تعداد نصب آنتی ویروس پادویش به یک میلیون رسید
نرم افزار و سیستم عامل

تعداد نصب آنتی ویروس پادویش به یک میلیون رسید

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

پادویش یک آنتی ویروس صد درصد ایرانی است که قابلیت‌های فراوانی دارد و به گفته تیم سازنده آن اکنون توانسته از مرز یک میلیون نصب عبور کند. به نظر می رسد تعداد کاربران پادویش از این جهت به بیش از یک میلیون رسیده است که این ضدبدافزار ایرانی توانسته WannaCrypt، بدافزار معروف باجگیر را شناسایی نماید.

تا الان دو ضدویروس ایرانی در کشور راه اندازی شده است که یکی از آنها پادویش (Padvish) می باشد. این آنتی ویروس بومی صد درصد ایرانی می باشد و صفر تا صد طراحی و توسعه آن را جوانان ایرانی انجام داده اند. پادویش کارایی بالایی دارد که این موضوع هنگام استفاده از آن به خوبی مشخص می شود. کیفیت این نرم افزار آنتی ویروس به قدری بالاست که توانایی رقابت با آنتی ویروس های مطرح خارجی را نیز دارد.

یکی از قابلیت های پادویش استفاده از موتور کاملا بومی می باشد. قابلیت مهم و منحصر به فرد دیگر این ویروس کش ایرانی قابلیت ضدباجگیر میب اشد که باعث می شود باج افزارهای معروف نظیر WannaCrypt به راحتی توسط پادویش شناسایی شوند؛ قابلیتی که بسیاری از آنتی ویروس های معروف خارجی از آن بی بهره بوده و توانایی شناسایی بدافزارهای پیچیده را ندارند. با این اوصاف به نظر می رسد علت اصلی آمار بالای کاربران این آنتی ویروس بومی همین موضوع باشد.

خبر میلیونی شدن پادویش را تیم سازنده این نرم افزار در حاشیه نمایشگاه الکامپ ۹۸ اعلام کرد. تیم پادویش ضمن اعلام رسیدن تعداد کاربران پادویش به یک میلیون اعلام کرد که این آنتی ویروس دارای قابلیت های فراوانی از جمله فایروال (دیوار آتش) می باشد که برخی موسسات دولتی و دانشگاه ها با نصب پادویش از این قابلیت آن بهره مند شده اند. همچنین این تیم سازنده اعلام کرد که پادویش دارای قابلیت پیشرفته در تشخیص بدافزارهای موجود در حافظه های جانبی نظیر فلش و رم می باشد که با بکارگیری این قابلیت از نفوذ هر نوع ویروس و بدافزاری به سیستم جلوگیری می شود.

تیم پادویش در ادامه گفت که این آنتی ویروس قوی ایرانی برای گوشی های هوشمند و تبلت ها نیز نسخه اندروید ارائه داده است که در این نسخه نیز قابلیت ضدسرقت تعبیه شده است که برای کاربران گوشی ها کارایی فراوانی دارد. این قابلیت زمانی مفید است که گوشی شما سرقت شده و می خواهید آن را پیدا کنید. در آن صورت پادویش موقعیت جغرافیایی گوشی را برای مشخص می کند.

گروه سازنده این نرم افزار ایرانی در پایان گفت که تلاش می شود کیفیت این آنتی ویروس بومی افزایش یافته و کارایی آن نیز بالا برود. در حال حاضر پادویش طوری بهینه سازی شده است که هنگام استفاده از آن به هیچ عنوان دستگاه کند نمی شود و پادویش با سرعت قابل قبول فعالیت خود را انجام می دهد.

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۰)