خرید کالا از آمازون، eBay و علی بابا امکان پذیر شد!
دنیای وب

خرید کالا از آمازون، eBay و علی بابا امکان پذیر شد!

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

یکی از آرزوهای کاربران ایرانی خرید کالا از سه فروشگاه اینترنتی معروف و محبوب آمازون، eBay و علی بابا است که تا پیش از این امکان پذیر نبوده است. اما اخیرا خبرهایی منتشر شده که طبق آن امکان خرید کالا از eBay و آمازون در آینده ای نزدیک فراهم خواهد شد. به نظر می رسد از این پس کاربران ایرانی می توانند از این فروشگاه های جهانی خرید کنند و کالاهای خود را درب منزل تحویل بگیرند.

آمازون، eBay و علی بابا سه فروشگاه اینترنتی مشهور در سطح جهان هستند که سالیان زیادی است راه اندازی شده اند و کاربران می توانند از طریق آنها کالاهای مورد نظر خود را خریداری کنند. این فروشگاه ها در ابتدا تنها به کاربران آمریکایی کالا می فروختند که پس از مدتی امکان فروش به کاربران دیگر کشوها نیز در آنها فراهم شد به طوری که در حال فروشگاه آمازون به سرتاسر دنیا کالا ارسال می کند.

خرید کاربران ایرانی از فروشگاه اینترنتی آمازون

اما باید گفت که از همان ابتدا کاربران ایرانی از این امکان محروم بودند و خرید کالا از Amazon برای آنها امکان پذیر نبود. با توجه به این که ایران تحریم می باشد و معاملات تجاری با ایران ممنوع است این فروشگاه ها به کاربران ایرانی کالا نمی فروختند. اما اخیرا خبرهایی مبنی بر امکان پذیر شدن فروش کالا به ایرانی ها منتشر شده است.

فروشگاه اینترنتی

طی این خبر شرکت پست ایران اعلام کرده که به دنبال روشی برای تعامل با سه فروشگاه آمازون، eBay و علی بابا هستیم و در آینده ای نزدیک امکان خرید کالا از این شرکتها برای کاربران ایرانی فراهم خواهد شد. در جهتجذب سرمایه گذاران خارجی ما طی تعاملاتی که با این دو فروشگاه اینترنتی انجام داده ایم توافقات خوبی بدست آمده که طی آن با فروشگاه های علی بابا، آمازون و eBay قرار داده بسته ایم. بنابراین در آینده ای نزدیک امکان خرید کالا از این فروشگاه ها امکان پذیر خواهد بود.

امکان خرید کاربران ایرانی از علی بابا و eBay

ما با مشارکت بخش خصوصی و در جهت جذب سرمایه خارجی تصمیم گرفتیم که با این فروشگاه های آنلاین وارد مذاکره شویم و خوشبختانه به نتایج خوبی نیز دست پیدا کردیم. طی توافقان ما شرکت eBay متعهد به فروش کالا به ایرانی ها شد و بنابراین امکان خرید از آن برای ایرانی ها وجود دارد. با شرکتهای Amazon و علی بابا نیز به تفاهم رسیده ایم و در آینده امکان خرید از آنها نیز فراهم خواهد شد.

با توجه به این توافقات به نظر می رسد امکان خرید کالا از فروشگاه های خارجی تاثیرات مخربی روش فروشگاه های داخلی داشته باشد. اما به هر حال باید دید چه اتفاقی می افتد و رقابت بین فروشگاه های داخلی دیجی کالا و بامیلو با فروشگاه های خارجی آمازون و eBay به کجا ختم می شود.

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (۰)