بیشترین هکرهای دنیا در کجا هستند؟
شبکه و امنیت

بیشترین هکرهای دنیا در کجا هستند؟

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

هکرها در تمام دنیا وجود دارند و در هر کشوری تعداد آنها متفاوت است. یکی کشوری زیاد هکر دارد و کشور دیگری تعداد کمی هکر در خود جای داده است. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید چه کشورهایی در دنیا بیشتری هکر را دارند و چه تعدادی می باشند. همچنین شاید بخواهید با موضوع هک بیشتر آشنا شوید پس توصیه می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

موضوع هک و هکرها همیشه قابل توجه بوده و خیلی از افراد هستند که به این بحث علاقه زیادی دارند و دوست دارند در مورد هک بیشتر بدانند. تقریبا در تمام کشورها هک و هکر وجود دارد و در برخی از کشور تعداد آنها زیاد بوده و آن کشور با آنها دست و پنجه نرم می کند. در سال ۲۰۱۴ آماری جهانی مبنی بر تعداد هکرهای کشورهای مختلف منتشر شده است که جالب توجه می باشد. این آمار که توسط یکی از سازمانهای بین المللی جمع آوری شده لیست ۱۰ کشور جهان که بیشتری حملات سایبری را انجام داده اند وجود دارد که به معنی وجود بیشتری هکر در این کشورها می باشد.

چین، دارنده بیشترین هکر در دنیا

اولین کشور موجود در لیست بیشترین حملات سایبیری چین می باشد. این موضوع اصلا عجیب نیست زیرا چین کشوری توسعه یافته است و به دلیل ارتقا سطح آموزش های رایانه ای در این کشور حملات سایبری بیشتری رخ می دهد. طبق این آمار چین حدود نیمی از هکر های دنیا را در خود جای داده که این آمار در حدود ۴۳ درصد هکرهای دنیا می باشد. البته هکرهای موجود در چین تا حدودی سازمان یافته می باشند زیرا دولت چین ارتش هکرها را راه اندازی کرده تا به سیستم های سایبری آمریکا نفوذ کنند.

برترین هکرهای دنیا

ایالات متحده، دومین کشور دارای هکر

بعد از چین آمریکا دارنده بیشترین هکر می باشد که البته آمار آن بسیار کمتر از چین یعنی حدود ۱۳ درصد می باشد. این اختلاف حاکی از پیشرفت بالای دیجیتال در چین می باشد. اگر چه آمار آمریکا بسیار کمتر از چین است اما مسئولین آمریکا ادعا دارند برترین هکرهای دنیا در این کشور قرار دارند و توانسته اند بهترین هک های تاریخ را انجام دهند.

نکته جالب این است که تقریبا نیمی از هکرهای دنیا و حملات سایبری توسط دو کشور چین و آمریکا انجام می شود و به عبارتی این دو کشور بیشترین هکر را دارند.

در ادامه لیست کشورهای تایوان با ۳ درصد، هند و روسیه با ۲ درصد در این لیست قرار گرفته اند. کشور روسیه اگرچه آمار کمی از هکرهای دنیا را به خود اختصاص داده اما سابقه خوبی در هک دو سایت بزرگ گوگل و فیس بوک داشته اند و این هکر ها در دنیا از شهرت بالایی برخوردارند. هند هم همچون روسیه دارای مهندسین نرم افزار زیادی می باشد اما آمار هکرهای آن نسبت به برنامه نویسان آن کمتر است.

دیگر کشورهای این لیست اندونزی، برزیل، کره جنوبی، ترکیه و ونزوئلا هستند که همه با یک درصد جزء ۱۰ کشور برتر دارای هکر در دنیا می باشند. به طور کلی تقریبا ۸۰ درصد هکرهای دنیا در این ده کشور می باشد و باقی هکرها در دیگر کشورهای دنیا می باشند.

ایران اما اگرچه در لیست دارنده بیشترین هکرهای دنیا قرار ندارد اما یکی از کشورهای دارای سریع ترین هکرهای دنیا ایران می باشد. علاوه بر این امنیت سایبری ایران نیز در رتبه خوبی قرار گرفته است.

به این مطلب امتیاز دهید (امتیاز ۲ از ۵ از مجموع ۱ رای)

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (۳)

zEuS

چین تنهایی نصف هکرهای دنیا رو داره اگر بخواد می تونه یک تنه کل اینترنت رو هک کنه

۴ سال پیش
hack

هکرهای ایران جزء بهترین و سریع ترین هکرهای دنیا هستند و سابقه خوبی تو هک کردن مراکز مهم آمریکایی و عربستانی دارند اما چون تعدادشون کمه توی لیست قرار نگرفتند

۴ سال پیش
پناهی

هکرهای روسی سریع ترین هکرهای دنیا هستند که کمتر از یک ساعت سایت رو هک می کنن

۴ سال پیش