آیا خرید فالوور باعث رونق گرفتن کسب و کار می‌شود؟
دنیای وب

آیا خرید فالوور باعث رونق گرفتن کسب و کار می‌شود؟

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

همه می دانیم که شبکه های اجتماعی مخصوصا اینستاگرام به محل تجارت و کسب و کار افراد تبدیل شده است و بسیاری با فعالیت اقتصادی در اینستاگرام و راه اندازی پیج های تجاری به دنبال دیجیتال مارکتینگ هستند. این افراد تصور می کنند که با افزایش فالوورها می توانند مشتری های بیشتری داشته باشند. برای دستیابی به این هدف نیز اقدام به خرید فالوور می کنند. اما سوال این است که آیا واقعا خرید فالوور باعث افزایش فروش و رونق گرفتن تجارت مجازی می شود؟ در این مطلب می خواهیم این موضوع را توضیح دهیم.

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی معروف و محبوب دنیا می باشد که کاربران زیادی از کشورهای مختلف در آن فعالیت می کنند. در کشور ما نیز این شبکه اجتماعی با استقبال فراوانی رو به رو شده است به طوری که می توان گفت اینستاگرام با بیش از ۲۰ کاربر ایرانی، محبوب ترین شبکه اجتماعی در ایران می باشد. به همین دلیل افراد بسیاری برای راه اندازی دیجیتال مارکتینگ و تجارت آنلاین از این شبکه اجتماعی استفاده کرده اند.

این افراد تجارت خود را در قالب یک پیج اینستاگرام راه اندازی کرده اند و از این فرصت برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده نموده اند. اما برای رونق گرفتن هر چه بیشتر کسب و کارها باید افراد بیشتری آن را مشاهده نمایند. با توجه به این که اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بر پایه لایک و فالوور می باشد، صاحبان صفحات برای افزایش بازدید صفحه خود به دنبال جذب فالوور یا دنبال کننده هستند. صاحبان کسب و کارها نیز به همین صورت به دنبال افزایش فالوور برای رونق کسب و کار و افزایش یافتن مشتریان خود هستند.

رونق گرفتن کسب و کار با خرید فالوور

برای دستیابی به این مهم این افراد اقدام به خرید فالوور اینستاگرام می کنند. در اینترنت کسانی هستند که با دریافت مبلغی مشخص، تعدادی فالوور به پیج مورد نظر شما اضافه می کنند و در حقیقت به شما فالوور می فروشند. این کار از نظر برخی مفید می باشد و از نظر برخی نیز غیرمفید و حتی مضر. مفید یا مضر بودن فالوور برای پیج ها بستگی به شرایط پیج و نوع فالوورها دارد.

افزایش فالوورهای اینستاگرام

لازم است بدانید که به طور کلی دو نوع فالوور در اینستاگرام وجود دارد. یکی فالوور فیک و دیگری فالوور واقعی که هر دو نوع فالوور قابل خریداری می باشد. فالوور فیک یا جعلی به فالووری گفته می شود که به وسیله صفحات فیک ایجاد می شود. افرادی وجود دارند که با استفاده از ربات، تعداد زیادی صفحه جعلی و رباتی ایجاد می کنند و پس از آن با استفاده از این صفحات جعلی صفحات دیگران را دنبال کرده و از آنها پول دریافت می کنند. در این حال گفته می شود که فرد فالوور فیک خریداری کرده است.

خرید فالوور واقعی اینستاگرام

اما فالوور واقعی یا اصلی همان فالوور واقعی است که توسط افراد ایجاد می شود. این نوع فالوورها نیز قابل خریداری می باشند. به این صورت که فرد مجموعه ای از درخواست های افزایش فالوور را دریافت می کند و برای پاسخ به درخواست ها از خود صفحات درخواست دهنده استفاده می کند. برای درک بهتر تصور کنید که ده فرد درخواست خرید فالوور را به یک فروشنده می دهند. فروشنده برای افزایش فالوورهای صفحات، هر صفحه را دنبال کننده صفحه دیگر می کند، به طوری که در نهایت هر ده صفحه دنبال کننده (فالوور) و دنبال شونده (فالووینگ) یکدیگر خواهند شد. در این صورت فالوورهای همه افزایش یافته است. 

این رفتار غالبا توسط اپلیکیشن های افزایش فالوور و یا ربات های مخصوص این کار انجام می شود و فرد با عضویت در برنامه به آرامی فالوور دریافت می کند. برخی از این برنامه ها رایگان بوده و برخی دیگر نیز پولی می باشند و در قبال دریافت هزینه فالوور به فروش می رسانند.

قطعا افزایش فالوور واقعی بهتر از فالوور فیک می باشد. اما باید توجه داشت که افزایش فالوور، افزایش بازدید، لایک و کامنت را نیز به دنبال داشته باشد. چراکه بسیاری از افراد که قصد خرید از پیج های تجاری اینستاگرام را دارند برای اطمینان به کسب و کار، به دنبال کنندگان صفحه و تناسب آن با تعداد لایک و کامنت ها نگاه می کنند. در صورتی که موارد با یکدیگر متناسب نباشند، پیج بی اعتبار تلقی می شود. زمانی که شما فالوور بالایی دارید طبیعتا باید تعداد لایک و کامنت هر پست نیز به تبع آن زیاد باشد. در غیر اینصورت مشخص است که یک جای کار می لنگد و می توان حدس زد که مالک پیج فالوور خریداری کرده است. 

خرید فالوور

علاوه بر این در خرید فالوور نباید عجله کرد. زمانی که یک پیج را به تازگی راه اندازی کرده اید، لزومی ندارد که بلافاصله چند هزار فالوور خرید کنید. بگذارید کمی زمان بگذرد و صفحه شما تعداد پست در خود داشته باشد. آن وقت به آرامی و کم کم فالوور خریداری کنید و توجه کنید که افزایش فالوورها رشد بازدید صفحه شما را نیز به دنبال داشته باشد. در این مورد هیچوقت عجله نکنید و بگذارید این روند به آرامی طی شود. قطعا با عجله و افزایش سریع تعداد فالوورها سود نخواهید کرد و پیج شما رشد نمی کند.

برای این کار می توانید از برنامه های افزایش فالوور استفاده کنید. این برنامه ها افرادی که درخواست افزایش فالوور دارند را یه یکدیگر وصل می کند و هر فرد دنبال کننده فرد دیگر می شود و به این صورت تعداد فالوورهای همه افزایش پیدا می کند. برنامه های افزایش فالوور می تواند تاثیر خوبی در رونق گرفتن پیج شما داشته باشد اما باید دقت کنید که در استفاده از آن نیز زیاده روی نشود. 

به طور می توان گفت که بهترین کار افزایش طبیعی و عادی فالوورها می باشد. این اتفاق تنها با کیفیت صفحه و پست های آن رخ می دهد. زمانی که افراد کیفیت بالای صفحه شما و جذاب بودن پست های شما را مشاهده می کنند، دوست دارند که پست های آینده شما را هم دریافت کنند و به همین دلیل شما را دنبال می کنند. این موضوع علاوه بر افزایش طبیعی دنبال کنندگان باعث می شود کسب و کار شما نیز رونق یافته و مشتری های شما افزایش پیدا کند.

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (۱)

فرهادیان

اصلا کسی به این حرفا توجه نمیکنه. طرف تا یک پیج جدید ایجاد میکنه بلافاصله چند کا فالوور هم برای میخره تا اعتبارش بالا بره در حالی که متوجه نیست که فالوور فیک نه تنها تاثیر مثبت نداره بلکه ضرر هم براش داره. تو رو خدا این موضوع رو بیشتر مطرح کنید تا سر ملت کلاه نذارن

۴ سال پیش