بررسی اپلیکیشن و سایت آنتن؛ تماشای آنلاین فوتبال و مسابقات ورزشی
دنیای وب

بررسی اپلیکیشن و سایت آنتن؛ تماشای آنلاین فوتبال و مسابقات ورزشی

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

آنتن؛ نامی آشنا برای کاربران اینترنت که علاقه مندان به ورزش هستند. آنتن یک تلویزیون اینترنتی است که در قالب وب سایت و اپلیکیشن می توان تمام مسابقات ورزشی مخصوصا فوتبال را به صورت آنلاین تماشا کرد. اگر شما علاقه مند به ورزش هستید و به دلیل تراکم برنامه های تلویزیونی فرصت تماشای مسابقات لیگ های خارجی را پیدا نمی کنید به شما توصیه می شود این مطلب را مطالعه کنید تا با سایت آنتن بیشتر آشنا شوید. در ادامه این مقاله ضمن معرفی اپلیکیشن و سایت آنتن را بررسی خواهیم کرد. 

می دانید که صدا و سیما تعداد محدودی شبکه تلویزیونی دارد که هر یک در موضوعی مشخص برنامه پخش می کنند. یکی از موضوعات پرطرفدار برای پخش برنامه در تلویزیون، مسابقات ورزشی مخصوصا مسابقات فوتبال است. اگر چه برخی بسیاری از مسابقات فوتبال از شبکه‌ سه و شبکه ورزش به صورت مداوم پخش می کنند اما با این حال همچنان برخی از مسابقات وجود دارد که تحت پوشش این شبکه ها قرار نمی گیرد.   

موضوع عدم پوشش برخی مسابقات ورزشی وقتی جدی تر می شود که در زمان لیگ های ورزشی قرار بگیریم. در این زمان چون تراکم مسابقات و برنامه ها زیادتر می شود و میان چند مسابقه تداخل پیدا می شود تعدادی از مسابقات از برنامه پخش خارج می شوند و علاقه مندان عملا فرصت تماشای آنها را از دست می دهند. این مشکل زمینه ایجاد یک سرویس آنلاین جهت پخش مسابقات فوتبال را رقم زد.

سایت آنتن چیست؟

همانطور که ذکر شد تداخل برگزاری مسابقات فوتبال جای خالی یک سرویس آنلاین جهت دسترسی به تمام مسابقات را نمایان می کرد. همین امر باعث شد برای برطرف شدن این نیاز سرویس اینترنتی «آنتن» راه اندازی شود. آنتن سرویس چند‌رسانه‌ای است که در قالب وب سایت و اپلیکیشن موبایل راه اندازی شده است که تمام رویدادها و مسابقات ورزشی از جمله لیگ های برتر فوتبال را به صورت زنده در بستر اینترنت پخش می کند. 

سایت آنتن

کسانی که طرفدار مسابقات فوتبال و لیگ های برتر بودند و به صورت مداوم مسابقات فوتبال تیم های خارجی را دنبال می کردند به لطف سرویس پخش زنده آنتن دیگر هیچ مسابقه‌ای را از دست نخواهند داد. با استفاده از سایت آنتن یا اپلیکیشن موبایلی آن می توان هر یک از مسابقات داخلی و خارجی را به صورت زنده و آنلاین تماشا کنید.

اگر از رایانه شخصی یا لپ تاپ استفاده می کنید وب سایت آنتن گزینه ای مناسب برای تماشای آنلاین فوتبال است. بخصوص که تماشای مسابقات در صفحه بزرگ مانیتور بسیار جذاب است. ویژگی وب سایت این است که برای استفاده از آن نیاز به نصب هیچ برنامه ای ندارید و تنها کافیست آدرس سایت را در مرورگر خود وارد کرده و وارد سایت آنتن شوید.

اگر هم دارای گوشی هوشمند هستید می توانید اپلیکیشن اندرویدی آنتن را از کافه بازار و مایکت دانلود کنید. شاید جالب باشد بدانید که برخلاف برنامه های موبایلی سنگین و پرحجم، آنتن یک اپلیکیشن سبک است که تنها ۵ مگابایت حجم دارد. در عین حال این برنامه در کافه بازار بیش یک میلیون و در مایکت حدود ۴۰۰ هزار کاربر فعال دارد.

حتی اگر از گوشی آیفون یا سیستم عامل iOS استفاده کنید هم آنتن به فکر شما بوده و اپلیکیشن iOS آنتن را برای شما طراحی کرده است. می توانید این اپلیکیشن را روی گوشی خود نصب کرده و از آن استفاده کنید. خلاصه این که هر دستگاهی که داشته باشید می توانید به وسیله آن از سرویس پخش زنده آنتن استفاده کنید. 

چطور باید از پخش زنده آنتن استفاده کرد؟

همانطور که در بخش قبلی ذکر شد برای استفاده از پخش آنلاین آنتن باید از یکی از روش ها استفاده کنید. وب سایت یا اپلیکیشن! می توانید وارد سایت آنتن شوید و بدون نصب هیچ برنامه ای از خدمات آن استفاده کنید. در عین حال می توانید برنامه آنتن را روی گوشی اندروید یا iOS خود نصب کرده و از آن استفاده کنید.

لازم است بدانید که آنتن هم همچون بسیاری از سرویس های آنلاین برای ارائه خدمات نیاز به ثبت نام دارد. اگر از وب سایت استفاده کنید تنها می توانید زمان مسابقات را در صفحه اصلی سایت مشاهده کنید. اما برای مشاهده پخش زنده لازم است در سایت ثبت نام کرده و برای خود حساب کاربری ایجاد کنید. استفاده از اپلیکیشن هم به کلی نیازمند ایجاد حساب کاربری است.

بنابراین برای این که بتوانید در آنتن پخش زنده فوتبال را مشاهده کنید لازم است در آن ثبت نام کنید. برای ثبت نام شماره موبایل خود را در سایت یا اپلیکیشن وارد کنید تا کد احزار هویت به شماره شما ارسال شود. با وارد کردن کد دریافت شده می توانید حساب کاربری خود را ایجاد نمایید. پس از ایجاد اکانت در برنامه از این پس می توانید از خدمات پخش زنده آنتن بهره مند شوید.

نقاط مثبت برنامه و سایت آنتن

در این مطلب ما قصد داریم پس از معرفی سایت آنتن ویژگی های آن را به شما معرفی کنیم. قطعا این سرویس هم همچون دیگر سرویس ها دارای نقاط قوت و ضعفی است. ما این ویژگی های مثبت و منفی را به شما معرفی کرده و هر یک را شرح خواهیم داد.

اپلیکیشن آنتن

- پخش زنده فوتبال و تلویزیون

اگر چه ماهیت سایت آنتن پخش زنده آن است با این حال می توان این ویژگی آن را جزء ویژگی های مثبت آن به حساب آورد. آنتن تمام مسابقات ورزشی و لیگ های برتر فوتبال را به صورت زنده پخش می کند و بدون این که تداخلی در پخش آنها ایجاد شود می توانید هر مسابقه ای را که تمایل داشته باشید تماشا کنید.

یک ویژگی مثبت دیگر برنامه پخش زنده تلویزیون است. با استقبال کاربران از پخش زنده فوتبال و مسابقات ورزشی در سایت آنتن و افزایش محبوبیت آن، این سرویس آنلاین قابلیت پخش زنده تلویزیون را هم به خدمات خود اضافه کرد. یعنی کاربران می توانند تعدادی از شبکه های تلویزیونی را به صورت آنلاین تماشا کنند. با انتخاب هر شبکه پخش زنده آن در لحظه آغاز می شود و می توانید بدون وقفه به تماشا ادامه دهید. 

- جزئیات پخش زنده

یکی از مشکلات همیشگی بیننده ها اطلاع از زمان پخش برنامه ها است. در بسیاری از مواقع بیننده از زمان دقیق یک برنامه اطلاع پیدا نمی کند و با گذشت زمان آن برنامه را از دست می دهد. آنتن با لیست زمانبندی پخش خود این مشکل را حل کرده است. در سایت یا برنامه آنتن یک لیست پخش وجود دارد که در آن جزئیات مسابقات پخش زنده و برنامه ها مشخص شده است. اگر فوتبالی هستید می توانید از زمان دقیق مسابقات فوتبال و طرفین بازی ها اطلاع پیدا کنید. 

اگر هم تماشاچی تلویزیون هستیم می توانید از زمان پخش برنامه ها مطلع شوید. این اطلاعات در بخش «پخش زنده» و «تلویزیون» آنتن قرار گرفته است. با انتخاب هر مسابقه می توانید اطلاعات بیشتری همچون تاریخچه رقابت‌های قبلی، وضعیت فنی تیم ها و نتایج آنها کسب کنید. این ویژگی ها آنتن را به یک ابزار مخصوص پخش آنلاین فوتبال تبدیل کرده است.

- آرشیو برنامه ها

یک ویژگی بسیار خود در سایت آنتن دسترسی کاربران به آرشیو طبقه‌بندی شده مسابقات ورزشی است. اگر شما به هر دلیلی امکان تماشای مسابقه ای را پیدا نکردید جای هیچ نگرانی نیست. چون با استفاده از آرشیو کامل آنتن می توانید مسابقه یا برنامه مورد نظر خود را پیدا کرده و آن را تماشا کنید. آرشیو برنامه و مسابقات موجود در آنتن علاوه بر زمان‌بندی امکان جستجو و دانلود را هم به شما می دهد تا اگر زمان پخش برنامه را ندانید بتوانید با استفاده از جستجو آن را پیدا کنید. همچنین امکان دانلود به شما اجازه می دهد برنامه مورد نظر را دانلود کنید تا در فرصت مناسب آن را تماشا نمایید.

- رابط کاربری ساده

قطعا رابط کاربری و طراحی سایت و برنامه یک مولفه مهم در طراحی برنامه است. هرچه ظاهر برنامه یا وب سایت ساده و البته جذاب باشد تاثیر بیشتر در جذب کاربر و ایجاد حس خوب کار کردن با آن را ایجاد خواهد کرد. برنامه آنتن از جمله برنامه هایی است که این ویژگی مثبت را در خود دارد و توانسته با طراحی ساده و روان سایت و برنامه موبایلی استفاده از خدمات خود را برای کاربران سهل نماید.

آنتن در عین سادگی خدمات متنوع و جذابی دارد که همین باعث افزایش مخاطبین آن شده است. کاربرانی که کمترین اطلاعات را از موبایل و اینترنت داشته باشند می توانند در زمانی کوتاه با برنامه آنتن آشنا شوند و به آسانی از آخرین آخبار ورزش و زمان پخش مسابقات مطلع شده و لیگ های فوتبال را به صورت زنده مشاهده کنند.

این تمام ویژگی های آنتن نیست و این سرویس آنلاین که در قالب برنامه موبایلی و وب سایت اینترنتی ارائه شده است قابلیت های دیگری هم دارد که در ادامه ذکر شده است.

  • پخش تمامی برنامه‌های همزمان بدون محدودیت
  • سرعت بالای پخش ویدیوها
  • امکان پرش به قبل هنگام پخش زنده
  • ارائه ویدیو با کیفیت اچ‌دی (HD)
  • پشتیبانی از صدای دالبی دیجیتال
  • پخش محتوا بصورت روان و بدون وقفه
  • تنظیم کیفیت پخش با سرعت اینترنت کاربر
  • دریافت هشدار هنگام آغاز برنامه‌ها
  • رایگان و بدون نیاز به پرداخت هزینه

نقاط ضعف سایت آنتن

اگرچه آنتن یک سرویس آنلاین محبوب و پرکاربرد است که فواید زیادی دارد و کاربران بسیاری از آن استفاده می کنند. اما به معنی نیست که هیچ عیبی در سایت آنتن وجود ندارد. در ادامه معایب سایت آنتن ذکر شده است. 

- مصرف زیاد اینترنت 

یک عیب و مشکل اصلی و البته بزرگ سرویس های پخش ویدیو مصرف بالای اینترنت در آنهاست. سرویس های پخش ویدیو همچون آپارات، نماشا، فیلمو و این دست از سایتها به دلیل پخش ویدیو آن هم ویدیوی با کیفیت بالا مصرف اینترنت زیادی دارند. آنتن هم همچون این سایت ها ویدیو پخش می کند که طبیعتا باعث می شود مصرف اینترنت کاربر افزایش پیدا کند. تماشای یک مسابقه فوتبال که زمان آن تقریبا برابر یک فیلم سینمایی است اگر با کیفیت خوب HD انجام شود حداقل ۱.۵ گیگابایت اینترنت مصرف می کند. این مقدار اینترنت تنها در صورتی برای کاربر به صرفه است که اینترنت رایگان داشته باشد یا این که بسته ارزان قیمت خریداری کرده باشد.

به نظر می رسد تنها مشکل اصلی در مجموعه آنتن مصرف بالای اینترنت باشد و مشکل دیگری نداشته باشد. بنابراین می توان گفت که آنتن سایتی موفق است که توانسته از بستر اینترنت برای جذب مخاطبین تلویزیون استفاده کند.

مشاهده کردید که سایت آنتن چه قابلیت هایی دارد و در آن چه نکات مثبت و منفی وجود دارد. بنابراین از این پس دیگر می دانید که برای تماشای آنلاین مسابقات فوتبال باید از چه سرویسی استفاده کنید. در صورتی که نظری در مورد این مطلب دارید حتما آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید (امتیاز ۳.۶ از ۵ از مجموع ۱۴ رای)

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (۱۲)

Unknown

من از آنتن زیاد استفاده میکردم ولی متوجه شدم که نه تنها برای هیچ اپراتوری رایگان نیست بلکه نیم بها هم به هیچ وجه برای هیچ کدوم نیست و در ضمن حجم مصرفی بسیار بالایی داره...حالا هرکی مایله میتونه استفاده کنه ...

۲ سال پیش
یاسمن

آنتن خارجیه یا ایرانی؟ برای تماشای آنتن از خارج از کشور میشه کاری کرد؟

۲ سال پیش
iman

خب دوستانی که میگن اشتراک بخریم از آنتن، کسی میدونه هزینه اشتراک آنتن چقدره؟

۲ سال پیش
راشد یزدی

با سیم همراه اول حجمی مصرف نمیشه که

۲ سال پیش
کامیار

همشه رایگان نیست که فقط برای بازی های مهم ترافیک رایگان میده . ما بقی بازیا رو حجم میبره

۲ سال پیش
fariborz

سلام دوستان عزیز در مورد رایگان بودن سایت آنتن باید بگم که نه، آنتن برای همراه اولی ها هم رایگان نیست در عین حال که رایگان نیست مصرف اینترنت بالایی داره چون پخش ویدیو است دیگه به خاطر همین بهترین کار اینه که سرویس بخرید ازشون تا هزینه تون کم بشه

۲ سال پیش
Tavana

در نظر داشته باشید که حداکثر کیفیت آنتن ۴۸۰p است

۲ سال پیش
سعید

من جایی نخوندم که اینترنت سایت و اپلیکیشن آنتن رایگان باشه اما به نظر می رسد با توجه به داخلی بودن این سایت تعرفه آن نیم بها باشد

۲ سال پیش
leili

لطفا بگید که آیا سایت آنتن با اینترنت همراه اول رایگان است؟

۲ سال پیش
amir_complex

انتن فوق العادست . همه مطلابی بدی که درموردش مینویسن اشتباهه واقعد پیشنهادش میکنم

۲ سال پیش
امیر حسین عظیم پور

سلام این برنامه ایرانی هست؟ چون من نت رایگان برای محتوای داخلی دارم میخواستم ببینم شامل این برنامه هم میشه یا نه

۳ سال پیش
بهزاد ثمری

سایت آنتن با این که امکانات فوق العاده ای داره اما یسری افراد علیهش مطلب می نویسن و میگن که نباید از آنتن استفاده کرد!

۴ سال پیش