنیم تا با استفاده از آنها کسب و کار خود را متحول کنید.

فالوور واقعی اینستاگرام

- پروفایل خوب انتخاب کنید

قبل از هر چیز لازم است بدانید که پروفایل اینستاگرام مهم ترین بخش صفحه شما می باشد و اولین چیزی که کاربر آن را می بیند پروفایل است. در حقیقت پروفایل اینستاگرام همچون ویترین فروشگاه است که باید  و لازم است جذاب باشد در غیر اینصورت کاربران شما به دنبال کننده و در نهایت به مشتری تبدیل نمی شوند. با توجه به این که اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بر پایه تصویر است لازم است از تصاویر جذاب و زیبا برای این کار استفاده کنید. باید از تصاویر خلاقانه و زیبا در پروفایل خود استفاده کنید تا باعث جلب توجه کاربران شود و در نگاه اول کاربران را مجذوب کند و آنها را دنبال کننده شما کند. از این نوع صفحات اینستاگرام کم نیستند که کاربران بسیاری به خاطر وجود تصاویر زیبا و جذاب در آن دنبال کننده آن شده اند.

- از هشتگ های مناسب استفاده کنید

هشتگ یا همان برچسب در اینستاگرام نقش مهمی دارد و می تواند تاثیر زیادی در دیده شدن پست های شما داشته باشد.در اینستاگرام امکان دنبال کردند هشتگ ها نیز وجود دارد و بسیاری از کاربران هشتگ های مختلف را فالو کرده اند و مطالب انتشاری در آن هشتگ را پیگیری می کنند و استفاده شما از هشتگ می تواند باعث بازدید پست های شما توسط آنها شود. البته لازم است از هشتگ ها به صورت درست استفاده شود تا باعث افزایش دنبال کنندگان شما شود.

شما می توانید با کمی جستجو هشتگ های داغ اینستاگرام که در حوزه کاری شما هستند را جمع آوری کنید. به این صورت که در بخش جستجوی تک اینستاگرام هشتگ مورد نظر خود را بنویسید تا هشتگ های مختلف شبیه به آن را برای شما نمایش دهد. مواردی که بازدید زیادی دارند و افراد زیادی طرفدار آن هستند را جمع آوری کنید و از آنها استفاده بصورت صحیح استفاده کنید. همین امر می تواند آرام آرام تعداد دنبال کنندگان شما را افزایش دهد.

- با پیج های مرتبط تعامل کنید

در تمام حوزه های کاری و موضوعات چندین صفحه در اینستاگرام وجود دارد که رابطه و تعامل با آنها یکی از مفیدترین روشهای افزایش دنبال کننده می باشد. تصور نکنید که چون آن پیچ اینستاگرامی رقیب من است، ارتباط با آن باعث می شود دنبال کنندگان من به سمت آن بروند و صفحه او را بهتر کنند. معنی تعامل همین این است که ضمن رابطه با یکدیگر فالوورهای هم را نیز افزایش دهید. اینستاگرام بطور خودکار پیج های مرتبط را به شما پیشنهاد می دهد و اگر پیج پیشنهاد شده مرتبط با کسب و کار شما است حتما آن با آن ارتباط بگیرید.

اپلیکیشن اینستاگرام

تلاش کنید با آن پیج ارتباط برقرار کنید و ضمن فالو کردن آن از مطالب انتشاری آن نیز بهره مند شوید. این کار باعث می شود چیزهای جدیدی از حوزه فعالیت خود از صفحات دیگر بیاموزید که تا به حال نمی دانستید.  بخش دایرکت اینستاگرام نیز برای تماس با مدیر صفحات بسیار مناسب است و می توانید از این طریق نیز با آنها مرتبط باشید.

توجه داشته باشید که تعامل با صفحات مرتبط با شما باعث افزایش فالوور، بازدید و لایک صفحه اینستاگرام شما می شود و شانس حضور شما در بخش پیشنهادات (Suggestion) را افزایش می دهد که همه این موارد باعث رونق گرفتن پیج و به تبع آن کسب و کار شما می شود.

- از وب سایت و شبکه های اجتماعی دیگرتان کمک بگیرید

اگر در دیگر شبکه های اجتماعی فعالیت دارید و یا برای خود وب سایت اینترنتی دارید می توانید از آن برای افزایش فالوور پیج اینستاگرام کمک بگیرید به این صورت که بین سایت و صفحه اینستاگرامتان رابطه برقرار کنید. وب سایتهای دارای تعداد بازدید بالا کمک بسیاری در معروف شدن پیج های اینستاگرامی دارد و می تواند تا حد زیادی فالوورهای آن را افزایش دهد. سایت و شبکه های اجتماعی خود را همچون زنجیر به هم متصل کنید و یک شبکه اختصاصی برای خود ایجاد کنید. یعنی در سایت خود شبکه های اجتماعی را قرار دهید و در شبکه های اجتماعی سایت و دیگر شبکه ها را معرفی کنید. در این صورت کاربر با مجموعه حساب های شما در شبکه های مجازی آشنا می شود.

به عنوان مثال یکی از روش ها قرار دادن لینک صفحه اینستاگرام در بخش شبکه های اجتماعی سایت می باشد. با این کار بازدیدکنندگان سایت که از مطالب سایت شما خوششان آمده و علاقه دارند از مطالب شما در آینده نیز استفاده کنند از طریق بخش شبکه های اجتماعی شما را دنبال خواهد کرد و به یکی از فالوورهای شما بدل خواهند شد.

همچنین می توانید بخشی را در ساییتان راه اندازی کنید و در آن آخرین یا جذاب ترین پست های اینستاگرام خود را نمایش دهید تا کاربران سایت هنگام بازدید از سایت با آخرین پست های منتشر شده در صفحه اینستاگرام شما نیز آشنا شوند و در صورت تمایل علاوه بر بازدید از صفحه شما تبدیل به دنبال کننده شما نیز بشوند.

شبکه اجتماعی اینستاگرام

دیگر روش افزایش بازدید پیج و فالوورهای آن بنر تبلیغاتی است که می توانید یکی از آن را در قسمتی از سایت خود قرار دهید. سایت های بسیاری وجود دارند که در کنار محتوای خود تبلیغات شبکه های اجتماعی خود را نیز انجام می دهند و از بنرهای تبلیغاتی برای تبلیغ صفحه اینستاگرام یا کانال تلگرام خود استفاده کرده اند. شما نیز می توانید همچون دیگران بنر تبلیغاتی مربوط به پیج اینستاگرام خود را در وب سایت خودتان قرار دهید. البته لازم است که این بنر به اندازه کافی جذاب و زیبا باشد تا کاربران با دیدن آن تمایل به مشاهده شبکه اجتماعی شما داشته باشند.

- پروفایل خود را تجاری کنید!

در اینستاگرام تعداد زیادی پیج مربوط به کسب و کارها وجود دارد و همین باعث شده اینستاگرام ویژگی جالبی برای این دسته از کاربران قرار دهد تا امکان رسد کردن مشتری ها را داشته باشند. در اینستاگرام امکانی به نام تجاری سازی حساب کاربری وجود دارد که استفاده از این امکان ابزاری به نام اینسایت (Insight) در اختیار شما قرار می گیرد که با استفاده از آن می توانید فعالیت کاربران در پیج خود را رسد کنید و از آن در جهت بهبود بخشیدن به کسب و کار خود استفاده کنید.

این اطلاعات شامل تعداد بازدید پست ها، تعداد کاربرانی که پست های شما را مشاهده کرده اند، جنسیت کاربران بازدید کننده، بازه سنی آنها، ساعات بازدید پست های شما و ... که بررسی آنها می تواند شما را در رونق دادن به کسب و کارتان یاری کند. مثلا به این صورت که اگر عمده بازدیدکنندگان شما جوان هستند پست های مناسب برای جوانان منتشر کنید تا بازدید و لایک بیشتری داشته باشند.

- پیج اینستاگرام خود را تبلیغ کنید

اگر کسب و کار خود را در اینستاگرام دارید و تمایل دارید به آن رونق دهید پس صرف هزینه برای آن نوعی سرمایه گذاری می باشد و شما می توانید این هزینه را در بخش تبلیغات آن صرف کنید. پیج خود را مجازی و واقعی تبلیغ کنید و برای خود دنبال کننده پیدا کنید. از تراکت و بیلبورد های تبلیغاتی در سطح شهر استفاده کنید و از سایت های تبلیغاتی یا کانال های پربازدید نیز برای تبلیغ پیج خود کمک بگیرید.

افزایش فالوور اینستاگرام

البته باید توجه داشت که این مورد در صورتی قابل انجام است که مطالب و پستهای صفحه شما به اندازه کافی مورد توجه کاربران باشد و کاربر جدید پس از اولین بازدید از پیج شما و مشاهده پست ها به آنها علاقه مند شده و شما را دنبال کند. در این صورت می توانید از تبلیغات کمک بگیرید تا فرصت مشاهده پست های جذاب خود را به افراد مختلفی بدهید و آنها را مجذوب خود کنید.

- تاثیر پست های چالش برانگیز در افزایش فالوور اینستاگرام

معمولا شبکه های اجتماعی بر پایه بازدید یا لایک فعالیت می کنند و هر مطالبی که این دو مورد در آنها قوی تر باشد بیشتر در معرض دید قرار می گیرند. شما باید کاری کنید که پست های از بازدید و لایک بالایی برخوردار شوند تا باعث شود این پست به دست افراد جدیدی برسد و آنها نیز آن را مشاهده کنند. یکی از روشهای این کار انتشار پست های چالش برانگیز است. به این صورت که شما پستی با موضوعی چالش برانگیز در پیج خود منتشر می کنید و افراد با دیدن آن تحریک می شوند در آن نظر بگذارند یا آن را به دیگران نیز نشان دهند. همین باعث می شود تعداد لایک آن پست افزایش یافته و دنبال کنندگان شما را زیادتر کند.

به عنوان مثال پستی با عنوان «اینستاگرام چقدر درآمد دارد؟» منتشر کنید و منتظر باشید مانند ویروسی در بین کاربران پخش شود. این گونه پست ها باعث می شوند مردم در آن نظر بنویسند و افرایش تعداد نظرات باعث افزایش بازدید و لایک آن نیز می شود. پس از مدتی مشاهده می کنید که پست شما به محلی برای بحث و مشاجره تبدیل شده و افراد مختلفی آن را دیده و در آن نظر گذاشته اند. برخی نیز آن را به دیگران ارسال کرده اند. در این صورت است که اینستاگرام پست شما را در بخش اکسپلورر (Explorer) به کاربران معرفی می کند و همین باعث می شود پیج شما از این رو به آن رو شود.

- تعامل با دیگر کاربران اینستاگرام

معمولا در شبکه های اجتماعی که در آن دنبال کردن وجود دارد فرد دنبال کنندگان خود را نیز دنبال می کند. به این معنی که وقتی شما کسی را دنبال می کنید آن فرد برای پاسخ به لطف شما به دنبال کنندگان شما می پیوندند و او نیز شما را فالو می کند. خب همین روشی ساده برای افزایش دنبال کننده در اینستاگرام می باشد. به این صورت که شما افراد مختلف را دنبال کنید تا آنها نیز در جواب شما را دنبال کنند و همین باعث افزایش چشمگیر فالوورهای شما می شود.

افزایش طبیعی فالوور اینستا

- افزایش تعداد فالوورها با ربات اینستاگرام

استفاده از ربات اینستاگرام بصورت هدفمند باعث افزایش تعداد دنبال کنندگان واقعی شما می شود. زیرا ربات های اینستاگرام ابزاری مناسب برای تعامل با دیگر کاربران اینستاگرام می باشند که باعث افزایش دنبال کننده می شود. کسانی که حوصله تعامل با کاربران دیگر را ندارند و نمی توانند پست ها و مطالب آنها را ببینند و لایک کنند می توانند از ربات اینستاگرام استفاده کنند.

روش کار به این صورت است که شما اکانت اینستاگرام خود را به ربات معرفی می کنید و ربات به جای شما فعالیت می کند. فعالیتهای ربات نیز فالو کردن پیج ها، لایک کردن پستها، فرستادن دایرکت به افراد مختلف بصورت خودکار می باشد. البته شما می توانید ربات را طوری برنامه ریزی کنید که کارهای مورد نظر شما را انجام دهد به عنوان مثال تصاویر مربوط به هشتگ های خاصی را لایک کند یا از این قبیل کارها که شما حوصله انجام آن را ندارید.

این کار ربات باعث می شود دنبال کنندگان شما نیز آرام آرام افزایش یابد و پس از چند روز استفاده از آن شاهد تعداد زیادی فالوور جدید باشید.

این را هم بخوانید: بررسی سایت | بلاگ لاوین | فلایپ بورد | اپل نیک

به این مطلب امتیاز دهید (امتیاز ۴.۲ از ۵ از مجموع ۵ رای)

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۴)

سی سی

خرید فالوور از همه راحت تره. قیمت هر فالوور ۹ تومنه. هزار تا فالوور میخری با ۹۰۰۰ تومن دیگه هم لازم نیست این همه دنگ و فنگ افزایش فالوور رو داشته باشی

۳ ماه پیش
azad

منم قبلا با روشهای غیراصولی به دنبال افزایش فالوور بودن و با تلاش فراوان تونستم در عرض ۸ ماه ۳۰۰ تا فالوور به پیجم اضافه کنم. اما از زمانی که مطالب شما رو خوندم و اونها رو با دقت رعایت کردم تونستم در عرض دو روز اول بیشتر از ۴۰۰ تا فالوور واقعی برا خودم جذب کنم . من برای بهتر شدن کارم به افرادی مثل شما که برای یادگیری دیگران اهمیت قائل هستند نیاز دارم

۳ ماه پیش
آن‌دیجیتال

خواهش می کنم، امیدوارم موفق باشید

kave

هیچ چی مثل خرید فالوور موثر نیست. چند کا فالوور که برا پیج بخری کلی اعتبار بهت میده

۳ ماه پیش
آن‌دیجیتال

خیر اینطور نیست! خرید فالوور تنها به صورت ظاهری به پیج شما اعتبار می دهد و تاثیری در لایک، کامنت، بازدید و در نهایت فروش شما ندارد.

ابولفضل

روش های خوبی رو گفتید اما همه همین روش ها رو میگن که خیلی هم سخت و تقریبا غیرممکنه. این که پست خوب منتشر کنیم و چالش ایجاد کنیم کار خیلی سختیه و به این راحتی ها انجام نمیشه. به علاوه این که برای دستیابی به اون زمان زیادی از آدم گرفته میشه

۴ ماه پیش
آن‌دیجیتال

قطعا دستیابی به رتبه بالا و تعداد دنبال کننده زیاد باید زحمت کشید. روشهایی که در این مطلب ذکر شده همه روشهای اصولی و پایه برای افزایش فالوور در اینستاگرام هستند که در صورت پایبندی به آنها و دقت در انجام هر یک، قطعا به نتیجه مورد نظر خواهید رسید. ممکنه که زمان زیادی از شما صرف این کار شود و نتیجه آن نیز بلند مدت باشد اما نتیجه حاصل قطعا ارزش این تلاش را دارد. علاوه بر این باید توجه داشته باشید که غیر از این، دیگر روشی برای افزایش فالوور واقعی و اصولی وجود ندارد و روشهای فیک قطعا برای شما مفید نخواهد بود.