تعداد کاربران اینترنت در جهان چقدر است؟
شبکه و امنیت

تعداد کاربران اینترنت در جهان چقدر است؟

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

در عصر اینترنت و فضای مجازی کاربران بسیاری از سرتاسر دنیا هستند که از آن استفاده می کنند. طبق بررسی های اخیر یکی از سازمان های جهانی مشخص شده جمعیت اینترنت حدود ۴ میلیارد کاربر می باشد که این مقدار برابر با ۶۰ درصد کل جمعیت دنیا می باشد.

اتحادیه بین المللی مخابرات یکی از سازمان هایی است که هر ساله با آمارگیری های خود تعداد کاربران اینترنت را مشخص می کند. این سازمان در آخرین آمارگیری خود که مربوط به سال ۲۰۱۸ میلادی بوده است مدعی شده اینترنت ۴ میلیارد نفر کاربر در سرتاسر دنیا دارد که این مقدار بیش از نیمی از جمعیت کل دنیا می باشد. این کاربران از تمام کشورهای دنیا بطور مداوم به اینترنت متصل شده و از خدمات و سرویس های آنلاین آن استفاده می کنند.

البته این مقدار تنها مربوط به پایان سال ۲۰۱۸ می باشد و قطعا تعداد کاربران وب و اینترنت به طور روزانه در حال رشد می باشند و در سال ۲۰۱۹ این مقدار افزایش نیز داشته است. رشد تکنولوژی، کاهش قیمت اینترنت و افزایش درآمد مردم باعث این رشد شده است به طوری که گفته می شود بیش از نیم میلیارد نفر از جمعیت جهان از اینترنت پرسرعت یک مگابیتی استفاده می کنند.

۷۵ درصد کاربران اینترنت در شبکه های اجتماعی هستند

 در خصوص کاربران شبکه های اجتماعی باشد گفت که از ۴ میلیارد کاربر اینترنت حدود ۳ میلیارد نفر و برابر ۷۵ درصد آنها از شبکه های اجتماعی  استفاده می کنند که ۹۰ درصد آنها با موبایل و تبلت این کار را انجام می دهند. این مقدار کاربر موبایلی نیز حاکی از رشد استفاده از موبایل و گوشی هوشمند می باشد. 

کاربران شبکه های اجتماعی

با توجه به رشد روزافزون تعداد کاربران مشخص است که تکنولوژی در جهت سهولت و پیشرفت اینترنت حرکت کرده است و دولتهای مختلف در این رشد کمک کرده اند. نکته جالب این که طبق آمار قبلی همین مرکز که در سال ۲۰۱۷ بدست آمده بود تعداد کل کاربران متصل به اینترنت جهانی برابر با ۵۸ درصد جمعیت جهان بوده اند. با توجه به این موضوع مشخص است که طی سال ۲۰۱۸ میلادی حدود ۲ درصد از جمعیت جهان به استفاده از اینترنت روی آورده اند و عضو جدید اینترنت شده اند.

تعداد کاربران موبایلی اینترنت چقدر است؟

اما باید توجه داشت که این مقدار میانگین کاربران جهانی می باشد و درصد آن در کشورهای مختلف متفاوت است. مشخص است که تعداد کاربران در کشورهای پیشرفته بیشتر از کشورهای بدون پیشرفت می باشد. به عنوان مثال جزئیات این آمارگیری نشان می دهد که کاربران اینترنت از کشورهای پیشرفته حدود ۸۰ درصد بوده اند. در حالی که میانگین آمار جهانی ۶۰ درصد می باشد.  

طبق این آمار کاربران از انواع مختلف اینترنت نظیر ۳G، اینترنت ۴G، اینترنت ADSL، وایمکس و ... استفاده می کنند که در مجموع تعداد کل آنها به بیش از ۴ میلیارد نفر می رسد. این مقدار اما در کشورهای مختلف متفاوت است و در بعضی اینترنت همراه بر اینترنت ثابت غلبه دارد. به عنوان مثال کشور هند که دارای حدود ۳۰۰ میلیون کاربر می باشد که از این مقدار بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر از اینترنت همراه استفاه می کنند. در کشورهای دیگر نظر آمریکا و کشور های اروپا هم بالای ۷۰ درصد کاربران از تلفن همراه و اینترنت همراه استفاده می کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۰)