تعداد کاربران توییتر در جهان چقدر است؟
موبایل

تعداد کاربران توییتر در جهان چقدر است؟

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

توییتر یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی دنیاست که کاربران فراوانی از سراسر دنیا از آن استفاده می کنند. طبق آخرین آمار بدست آماده در سال ۲۰۱۹ مشخص شده که تعداد کاربران توییتر برابر ۳۳۰ میلیون نفر بوده است. این درحالیست که تعداد کاربران این شبکه اجتماعی در حال افزایش بوده و در سال های بعد نیز بیشتر خواهد شد. در این مطلب بیشتر آمار ارائه شده در مورد تعداد کاربران توییتر را بررسی کرده و بیشتر در مورد آن توضیح می دهیم.

همانطور که می دانید یکی از شبکه های اجتماعی محبوب و جریان ساز در دنیا توییتر است که پست های کاربران تحت عنوان توییتر در آن منتشر می شود و باعث می شود یک موضوع در کل این شبکه اجتماعی داغ یا به اصطلاح ترند شود. همین خاصیت توییتر باعث شده بسیاری از کاربران فضای مجازی به توییتر علاقه مند شده و در آن مشغول به فعالیت شوند. از این جهت تعداد کاربران این شبکه اجتماعی آمریکایی روز به روز افزایش پیدا کرده است. در عین حال بسیاری از افراد معروف و مشهور دنیا هم در توییتر فعالیت می کنند و این باعث جذابیت بیشتر توییتر شده است.

موسسه آماری و تحقیقاتی استاتیستا (statista) که در موضوعات مختلف تحقیقات آماری ارائه می کند این بار روی موضوع کاربران توییتر بررسی هایی انجام داده که نتایج این بررسی ها به صورت آمار ارائه شده است. این موسسه در سال ۲۰۱۸ میلادی بررسی های خود را در مورد تعداد کاربران توییتر انجام داده که طی آن مشخص شده که تعداد کاربران فعال در این شبکه اجتماعی محبوب طی هفت سال گذشته، یعنی از سال ۲۰۱۰ میلادی تا سال ۲۰۱۹ میلادی، به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا کرده‌ است.

آمار تعداد کل کاربران توییتر در دنیا

آمار ارائه شده نشان می دهد که توییتر در سال ۲۰۱۰ میلادی تنها ۳۰ میلیون کاربر در سراسر دنیا داشته است. این مقدار در هر سال حدود ۵۰ درصد افزایش یافته است تا این که در سال ۲۰۱۵ میلادی تعداد کل کاربران توییتر در دنیا به ۳۰۰ میلیون کاربر رسیده است. طی این پنج سال کاربران توییتر ده برابر شده اند و در واقع عمده رشد توییتر در جذب کاربر رخ داده است و پس از آن روند رشد کاربران کاهش یافته است. نمودار زیر به خوبی بیانگر این موضوع می باشد.
تعداد کاربران توییتر در سال 2019

طبق این نمودار از سال ۲۰۱۵ تا سال ۲۰۱۸ میلادی کاربران توییتر رشد کمی داشته اند و توییتر توانسته تنها ۳۶ میلیون کاربر جذب کرده و تعداد کاربران خود را به حداکثر ۳۳۶ میلیون کاربر در نیمه اول سال ۲۰۱۸ برساند. پس از آن روند غیرمنتظره کاهش کاربران توییتر آغاز شد و تعداد کاربران فعال در این شبکه اجتماعی در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ به ۳۲۱ میلیون کاربر رسید. یعنی کاهش ۱۵ میلیون کاربر از توییتر طی شش ماه!

اما پس از سال ۲۰۱۸ مجددا کاربران توییتر افزایش یافتند و تعداد کاربران آن در سال ۲۰۱۹ به ۳۳۰ میلیون کاربر فعال در کل دنیا رسید. رشد کاربران این شبکه اجتماعی از ۳۰ میلیون نفر به ۳۳۰ میلیون نفر از کل دنیا نشان دهنده جذابیت توییتر و محبوبیت آن در میان مردم دنیا می باشد. 

گرچه تعداد افراد فعال در توییتر به اندازه کاربران دیگر شبکه های اجتماعی همچون فیس بوک و اینستاگرام نیست اما در عین حال این تعداد کاربران هم مقدار کمی نیست و با این حساب می توان گفت که توییتر سومین شبکه اجتماعی پرجمعیت در دنیا می باشد. درحالیکه توییتر محدودیت های مختلفی همچون سقف ۲۸۰  کاراکتر در هر توییت و عدم امکان ویرایش توییت در خود دارد باز هم کاربران زیادی در آن فعالیت می کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (۱)

غریب

اگر یوتیوب رو هم جزء شبکه های اجتماعی حساب کنیم و شبکه های اجتماعی چینی رو هم حساب نکنیم، توییتر چهارمین شبکه اجتماعی پرجمعیت دنیاست

۳ سال پیش