نحوه حذف اکانت Telegram (دیلیت اکانت تلگرام)
موبایل

نحوه حذف اکانت Telegram (دیلیت اکانت تلگرام)

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

اگرچه تلگرام پیام رسانی قدرتمند است و قابلیت های فراوانی دارد اما پس از فیلتر شدن آن بسیاری از کاربران دیگر از آن استفاده نکردند. از این جهت برخی می خواهند حساب کاربری خود در Telegram را به کلی حذف کنند تا دیگر نام آنها در این پیام رسان وجود نداشته باشد. اما در خود اپلیکیشن گزینه ای برای حذف حساب کاربری و دیلیت اکانت (Delete Account) تلگرام وجود ندارد. به همین دلیل بسیاری از کاربران با مشکل مواجه شده اند و به دنبال روشی برای حذف کردن اکانت خود می باشند. ما در این مطلب روش حذف حساب تلگرام و دیلیت اکانت را به شما آموزش می دهیم.

اگر تا به حال قصد برای حذف اکانت تلگرام خود تلاش کرده باشید می دانید که انجام این کار به همین آسانی نیست. اگر اپلیکیشن تلگرام موبایل یا دسکتاپ را داشته باشید و در بخش تنظیمات آن جستجویی انجام دهید متوجه این موضوع خواهید شد. چون هر گزینه ای که فکرش را بکنید در آنجا وجود دارد به جز گزینه دیلیت اکانت! بنابراین کسانی که می خواهند حساب کاربردی خود در تلگرام را پاک کنند باید بدانند که انجام این کار از طریق برنامه تلگرام قابل اجرا نیست.

به هر اندازه که ثبت نام و ایجاد اکانت در تلگرام آسان است، حذف و دیلیت اکانت آن برای کاربران مشکل ساز می باشد. شاید تلگرام از این جهت چنین سختی را در حذف اکانت قرار داده که کاربران کمتر به فکر حذف حساب خود باشند. از این روی کاربران برای انجام این کار نیاز به کمی راهنمایی دارند تا بتوانند حساب خود را پاک کنند. در این آموزش راهنمایی کوتاهی برای حذف اکانت تلگرام به شما ارائه کرده ایم تا به راحتی بتوانید به خواسته خود دست پیدا کنید.

آموزش حذف اکانت تلگرام

پیش از این که آموزش حذف حساب کاربری تلگرام را شروع کنیم لازم است چند نکته تذکر داده شود. کسانی که قصد انجام این کار را دارند باید بدانند که عملیات حذف اکانت در تلگرام به هیچ عنوان راه برگشت ندارد. بنابراین باید قبل از حذف حساب خود هر اطلاعات ضروری که به آن احتیاج دارید را ذخیره سازی نمایید. با حذف اکانت خود همه اطلاعات آن از جمله، مخاطبین، کانال ها، گروه ها، چت ها، استیکرها و هر آنچه که در تلگرام خود ذخیره سازی کرده اید حذف خواهد شد.

توجه کنید که اطلاعات و فایل های ذخیره شده در اپلیکیشن تلگرام هم پس از دیلیت اکانت به کلی پاک می شوند. به علاوه این که پس از حذف اکانت، اگر شما با همان شماره قبلی ثبت نام کرده و وارد تلگرام شوید، به شما یک اکانت تازه داده می شود و اطلاعات اکانت سابق خود همچون گروه ها و مخاطبین در آن وجود ندارد. پس با در نظر گرفتن تمام این موارد اقدام به حذف اکانت خود کنید.

اگر مشکلی در این خصوص ندارید مراحل زیر را انجام دهید.

۱- وارد سایت تلگرام شوید

همانطور که پیش تر ذکر شد در اپلیکیشن تلگرام گزینه ای برای حذف حساب کاربری وجود ندارد. بنابراین امکان حذف اکانت از طریق برنامه وجود ندارد. برای دیلیت کردن اکانت تلگرام لازم است از طریق سایت تلگرام (telegram.org) اقدام کنید. در سایت تلگرام صفحه مخصوص حذف اکانت وجود دارد. وارد آن شوید و مرحله سراغ مرحله بعدی بروید. 

۲- شماره موبایل خود را وارد کنید

پس از این که روی لینک قرار داده شده کلیک کنید وارد صفحه مربوط به حذف اکانت می شوید. در این صفحه توضیحاتی در این خصوص نوشته شده است. در عین حال بخشی تحت عنوان Your Phone Number مربوط به وارد کردن شماره موبایل وجود دارد.

حذف اکانت تلگرام از طریق سایت

باید شماره ای که می خواهید اکانت تلگرامی آن را حذف کنید در ورودی ذکر شده بنویسید. توجه کنید که هنگام نوشتن شماره موبایل به جای صفر اول باید ۹۸+ را بنویسید. پس از آن روی دکمه Next کلیک کنید.

۳- کد تایید ارسال شده را در سایت تلگرام وارد کنید

با انتخاب دکمه Next، زیر شماره موبایل قسمت جدیدی تحت عنوان Confirmation code جهت وارد کردن کد تایید ایجاد می شود. در همین هنگام کد تایید تلگرام به اپلیکیشن شما ارسال می شود که برای احراز هویت مالک حساب می باشد.

حذف کردن حساب کاربری تلگرام

در صورتی که مالک این شماره موبایل باشید می توانید برنامه تلگرام را باز کرده و کد ارسال شده را مشاهده کنید. این کد را در ورودی مورد سایت تلگرام بنویسید و سپس دکمه Sign in را انتخاب کنید.

۴- دکمه حذف اکانت را انتخاب کنید

پس از کلیک روی گزینه Sign in صفحه جدیدی پیش روی شما قرار می گیرد که هشدارهایی در خصوص حذف اکانت به شما ارائه می کند. در این صفحه نوشته شده: «با حذف شدن اکانت تمام پیام ها، گروه ها و مخاطبین حذف خواهند شد. تنها زمانی اقدام به حذف اکانت نمایید که دیگر قصد استفاده از تلگرام ندارید...»

اطمینان از حذف اکانت تلگرام

در پایین صفحه قسمتی وجود دارد که می توانید در آن علت حذف اکانت خود را ذکر کنید. پس از اطمینان از تصمیم خود دکمه Done را انتخاب کنید تا عملیات حذف نهایی شود. 

۵- پس از اطمینان، دکمه حذف نهایی را انتخاب کنید

در مرحله نهایی پیغامی جهت حذف حساب به شما نمایش داده می شود که دو گزینه در آن وجود دارد. گرچه در مرحله قبل یک بار گزینه مربوط به حذف را انتخاب کرده بودید اما با توجه به اهمیت این عملیات، تلگرام مجددا از شما می پرسد که آیا از حذف کردن حساب کاربری خود مطمئن هستید یا خیر.

تایید نهایی حذف اکانت تلگرام

در پایان اگر از انجام این عملیات مطمئن بودید گزینه قرمز رنگ Yes, Delete My account را انتخاب کنید تا اکانت شما برای همیشه حذف شده و از بین برود. پس از این دیگر اکانت شما حذف شده و مخاطبین به جای نام شما عبارت delete account را مشاهده می کنند. البته توجه داشته باشید که حذف اکانت به این معنی نیست که اطلاعات شما از سرورهای تلگرام نیز حذف می شود. این کار تنها اطلاعات را از دسترس کاربر خارج می کند و ممکن است تلگرام همچنان اطلاعات را برای خود نگه دارد.

در این مطلب مشاهده کردید که حذف اکانت تلگرام به چه صورتی قابل انجام است. از این پس می توانید به کمک این آموزش حساب های خود را در صورت لزوم حذف نمایید. اگر نظری در خصوص دارید حتما آن را در بخش نظرات بنویسید.

به این مطلب امتیاز دهید (امتیاز ۴.۵ از ۵ از مجموع ۲ رای)

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (۱)

صباح

من که تلگراممو همون اول فیلترینگ حذف کردم رفت پی کارش...

۴ سال پیش