چطور تلگرام طلایی و هاتگرام را دوباره نصب کنیم؟
موبایل

چطور تلگرام طلایی و هاتگرام را دوباره نصب کنیم؟

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

چند روز پیش بود که دو اپلیکیشن تلگرام طلایی (طلاگرام) و هاتگرام به طور خودکار از گوشی کاربران اندروید حذف شد و پس از آن دیگر کاربران به این دو اپلیکیشن دسترسی نداشته و امکان نصب مجدد آن نیز برای آنها میسر نبود. حال ما قصد داریم روش نصب مجدد طلاگرام و هاتگرام حذف شده توسط گوگل پلی را به شما آموزش دهیم تا دیگر مشکلی در این خصوص نداشته باشید.

این اقدام فروشگاه گوگل پلی که به بهانه جاسوسی اپلیکیشن های مذکور انجام شده بود باعث شد دسترسی تمام کاربران ایرانی به طلاگرام و هاتگرام مسدود شود. این اپلیکیشن ها به سرعت نسخه آپدیت شده و جدید خود را در Google Play قرار دادند اما این بروزرسانی تاثیری در تصمیم گوگل پلی نداشت و برای آنها مجوز فعالیت مجدد صادر نشد.

با توجه به این که میلیون ها کاربر ایرانی از تلگرام فیلترشده استفاده می کنند و نرم افزارهای فیلترشکن نیز توان پاسخ به نیاز این تعداد  کاربر را ندارند، تنها را حل استفاده از تلگرام طلاگرام و هاتگرام می باشد که آن هم توسط گوگل پلی حذف شده است. حال میلیون ها کاربر ایرانی به تلگرام دسترسی ندارند و هیچ راهی نیز برای حل مشکل آنها تعیین نشده است.

برخی برای نصب مجدد این پوسته های غیررسمی تلگرام تلاش کرده اند اما با شکست مواجه شده اند و برنامه گوگل پلی اجازه نصب را به آنها نمی دهد. اما باید بدانید که امکان نصب مجدد هاتگرام و تلگرام طلایی حتی با وجود گوگل پلی نیز وجود دارد. اگرچه با وجود مضر شناخته شدن این برنامه ها بهتر است از جایگزین های تلگرام طلایی و هاتگرام استفاده شود. اما به هر حال امکان نصب مجدد آنها نیز وجود دارد.

روش نصب مجدد تلگرام طلایی و هاتگرام حذف شده

تنها لازم است تغییراتی در سپر ایمنی گوگل پلی (Google Play Protect) ایجاد نمایید تا مشکل شما حل شده و امکان نصب مجدد تلگرام های حذف شده برای شما وجود داشته باشد. در ادامه روش حل مشکل و ایجاد تغییرات در سپر ایمنی را بیان خواهیم کرد.

کاربران اندروید که از نسخه های غیررسمی تلگرام یعنی طلاگرام و هاتگرام استفاده می کردند پیش از حذف خودکار این دو برنامه از گوشی خود هشداری مبنی بر مضر بودن آنها دریافت کرده و سپس با حذف آنها مواجه شدند.

نصب تلگرام طلایی با غیرفعال کردن گوگل پلی Protect

علت دریافت هشدار این است که گوشی های اندرویدی دارای ابزاری با عنوان «سپر ایمنی Google Play» می باشد که از گوشی شما در برابر اپلیکیشن های مخرب و مضر محافظت می کند. در حقیقت این سپر ایمنی همچون یک آنتی ویروس برای گوشی می باشد که قبل از نصب اپلیکیشن از گوگل پلی آنها را اسکن کرده و در صورت امن بودن اجازه نصب آنها را می دهد.

غیرفعال کردن سپر ایمنی Google Play

پس مشخص شد که مشکل اصلی این سپر ایمنی می باشد و عدم نصب تلگرام طلایی و هاتگرام در دست Google Play Protect می باشد. پس برای حل مشکل باید سپر ایمنی گوگل پلی را غیرفعال نماییم!

پیش از شروع باید بدانید که سپر ایمنی گوگل پلی امنیت گوشی شما را حفظ می کند و غیرفعال کردن آن به معنی ناامن کردن گوشی و اجازه دادن به فعالیت برنامه های مخرب می باشد. همچنین این سپر ایمنی تلگرام طلایی و هاتگرام را مضر شناسایی کرده است!

برای دریافت اجازه نصب تلگرام طلایی و هاتگرام یا هر اپلیکیشن دیگر باید از آلوده نبودن آن برنامه مطمئن شده و سپس به بخش سپر ایمنی Google Play رفته و مراحل زیر را انجام دهید.

  • در ابتدا باید وارد بخش سپر ایمنی Google Play شوید. برای این کار اپلیکیشن گوگل پلی را در گوشی خود باز کنید و منوی بالای صفحه (سه خط افقی) را انتخاب نموده و از منوی باز شده گزینه «سپر ایمنی Play» یا «Play Protect» را انتخاب کنید. اگر اپلیکیشن گوگل پلی را ندارید و یا محل آن را نمی دانید در تنظیمات گوشی وارد بخش گوگل (Google) شوید. در آنجا گزینه «امنیت» را انتخاب کرده و در صفحه بعد گذینه «سپر ایمنی Google Play» را انتخاب کنید.
     
  • در بخش سپر ایمنی Play «آیکون چرخ دنده» را انتخاب کنید.
     
  • گزینه های مربوط به سپر ایمنی («اسکن دستگاه از نظر تهدیدهای امنیتی»و «بهبود شناسایی برنامه مضر») را غیر فعال نمایید.
     
  • هشداری مبنی بر این که دیگر امنیت دستگاه شما حفظ نمی شود مشاهده می کنید. «Ok» را انتخاب کنید.

با انجام این کار دیگر سپر ایمنی Google Play Protect مشکلی برای شما ایجاد نمی کند و اجازه نصب تلگرام طلایی یا هاتگرام به شما خواهد داد. بنابراین حالا می توانید به راحتی اقدام به نصب دوباره برنامه های تلگرام طلایی و هاترگام نمایید. 

باز هم تاکید می شود که سپر ایمنی Google Play امنیت گوشی شما را حفظ می کند و غیرفعال کردن آن به معنی اجازه دادن به فعالیت همه اپلیکیشن ها اعم از مضر و غیرمضر که این موضوع ممکن است برای شما مشکل ساز شود.

علاوه بر این که گوگل پلی این دو برنامه غیررسمی تلگرام را مضر تشخیص داده، مرکز ماهر نیز طبق بررسی های خود از تلگرام های غیررسمی را بدافزار و جاسوس تشخیص داده است. بنابراین لازم است دقت کافی را هنگام استفاده از آنها داشته باشید.

به این مطلب امتیاز دهید (امتیاز ۴.۴ از ۵ از مجموع ۱۱ رای)

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۳)

نسرین کریمی

آقا تلگرام طلایی که سرورهاش خاموش شد و رفت. سازندگان تلگرام طلایی و هاتگرام هم دست ازش برداشتن اما شما هنوز بی خیالش نشدید ول کنید دیگه....

۱ سال پیش
khak

به خاطر اینکه تلگرام یه چیز دیگست. هیچ کدوم از پیام رسان های داخلی تلگرام نمیشه و کیفیت اون رو نداره

۱ سال پیش
Nazanin

چه اصراریه که حتما از تلگرام استفاده بشه وقتی این همه پیام رسان ایرانی وجود داره؟؟!!

۱ سال پیش