بهترین برنامه های هک وای فای مخصوص اندروید
سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

بهترین برنامه های هک وای فای مخصوص اندروید

هک وای فای؛ عبارتی که خیلی ها از آن استفاده می کنند و ادعا دارند اپلیکیشن هک وای فای را در گوشی خود داشته و به وسیله آن شبکه های وای فای را هک می کنند. ادعایی که خیلی هم دور از واقعیت نیست و برنامه های موبایلی مختلفی برای این کار وجود دارد. برنامه هایی که به «برنامه هک وای فای» معروف هستند و کاربر به وسیله آن می تواند شبکه وای فای را هک کرده و بدون داشتن رمز از آن استفاده نماید. در ادامه قصد داریم چند مورد از این برنامه ها را به شما معرفی کنیم.

 برخی افراد تصور می کنند که تنها به وسیله لینوکس می توان به شبکه های وای فای (Wi-Fi) نفوذ کرده و آنها را هک کرد. اما باید بگوییم که این طور نیست و از طریق دیگر سیستم عامل ها نظیر ویندوز و اندروید نیز این کار امکان پذیر است. یعنی کاربر با استفاده از گوشی اندرویدی خود می تواند پسورد بعضی از شبکه های وای فای را بدست آورد. انجام این کار برای هکرها و افراد متخصص کار آسانی است اما برای افراد عادی و کسانی که از برنامه نویسی اطلاعی ندارند چطور ممکن می شود؟

این افراد از اپلیکیشن های مخصوص این کار استفاده می کنند. اپلیکیشن هایی که به طور اختصاصی برای هک کردن وای فای ساخته شده اند تا کاربران عادی و کسانی که تخصص ندارند به راحتی با استفاده از آنها رمز وای فای را بدست آورند. برنامه های مختلفی در این زمینه وجود دارد که ما معروف ترین آنها را به شما معرفی می کنیم. این برنامه ها به کاربران امکان می دهد تا بتوانند از آسیب پذیری موجود در شبکه های وای فای استفاده کرده و به داخل آن رخنه کنند. با وجود این برنامه ها عملا شبکه های وای فای ناامن شده اند و با چالش بزرگی روبرو هستند.

هک مودم وای فای با موبایل

رشد اینترنت و فضای مجازی باعث گسترش برنامه های مخرب و به تبع آن افزایش هکرها شده است. هکرهایی که بسیاری از آنها دانش خاصی ندارند و با استفاده از ابزارهای جانبی به اهداف خود دست پیدا می کنند. ورود برنامه های هک و نفوذ به دنیای اینترنت باعث شده حملات سایبری و هکری فاز جدیدی پیدا کند و بسیاری از افراد بدون داشتن تخصص و دانش دست به کارهای هکری بزنند.

علاوه بر این وبسایت های مختلفی در زمینه هک و نفوذ به شبکه راه اندازی شده است که روش های هک کردن را به کاربران آموزش می دهد. همین باعث شده هک کردن جزء مطالب جالب برای نوجوانان تبدیل شود. این موضوع در هک وای فای و وایرلس بسیار نمود پیدا می کند و ما شاهد آن هستیم که فردی عادی و گاها نوجوان با استفاده از ابزارهای آماده و اپلیکیشن های مخصص تبدیل به یک هکر و نفوذگر می شود. 

برنامه اندرویدی هک فای فای

محققان امنیتی طبق بررسی های خود لیست کاملی از برنامه های پرکاربرد در زمینه هک شبکه های وای فای بدست آورده اند. برنامه هایی که توسط بسیاری از کاربران و به جهت بدست آوردن رمز وای فای و نفوذ به داخل آن مورد استفاده قرار می گیرد که البته طرفداران بسیاری نیز دارد. هدف این محققان از ارائه این لیست معرفی برنامه های رایج جهت هک وای فای می باشد تا دارندگان مودم های وایرلس علاوه بر آشنایی با برنامه های سارق هوشیاری و دقت خود بکار گرفته و افزایش امنیت مودم وای فای را در دستور کار قرار دهند.

فهرست اپلیکیشن های هک وای فای

به طور کلی این برنامه ها به دو نوع ویندوز و اندروید تقسیم می شوند که با توجه به فراوانی تعداد گوشی های اندروید و تعداد کاربران آن استفاده از نسخه های اندرویدی بسیار بیشتر می باشد. به همین دلیل بخش مربوط به اندروید را بررسی کرده و برنامه های اندرویدی هک وای فای را به شما معرفی می کنیم.

۱- برنامه Wi-Fi WPS WPA Tester
۲- برنامه WPS Connect
۳- برنامه WiFi Master Key
۴- برنامه WiFi Pass Key
۵- برنامه WiFi Warden
۶- برنامه AndroDumpper
۷- برنامه zANTI

در ادامه توضیحات مختصری در مورد هر یک از برنامه های فوق ارائه شده است تا با مطالعه آنها علاوه بر آشنایی با برنامه مورد نظر در خصوص روشهای مقابله با آن نیز اقدام نمایید.

۱- برنامه Wi-Fi WPS WPA Tester

این برنامه یکی از ساده ترین برنامه های هک وای فای می باشد که توسط بسیاری از افراد مورد استفاده قرار گرفته است. این برنامه هکری به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است و در آن از الگوریتم های مخصوص و پیچیده ای استفاده شده است که باعث می شود در پیدا کردن پسورد شبکه های وایرلس سرعت بالایی داشته باشد.

هک وای فای با گوشی اندروید

با توجه به توانایی های این نرم افزار حداقل نسخه مورد نیاز برای آن اندروید ۵ می باشد. در غیر اینصورت لازم است گوشی اندرویدی خود را root کرده و سپس برنامه را نصب کنید. اگرچه برنامه مذکور یک برنامه هکری می باشد اما متاسفاده در فروشگاه اپلیکیشن Google Play بارگذاری شده و قابل دانلود می باشد.

۲- برنامه WPS Connect

از جمله قوی ترین و سریع ترین برنامه های هک وای فای است که از آن جهت اتصال به روتر و مودم های WPS استفاده می شود. این برنامه بصورت رایگان منتشر شده است و کاربران به راحتی می توانند آنرا از گوگل پلی دانلود کنند. بنابراین باید دقت لازم را داشته باشید. برنامه WPS Connect از الگوریتم های مخصوص Zhao و easyboxPIN جهت نفوذ به شبکه های وای فای و شکستن پین آن استفاده می کند و به همین دلیل بسیاری از رمزهای وای فای به وسیله این برنامه شکسته می شوند.

اگرچه استفاده از این برنامه جهت هک وای فای رایج است اما جنبه دیگر کاربرد آن بررسی نفوذپذیری مودم وای فای می باشد. با استفاده از این برنامه می توان فهمید که آیا روتر در برابر حملات مخرب امنیت کافی دارد یا این که ناامن بوده و هک می شود. باید توجه داشت که استفاده از این برنامه ملزم به root بودن گوشی اندرویدی می باشد. همین ویژگی باعث می شود برخی کاربران عادی سمت آن نروند.

۳- برنامه WiFi Master Key

اپلیکیشن اندرویدی WiFi Master Key برنامه ای سریع و امن است که ناامنی را برای مودم های وای فای ایجاد می کند. از این برنامه جهت هک کردن وای فای به وسیله گوشی های اندرویدی استفاده می شود. روش کار این برنامه اتصال به وسیله پین کدهای پیشفرض می باشد که از این طریق به شبکه های وای فای متصل می شود. برای استفاده از آن کافیست در لیست شبکه های بررسی شده شبکه مورد نظر را انتخاب کنید تا برنامه عملیات اتصال به آن را انجام دهد.

این برنامه همچون دیگر برنامه ها قابلیت دانلود از طریق Google Play را دارد. البته باید توجه داشت که برنامه WiFi Master Key برخلاف دیگر برنامه ها نیازی به روت بودن گوشی ندارد و همین عامل باعث می شود کاربران به راحتی آن را از گوگل پلی دانلود کرده و از آن استفاده کنند.

۴- برنامه WiFi Pass Key

برنامه قابل اعتماد و قوی WiFi Pass Key توان خوبی در شکستن رمزهای وای فای دارد و کاربران به وسیله آن به راحتی به شبکه های وای فای متصل می شوند. این برنامه لیست شبکه های موجود را نمایش می دهد و کاربر با انتخاب هر یک به طور خودکار به آن شبکه وصل می شود. البته در پشت صحنه برنامه الگوریتم هایی وجود دارد که تنها قابلیت بازکردن شبکه های دارای پسورد ضعیف را دارد. بنابراین در صورتی که وای فای رمزی قوی و طولانی داشته باشد امکان هک کردن آن وجود نخواهد داشت.

هک کردن شبکه وای فای

دیگر  قابلیت برنامه اشتراک گذاری وای فای گوشی به صورت امن می باشد. منظور از امن این است که دیگر برنامه های هک وای فای توان هک کردن آن را نداشته باشند. لازم به ذکر است که نسخه مورد نیاز برای استفاده از این برنامه اندروید ۴ به بالا می باشد و همچنین نیازی به root بودن گوشی نیز وجود ندارد. بنابراین با توجه به این دو ویژگی برنامه می توان گفت که WiFi Pass Key یکی از دشمنان اصلی وای فای می باشد. زیرا کاربران به راحتی و بدون محدودیت آن را نصب کرده و از آن استفاده می کنند.

۵- برنامه WiFi Warden

برنامه ای قوی و قابل اعتماد است که در اکثر مواقع وای فای های موجود را هک می کند. این برنامه از قابلیت WPS موجود در روترها بهره گیری می کند. به این صورت که پس از اتصال به وای فای مورد قربانی، اطلاعات مهم آن نظیر BSSID، SSID، رمزگذاری، پهنای باند کانال، روتر و اطلاعات تولید کننده آن، فاصله از روتر و ... را به هکر نمایش می دهد.

برنامه WiFi Warden اگرچه نیازی به روت بودن گوشی ندارد و امکان دانلود رایگان آن از گوگل پلی وجود دارد. اما برای استفاده از آن باید نسخه اندروید ۶ به بالا را داشته باشید. به هر حال این موضوع باعث کاهش کاربران آن نمی شود و این برنامه نیز برای وای فای های ناامن خطری جدی محسوب می شود.

۶- برنامه AndroDumpper

یکی از بهترین و کاربردی ترین برنامه های هک وای فای که به وسیله قابلیت WPS به مودم های وای فای متصل شده و آنها را هک می کند. ویژگی خوب برنامه این است که نیازی به root بودن گوشی نداشته و در برنامه های غیر روت نیز کار می کند.

این برنامه هکری در فروشگاه اپلیکیشن های Google Play قرار گرفته و قابل دانلود می باشد. همچنینی برنامه مذکور از بسیاری از روترهای معروف نظیر Vodafone، Asus Huawei، Dlink و … پشتیبانی کرده و آنها را هک می کند. نسخه اندروید مورد نیاز برای این برنامه اندروید ۵ می باشد و در غیر اینصورت باید دسترسی روت در گوشی وجود داشته باشد.

۷- برنامه zANTI

برنامه ای جهت تست نفوذ شبکه که یکی از بهترین های این عرصه می باشد و از آن جهت بررسی امنیت شبکه استفاده می شود. همین ویژگی باعث شده برنامه zANTI جهت هک وای فای ها نیز کاربرد داشته باشد. بسیاری از هکرها از برنامه مذکور جهت هک کردن سرورهای اینترنتی و وب سایت ها استفاده می کنند.

اما باید گفت که هک کردن وای فای نیز جزء قابلیت های آن می باشد و امکان استفاده از آن در این موضوع نیز فراهم است. این برنامه ویژگی های مختلفی دارد که اصلی ترین آن عبارت از حمله MITM، اسکن آسیب پذیری، جعل مک آدرس، حسابرسی رمز عبور و … می باشد.

هک شدن مودم وای فای

همانطور که مشاهده کردید اکثر برنامه های فوق برای حملات سایبری و مقاصد شوم مورد استفاده می باشد و نتیجه آن ایجاد آزار و اذیت برای دیگران می باشد. رایگان بودن آنها نیز مزید بر علت شده و آمار استفاده کاربران از آنها را افزایش می دهد. با توجه به این موضوع هدف از معرفی آنها تنها آشنایی کاربران با برنامه های هک وای فای و روش کار آنها می باشد.

لذا کاربران و دارندگان مودم های وای فای باید با اتخاذ روش های ایمن و پیشگیرانه از سرقت وای فای و اینترنت خود جلوگیری بعمل آورند. جهت جلوگیری از این اتفاق لازم است نکات جلوگیری از دزدی وای فای را بکارگیری نمایید. نیز کافیست توان آنتن دهی مودم را کاهش دهید تا شبکه تنها در داخل خانه یا ساختمان شما وجود داشته باشد و به خارج از آن نفوذ پیدا نکند. همچنین می توان علاوه بر استفاده از رمزهای قوی اطلاعات مک آدرس دستگاه های متصل را نیز در مودم ثبت کنید تا دستگاه های غیرمجاز امکان اتصال به مودم را نداشته باشند.

منبع: کالی بویز

مطالب مرتبط