پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها در دنیا کدامند؟
دنیای وب

پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها در دنیا کدامند؟

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

تازه‌ترین بررسی های انجام شده روی تعداد کاربران شبکه های اجتماعی و پیام رسان های معروف دنیا نشان می دهد که همچنان فیس‌بوک در رتبه اول پرمخاطب ترین شبکه اجتماعی دنیا می باشد و واتس‌اپ نیز در مقام نخستین پیام‌رسان محبوب دنیا قرار گرفته است. این در حالی است که هر مورد در اختیار شرکت فیس بوک می باشند.

در عصر تکنولوژی و فناوری اطلاعات که اینترنت و فضای مجازی یکی از اصلی ترین مولفه های آن می باشد، کمتر کسی پیدا می شود که در دنیای مجازی فعال نبوده و ازپیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی استفاده نکند. بنابراین می توان گفت که تقریبا اکثر افراد حداقل در یکی از این دو مورد فعال بوده و دارای حساب کاربری می باشند. 

مؤسسه تحقیقاتی Statista به تازگی بررسی هایی روی کاربران شبکه های اجتماعی و پیام رسان های مطرح دنیا انجام داده است و نتایج آن را در گزارشی آماری ارائه داده است که نشان می دهد فیس بوک، یوتیوب و واتس اپ به ترتیب دارای بیشترین کاربر بوده و بالاترین محبوبیت را در میان شبکه‌های اجتماعی، پیام رسان ها و اپلیکیشن‌های ارتباط جمعی در اختیار دارند.

تحلیلگران حوزه دیجیتال و فناوری اطلاعات استقبال کاربران از شبکه های مجازی و افزایش استفاده از این شبکه ها را ناشی از تولید گوشی‌های هوشمند پیشرفته دانسته اند که دارای امکانات مختلف نظیر سیستم‌عامل بروز، ارائه اینترنت همراه، قابلیت استفاده از شبکه وای فای پرسرعت و ... می باشند؛ چراکه جهت استفاده از شبکه های مجازی و برقراری ارتباط با دوستان دیگر نیازی به استفاده از رایانه وجود ندارد و تنها با لمس کردن صفحه گوشی هوشمند می توان به راحتی این کار را انجام داده و وارد هر یک از شبکه های اجتماعی شد.

پرطرفدارترین پیام‌رسان‌های جهان

در این گزارش آماری همچنین برترین شبکه های اجتماعی و برترین پیام رسان ها نیز به طور مجزا مشخص شده اند که فیس بوک، یوتیوب و اینستاگرام در صدر محبوب ترین شبکه اجتماعی و اپلیکیشنهای واتس‌اپ، فیس‌بوک مسنجر و وی چت نیز در صدر پرطرفدارترین پیام رسان های دنیا قرار گرفته اند که نمودار زیر به خوبی گویای آن می باشد.

پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی و پیام رسان های دنیا

لازم به ذکر است که این آمارگیری تنها نشان دهنده استفاده کاربران از پیام رسان ها و شبکه‌های اجتماعی در ژانویه، اولین ماه سال ۲۰۱۹ میلادی می باشد که بر پایه تعداد کاربران فعال در ماه، میزان بازدید از سایت و اپلیکیشن ها و تعداد حساب‌های کاربری در شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان ها اعلام شده است.

محبوب‌ترین شبکه های اجتماعی دنیا

همانطور که در نمودار فوق مشخص است، پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی در ابتدای سال ۲۰۱۹ میلادی به ترتیب فیس بوک (Facebook)، یوتیوب (YouTube)، اینستاگرام (Instagram)، کیوزون (Qzone)، تیک تاک (TikTok)، ویبو (Weibo)، ردیت (Reddit)، توئیتر (Twitter)، دوبان (Douban)، لینکدین (linkedin)، بایدو (Baidu) و پینترست (Pinterest) می باشند که بیشترین کاربران را در میان شبکه های اجتماعی به خود اختصاص داده اند.

همچنین محبوب‌ترین پیام رسان‌های دنیا که بالاترین کاربرد را در میان کاربران داشته اند نیز به ترتیب واتس اپ (WhatsApp)، فیس بوک مسنجر (Facebook messenger)، وی چت (WeChat)، کیوکیو (QQ)، اسکایپ (Skype)، اسنپ چت (Snapchat)، وایبر (Viber) و لاین (Line) می باشد.

جالب توجه است که برخی از موارد فوق نظیر کیوزون، ویبو، دوبان و بایدو سرویس های بومی چین می باشند که با توجه به جمعیت بالای چین و تعداد زیاد کاربران آنلاین آن، این سرویس ها در میان پرمخاطب‌ترین های جهان قرار گرفته اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۲)

مبینی

فیسبوک با این که کلی اخبار جاسوسی دربارش منتشر شده اما باز هم رتبه اول رو داره... عجیبن کاربرها!!

۶ روز پیش
فرهاد ناصری

جالبه تلگرام اصلا تو لیست نیست. پینترست و لاین رتبه آخرن اما تلگرام تو لیست نیست. حالا تو ایران ملت خودشونو میکشن برا تلگرام...

۱ هفته پیش