روش های کاربردی برای دانلود فیلم از یوتیوب
دنیای وب

روش های کاربردی برای دانلود فیلم از یوتیوب

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

اگر برای دانلود فیلم و ویدیو از یوتیوب تلاش کرده باشید احتمالا متوجه شده اید که این کار به طور مستقیم از طریق سایت و اپلیکیشن YouTube قابل انجام نیست. اگرچه به ظاهر روشی برای دانلود فیلم از این پلتفرم آنلاین وجود ندارد و خیلی از کاربران در دانلود از یوتیوب ناموفق بوده اند اما واقعیت این است که روش های بسیار ساده و کاربردی برای دستیابی به این هدف وجود دارد. باید بدانید که روش هایی وجود دارد که به کمک آنها می توان ویدیوهای مورد نظر خود را از سایت یوتیوب دانلود کرد. در این مطلب یک یک این روش ها معرفی شده و روش انجام آن به شما توضیح داده شده است. پس با ما همراه باشید.

می دانیم که شهرت و محبوبیت یوتیوب بر کسی پوشیده نیست به طوری که این پلتفرم ویدیویی پس از گوگل در رتبه دومین سایت محبوب و پربازدید دنیا قرار گرفته است که روزانه میلیونها کاربر از سراسر دنیا وارد آن شده و میلیاردها ویدیو را تماشا می کنند. در شهرت و محبوبیت YouTube حرفی برای گفتن نمی ماند. اما این سایت با تمام اعتبار و شهرت خود یک مشکل اساسی در ساختار خود دارد که آن عدم امکان دانلود ویدیوها است.

به نظر می رسد یوتیوب ویدیوهای خود را تنها برای تماشای آنلاین قرار داده و از این جهت است که در صفحه ویدیوهای یوتیوب هر گزینه ای که فکرش را بکنید وجود دارد غیر از گزینه دانلود! هر چه به دنبال دکمه «Download» بگردید چیزی پیدا نمی کنید. این نقصان یوتیوب باعث شده کاربران برای دستیابی به این هدف به دنبال استفاده از ابزارهای جانبی تحت عنوان یوتیوب دانلودر (YouTube Downloader) باشند.

روش های مختلف برای دانلود از یوتیوب

خوشبختانه با وجود محدودیت یوتیوب در خصوص دانلود ویدیو این امکان توسط ابزارهای جانبی وجود دارد. به طور کلی روش های مختلفی برای دانلود فیلم از این سایت وجود دارد که برخی از آنها با استفاده از برنامه بوده و با نصب برنامه در گوشی یا رایانه قابل انجام است. کاربر با نصب برنامه در دستگاه خود می تواند ویدیوی مورد نظر را دانلود کند. برخی دیگر از روش ها نیز بدون نیاز به نصب برنامه قابل انجام است. این روش ها بدون نصب برنامه است و در آن عملیات توسط یک سایت انجام می شود. یعنی کاربر به کمک سایت مخصوص دانلود از یوتیوب می تواند ویدیوی مورد نظر خود را به صورت مستقیم دانلود کند. کاربران با توجه به شرایط خود می توانند از هر یک از این روش ها استفاده کنند.

- استفاده از برنامه MP4 Downloader Pro

نرم افزار MP4 Downloader Pro یکی از سبک ترین و در عین حال بهترین نرم افزارهای کامپیوتری است که به به کمک آن می توان از یوتیوب فیلم دانلود کرد. این برنامه ساده جزء بهترین برنامه های دانلود از یوتیوب است که به شما اجازه می دهد با چند کلیک ویدیوی مورد نظر خود را دانلود کنید. حجم پایین برنامه به هرکسی اجازه می دهد آن را بدون مشکل دانلود کند. طراحی ساده آن نیز باعث می شود تمام کاربران بتوانند بدون مشکل از آن استفاده کنند. بنابراین پس از دانلود و نصب برنامه MP4 Downloader مراحل زیر را طی کنید.

 • وارد صفحه ویدیو در یوتیوب شده و آدرس آن را کپی کنید.
 • سپس وارد برنامه شده و روی گزینه Paste URL کلیک کنید تا آدرس کپی شده وارد برنامه شود.
 • در پایان دکمه Start را کلیک کنید.

به همین سادگی و تنها با چند کلیک ویدیوی مورد نظر دانلود شده و سیستم شما ذخیره می شود. پس از اتمام دانلود می توانید آن را در محل تعیین شده پیدا کنید. توجه داشته باشید که برنامه های دیگری هم برای دانلود از یوتیوب وجود دارد که می توانید از آنها هم استفاده کنید. برخی دیگر از برنامه ها در ادامه ذکر شده است.

 • برنامه 4K Video Downloader
 • برنامه SnapTube - YouTube Downloader HD
 • برنامه ویدئو پلیر VLC

اگر با نصب برنامه برای دانلود فیلم از یوتیوب مشکل دارید و می خواهید دانلود از یوتیوب را بدون برنامه انجام دهید ادامه آموزش را مطالعه کنید. در ادامه آموزش روش هایی معرفی شده که برای استفاده از آن نیازی به نصب برنامه نیست و دانلود با کمک سایت های مخصوص انجام می شود.

- استفاده از وب سایت Savefrom.net

وب سایت savefrom.net یک وب سایت عالی برای دانلود فیلم و ویدیوهای یوتیوبی است. این سایت قابلیتی دارد که به شما اجازه می دهد با ارائه آدرس صفحه ویدیو در یوتیوب فایل ویدیویی آن را دریافت کنید. یعنی به راحتی و بدون نصب برنامه بتوانید از یوتیوب دانلود انجام دهید. برای انجام کار مراحل زیر را انجام دهید.

 • در ابتدا آدرس صفحه ای از یوتیوب که ویدیو در آن قرار دارد را کپی کنید.
 • سپس وارد سایت savefrom.net شوید.
 • در بالای صفحه سایت ورودی وجود دارد که باید آدرس ویدیو را در آن جایگذاری کنید. 
 • روی دکمه سبزرنگ Download کلیک کنید تا سایت فایل دانلود را پیدا کند. سایت پس از پیدا کردن ویدیو تصویر آن را به شما نمایش می دهد. 
 • در این حالت گزینه نهایی Download نمایش داده می شود که در صورت کلیک روی آن ویدیو دانلود می شود.
 • در عین حال گزینه ای مخصوص تغییر کیفیت ویدیو نیز به شما نمایش داده می شود که می توانید به کمک آن کیفیت ویدیوی دانلود را تغییر دهید.

مشاهده کردید که چقدر آسان می توان ویدیوها را بدون نصب برنامه از یوتیوب دانلود کرد. توجه داشته باشید که این سایت تنها سایت مخصوص دانلود از یوتیوب نیست و سایت های دیگری هم برای انجام این کار وجود دارد. در ادامه برخی دیگر از سایت های مخصوص دانلود از یوتیوب معرفی شده است.

 • سایت Y2mate.com
 • سایت Savethevideo.com
 • سایت Keepvid.pro
 • سایت Qdownloader.net

مشاهده کردید که چه روش هایی برای دانلود فیلم و ویدیوی از یوتیوب وجود دارد. بنابراین از این پس دیگر می دانید که برای دانلود یک ویدیو از یوتیوب باید از چه روشی استفاده کنید. در صورتی که شما هم روشی مناسب برای انجام این کار سراغ دارید که در این مطلب به آن توجه نشده است حتما آن را در بخش نظرات به ما معرفی کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۰)