پایین ترین سرعت اینترنت دنیا برای کدام کشورها است؟
شبکه و امنیت

پایین ترین سرعت اینترنت دنیا برای کدام کشورها است؟

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

همیشه در بحث ها سخن از بیشترین سرعت اینترنت و کشورهای دارنده آن به میان است اما ما قصد داریم این بار در خصوص کشورهای دارنده کمترین سرعت اینترنت یا به عبارتی کشورهایی که پایین ترین سرعت اینترنت را دارند صحبت کنیم و در نهایت لیست این کشورها را به شما معرفی نماییم.

سرعت اینترنت یکی از مولفه های مهم و تاثیرگذار در استفاده کاربران از آن می باشد و افزایش سرعت اینترنت حاکی از پیشرفت تکنولوژی و بهبود زیرساختهای مخابراتی کشورها می باشد. هر چه سرعت و پهنای باند اینترنت کشوری بالا باشد نشان دهنده آن است که زیرساخت های مخابراتی در آن کشور پیشرفته بوده و آن کشور در تکنولوژی پیشرفت خوبی داشته است.

سازمان های تحقیقاتی که آمارهای جهانی را بررسی می کنند هر ساله سرعت اینترنت کشورهای دنیا را نیز بررسی کرده و در نهایت نتایج را در معرض دید عموم قرار می دهند. در این گزارش کشورهای دنیا بر اساس سرعت اینترنت رتبه بندی می شود و کشورهای دارای سرعت بالا در صدر لیست و کشورهای دارای سرعت پایین اینترنت در انتهای لیست قرا ر می گیرند.

بالاترین و پایین ترین سرعت اینترنت جهان

بر اساس این گزارش لیست کشورهای دارای بیشترین سرعت اینترنت فراهم شده است که در اختیار شما قرار گرفته است. کشورهای بسیاری در دنیا وجود دارند که سرعت اینترنت آنها بسیار بالا است و پیشرفت تکنولوژی در این کشورها بسیار بالا می باشد. بالاترین سرعت اینترنت مربوط به کشور کره جنوبی با مقدار ۴۵ مگابیت در ثانیه می باشد. نکته جالبی در خصوص کره جنوبی این است که در این کشور حدود ۹۹ درصد منازل آن به اینترنت متصل است. این موضوع نشان دهنده پیشرفت تکنولوژی و اینترنت در این کشور می باشد بطوری که در تمام عرصه های زندگی این عنصر مهم وجود دارد. کشورهای دیگری نیز وجود دارند که می توانید سرعت اینترنت آنها را در لیست کشورهای دارای بیشترین سرعت اینترنت مشاهده کنید. 

بالاترین سرعت اینترنت دنیا

در کنار کشورهای دارنده بالاترین سرعت اینترنت کشورهایی نیز وجود دارد که پایین ترین سرعت اینترنت را دارند و میانگین سرعت اینترنت در این کشورها بسیار پایین است. در خصوصی کشورهای دارای کمترین سرعت اینترنت باید گفت که این کشورها به خاطر زیرساخت های مخابراتی ضعیف سرعت پایینی را تجربه می کنند و کاربران آنها با سرعت های پایین اینترنت دست و پنجه نرم می کنند. سرعت اینترنت این کشورها بقدری پایین است که از نظر ما اصلا اینترنت به حساب نمی آید و عملا امکان بهره مند شدن از امکانات اینترنتی و آنلاین با این سرعت وجود ندارد. 

لیست کشورهای دارای پایین ترین سرعت اینترنت در دنیا

در ادامه لیست کشورهای دارنده پایین ترین سرعت اینترنت در دنیا برای شما قرار گرفته است. کشورهایی که از کمترین سرعت اینترنت برخوردارند و در رتبه بندی های جهانی سال ۲۰۱۸ آخرین کشورها از نظر سرعت اینترنت به حساب می آیند. لیست ۲۰ کشور دارنده کمترین سرعت اینترنت به این شرح می باشد.

۱- یمن: ۰.۳۱ مگابیت در ثانیه
۲- تیمور شرقی: ۰.۴۹ مگابیت در ثانیه
۳- ترکمنستان: ۰.۵۶ مگابیت در ثانیه
۴- سومالی: ۰.۶۰ مگابیت در ثانیه 
۵- گینه: ۰.۶۵ مگابیت در ثانیه
۶- موریتانی: ۰.۷۰ مگابیت در ثانیه
۷- سوریه: ۰.۸۱ مگابیت در ثانیه
۸- نیجریه: ۰.۸۳ مگابیت در ثانیه
۹- بورکینافاسو: ۰.۸۴ مگابیت در ثانیه
۱۰- جمهوری کنگو: ۰.۸۵ مگابیت در ثانیه
۱۱- کنگو: ۰.۸۶ مگابیت در ثانیه
۱۲- جیبوتی: ۰.۹۲ مگابیت در ثانیه
۱۳- تاجیکستان: ۰.۹۴ مگابیت در ثانیه
۱۴- مالی: ۰.۹۵ مگابیت در ثانیه
۱۵- جمهوری وانواتو: ۰.۹۵ مگابیت در ثانیه
۱۶- مایوت: ۰.۹۷ مگابیت در ثانیه
۱۷- ازبکستان: ۱.۰۲ مگابیت در ثانیه
۱۸- اتیوپی: ۱.۱۳ مگابیت در ثانیه
۱۹- جمهوری دموکراتیک سائوتومه و پرنسیپ:  ۱.۱۳ مگابیت در ثانیه
۲۰- گابون: ۱.۱۳ مگابیت در ثانیه

در کنار کمترین سرعتهای اینترنت لازم به ذکر است که طبق این آمار میانگین سرعت اینترنت ایران ۴.۷ مگابیت در ثانیه می باشد که نسبت به این کشورها بسیار بالاتر می باشد و به گفته مسئولین در آینده ای نزدیک شاهد افزایش سرعت اینترنت کشور خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (۰)