مقایسه سرعت دانلود گوشی‌های هوشمند؛ سامسونگ سریع‌تر از رقبا
موبایل

مقایسه سرعت دانلود گوشی‌های هوشمند؛ سامسونگ سریع‌تر از رقبا

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

به تازگی یکی از موسسات آماری طی تحقیقات خود میانگین سرعت دانلود گوشی های هوشمند سامسونگ، هواوی و اپل را با استفاده از تکنولوژی 4G در کشورهای مختلف دنیا بررسی کرده است. این بررسی ها در ۴۰ کشور دنیا انجام شده است و در نهایت سامسونگ بالاترین سرعت دانلود را در میان دیگر مارکهای گوشی های هوشمند به خود اختصاص داده است. این در حالی است که شرکت اپل ادعای استفاده از سیستم عامل اختصاصی برتر را دارد.

آمارگیری مذکور توسط موسسه OpenSignal انجام شده است که در آن پرفروش‌ترین برندهای گوشی های هوشمند یعنی سامسونگ، هواوی و اپل ارزیابی شده اند. این بررسی ها در خصوص میزان سرعت دانلود گوشی های مختلف با استفاده از اینترنت 4G بوده است. کشورهای دارای بالاترین سرعت اینترنت همراه یعنی کره جنوبی، کانادا و سنگاپور در کنار کشور عراق با پایین ترین سرعت دانلود در این ارزیابی قرار داشته اند.

طی این تحقیقات آماری که در آن هزاران گوشی هوشمند با برندهای مختلف شرکت کرده اند، گوشی های شرکت سامسونگ توانسته اند سرعت دانلود بالاتری در شبکه 4G چهارده کشور دنیا ارائه دهند که به معنی بالا بودن سرعت دانلود سامسونگ نسبت به اپل و هواوی می باشد.

به عنوان مثال در کشورهای آمریکا و نروژ میانگین سرعت دانلود برای گوشی های سامسونگ به ترتیب ۸.۲ و ۱۴ مگابیت در ثانیه از گوشی های آیفون بیشتر است. این اختلاف سرعت در ژاپن برای گوشی های سامسونگ و اپل ۲۵ مگابیت در ثانیه بدست آمده است که بسیار قابل توجه می باشد. چراکه اپل با استفاده از سیستم عامل اختصاصی مدعی است که کیفیت گوشی را بالا برده و به همین جهت قیمت آن نیز بالا می باشد، اما به نظر می رسد این مورد در خصوص سرعت دانلود صادق نیست. 

مقایسه سرعت دانلود گوشی های سامسونگ، اپل و هواوی

البته برتری سامسونگ نسبت به اپل در همه کشورها نیست و در امارات و تایوان گوشی های آیفون عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده اند به طوری که سرعت دانلود این گوشی ها در کشورهای مذکور به ترتیب ۱۴.۷ و ۸ مگابیت در ثانیه نسبت به سامسونگ سریعتر بوده است. نتایج آمارگیری نشان می دهد که نرخ دانلود گوشی ها در نیمی از کشورهای مورد مطالعه تفاوت چندانی ندارد. اما نکته جالب این که در تمام این بررسی ها نتیجه ای از برتری گوشی های هواوی نسبت به دو رقیب خود در هیچ کشوری بدست نیامده است.

به گفته متخصصین این حوزه سرعت اتصال گوشی های هوشمند به اینترنت ارتباط مستقیمی با سخت افزار بویژه مودم بکار رفته در گوشی دارد که این مورد در برندهای مختلف گوشی با یکدیگر متفاوت است. کمپانی کره ای سازنده گوشی های سامسونگ در سطح بالای کیفیت محصول می باشد. در حالی که گوشی های تولیدی اپل و هواوی به ترتیب میان رده و اقتصادی می باشند.

منبع: دیجیاتو

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (۰)