ساخت مرورگر جدید بر پایه کرومیوم توسط مایکروسافت
نرم افزار و سیستم عامل

ساخت مرورگر جدید بر پایه کرومیوم توسط مایکروسافت

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

اخیرا اخباری در خصوص مرورگر جدید شرکت مایکروسافت در فضای مجازی پخش شده که جای تامل دارد. طبق اخبار منتشر شده شرکت مایکروسافت در حال طراحی مرورگری جدید برای ویندوز ۱۰ می باشد و پس از اتمام کار قصد دارد آن را جایگزین مرورگر Edge نماید.

البته هنوز آمار دقیقی از صحت و سقم این این خبر وجود ندارد اما طبق همین خبر گفته شده مایکروسافت قصد جایگزین کردن مروگر جدید خود با Microsoft Edge دارد. گفته شده مرورگر جدید مایکروسافت بر پایه مرورگر کرومیوم می باشد و مایکروسافت با انتخاب کرومیوم قصد داشته از امنیت و اعتبار آن که مربوط به شرکت گوگل می باشد بهره مند شود.

کرومیوم یکی از مرورگرهای متن باز (Open source) است که توسط شرکت گوگل توسعه یافته است و پایه برخی از مرورگرها نظیر گوگل کروم، اپرا، Brave می باشد و همین موضوع به معنی اعتبار این مرورگر می باشد و به نظر می رسد مایکروسافت قصد داشته از این اعتبار برای مرورگر جدید خود نیز بهره مند شود.

عدم استقبال کاربران از مرورگر Edge

مایکروسافت قبل از انتشار ویندوز ۱۰ بسیار بر روی مرورگر Edge تبلیغات کرده بود و حتی کارایی و سرعت بالاتر از گوگل کروم را برای آن ادعا کرده بود اما به نظر میرسد اینطور هم که صحبت شده نبوده و مرورگر مایکروسافت اج ضعیف تر از آنچه که صحبت می شد است.

این خبر از این جهت جالب است که سازنده ویندوز ۱۰ علاوه بر تبلیغات گسترده روی مرورگر Edge قطعا هزینه و زمان زیادی نیز روی آن صرف کرده بود و این مرورگر توانست جایگزین خوبی برای مرورگر پیش فرض ویندوز یعنی اینترنت اکسپلورر باشد و امکانات و کارایی بالاتری نسبت به آن داشت اما در مقایسه با مرورگرهای محبوب کروم و فایرفاکس آنطور که انتظار داشته از آن استقبال نشد.

با توجه به وضعیت مرورگر قبلی مایکروسافت به نظر می رسد این مرورگر جدید نسبت به مرورگر پیش فرض ویندوز ۱۰ یعنی Edge سرعت و کارایی بیشتری داشته باشد و آینده جالبی در انتظار پروژه متن باز کرومیوم باشد. اما باید توجه داشت که در حال حاضر فضای وب و اینترنت به مقدار زیادی در اختیار شرکت گوگل می باشد و مروگرهای محبوب کاربران نیز گوگل کروم و فایرفاکس می باشند که موفقیت مایکروسافت در جلب توجه کاربران اینترنت نیاز به سرعت و کارایی بالایی در مرورگر جدید دارد.

 


در ادامه می توانید برخی از سایت های مرتبط مشاهده کرده و از مطالب دیجیتال و فناوری اطلاعات آنها بهره مند شوید. لینک سایت های مرتبط:

 

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (۰)