تعداد کاربران ویندوز ۱۰ بیش از ۸۰۰ میلیون است
نرم افزار و سیستم عامل

تعداد کاربران ویندوز ۱۰ بیش از ۸۰۰ میلیون است

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

آخرین نسخه سیستم عامل ویندوز مایکروسافت ویندوز ۱۰ می باشد که به گفته یکی از مدیران ارشد مایکروسافت اکنون روی بیش از ۸۰۰ میلیون دستگاه نصب شده است. این تعداد بالای نصب برای ویندوز ۱۰ باعث شده مایکروسافت به هدف خود نزدیک تر شود. هدفی که به دنبال جذب یک میلیارد کاربر و استفاده سراسری کاربران سیستم عامل از نسخه ۱۰ ویندوز می باشد.

سیستم عامل ویندوز مایکروسافت اکنون حدود ۳۰ سال سن دارد و تا به حال ده نسخه از آن ارائه شده است که آخرین نسخه آن و ویندوز ۱۰ می باشد. ویندوز ۱۰ آخرین نسخه از ویندوز می باشد که البته توانسته بیشترین تعداد کاربران را نیز به خود اختصاص دهد. پیش از این ویندوز ۷ بود که بیشترین تعداد کاربر را داشت که چندی پیش ویندوز ۱۰ توانست بر آن پیشی گرفته و بیشترین تعداد کاربران ویندوز را به خود اختصاص دهد.

به تازگی یکی از مدیران ارشد شرکت مایکروسافت به نام یوسف مهدی در توییتر خود تعداد کاربران ویندوز ده را اعلام کرده است. این مدیر مایکروسافت در توییتی تعداد دستگاه‌ها دارای سیستم عامل ویندوز ده را ۸۰۰ میلیون دستگاه اعلام کرده است. بنابراین اگر حداقل یک نفر از هر یک از این دستگاه ها استفاده نماید، تعداد کاربران ویندوز ده برابر ۸۰۰ میلیون نفر می باشد.

این آمار نسبت به سال گذشته میلادی حدود ۱۰۰ میلیون افزایش داشته است که به نظر می رسد علت اصلی آن هشدار مایکروسافت در خصوص عدم پشتیبانی رسمی از ویندوز ۷ می باشد. این اقدام مایکروسافت در حقیقت سیاستی جهت تشویق کاربران به مهاجرت به ویندوز ۱۰ بوده است. همینطور هم شد و بسیاری از کاربران ویندوز ۷ به خاطر این اقدام مایکروسافت مجبور به ترک این نسخه از ویندوز شده و به نسخه ۱۰ مهاجرت کردند. چندی پیش مایکروسافت اعلام کرده بود که سیستم عامل ویندوز روی از ۱.۵ میلیارد دستگاه نصب شده است که با توجه به تعداد کاربران نسخه ده می توان گفت که بیش از نیمی از کاربران ویندوز از نسخه ۱۰ استفاده می کنند.

شرکت مایکروسافت

گرچه مایکروسافت در پروژه های فناورانه دیگری نظیر سرویس‌های ابری نیز فعالیت داشته و درگیر می باشد اما همچنان می توان گفت که ویندوز یکی از برترین محصولات این شرکت می باشد و به گفته مسئولین مایکروسافت ۱۵ درصد درآمد این شرکت از طریق فروش و ارائه خدمات پس از فروش ویندوز بدست می آید. سیستم عامل ویندوز ۱۰ در سال ۲۰۱۵ میلادی منتشر شد و هدف آن جذب یک میلیارد کاربر در مدت ۳ سال بود.

این هدف مایکروسافت به دلایل مختلف تحقق پیدا نکرد و تعداد زیادی از کاربران همچنان در حال استفاده از ویندوز ۷ می باشند. اما سیاست های مایکروسافت جهت ترقیب کاربران به استفاده از ویندوز ۱۰ تا حدودی موثر بوده و باعث شده روز به روز تعداد کاربران ویندوز ۱۰ افزایش پیدا کرده و این شرکت به هدف یک میلیاردی خود نزدیک تر شود. گفته می شود مایکروسافت با این سیاست خود که پولی کردن آپدیت ویندوز ۷ یکی از آنهاست به زودی به هدف خود دست پیدا خواهد کرد. 

منبع: شهر سخت افزار

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (۱)

mona

همچنان مایروسافت بیشترین کاربران سیستم عامل رو به خودش اختصاص داده

۴ سال پیش