کدام گوشی‌ها بهترین باتری و بالاترین ماندگاری شارژ را دارند؟
موبایل

کدام گوشی‌ها بهترین باتری و بالاترین ماندگاری شارژ را دارند؟

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

یکی از دغدغه های اصلی کاربران در انتخاب گوشی میزان نگه داشتن شارژ می باشد که به طور مستقیم با باتری گوشی ارتباط دارد. طی بررسی های انجام شده روی انواع گوشی های هوشمند، گوشی های دارای بالاترین میزان نگهداری شارژ و به نوعی گوشی های دارای بهترین باتری مشخص شده اند. گوشی موتورولا مدل Moto G7 Power به عنوان گوشی دارای بهترین باتری شناخته شده است که طول زمان ماندگاری باتری آنها نیز نسبت به دیگر گوشی ها بسیار بالا می باشد. 

از بدو ورود گوشی های موبایل به زندگی انسان، مسئله نگهداری شارژ نیز مطرح شد و این مسئله پس از مدتی به معضلی برای کاربران گوشی ها تبدیل شد. با ورود گوشی های هوشمند و استفاده فراوان کاربران از این نوع گوشی ها، خالی شدن باتری هم گریبان‌گیر صاحبان گوشی ها شد. اکنون این مشکل برای بسیاری از کاربران مطرح است و به موجب آن برخی برای خرید گوشی هوشمند به دنبال موردی هستند که بالاترین میزان ماندگاری شارژ را داشته باشد.

میزان نگهداری شارژ توسط گوشی از دو مورد ناشی می شود. یکی میزان مصرف گوشی و دیگری ظرفیت باتری که شرکتهای سازنده گوشی در هر دو مورد با محدودیت مواجه هستند. از سویی کاهش میزان مصرف انرژی در گوشی ها محدودیت دارد و خیلی امکان کم مصرف کردن گوشی وجود ندارد. از سوی دیگر افزایش ظرفیت باتری منوط به افزایش حجم باتری است که این مورد هم مشکلاتی را به دنبال دارد. با این حال برخی از تولیدکنندگان تلفن همراه، برای افزایش کارایی گوشی و جلب رضایت مشتریان خود، اقدام به بزرگ‌تر کردن اندازه باتری می کنند.

گوشی های دارای بالاترین میزان نگهداری شارژ

این مشکلات و محدودیت ها برای همه شرکتهای سازنده گوشی مطرح است و همه تلاش می کنند که راه چاره ای برای آن پیدا کنند. با تمام این اوصاف برخی از مدل های گوشی نسبت به دیگر گوشی ها کیفیت بالایی در نگهداری شارژ داشته و توانسته اند بالاترین میزان ماندگاری شارژ را در میان رقبا کسب کند. برای شناسایی این گوشی ها آزمایشی روی انواع مدل های گوشی انجام شده تا میزان نگهداری شارژ باتری آنها مشخص شود. 

وب سایت آماری Statista آماری را منتشر کرده که میزان نگهداری شارژ در گوشی ها را مشخص می کند. این آمار طی آزمایش انجام شده توسط سایت Phone Arena بدست آمده است. نمودار زیر بیانگر نتیجه آزمایش می باشد که در آن  گوشی‌های دارای بیشترین ظرفیت باتری و کمترین مصرف انرژی را دارند مشخص شده است.

نمودار وضعیت نگهداری شارژ توسط گوشی های هوشمند

این نمودار نشان می دهد که گوشی موتورولا مدل Moto G7 Power توانسته با نگهداری شارژ به مدت ۲۰ ساعت و ۱۸ دقیقه بالاترین میزان ماندگاری باتری را به خود اختصاص دهد. پس از آن گوشی شیائومی مدل Mi Max 2 زمان ۱۷ ساعت و ۲۲ دقیقه در رتبه دوم و گوشی ال جی مدل X Power با زمان ۱۵ ساعت و ۱۸ دقیقه در رتبه سوم قرار گرفت. وضعیت نگهداری شارژ در دیگر گوشی ها به شرح زیر می باشد.

  • موتورولا Moto G7 Power: به مدت ۲۰ ساعت و ۱۸ دقیقه
  • شیائومی Mi Max 2: به مدت ۱۷ ساعت و ۲۲ دقیقه
  • ال جی X Power: به مدت ۱۵ ساعت و ۱۸ دقیقه
  • موتورولا Moto E5 Plus: به مدت ۱۵ ساعت و ۸ دقیقه
  • بی‌ال‌یو Studio Energy: به مدت ۱۴ ساعت و ۵۳ دقیقه
  • هواوی Mate 20: به مدت ۱۴ ساعت و ۲۶ دقیقه
  • ایسوس ROG Phone II: به مدت ۱۴ ساعت و ۱۱ دقیقه
  • موتورولا Moto Z Play Droid: به مدت ۱۳ ساعت و ۴۳ دقیقه
  • شیائومی Redmi 3S: به مدت ۱۳ ساعت و ۳۹ دقیقه
  • سامسونگ Galaxy J7: به مدت ۱۳ ساعت و ۲۵ دقیقه

نکته جالب این که از ده گوشی برتر در این آزمایش پنج مورد مربوط به شرکتهای موتورولا و شیائومی می باشد و شرکتهای معروف سامسونگ و هواوی هر یک تنها یک گوشی در این لیست دارند. همچنین هیچ یک از گوشی های آیفون و دیگر محصولات اپل نیز در این لیست وجود ندارند. آزمایش دیگری برای مقایسه گوشی موتورولا Moto G7 Power با گوشی های معروف بازار نظیر iPhone XS و Galaxy Note 9 نیز انجام شد که در آن آزمایش نیز گوشی موتورولا با اختلاف بالا مجددا در رتبه اول آزمایش قرار گرفت.

لازم به ذکر است که در این آزمایش روشی پیاده سازی شد که طی آن همه گوشی های درون آزمایش با میزان روشنایی برابر در صفحه یک عملیات مشابه را به طور مداوم انجام دهند. این گوشی ها پس از تکمیل شدن شارژ آنها وارد آزمایش شدند تا مقدار نگهداری شارژ در آنها مشخص شود. هر گوشی که زمان طولانی تری بتواند شارژ نگه داشته و فعالیت خود را ادامه دهد به عنوان بهترین گوشی شناسایی می شود.

به این مطلب امتیاز دهید (امتیاز ۱ از ۵ از مجموع ۱ رای)

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (۱)

Morteza

انگار موتورولا تخصصش تو باتریه. فقط سه مورد از ده تا گوشی های شرکت موتورولا هستند. هیچ ادعایی هم نداره اما شرکتهای پرمدعا مثل اپل و سامسونگ اصلا تو لیست نیستند

۴ سال پیش