اینستاگرام فارسی؛ برنامه اینستاگرام خود را فارسی کنید
موبایل

اینستاگرام فارسی؛ برنامه اینستاگرام خود را فارسی کنید

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

اینستاگرام یکی از شبکه اجتماعی محبوب دنیاست که در ایران نیز میلیونها کاربر از آن استفاده می کنند. اینستاگرام فارسی یکی از دغدغه های کاربران ایرانی این شبکه اجتماعی می باشد تا با فارسی شدن زبان اینستاگرام در گوشی خود بتوانند به راحتی از آن استفاده نمایند. در عین حال که چندین اپلیکیشن تحت عنوان اینستاگرام فارسی منتشر شده است، امکان فارسی سازی اینستاگرام اصلی نیز وجود دارد. یعنی برنامه رسمی Instagram زبان فارسی را نیز جزء زبانهای خود قرار داده است تا کاربران فارسی زبان از آن بهره مند شوند. در ادامه روش فارسی سازی اینستاگرام و ساخت اینستارگام فارسی را به شما آموزش می دهیم.

همیشه یکی از دغدغه های کاربران برنامه و اپلیکیشن های موبایلی فارسی سازی آنها می باشد. دیگر استفاده از زبان فارسی در گوشی های هوشمند نهادینه شده و تقریبا اکثر گوشی های هوشمند دارای زبان فارسی می باشند. به همین جهت کاربران ایرانی این گوشی ها تمایل دارند اپلیکیشن های مورد استفاده توسط آنها نیز به زبان فارسی باشند. در کنار برنامه های ایرانی که به زبان فارسی ساخته می شوند، اپلیکیشن های خارجی نیز وجود دارند که به دلیل محبوبیت بالای آنها، کاربران ایرانی تمایل به دانلود و نصب آنها دارند. یکی از این برنامه های معروف Instagram می باشد.

می دانیم که اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی دنیاست که در ایران نیز پرمخاطب ترین شبکه اجتماعی می باشد. طبق آمار بیش از ۲۰ میلیون کاربر ایرانی از اینستاگرام استفاده کرده و اپلیکیشن رسمی این شبکه اجتماعی را روی گوشی خود نصب کرده اند. این تعداد کاربر نیاز دارند تا از شبکه اجتماعی محبوب خود به آسانی استفاده نمایند. یکی از روشهای آسان سازی استفاده از اینستاگرام، فارسی سازی آن می باشد. برای دستیابی به این هدف اپلیکیشن های مختلفی ارائه شده است تا نیاز کاربران را از این جهت رفع نماید. به علاوه این که برنامه رسمی اینستاگرام قابلیت تغییر زبان و استفاده از زبان فارسی را تعبیه کرده است.

امکان تغییر زبان برنامه اینستاگرام

از میان میلیون ها کاربر ایرانی اینستاگرام، بسیاری تمایل دارند که زبان فارسی را در اپلیکیشن خود فعال کنند تا به راحتی از بخش های مختلف برنامه استفاده کرده و هنگام فعالیت در شبکه اجتماعی با مشکلی مواجه نشوند. بسیاری نیز با زبان انگلیسی آشنا نیستند و توانایی استفاده از برنامه های انگلیسی را ندارند. این مشکل تنها مختص کاربران فارسی زبان نیست و کاربران دیگر زبانها نیز با چنین مشکلی مواجه هستند.

اینستاگرام فارسی

سازندگان اینستاگرام به این مشکل کاربران خود آگاه بوده و برای حل آن قابلیت تغییر زبان را به برنامه اضافه کرده است. بنابراین با استفاده از این قابلیت دیگر مشکلی از بابت ناآشنایی با زبانهای خارجی برای کاربران وجود نداشته و به راحتی می توان زبان برنامه اینستاگرام را فارسی سازی کرد.

روش تغییر زبان اینستاگرام به فارسی

البته لازم به ذکر است که برنامه Instagram به طور خودکار پس از نصب، به از زبان گوشی استفاده می کند. بنابراین در صورتی که زبان گوشی شما فارسی باشد، برنامه به طور خودکار زبان فارسی را انتخاب خواهد کرد. اما در صورتی که این کار به طور خودکار انجام نشد، ناچار باید به صورت دستی اینستاگرام را فارسی کنید. برای تغییر زبان برنامه اینستاگرام و فارسی کردن آن باید پس از ورود به برنامه مراحل زیر را انجام دهید.

●  وارد صفحه شخصی خود شوید.

●  در قسمت بالا و راست صفحه، منوی سه نقطه یا علامت چرخ دنده را انتخاب کنید تا وارد بخش تنظیمات برنامه شوید.

●  صفحه جدید را به پایین اسکرول کنید و گزینه Language را انتخاب نمایید.

●  با ورود به صفحه جدید زبان های قابل استفاده در برنامه به شما نمایش داده می شود. از لیست زبانها «فارسی» را انتخاب کنید.

تغییر زبان اپلیکیشن اینستاگرام

با انجام مراحل فوق زبان اپلیکیشن Instagram به فارسی تغییر کرده و بخش های مختلف آن با عبارات فارسی نمایش داده می شود. اگر تا پیش از این از زبان انگلیسی استفاده می کردید، ممکن است با فارسی شدن برنامه کمی سردرگم شوید. چون علاوه بر فارسی شدن نوشته ها چیدمان عناصر صفحه نیز از راست به چپ(RTL) می شود. در حالی که برای زبان انگلیسی چیدمان از چپ به راست (LTR) است. اما جای هیچ نگرانی نیست، چون این مشکل پس از کمی استفاده از برنامه حل می شود و چیدمان جدید برنامه نیز برای شما عادی خواهد شد.

استفاده از برنامه اینستاگرام فارسی

در کنار نسخه اصلی اینستاگرام که به زبان انگلیسی منتشر می شود و قابلیت تغییر زبان در آن وجود دارد، نسخه های غیررسمی متعددی برای اینستاگرام منتشر می شود که در آنها برخی قابلیت های جدید اضافه شده است. به عنوان مثال برنامه اینستاگرام فارسی که همان برنامه اصلی است و تنها زبان آن از انگلیسی به فارسی تغییر کرده است. برنامه اینستاگرام فارسی به طور کلی هیچ تفاوتی با نسخه اصلی ندارد و تنها زبان آن فارسی شده است.

پس کاربرانی که می خواهید از زبان فارسی در برنامه استفاده کنند و نمی توانند مراحل تغییر زبان اینستاگرام را نیز انجام دهد می توانند با دانلود اینستاگرام فارسی و نصب آن به راحتی از برنامه فارسی زبان استفاده نمایند. البته این دسته از کاربران پیش از نصب و استفاده از اینستاگرام فارسی و دیگر برنامه های مرتبط با اینستاگرام باید بدانند که اینگونه اپلیکیشن ها نسخه های غیررسمی Instagram می باشند و ممکن است که امنیت کافی را نداشته باشند.

رسمی نبودن برنامه ها باعث می شود که توسعه دهندگان مختلف و در میان آنها برخی سودجویان اپلیکیشن خود را تحت عنوان «اینستاگرام فارسی» منتشر کرده و کاربران را ترقیب به دانلود آن نمایند. به این ترتیب کاربر بدون اطلاع از پشت صحنه برنامه، پس از نصب آن اطلاعات حساب اینستاگرام خود را وارد کرده و از اپلیکیشن استفاده می کند. در حالی که برنامه رمز و اطلاعات حساب او را سرقت کرده و از آن سوء استفاده می نماید. این اتفاق پیش تر نیز رخ داده بود و مرکز ماهر از سرقت اطلاعات توسط اپلیکیشن های غیررسمی اینستاگرام پرده برداری کرد.

این موضوع تنها مختص برنامه های غیررسمی نیست و برنامه های رسمی همچون اینستاگرام نیز مورد سوء استفاده واقع می شوند. به همین جهت این برنامه ها را تنها باید از مارکت های رسمی همچون گوگل پلی و کافه بازار دانلود نمایید تا از صحت برنامه اطمینان حاصل شود.

به این مطلب امتیاز دهید (امتیاز ۴.۵ از ۵ از مجموع ۴ رای)

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۱)

متین

من متوجه نشدم! یعنی یه اپلیکیشن به نام اینستاگرام فارسی وجود داره یا این که همون نسخه اصلی رو فارسی می کنن؟

۱ سال پیش
آن‌دیجیتال

خیر، همون نسخه اصلی اینستاگرام است که با تغییر زبان، اون رو فارسی می کنند. البته اپلیکیشن هایی با عنوان «اینستاگرام فارسی» توسط برخی توسعه دهنده ها منتشر شده است که هیچ یک رسمی نیستند. بهتر است برای استفاده از زبان فارسی در اینستاگرام از قابلیت تغییر زبان آن استفاده کنید.