بهترین سایت‌های تماشای آنلاین فیلم و سریال
دنیای وب

بهترین سایت‌های تماشای آنلاین فیلم و سریال

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

قطعا یکی از بهترین سرگرمی ها تماشای فیلم است. با وجود اینترنت و انبوه فیلم و سریال های موجود در آن تماشای آنلاین فیلم با اینترنت جایگزین تلویزیون شده است. سایت های آنلاین فیلم این کار را راحت تر کرده اند و به کاربر اجازه می دهند به صورت آنلاین فیلم و سریال های دلخواه خود را انتخاب کرده و آنها را تماشا کند. اگر شما هم از آن دست از کاربران هستید که دوست دارید فیلم و سریال مورد علاقه خود را به صورت آنلاین تماشا کنید حتما این مطلب را تا انتها مطالعه کنید تا با بهترین و پرمخاطب ترین سایت های تماشای آنلاین فیلم همچون فیلیمو و لنز آشنا شوید. با ما همراه باشید.

پیش از ورود اینترنت به زندگی، افراد برای تماشای فیلم از تلویزیون استفاده می کردند. البته هنوز هم بسیاری از افراد همچنان از تلویزیون برای تماشای فیلم و سریال استفاده می کنند. اما تماشای تلویزیون یک مشکل اساسی دارد و آن این است که شما تعیین نمی کنید که چه برنامه ای پخش شود. یعنی برنامه ها به اختیار مدیر شبکه پخش می شود و شما به اجبار یکی از آنها را تماشا می کنید. ممکن است فیلم در حال پخش فیلمی که شما می خواهید نباشد اما به ناچار باید آن را تماشا کنید. اما در مورد سایت های VOD وضعیت متفاوت است. 

رسانه تعاملی (VOD) چیست؟

با گسترش اینترنت و نفوذ آن به زندگی شهروندان ایرانی و همچنین افزایش پهنای باند و سرعت اینترنت مشترکین فرصت های جدیدی برای ارائه خدمات آنلاین اینترنتی مهیا شد. یکی از این فرصت ها پخش آنلاین فیلم در بستر اینترنت است که اصطلاحا به آن VOD گفته می شود. رسانه تعاملی یا همان VOD که مخفف عبارت Video on Demand و به معنی ویدئو به درخواست است به سایت یا شبکه هایی گفته می شود که بر اساس درخواست و نیاز کاربران به او ویدیو ارائه می کنند. شبکه VOD دقیقا مقابل تلویزیون است چون در تلویزیون کاربر بدون دلخواه و به صورت اجباری فیلم و ویدیوها را دریافت کرده و تماشا می کند. اما در شبکه VOD کاربر کاملا مختار است و می تواند هر فیلم و ویدیویی را که تمایل داشته باشد تماشا کند.

در عین حال که VOD یک مفهوم کلی است و می تواند سیستم های مختلفی را دربر گیرد، منظور ما در این مطلب تنها سایت های VOD هستند که کاربر با استفاده از آن محتوای صوتی و تصویری مورد نظر خود را به صورت آنلاین دریافت می کند. در واقع VOD یک شبکه است که با روش های مختلف محتوای رسانه ای را به خواست کاربر در اختیار او قرار می دهد. ممکن است این شبکه به کمک دستگاهی همچون گیرنده ماهواره مورد استفاده قرار گیرد و ممکن است VOD در بستری همچون اینترنت پیاده سازی شده و کاربران از طریق وب سایت این خدمات را دریافت کنند. به هر حال موضوع مورد بحث در این مطلب سایت های VOD یا همان سایت های پخش آنلاین فیلم و سریال هستند.

در سال های اخیر رسانه های تعاملی تحت عنوان سایت پخش آنلاین فعالیت گسترده ای را آغاز کرده اند و به صورت جدی در حال رقابت با تلویزیون هستند. ارائه ویدیوهای متنوع آن هم بر اساس علاقه و نیاز کاربر علت اصلی توجه کاربران به این سایت ها است که با همکاری سایت های پخش آنلاین فیلم با اپراتورهای اینترنت و به دنبال آن ارائه اینترنت رایگان برای کاربران این سایت ها این رقابت جدی تر شده است. یک ویژگی دیگر سایت های تماشای آنلاین ارائه رایگان فیلم است. شما برای تماشای فیلم در سینمای خانگی باید DVD های آن را بخرید. در حالی که در رسانه تعاملی تنها لازم است اشتراک سایت مورد نظر را خریداری کنید و پس از به صورت رایگان و بدون محدودیت فیلم های مورد نظر خود را تماشا کنید. 

بهترین سایت های پخش آنلاین فیلم 

همانطور که ذکر شد محبوبیت سایت های پخش آنلاین فیلم روز به روز بیشتر شده و رقابت این سایت ها با تلویزیون هم هر روز جدی تر می شود. به همین دلیل شرکت های مختلفی با راه اندازی سایت های تماشای فیلم سعی دارند مخاطبین بیشتری را از این حوزه جذب کنند. فارغ از استقبال کاربران از رسانه تعاملی و شبکه خانگی باید توجه داشت که تمام سایت های فعال در این حوزه الزاما محبوبیت ندارند. موضوع رسانه تعاملی به خودی خود محبوبیت دارد که آن هم به دلیل اختیار کاربر در تماشای ویدیو است. اما ممکن است یک سایت VOD که به پخش آنلاین فیلم و سریال فعالیت دارد از کیفیت مناسب برخوردار نباشد. برای استفاده از سایت های پخش آنلاین سریال لازم است بهترین موارد شناخته شده و از آنها استفاده شود. در ادامه بهترین سایت های ویدیویی پخش آنلاین فیلم معرفی شده اند. 

۱- فیلیمو

رسانه تعاملی فیلیمو در آغاز فعالیت خود به عنوان زیرمجموعه ای از آپارات معرفی شد اما استقبال کاربران از آن باعث شد فیلیمو در مدتی کوتاه به یک مرجع بزرگ فیلم و سریال آنلاین تبدیل شود. فیلیمو از جمله اولین و بزرگ ترین ارائه دهنده های خدمات VOD در ایران است که توانست با کمک آپارات فعالیت خود را آغاز کرده و خود را به کاربران معرفی نماید. در واقع فیلیمو از توان آپارات برای رشد خود استفاده کرد که البته در این کار موفق شد. 

در وب سایت فیلیمو هر نوع فیلم و سریال ایرانی و خارجی که بخواهید وجود دارد. فیلم‌ها براساس ژانر دسته بندی شده اند و شما می توانید در ژانر مورد علاقه خود جستجو کرده و فیلم مورد نظر را بیابید. در کنار ژانر فیلم مولفه های دیگری همچون زبان فیلم، زمان ساخت، کشور سازنده و اطلاعاتی در مورد سازندگان فیلم نیز ارائه شده است که به شما در پیدا کردن فیلم مورد علاقه خود کمک می کند. در فیلیمو می توانید فیلم ها را بر اساس کیفیت فیلتر کنید و با سینمای خانگی خود فیلم های HD تماشا کنید. نگران زبان فیلم ها هم نباشید. چراکه بسیاری از فیلم های خارجی منتشر شده در فیلیمو دارای دوبله فارسی اختصاصی هستند.

این سایت VOD بر خلاف رقبای خود که اینترنت رایگان برای تماشای فیلم در اختیار کاربران خود قرار می دهند هیچ تعرفه ای برای اینترنت مصرفی کاربران تعیین نکرده و تنها داخلی بودن این سایت باعث شده اینترنت مصرفی کاربران فیلیمو برای تماشای فیلم به صورت نیم بها (داخلی) محاسبه شود.

۲- نماوا

وب سایت نماوا که دیگر وب سایت VOD ایرانی است توسط اپراتور شاتل راه اندازی شده است. نماوا هم همچون فیلیمو توسط یک مجموعه بزرگ شروع به کار کرده و جایگاه خود را از طریق اعتبار آن مجموعه کسب کرده است. شرکت شاتل با ارائه اینترنت رایگان برای مشترکین نماوا توانسته شهرت و محبوبیت این سایت را افزایش داده و کاربران بسیاری را علاقه مند به استفاده از خدمات نماوا کند. فیلم و سریال های موجود در سایت نماوا بسیار متنوع هستند و موضوعات آن سنین مختلف را تحت پوشش قرار می دهد. فهرست تمام فیلم و سریال های موجود در سایت در اختیار شما قرار می گیرد و می توانید از میان انبوه فیلم ها هر یک را انتخاب کنید. 

در این سایت شما می توانید پیش از تماشای فیلم اطلاعات مختصری در مورد داستان آن را بخوانید تا اگر از موضوع رضایت داشتید آن را به صورت آنلاین تماشا کنید. یک بخش بسیار جذاب نماوا بخش کودک این سایت است که در آن فیلم و انیمیشن های مخصوص کودکان پخش می شود. کودکانی که علاقه به تماشای بی وقفه کارتون دارند می توانند به کمک این بخش نماوا ساعات بسیار خوشی را تجربه کنند. ترافیک مصرفی اینترنت در نماوا نه تنها برای مشترکین شاتل رایگان است بلکه دیگر اپراتورهای اینترنتی همچون مخابرات، پارس آنلاین، های‌وب، پیشگامان، مبین نت، داتک، همراه اول، ایرانسل و رایتل هم ترافیک آن را رایگان محاسبه می کنند.

۳- فیلم گردی

سایت پخش آنلاین فیلم گردی دیگر رسانه تعاملی آنلاین ایرانی است که توانسته در رقابت با فیلیمو و نماوا بسیار موفق باشد. برخلاف دو مورد مذکور که هر دو توسط دو شرکت بزرگ راه اندازی شده و شهرت پیدا کرده اند، سایت فیلم گردی به هیچ شرکت بزرگی مرتبط نیست و برای شروع کار خود هم از توان چنین شرکت هایی استفاده نکرده است. با توجه به این که فیلم های برخی کشورها محبوبیت فراوانی دارد سایت فیلم‌گردی توانید فیلم های سینمایی و سریال های ایرانی، هندی، آمریکایی و انگلیسی را به صورت مستقیم در دسترس کاربران قرار داده تا علاقه مندان به راحتی به آن دسترسی پیدا کنند.

در فیلم گردی هر فیلمی دارای توضیحات است که این توضیحات شامل مختصری در مورد فیلم، کارگردان، بازیگران و عوامل سازنده، شرح کوتاهی از فیلمنامه و داستان فیلم است که به شما ایجاد پیش زمینه در مورد فیلم کمک می کند. فیلم گردی هم کودکان را فراموش نکرده و برای آنها فیلم و کارتون های جذاب و انیمیشن های هیجان انگیز قرار داده و آنها هم در این رسانه تعاملی فعالیت داشته باشند. اینترنت مصرفی این وب سایت پخش آنلاین برای کاربران اپراتور رهام داتک رایگان است و برای دیگر اپراتورها به صورت نیم بها محاسبه می شود.

۴- لنز

۵- فیلمنت

۶- آیوا

مشاهده کردید که چه سایت هایی برای تماشای آنلاین سریال و فیلم وجود دارد. بنابراین از این پس دیگر می دانید که برای تماشای آنلاین فیلم باید از چه سایت هایی استفاده کنید. در صورتی که شما هم سایتی را برای تماشای آنلاین فیلم در نظر دارید که در بالا به آن اشاره نشده است حتما آن را در بخش نظرات به ما معرفی کنید.

به این مطلب امتیاز دهید (امتیاز ۳ از ۵ از مجموع ۱ رای)

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (۱)

رامین

تو سبزپندار هم میتونین خیلی از فیلم و سریال ها رو رایگان ببینین. مجوز هم دارن از ساترا
https://www.sabzpendar.org

۲ سال پیش