چطور اینترنت گوشی هوشمند را به اشتراک بگذاریم؟
موبایل

چطور اینترنت گوشی هوشمند را به اشتراک بگذاریم؟

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

گوشی هوشمند در حال حاضر آسان ترین راه برای دسترسی به اینترنت می باشد و اینترنت موبایل اکنون سریع ترین اینترنت موجود در کشور است. در بسیاری از مواقع ممکن است فرد تنها از طریق موبایل امکان دسترسی به اینترنت داشته باشد؛ یا این که اطرافیان او هم بخواهند از اینترنت استفاده کنند. در این صورت بهترین کار اشتراک گذاری اینترنت موبایل است. شاید برای شما جالب باشد که می توان اینترنت گوشی هوشمند را با روش هایی با دیگر دستگاه ها همچون گوشی هوشمند، لپ تاپ و رایانه به اشتراک گذاشت تا آنها هم از اینترنت گوشی استفاده کنند. در این مطلب قصد داریم روش اشتراک گذاری اینترنت گوشی هوشمند را به شما آموزش دهیم.

در عصر تکنولوژی که همه اتفاقات در بستر شبکه و اینترنت انجام می شود دیگر کمتر کسی پیدا می شود که به اینترنت دسترسی نداشته باشد. گرچه روش های مختلفی برای دسترسی به اینترنت وجود دارد، اما اینترنت موبایل سریع ترین و آسان ترین روش برای دسترسی به اینترنت می باشد. از این روی بسیاری تمایل دارند از اینترنت همراه استفاده کنند. در عین حال قیمت بالای بسته های اینترنت همراه باعث می شود همه کاربران دسترسی دائمی به اینترنت نداشته باشد و زمانی که یک نفر بسته اینترنتی خریداری می کند، همه با هم از آن استفاده کنند. برای انجام این کار لازم است که اینترنت گوشی هوشمند اشتراگ گذاری شود.

اشتراک گذاری اینترنت گوشی کار چندان پیچیده ای نیست. به طور کلی همه گوشی های هوشمند قابلیت اشتراک گذاری اینترنت را دارند. این قابلیت تحت عنوان «وای‌فای هات اسپات» یا «نقطه اتصال وای‌فای» در بخش تنظیمات اتصال همه گوشی های اندرویدی وجود دارد و می توان به کمک اینترنت را اشتراک گذاری کرد. در ادامه قصد داریم مراحل اشتراک گذاری را یک به یک به شما آموزش دهیم.

ساخت وای‌فای هات‌اسپات در گوشی اندروید

همانطور که ذکر شد همه گوشی های هوشمند قابلیت به اشتراک گذاشتن اینترنت با سایر دستگاه های دارای وای فای را دارند. به این صورت که گوشی های هوشمند با استفاده از قابلیت هات اسپات شبکه ای وای فای (همچون شبکه وای فای مودم) ایجاد می کنند که دیگر دستگاه ها می توانند به آن متصل شده و از آن استفاده کنند. دقیقا شبیه به وای فای مودم که می توان با گوشی یا لپ تاپ به آن متصل شده و از اینترنت آن استفاده کرد. برای ساخت نقطه اتصال وای فای در گوشی اندرویدی خود مراحل زیر را انجام دهید.

۱- ابتدا وارد بخش تنظیمات (Settings) گوشی شوید.

۲- در بخش بی‌سیم و شبکه (Wireless & Networks) گزینه بیشتر (More) را انتخاب کنید.

۳- وارد بخش اتصال به اینترنت با نقطه اتصال (Tethering and portable hotspot) شوید.

۴- گزینه نقطه اتصال وای فای (Portable Wi-Fi hotspot) را فعال کنید.

با فعال کردن این گزینه گوشی شما یک نقطه اتصال وای فای یا همان هات اسپات ایجاد می کند که همچون شبکه وای فای برای دیگر دستگاه ها قابل رویت می باشد. دیگر دستگاه های موبایلی و رایانه ای مجهز به وای فای می توانند شبکه ساخته شده توسط شما را مشاهده کرده، به آن متصل شوند. توجه کنید که شما با انجام این کار تنها یک شبکه وای فای همراه ایجاد می کنید که دیگران تنها می توانند به آن متصل شوند. اگر گوشی شما به اینترنت متصل نباشد، اینترنت در شبکه هات اسپات شما ایجاد نمی شود و گوشی های متصل به آن نیز نمی توانند از اینترنت استفاده کنند.

رمز گذاری نقطه اتصال (Hotspot)

پس لازم است ضمن ایجاد نقطه اتصال، اینترنت همراه (Mobile Data) گوشی خود را فعال کنید. با فعال بودن اینترنت در نقطه اتصال شما ممکن است افراد ناشناس اطراف شما از آن استفاده کنند. به همین جهت بهتر است برای هات اسپات خود یک رمز هم تعیین کنید تا افراد غریبه نتوانند به آن متصل شوند. در بخش مربوط به ایجاد هات اسپات گزینه نقطه اتصال وای فای (Portable Wi-Fi hotspot) را انتخاب کنید تا جزئیات نقطه اتصال به شما نمایش داده شود. 

در این بخش گزینه تنظیم (Configure) را انتخاب کنید تا بتوانید تنظیمات نقطه اتصال را انجام دهید. در این بخش می توانید نام نقطه اتصال (Network SSID) را تغییر داده و برای شبکه خود رمز عبور (Password) تعیین کنید. برای تعیین رمز توجه کنید که نوع رمزگذاری گزینه WPA2 PSK باشد. پس از اعمال تغییرات در بخش های مربوطه گزینه ذخیره را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که عبارات و گزینه های دسترسی به قابلیت های ذکر شده در گوشی های مختلف متفاوت است و ممکن است با توجه به مدل گوشی یا زبان دستگاه این عبارت متفاوت باشد. اما همه گوشی ها از عبارات و گزینه های شبیه به هم استفاده می کنند که با این آموزش می توانید به گزیه ها دسترسی پیدا کنید. نکته دیگر مشاهده افراد متصل به شبکه شما می باشد. برخی مدل های گوشی این امکان را به شما می دهند که افراد متصل به هات اسپات را مشاهده کنید. در عین حال برخی دیگر از گوشی ها چنین قابلیتی را ندارند.

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (۱)

roz

هات اسپات گوشی با برنامه های هک وای فای هک میشه؟

۴ سال پیش
آن‌دیجیتال

هات اسپات یا همان نقطه اتصال گوشی دقیقا شبیه به شبکه وای فای است و در صورتی که برای آن رمز قوی تعیین نشده باشد امکان هک شدن به وسیله برنامه های هک وای فای وجود دارد.