آموزش حذف فالوورهای فیک در اینستاگرام
موبایل

آموزش حذف فالوورهای فیک در اینستاگرام

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

یکی از روش های رایج برای فعال کردن صفحات اینستاگرام خرید فالوور برای آن است. افراد برای پیج شخصی یا پیج تجاری خود چند هزار فالوور می خرند تا به این طریق صفحه خود را پرمخاطب نشان دهند. خرید فالوور غیر از فریب افراد ناآگاه نه تنها فایده دیگری ندارد بلکه باعث می شود اعتبار صفحه هم کاهش پیدا کند. به همین دلیل برخی از مدیران صفحات اینستاگرامی به دنبال روشی برای حذف فالوورهای فیک خود هستند. در این مطلب روش های مختلف جهت از بین بردن فالوورهای فیک از پیج اینستاگرام ذکر شده است.

اینستاگرام در این روزها به یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی برای ایرانیان تبدیل شده است و میلیون ها کاربران ایرانی فعالیت های شخصی و کاری خود را در آن انجام می دهند. ویژگی فالوور محور بودن اینستاگرام باعث شده خیلی ها به دنبال روش های افزایش فالوور باشند. برای افزایش فالوور در اینستاگرام روش های مختلفی وجود دارد که برخی از آنها روش های واقعی هستند و دنبال کنندگان صفحه را به صورت طبیعی و واقعی افزایش می دهند.

در مقابل این روش روش دیگری هم وجود دارد و آن افزایش جعلی فالوور است که به صورت غیرواقعی و جعلی تعداد فالوورهای صفحه افزایش پیدا می کند. معمولا صفحاتی که مخاطب و اعتبار پایینی دارند و می خواهند خود را معتبر نشان دهند دست به چنین کاری می زنند. ادامه بیشتر در این خصوص توضیح داده خواهد شد.

فالوور فیک چیست؟

همانطور که ذکر شد یکی از روش های افزایش فالوور، افزایش جعلی تعداد فالوورها است که به صورت خرید فالوور انجام می شود. اما پیش از ارائه توضیحات بیشتر بهتر است ابتدا فالوور فیک را به شما معرفی کنیم. فالوور فیک، فالوور تقلبی یا دنبال کننده جعلی به فالوورهایی گفته می شود که توسط اکانت های جعلی و رباتیک ان هم به صورت غیرطبیعی به یک صفحه اینستاگرام اضافه شده باشند.

فالوورهای فیک را معمولا اکانت های فیک ایجاد می کنند. اکانت های فیک اکانت هایی هستند که مربوط به یک فرد مشخصی نیست و در واقع مالک واقعی ندارند. این نوع اکانت ها توسط ربات ها یا فروشندگان فالوور ایجاد می شوند و هدف از ایجاد آنها تنها افزایش تعداد دنبال کنندگان یک صفحه می باشد.  

در مورد کاربرد دقیق فالوورهای فیک باید گفت که مالکین صفحات اینستاگرامی که دنبال کنندگان کمی دارند و افراد کمی پست های آن را مشاهده می کنند برای معتبر نشان دادن پیج خود اقدام به خرید فالوور فیک می کنند. این افراد با پرداخت مبلغی چند کا فالوور برای پیج خود می خرند تا تعداد دنبال کنندگان آنها زیاد شود و افراد دیگر به اعتبار این آمار بالا به دنبال کردن آن صفحه ترقیب شوند.

پاک کردن فالوورهای فیک چه مزیتی دارد؟

آنطور که گفته شد به نظر می رسد فالوور فیک مفید باشد و افزایش فالوورهای واقعی را هم به دنبال داشته باشد. اما در واقع اینطور نیست. چرا؟ به این جهت که فالوور جعلی تنها برای کاربران تازه وارد یا کاربران ناآگاه فریبنده است و باعث می شود آنها پیج شما را دنبال کنند. اما کاربران قدیمی و فعال در اینستاگرام دیگر با این روش های جعلی آشنا هستند و می دانند که کدام فالوور واقعی است و کدام جعلی است.

بنابراین اگر صفحه شما تعداد زیادی فالوور جعلی داشته باشد باعث می شود کاربران با مشاهده این آمار غیرواقعی به کلی به شما اعتماد نکنند و اعتبار صفحه شما کاهش پیدا کند. در عین حال که روش هایی برای تشخیص فالوور فیک وجود دارد که با استفاده از آنها کاربران تازه وارد هم می توانند صفحات جعلی و فالوورهای فیک را تشخیص دهند.

پس مشخص است که افزایش تعداد فالوورهای فیک نه تنها هیچ ارزشی ندارد بلکه برای شما مضر هم است. با این اوصاف اگر بتوانید این فالوورهای فیک را پاک کنید برای شما یک مزیت محسوب می شود. چراکه این کار جلوی ضرر این فالوورها را می گیرد و باعث می شود اعتبار صفحه شما بی دلیل کاهش پیدا نکند. در ادامه روش هایی برای این کار معرفی شده است.

روش‌های حذف فالوور فیک در اینستاگرام

شاید این سوال برای شما ایجاد شود که چرا یک فرد باید فالوور فیک خریداری کند که پس از آن مجبور به حذف آنها شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که خیلی از افراد هنوز از مضرات فالوور فیک اطلاع ندارند و همچنان اقدام به خرید چند هزار فالوور می نمایند. مشخص است که در صورت اطلاع از ضرر آن بخواهند آنها را پاکسازی کنند. غیر از این افراد کاربران دیگری هم هستند که ناچار به حذف فالوورهای خود هستند.

در رقابت صفحات تجاری در اینستاگرام برخی مدیران برای تضعیف رقبای خود و کاهش اعتبار صفحه آنها اقدام به خرید فالوور فیک برای آنها می کنند! یعنی مدیر یک صفحه تجاری هزینه می کند و چند هزار دنبال کننده فیک برای صفحه رقیب خود می خرد تا این فالوورهای جعلی اعتبار رقیبش را کاهش دهند. کسانی که درگیر چنین رقابت هایی باشند هم مجبور به حذف فالوورهای فیک هستند. به طور کلی دو روش برای حذف فالوور فیک در اینستاگرام وجود دارد.

۱- حذف دستی فالوورهای فیک

قبلا برای حذف فالوورهای یک پیج تنها یک راه وجود داشت که آن بلاک کردن اکانت بود. یعنی شما باید آکانت مورد نظر را بلاک می کردید تا آن از لیست فالوورهای شما حذف شود. اینستاگرام با اطلاع از این کمبود در آپدیت جدید خود، گزینه ای برای حذف فالوورها قرار داد. این ویژگی باعث شده تا کاربر بتواند به راحتی لیست دنبال کنندگان خود را بررسی کند و با انتخاب گزینه remove هر اکانتی که تمایل به دنبال شدن توسط آن نداشت را پاک کند.

برای حذف فالوورهای خود می توانید مراحل زیر را طی کنید.

  • وارد اینستاگرام شده و آیکن آدمک واقع در پایین صفحه را انتخاب کنید تا وارد صفحه پروفایل (Profile) اکانت خود شوید.
  • در صفحه اکانت خود گزینه Followers را که در بالای صفحه قرار گرفته انتخاب کنید تا فهرست فالوورهای شما نمایان شود.
  • در کنار هر یک از اکانت های لیست آیکن سه نقطه وجود دارد. برای حذف هر اکانت کافیست آیکن سه نقطه کنار آن را لمس کنید.
  • در پنجره پاپ آپ باز شده گزینه Remove را انتخاب کنید تا اکانت مورد نظر از لیست فالوورهای شما حذف شود.

اگر می خواهید فالوورهای فیک را پاک کنید بهتر است به کمک روش های شناسایی فالوور فیک از جعلی بودن دنبال کننده خود مطمئن شوید و سپس اقدام به حذف آن نمایید.

با این روش می توانید به راحتی فالوورهای مورد نظر را پاک کنید. اما این روش یک مشکل جدی دارد که زمانی خود را نشان می دهد که تعداد فالوور های شما خیلی زیاد باشد. در این صورت شما نمی توانید از میان انبوه دنبال کنندگان یک یک موارد فیک را حذف کنید. اینستاگرام به طور مستقیم برای حل این مشکل راه چاره ای ارائه نکرده اند اما توسعه دهندگان این مشکل را حل کرده اند. راه حل این مشکل استفاده از روش بعدی است.

۲- استفاده از برنامه های حذف فالوور

گرچه روش های مختلفی جهت تشخیص فالوور فیک ارائه شده است اما با این حال شناسایی دقیق دنبال کنندگان فیک برای همه کاربران میسر نیست و خیلی از افراد توانایی انجام این کار را ندارند. در عین حال حذف یک یک فالوورها کار چندان آسانی نیست و اگر تعداد فالوورها چند هزار باشد عملا این کار ممکن نیست. حتی اگر این کار عملی هم باشد بسیار سخت و زمان بر خواهد بود.

از این رو اپلیکیشن هایی برای حذف خودکار فالوور فیک ایجاد شده اند که به کمک آنها می توان از ربات اینستاگرام استفاده کرده و فالوورهای فیک را به صورت خودکار حذف نمود. این اپلیکیشن ها هوشمند هستند و به راحتی اکانت های فیک را شناسایی کرده و آنها را از دنبال کردن شما حذف می نمایند. با استفاده از این برنامه های می توانید به راحتی از شر فالوورهای فیک و اکانت های جعلی خلاص شده و اکانت خود را پاکسازی کنید؛ بدون اینکه زمان زیادی برای آن صرف کنید.

ربات های حذف فالوور فیک اینستاگرام معمولا با شرایط مختلفی اکانت های فیک و کم فعال را شناسایی می کنند. اما رایج ترین شرایط برای شناسایی چنین اکانت ها عبارت از نداشتن تصویر پروفایل، نداشتن حداقل یک پست و بالا بودن تعداد فالووینگ اکانت می باشد.

مشاهده کردید که چه روش هایی برای پاک کردن فالوورهای فیک وجود دارد. بنابراین از این پس دیگر می دانید که برای حذف فالوور فیک باید از چه روشی استفاده کنید. در صورتی که نظری در خصوص این مطلب دارید حتما آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید (امتیاز ۴ از ۵ از مجموع ۲ رای)

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (۰)