بیشترین کاربران اینترنت در کدام کشورها هستند؟
دنیای وب

بیشترین کاربران اینترنت در کدام کشورها هستند؟

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

تعداد کاربران اینترنت روز به روز در حال افزار است و اکنون حدود ۵۰ درصد جمعیت جهان کاربران اینترنت هستند. تعداد کل کاربران اینترنت در حالی به ۳.۸ میلیارد رسیده است که بیشترین تعداد کاربران اینترنت مربوط به کشورهای چین، آمریکا تعلق دارد. پس از آن کشورهای ژاپن، هند و برزیل دارای بیشترین کاربران اینترنت در دنیا می باشند.

به تازگی اسپوتنیک طی گزارشی ضمن اعلام تعداد کاربران اینترنت در دنیا، کشورهای دارای بیشترین کاربران اینترنت را نیز معرفی کرده است. بر اساس این گزارش هم‌اکنون تعداد جمعیت آنلاین دنیا حدود ۵۰ درصد جمعیت جهان را تشکیل می دهد که این مقدار برابر ۳.۸ میلیارد نفر می باشد. در ادامه این گزارش لیست کشورهای دارای بیشترین تعداد کاربر اینترنت آمده است.

بیشترین تعداد کاربران اینترنت در دنیا به کشور چین تعلق دارد. پس از آن به ترتیب کشورهای آمریکا، ژاپن، هند، برزیل، آلمان، انگلستان، فرانسه و روسیه دارای بیشترین تعداد کاربر اینترنت می باشند. این کشورها در حالی آمار بیشترین کاربران اینترنت را دارند که حدود نیمی از کاربران اینترنت را به خود اختصاص داده اند. یعنی حدود ۲ میلیارد کاربران اینترنت تنها در این ۹ کشور قرار گرفته است.

در این گزارش سهم هر کشور از تعداد کاربران اینترنت مشخص شده است و چین به عنوان کشور دارای بیشترین کاربر ۱۸.۷ درصد از کل کاربران را به خود اختصاص داده است. پس از آن آمریکا با ۱۴.۲ درصد و ژاپن با ۵.۹ درصد از کل جمعیت اینترنت در رتبه‌‌های دوم و سوم قرار دارند.

دیگر کشورهای این لیست یعنی هند، برزیل و آلمان نیز هر کدام به ترتیب با داشتن ۵.۱ درصد، ۴.۲ درصد و ۳.۵ درصد در رتبه های بعدی لیست قرار گرفته اند. همچنین در انتهای لیست سه کشور انگلیس با ۲.۷ درصد، فرانسه با ۲.۶ درصد و روسیه با ۲.۴ درصد قرار گرفته اند.

  • چین: ۱۸.۷ درصد
  • آمریکا: ۱۴.۲ درصد
  •  ژاپن: ۵.۹ درصد
  • هند: ۵.۱ درصد
  • برزیل: ۴.۲ درصد
  • آلمان: ۳.۵ درصد
  • انگلستان: ۲.۷ درصد
  • فرانسه: ۲.۶ درصد
  • روسیه: ۲.۴ درصد

برخی کاربران با مطالعه این آمار نظر داده اند که: میزان استفاده از اینترنت و تعداد کاربران فعال در این حوزه با پیشرفته بودن کشورها رابطه دارد. زیرا بر اساس همین آمار مشخص است که این ۹ کشور از جمله کشورهای توسعه یافته و البته پرجمعیت می باشند.

برخی تصور می کنند که ایران نیز جزء کشورهای دارای بیشترین تعداد کاربران اینترنت می باشد که البته این تصور تا حدی صحیح می باشد. زیرا تعداد کاربران اینترنت در ایران بیش از ۷۰ میلیون کاربر می باشد. در حالی که روسیه به عنوان آخرین کشور لیست با ۲.۴ درصد از کاربران اینترنت چیزی حدود ۹۳ میلیون کاربر اینترنت دارد. بنابراین می توان این انتظار را داشت که ایران در رتبه های بعدی لیست قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (۰)