بهترین پیام رسان های جایگزین تلگرام کدامند؟
موبایل

بهترین پیام رسان های جایگزین تلگرام کدامند؟

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

تلگرام پیام رسان محبوب ایرانی ها در سال گذشته بود که به دلایلی فیلتر شد. پس از فیلتر شدن تلگرام کاربران آن به دنبال جایگزینی برای این پیام رسان محبوب بودند و هر یک از کاربران از یک پیام رسان دیگر استفاده کردند. ما قصد داریم در این مطلب برترین پیام رسان های جایگزین تلگرام را به شما معرفی کنیم تا بتوانید آنها را جایگزین تلگرام نمایید.

تلگرام پیام رسانی خارجی است که در سال ۲۰۱۳ توسط پاول دورف ساخته شده است. این پیام رسان پس از آغاز فعالیت خود رشد فراوانی پیدا کرد و رفته رفته بر تعداد کاربران آن افزوده شد. تعداد کاربران تلگرام در سال ۲۰۱۷ برابر ۱۸۰ میلیون اعلام شد و در سال ۲۰۱۸ تعداد کاربران این پیام رسان ۲۰۰ میلیون اعلام شد. تلگرام در ایران نیز کاربران فراوانی داشت و در سال ۱۳۹۶ این پیام رسان خارجی محبوب ترین پیام رسان ایرانی ها شناخته شد و توانست بیش از ۶۲ درصد کاربران ایرانی را به خود اختصاص دهد.

با این حال این پیام رسان محبوب ایرانی ها به دلایلی در اوایل سال ۱۳۹۷ فیلتر شد. تلگرام در روسیه هم دوام نیاورد و به دلیل ناسازگاری با قوانین این کشور در سال ۲۰۱۸ توسط دولت روسیه فیلتر شد. با تمام این اوصاف اما به نظر می رسد فیلترینگ تلگرام راه چاره نبوده و همچنان بسیاری از کاربران ایرانی در تلگرام به سر می برند. 

اگرچه تلگرام فیلتر شده است اما کاربران این پیام رسان به وسیله فیلترشکن یا با استفاده از نسخه های غیررسمی به این پیام رسان دسترسی پیدا می کنند. معروف ترین پوسته های غیررسمی تلگرام در ایران تلگرام طلایی و هاتگرام می باشد که میلیونها کاربران ایرانی را به تلگرام متصل می کرد. این پوسته ها که امکان دسترسی کاربران به تلگرام را بدون استفاده از فیلترشکن فراهم می کردند نیز توسط گوگل پلی حذف شد و در نهایت دست کاربران ایرانی از تلگرام خالی ماند. 

در اتفاقات اخیر اگرچه کاربران تلاش داشتند به هر نحوی به تلگرام دسترسی پیدا کنند اما به نظر می رسد دیگر استفاده از این پیام رسان خارجی فیلترشده در ایران مناسب نباشد و کاربران ایرانی باید به دنبال پیام رسان دیگری جایگزین تلگران باشند. بنابراین ما در ادامه لیستی از بهترین پیام رسان ها را به شما معرفی می کنیم تا آنها را جایگزین تلگرام نمایید.

  • بله
  • ایتا
  • سروش
  • بیسفون
  • واتس اپ
  • لاین

تعدادی از پیام رسان های معرفی شده در این لیست ایرانی بوده و تعدادی نیز خارجی می باشند. بنابراین در ابتدا به معرفی پیام رسان های ایرانی پرداخته و پس از آن پیام رسان های خارجی را معرفی خواهیم کرد.

پیام رسان های ایرانی جایگزین تلگرام

پس از فیلترینگ تلگرام فرصت برای فعالیت پیام رسان های ایرانی باز شد و تعدادی از توسعه دهندگان ایرانی دست به ساخت پیام رسان زدند. بنابراین پس از مدت کوتاهی تعدادی پیام رسان ایرانی ساخته شد و در اختیار کاربران ایرانی قرار گرفت.

- بله

اپلیکیشن بله پیام رسانی بانکی است. بله در حقیقت ترکیبی از پیام رسان و اپلیکیشن بانکی است که توسط بانک ملی ایران ساخته شده و توسط شرکت سداد پشتیبانی امنیتی می شود. امکانات مختلف پیام رسان تلگرام در اپلیکیشن بله جای گرفته است و کاربران از این جهت دچار مشکلی نخواهند بود. علاوه بر این امکانات بانکی نظیر انتقال وجه، کارت به کارت، پرداخت قبض، خرید شارژ تلفن همراه را نیز پشتیبانی می کند. 

پیام رسان ایرانی بله

بله تمام قابلیت های یک پیام رسان را دارد و کاربران می توانند از چت خصوصی، گروهی و عضویت در کانال های بله استفاده نمایند. اما علاوه بر اینها قابلیت های بانکی بله است که این پیام رسان را از دیگر پیام رسان ها متمایز کرده و باعث شده این اپلیکیشن یکی از محبوب ترین پیام رسان های ایرانی باشد. زیرا کاربران به راحتی می توانند حین استفاده از فضای مجازی و پیام رسان امور بانکی خود را نیز انجام دهند. 

شعار بله انتقال آسان است. انتقال پیام‌های صوتی، ویدئویی و نوشتاری در کنار انتقال پول! خوبی اپلیکیشن بله این است که متولی آن بانک ملی بوده و امنیت آن نیز توسط این بانک تضمین شده است. بنابراین دیگر نگرانی از بابت امنیت عملیات های بانکی این اپلیکیشن وجود ندارد. اپلیکیشن بله علاوه بر نسخه اندروید دارای نسخه های ویندوز، لینوکس و مک نیز می باشد. همچنین نسخه وب بله نیز برای کاربران در دسترس می باشد.

- ایتا

شبیه‌ترین اپلیکیشن داخلی به تلگرام ایتا است که برخی آن را کپی تلگرام می دانند. ایتا از نظر ظاهری دقیقا کپی شده از روی تلگرام می باشد. علتش هم این است که بسیاری از کاربران به فضای ظاهری تلگرام عادت کرده بودند و سازندگان ایتا می خواستند پس از فیلتر شدن تلگرام کاربران این پیام رسان خارجی به راحتی بتوانند از فضای تلگرام در ایتا استفاده نمایند.

پیام رسان ایرانی ایتا

پیام رسان ایتا اگرچه به کلی از روی تلگرام کپی شده است اما تمام قابلیت های آن را ندارد و برخی ویژگی های تلگرام در ایتا غیرفعال می باشد. یک ویژگی جالب در ایتا این است که کاربران دارای کانال تلگرام که کانال آنها در سامانه وزارت ارشاد ثبت شده است به راحتی می توانند کانال و اعضای آن را به طور کامل از تلگرام به ایتا منتقل نمایند. 

ایتا همچون دیگر پیام رسان های داخلی دارای سرورهای داخلی و ایرانی می باشد که این موضوع باعث می شود علاوه بر کاهش هزینه های اینترنت کاربر سرعت بالایی نیز برای او به ارمغان آورد. اگرچه تعداد کاربران ایتا کم است اما در میان پیام رسان های ایرانی ایتا یکی از بهترین هاست و کاربران بسیاری بدون مشکل از این اپلیکیشن ارتباطی استفاده می کنند.

نرم افزار ایتا برای سیستم عامل های اندروید، ویندوز، مک، لینوکس ارائه شده است و کاربران به جز این موارد می توانند از نسخه وب اینتا بهره گیری نمایند.

- سروش

اولین و معروف ترین پیام رسان ایرانی جایگزین تلگرام پیام رسان سروش می باشد که به نوعی به جام جم و صدا و سیما مرتبط می باشد. این پیام رسان ایرانی همچون تلگرام امکان ساخت گروه، کانال را داشته و به کاربر اجازه می دهد با دوستان و مخاطبین خود به چت خصوصی بپردازد. این پیام رسان ایرانی بیشترین تعداد کاربر ایرانی را به خود اختصاص داده که تا الان تعداد کاربران برابر ۱۴ میلیون ایرانی می باشد.

پیام رسان ایرانی سروش

سروش همچنین امکانات جانبی دیگری نظیر پخش زنده، آب و هوا، اوقات شرعی و ... را نیز در اپلیکیشن خود جای داده است. این پیام رسان اگرچه تعداد زیادی کاربر دارد اما در برخی قسمت ها دچار ضعف و نارسایی هایی می باشد که باعث نارضایتی کاربران شده است. همچنین سرعت پایین سروش یکی از اصلی ترین مشکلات این پیام رسان ایرانی به حساب می آید.

سروش برای حل برخی مشکلات از جمله سرعت پایین نسخه سروش پلاس را عرضه کرد که کاربران با نصب آن افزایش سرعت و کیفیت خدمات این پیام رسان را به طور محسوس مشاهده کردند. در حال فعالیت اصلی سروش روی اپلیکیشن سروش پلاس می باشد و کاربران برای استفاده از این پیام رسان باید اپلیکیشن سروش پلاس را نصب نمایند.

البته سروش برای تمام پلتفرم ها برنامه ارائه منتشر کرده و کاربران iOS، اندروید، ویندوز، لینوکس و مک می توانند نرم افزار این پیام رسان ایرانی را در دستگاه خود نصب کرده و از آن استفاده نمایند. 

- بیسفون

بیسفون اپلیکیشنی ارتباطی است که توسط جوانان ایرانی طراحی و ساخته شده است که در آن در عین سادگی زیبایی و مدرنیته نیز به کار گرفته شده است. ظاهر بیسفون اگرچه ساده است اما خدمات مختلف و متنوعی را در خود جای داده است. کاربران برای استفاده از بیسفون لازم است همچون دیگر اپلیکیشن های ارتباطی شماره تلفن خود را وارد کرده و پس از دریافت کد فعال سازی وارد صفحه اصلی پیام رسان شوند.

پیام رسان ایرانی بیسفون

بیسفون یکی از قدیمی ترین پیام رسان های ایرانی می باشد که فعالیت آن به پیش از فیلترینگ تلگرام باز می گردد. نرم افزار ارتباطی و خدماتی بیسفون خدمات مختلفی نظیر گفت و گوی دو طرفه بصورت خصوصی در کنار گفتگوی گروهی، برقراری ارتباط از طریق کانال های محتوا محور، امکان تماس تلفنی با مخاطبان، قابلیت ارسال فایل و همچنین سرویس هایی جانبی دیگر را به کاربران انواع گوشی های هوشمند و رایانه های شخصی ارائه می دهد. 

یکی از بخش های جالب بیسفون بخش عمومی آن می باشد که کاربر این امکان را دارد که صفحه را برگزیده کرده و پست‌های آن‌ را مشاهده نماید. بیسفون همچون تلگرام دارای استیکرهای متنوع و جالبی است که بسیاری از آنها مخصوص کاربران فارسی زبان ساخته شده است. بیسفون نیز همچون سروش نسخه پلاس خود را با عنوان بیسفون پلاس منتشر کرده و کاربران برای استفاده از این پیام رسان باید بیسفون پلاس را نصب نمایند.

پیام رسان های خارجی جایگزین تلگرام

اگرچه استفاده از پیام رسان های داخلی برای کاربران ایرانی بهتر است اما به هر حال پس از معرفی تعدادی از پیام رسان های داخلی برخی از پیام رسان های خارجی جایگزین تلگرام را نیز معرفی می کنیم.

- واتس اپ (Whatsapp)

بزرگ‌ترین پیام رسان در کل دنیا که بیشترین تعداد کاربر در میان پیام رسان ها را به خود اختصاص داده است. کاربران واتس اپ از سراسر دنیا و از کشورهای مختلف هستند و همین باعث شده واتس اپ برترین پیام رسان دنیا به حساب آید. گفته شده تعداد کاربران واتس اپ بیش از یک میلیارد نفر می باشد که در میان آنها برخی کاربران ایرانی نیز قرار دارند.

پیام رسان خارجی واتس اپ

پیام رسان واتس‌اپ امکانات و قابلیت های فراوانی دارد که به مرور افزایش یافته است. در حال حاضر مالکیت واتس اپ در اختیار شرکت فیس بوک می باشد. از جمله امکانات واتس اپ امکان مکالمه صوتی و تصویری با کیفیت بالا، ارسال صوت، تصویر و ویدیو و چت خصوصی با دوستان می باشد. 

پیش از ورود تلگرام به ایران بسیاری از ایرانی ها از واتس اپ استفاده می کردند. اما با پولی شدن آن و راه اندازی تلگرام کاربران ایرانی پیام رسان تلگرام را جایگزین واتس اپ نمودند. اما پس از فیلترینگ تلگرام و رایگان شدن واتس اپ مجددا کاربران ایرانی از این اپلیکیشن استفاده می کنند.

- لاین (LINE)

در میان پیام رسان های معروف خارجی همیشه نام لاین وجود دارد اما باید گفت که لاین یکی از بدشانس‌ترین اپلیکیشن‌های پیام رسان می باشد. زیرا با داشتن قابلیت های فراوان همچون دیگر اپلیکیشن های ارتباطی، استقبال پایینی از کاربران را به خود اختصاص داده است. تماس صوتی و تصویری، تایم لاین، چت گروهی از جمله قابلیت های لاین می باشد که به هیچ عنوان باعث مقبولیت بالای این پیام رسان در میان کاربران نشد. 

پیام رسان خارجی لاین

لاین امکانات جامع و کاملی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد و این امکانات را در نسخه‌های مختلف مخصوص سیستم عامل ها ارائه می دهد. کاربران ایرانی به جای استفاده از تلگرام می توانند از خدمات متنوع و جالب لاین استفاده کرده و آن را جایگزین تلگرام نمایند.

در پایان به کاربران توصیه می شود تا علاوه بر استفاده از پیام رسان های ایرانی و جایگزین نمودن آنها با تلگرام از اینترنت ارزان آنها نیز بهره مند شوند. پیام رسان های ایرانی اگرچه نقاط ضعفی داشته در مقابل پیام رسان های خارجی قابل رقابت نمی باشند اما با استقبال کاربران ایرانی از آنها فرصت رشد و شکوفایی آنها فراهم شده و در آینده امکان رفع اشکالات برای آنها بوجود خواهد آمد.

مشاهده کردید که چه پیام رسان های دیگری وجود دارد که می توان آنها را جایگزین تلگرام نمود. در صورتی که شما هم پیام رسان خوب و مناسبی را سراغ دارید که می تواند آن را جایگزین تلگرام کرد، حتما آن را در بخش نظرات به ما معرفی کنید.

به این مطلب امتیاز دهید (امتیاز ۲ از ۵ از مجموع ۱ رای)

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (۲۲)

سارا

واقعا که، با این نظراتی که شما دارید یه مهندس نرم‌افزار چطور می تونه تو ایران کار کنه. شماها که اینقدر بدبین هستید چطور از سیم کارت و گوشی استفاده می کنید؟ اون هم که همش داخلیه! تا زمانی که برای برنامه و نرم افزار تقاضای مردمی وجود نداشته باشه برنامه رشد پیدا نمی کنه. باید همگی از برنامه های داخلی استفاده کنیم و نواقص اونها رو بگیم تا برطرف بشه و پیشرفت کنه. آخه برای چی سودی که میشه به برنامه های داخلی برسه بره تو جیب تلگرام؟

۴ سال پیش
Amoo

این خیلی واضحه و قطعا همه می دونند که پیام رسان ها چه خارجی باشه و چه ایرانی کنترل روشون هست و تا حدودی جاسوسی انجام میدن از کاربرها. اما حالا قراره رصد بشیم بهتره که به دست خودی ها رصد بشیم و خارجی ها اطلاعاتمون رو سرقت نکنند.
وقتی ما ها همه میریزیم تو پبام رسان خارجی خودمون دستی دستی داریم کشور خودتون رو خراب میکنید و کار مهندس های داخلی رو از بین می بریم. اصلا به این برنامه های ایرانی فرصت ازمایش و پیشرفت داده نشده

۴ سال پیش
danial

تو نظرات کسی از we chat و وایبر نگفته. این دو تا برنامه خیلی خوب هستند مخصصا وی چت که کاربران اطراف خودت رو نشون میداد. حیف شد که فیلترش کردند.

۴ سال پیش
امیر

اگر با ظاهر سروش مشکل دارید می تونید تمش رو تغییر بدید. سروش برای تغییر تم رنگ برنامه برعکس تلگرام به third party اصلا نیاز نداره که یک مزیت نسبت به تلگرام به حساب میاد. از داخل سروش به بخش تنظیمات > مشخصات ظاهری > قالب کاربری > theme برید و تم رنگ های مختلف رو ببینید و انتخاب کنید.
برای دسته بندی چت ها هم در بخش تنظیمات > مشخصات ظاهری > زبانه ها گزیه های «گروه و کانال» رو تیک بزنین تا گروه و کانال ها از چت ها تفکیک بشه.

۴ سال پیش
سعید

تلگرام یک نرم افزاری که به صورت نسخه باز ساخته شده تا هر توسعه دهنده ای بتونه اون رو گسترش بده به خاطر همین هم نسخه های جانبی زیادی براش ساخته شده بود مثل موبوگرام، هاتگرام و طلاگرام و ... که همه غیررسمی بودند. یعنی موبوگرام پیام رسان نبوده فقط یه برنامه ای بوده که از امکانات تلگرام استفاده می کرده. اما خب حرف شما هم درسته اگر سروش هم که بیشترین کاربران ایرانی رو داره عین موبوگرام ظاهر خوب و سرعت بالایی داشت ایرانیا همه ازش استفاده می کردند.

۴ سال پیش
ندا

کاشکی برنامه نویسان ایرانی موبوگرام رو طوری می ساختند که در زمان فیلترینگ بشه اون رو جایگزین تلگرام کرد چون محیط کاربری نرم افزار خیلی خوب و قشنگ بود و امکاناتش هم خیلی خوب و زیاد بود. به خاطر همین تو ایران طرفدارهای زیادی داشت

۴ سال پیش
سجاد

دوستان این همه پیام رسان خارجی مثل تلگرام معروف شد و همه ازش استفاده کردید و دست آخر هم عابتش با فیلترینگ تمام شدن. حداقل برای یک بار هم که شده به نرم افزار پیام رسان های داخلی اطمینان کنید و اونها رو امتحان کنید. به خدا اینقدر که میگن بد نیست. بله سرعت خیلی بالایی داره، آی گپ امنیت خیلی بالاست (در حد تلگرام) و ایتا هم همه قابلیت های تلگرام رو داره

۴ سال پیش
علی

شک نداشته باشید که بهترین جایگزین برای پیام رسان تلگرام u&me Messenger هستش که واقعا کیفیت بالایی داره

۴ سال پیش
صدف

سلام هرکس برنامه ای می خواد که همه امکانات تلگرام رو داشته باشه برنامه هایک رو نصب کنه. سرعت بالا، امنیت، ارسال فایل ویژگی های مشابه تلگرامه که برنامه Hike اونهارو داره. اصلا قبل از تلگرام هایک بود و مردم داشتن میشناختنش که تلگرام اومد و همه رفتن تو تلگرام...

۴ سال پیش
سنا

تیک تاک هم پیام رسان ایرانیه یا این که ساخت کشور دیگه ای است؟؟؟

۴ سال پیش
آن‌دیجیتال

خیر، تیک تاک پیام رسان نیست. یک شبکه اجتماعی چینی است که آن هم مثل تلگرام در ایران فیلتر شده است و امکان دسترسی به آن وجود ندارد.

خسرو

محض اطلاع دوستان بگم که شنود برنامه یا سرویس های آنلاین ارتباطی با ایرانی یا خارجی بودن نداره. فرقی نداره که از چه نرم افزاری استفاده کنی حتی تلگرام هم که خارجیه و برای هکرها جایزه خوبی قرار میده امکان شنود توسط رئسای خودش رو داره. اگر تو گوگل یک جستجوی ساده انجام بدید متوجه موضوع خواهید شد.

ثانیا این که تا زمانی که مردم ما مثل شماها فکر کنند و از نرم افزارهای داخلی مثل سروش و ایتا که توسط دانشجوهای ایرانی ساخته شده استفاده نکنند و به برنامه های خارجی و بیگانه رو بیارن هیچ پیشرفتی حاصل نمیشه. همین چین برای این که پیام رسان ها را موتورهای جستجوی داخلی خودش رشد کنه گوگل یا فیس بوک رو فیلتر میکنه تا مردمش از داخلی هاشون استفاده کنند.

در ضمن این که اگر قرار باشه تلگرام مجددا در ایران فعال بشه و رفع فیلتر بشه باید توی ایران هم مثل کشورهای روسیه و چین سورسش رو در اختیار بذاره که مسئولین ایرانی بتونن کانال های نامناسب مستهجن یا خلاف قانون و امنیت رو مسدود کنند. این امکان رسد توسط مسئولین داخل هم هیچ ارتباطی به چت های شخصی و عکس های خانوادگی نداره

۴ سال پیش
Gharibe

ان شاءالله به زودی زود پیام رسان های ایرانی سروش و ایتا و ... مثل دیجی کالا و اسنپ رونق بگیرند. می دونید خیلی زوده که خودمون داشته باشیم و بخوایم از خارجی ها استفاده کنیم. مگه خودمون چمونه که از تلگرام روسی استفاده کنیم. در مورد امنیت هم روزی چند میلیون پیام توی این برنامه ها رد و بدل میشه و عاقلانه نیست که این همه پیام رو کسی بخواد آنالیز کنه.
در کل اگر هر ایرانی یک پیام رسان ایرانی نصب کنه و حتی از اون استفاده هم نکنه این خودش برای سازنده سروش یا ... باعث دلگرمی میشه و باعث میشه که نرم افزار خودشون رو بروز کنند. اونایی که مخالف هستند جدا یعنی برنامه های ایرانی ارزش نصب کردن رو هم ندارند؟! این همه برنامه های چرت و پرت بیخودی توی گوشی نصب می کنیم حالا لااقل برا دلخوشی تیم سروشم که شده برنامه رو نصب کنید تا از تولید داخلی حمایت بشه.
استارتاپ هایی مثل کافه بازار، آپارات، اسنپ و ... هم با حمایت مردم رشد پیدا کردند.

۴ سال پیش
مهری

من فکر می کنم اپ های ایرانی قابل اعتماد نیستند. الان که تلگرام رو فیلتر کردند بهتره به جاش از برنامه های خارجی wispi یا allo google استفاده کرد که مطمئن تر هستند.

۴ سال پیش
نرجس

من دنبال یه برنامه پیام رسان غیر ایرانی هست که همون امکانات تلگرام رو داشته باشه مثل ارسال بدون محدودیت فایل با هر پسوند و حجمی و این که امکان جستجو با ای دی رو هم داشته باشه. اگر کسی سراغ داره بگه

۴ سال پیش
مهتی

از بین ایرانی ها فقط آی گپ مثل تلگرامه هم ظاهر کاربری خوبی داره و هم سرعتش بالاست. امکانات خوبی هم داره اما نمی دونم چرا کسی بهش توجه نمیکنه و همه رفتن سراغ سروش!

۴ سال پیش
Shayesteh

پیام رسان سروش علاوه بر این که امکانات مشابه تلگرام مثل ساخت کانال یک‌طرفه و دوطرفه، نظرسنجی، برگزاری مسابقه، ساخت گروه و ساخت ربات رو داره امکانات جانبی مثل تلویزیون، آب و هوا، خرید شارژ و ... هم داره که به نظرم همه اینها برای کاربران لازمه. همچنین امنیت اطلاعات و حریم خصوصی کاربران هم در پیام رسان های ایرانی حفظ میشه

۴ سال پیش
بهار

با نصب تلگرام شما امکان دسترسی به پیامک ها وجود داره و برنامه به ضبط صدا بدون اجازه کاربر دسترسی داره و هر زمان که بخواهد می تونه به sd کارت و حافظه دسترسی پیدا کنه، اونوقت بنظرتون میشه به این برنامه بگیم امن؟؟
زمانی که می خواهید برنامه رو نصب خودش کنید هم همه این موارد نوشته شده و هرکسی که نصبش کنه در واقع همه دسترسی ها رو قبول کرده. البته اکثر اپلیکیشن های پیام رسان همینطوری هستند

۴ سال پیش
iliya jabbari

برنامه signal هم می تونه جایگزین خوبی برای تلگرام باشه. سیگنال از نظر امنیتی یکی از بهترین پیام رسان هاست اما متاسفانه امکانات چندان خوبی نداره. تا الان گزارشی مبنی بر هک شدن سیگنال یا سوء استفاده از اطلاعات کاربران اون منتشر نشده. اطلاعات وارد شده در برنامه سیگنال با الگوریتم های بسیار قوی رمزنگاری می شوند تا در برابر هکها محافظت بشن. خوبی سیگنال اینه که هم تماس صوتی داره و هم همه همکانات ابتدایی یک پیام رسان رو در خودش داره

۴ سال پیش
مجیدی

اپلیکیشن تم تم هم خوبه این پیام رسان هر چیزی که در تلگرام بوده رو داره و میشه باهاش فایل تا سقف ۱.۵ گیگ ارسال کرد و تماس تصویری و صوتی برقرار کرد. امنیتش هم در حد تلگرامه و در اون از رمز گذاری end to end استفاده شده

۴ سال پیش
سعید

اطلاعات خوب و مفیدی در مورد پیام رسان های مختلف به اشتراک گذاشتید ام به نظرم لازمه که به چند نکته مهم هم توجه بشه
ابتدا باید دید که کاربران ایرانی چرا از بین انبوه پیام رسان ها تلگرام رو انتخاب کردند و بعد از اون جایگزین هم تراز تلگرام رو معرفی کنیم. غیر از امکانات متنوع و جذابی که در تلگرام وجود داره این برنامه سرعت و امنیت بالایی رو به کاربران ارائه می کنه که به نوعی میشه گفت در حال حاضر مهمترین ویژگی یک برنامه موبایلی به حساب می آید. پس تنها ساخت کانال و گروه و ... برای یک پیام رسان کافی نیست و در کنار این موارد باید امنیت و سرعت هم در برنامه پیام رسان وجود داشته باشد. این مشکل در پیام رسان های ایرانی و خارجی وجود داره. فکر می کنم قابلیت های جانبی مثر انتقال پول، آب و هوا و ... به یک پیام رسان کار غیر منطقی باشه و برنامه رو از هدف اصلی که ارسال و دریافت پیام هست دور می کنه.
تلگرام ی برنامه ای اوپن سورس است که متخصصین مختلف می تونن پشت صحنه اون رو بررسی کنند اما پیام رسان های دیگر اینطور نیستند و کسی نمیدونه که پشت صحنه اون چه خبره؟!

۴ سال پیش
Nima

برنامه افزار یوزرچت Yzerchat هم یه برنامه خوبه که سرعت بالا و کیفیت بسیار عالی داره که میشه اون رو جایگزین تلگرام کرد. قابلیت های یوزرچت: ایجاد کانال، ترجمه پیام ها به زبان های مختلف از جمله فارسی، نسخه وب، تماس صوتی و تصویری و ...
من که دانلودش کردم خیلی خوبه شما هم حتما دانلودش کنید.

۴ سال پیش
مجتبی

دوستان پیام رسان ایتا کاملا مشابه تلگرامه و قابلیت های خیلی خوبی داره حتما نصبش کنید. هم سرعت بالاست هم کیفیت خوبی داره

۴ سال پیش