تعداد کاربران گوشی هوشمند در جهان چقدر است؟
موبایل

تعداد کاربران گوشی هوشمند در جهان چقدر است؟

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

این روزها گوشی های هوشمند پیشرفت فراوانی کرده اند و تعداد کاربران آنها در دنیا به بیشترین حد خود رسیده است. آمار و گزارشات بیانگر آن است که تعداد کاربران گوشی‌های هوشمند کل دنیا در سال ۲۰۱۸ برابر ۳ میلیارد نفر می باشد. از این مقدار بالاترین سهم مربوط به کشور چین می باشد و بعد از آن نیز کشورهای هند و آمریکای شمالی در رتبه های بعدی قرار دارند.

اخیرا محققان و پژوهشگران فعال در حوزه دیجیتال با بررسی های انجام شده تعداد کاربران گوشی‌های هوشمند در جهان را به طور تقریبی محاسبه کرده اند. این بررسی ها در نهایت آمار ۳ میلیارد نفری تعداد کاربران گوشی هوشمند در جهان را نشان داده است. آماری که بالاترین سهم از آن مربوط به کشور چین می باشد.

این آمارگیری در سال های گذشته نیز انجام شده است و نتیجه آن در دو سال پیش یعنی سال ۲۰۱۶ میلادی ۲.۵ میلیارد کاربر گوشی هوشمند وجود داشته که این مقدار در سال ۲۰۱۸ به ۳ میلیارد کاربر رسیده است. مشخص است که طی این دو سال حدود ۵۰۰ میلیون کاربر به آمار کل کاربران گوشی در دنیا اضافه شده است و این افزایش بیانگر رشد تکنولوژی و نفوذ بیشتری تکنولوژی گوشی های هوشمند در زندگی مردم می باشد.

این آمار جهانی علاوه بر تعداد کل کاربران گوشی در دنیا سهم کشورهای عمده در این آمار را نیز مشخص کرده است. در این گزارش آماری آمده است که بالاترین تعداد کاربران گوشی مربوط به کشور چین با ۷۸۳ میلیون بوده و مناطق آسیا اقیانوسیه با ۴۴۱ میلیون، هند با ۳۷۵ میلیون، خاورمیانه و آفریقا با ۳۴۲ میلیون و آمریکای شمالی با ۲۷۸ میلیون نفر دیگر مناطق دارای کاربران گوشی هوشمند می باشند.

چین و هند، کشورها دارای بیشترین تعداد کاربران گوشی هوشمند

بنابراین مشخص است که دو کشور چین و هند بزرگترین بازار مصرف محصولات گوشی هوشمند می باشند و به همین علت است که شرکت‌های تولیدکننده اسمارت فون ها تمرکز خود را روی بازار این کشورها قرار داده و معمولا محصولات خود را مطابق خواست کاربران این کشورها طراحی و تولید می کنند.

آمار کاربران گوشی های هوشمند در جهان

نکته جالب این است که در آمارگیری سالهای گذشته تعداد کاربران گوشی هوشمند در هند نسبت به جمعیت این کشور بسیار کمتر بوده است؛ اما که سال های بعد این آمار رشد فراوانی داشته و حدی پیش بینی شده آمار کاربران گوشی هوشمند در کشور هند در سال های بعد نیز افزایش داشته باشد. جزئیات تعداد کاربران گوشی در مناطق جغرافیایی به این شرح می باشد.

  • چین: ۷۸۳ میلیون کاربر
  • آسیا اقیانوسیه: ۴۴۱ میلیون کاربر
  • هند: ۳۷۵ میلیون کاربر
  • خاورمیانه و آفریقا: ۳۴۲ میلیون کاربر
  • اروپای غربی: ۳۰۶ میلیون کاربر
  • آمریکای شمالی: ۲۷۸ میلیون کاربر
  • آمریکای لاتین: ۲۵۹ میلیون کاربر
  • اروپای شرقی: ۲۱۲ میلیون کاربر

گفته می شود یکی از دلایلی افزایش تعداد کاربران هندی گوشی های هوشمند فروش برندهای ارزان قیمت از گوشی های چینی در بازار هند می باشد. این اتفاق باعث شده کاربران هندی که توان مالی چندانی ندارند نیز بتوانند از گوشی های هوشمند با کیفیت مناسب و قیمت ارزان استفاده کنند. 

در خصوص درآمدهای فروشگاه های اپلیکشین های گوشی های هوشمند در سال ۲۰۱۸ نیز گفته شده درآمد حاصل از این حوزه برابر ۹۲ میلیارد دلار بوده است که بیش از ۷۰ درصد این درآمد ناشی مربوط به اپلیکیشن بازی می باشد. بنابراین می توان گفت که بخش عمده ای از کاربران گوشی های هوشمند جهت استفاده از بازی های موبایلی وارد این حوزه شده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (۰)