شاتل، آسیاتک و رهام داتک؛ سه اپراتور برتر سال ۹۷
شبکه و امنیت

شاتل، آسیاتک و رهام داتک؛ سه اپراتور برتر سال ۹۷

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در ارزیابی شش ماهه‌ی دوم سال ۹۷، شرکت های شاتل، آسیاتک و انتقال داده های رهام داتک را سه شرکت برتر ارائه دهنده خدمات اینترنت ثابت معرفی کرد. شرکت اینترنتی رهام داتک در حالی سومین اپراتور برتر اینترنت شناخته می شود که نام آن در میان نام شرکتهای بزرگ ارائه دهنده اینترنت گم شده است.

مجید حقی معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری در مصاحبه خود از ارزیابی اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت ثابت، بی‌سیم و تلفن همراه در نیمه دوم سال ۹۷ خبر داد و گفت: این ارزیابی جهت شفاف‌سازی وضعیت اپراتورهای ارایه‌دهنده اینترنت انجام شده و تلاش دارد فضای رقابتی میان اپراتورهای موجود را افزایش داده و باعث ارتقای کیفیت خدمات شود.

حقی ادامه داد: در حوزه خدمات اینترنت ۱۰ اپراتور اینترنت ثابت وجود دارد که بالاترین سهم بازار را به خود اختصاص داده اند. این اپراتور ها در ارزیابی مذکور قرار گرفته‌اند که طی آن شرکت‌های شاتل، آسیاتک، رهام داتک، پیشگامان، صبانت، پارس آنلاین، های وب، فن آوا، مخابرات ایران و حلما گستر به ترتیب رتبه‌های یک تا ده را به خود اختصاص داده اند.

ایشان درباره شاخص‌های این ارزیابی تصریح کرد: اپراتورهای ارایه‌دهنده اینترنت در دو بعد مشتری و رگولاتوری مورد ارزیابی قرار گرفته اند که البته شاخص مربوط به مشتری سهم بالاتری داشته و تاثیر بیشتری در نتیجه دارد.

مجید حقی در ادامه گفت: شرکتهای اینترنتی در بعد مربوط به مشتری با شاخص‌های نحوه عملکرد، مشتری مداری، وضعیت بازار و پشتیبانی مشتری مورد ارزیابی قرار گرفته اند. همچنین در بعد رگولاتوری شاخص‌های میزان پایبندی به قوانین و مقررات، تعهدات توسعه و اجرا، تعهدات مالی و ارزیابی‌های ادارات کل تنظیم مقررات مناطق مورد نظر بوده است. 

معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری ضمن اشاره به مداومت ارزیابی‌های این سازمان تاکید کرد: تلاش داریم در بازه های زمانی مختلف اپراتورهای اینترنتی را مورد ارزیابی قرار داده و فواصل زمانی این ارزیابی ها را نیز کوتاه‌تر نموده و بازه زمانی سه ماهه را برای این کار انتخاب کرده ایم.

نکته جالب این  که شرکت انتقال داده های رهام داتک که از شرکت‌های زیر مجموعه هلدینگ رایتل می باشد، پیش از این نیز در نظرسنجی مقام برتر را کسب کرده بود. این شرکت در طرح رضایت‌سنجی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در شش ماهه دوم سال ۱۳۹۷، مقام دوم رضایت کاربران را به دست آورده بود.

منبع: سیتنا

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۰)