لیست رایج ترین پسوردهای سال ۲۰۱۸
شبکه و امنیت

لیست رایج ترین پسوردهای سال ۲۰۱۸

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

بسیاری از کاربران برای راحتی خود از رمز و پسوردهای ساده استفاده می کنند. عباراتی نظیر 123456، QWERTY و همچون این دو که امنیت بالایی ندارند و بسیاری از کاربران از آنها استفاده می کنند. طبق تحقیقات انجام شده بیشترین رمزهای استفاده شده در سال ۲۰۱۸ این چنین عباراتی بوده اند.

یکی از موسسه‌ های امنیت اطلاعات با بررسی پسود کاربران اینترنت و دسته بندی آنها لیستی از رایج ترین پسوردهای اینترنتی ارائه داده که غالبا حاوی عبارات های ساده و پیش پا افتاده می باشد که درک و پیدا کردن آن برای افراد کار ساده ای است. این موسسه امنیتی پس از بررسی های خود روی رمزها کاربران به این نتیجه رسیده که بیشتر رمزهای استفاده شده ساده بوده و چیزی شبیه به 123456 و abcdef می باشند. باید توجه داشت که این نوع پسوردها به هیچ وجه امنیت ندارند.

این موسسه امنیتی هر ساله تعداد زیادی از رمزهای کاربران را بررسی می کند و پس از آن لیستی حاوی پرکاربردترین رمزها جمع آوری می نماد. در بررسی اخیر، این موسسه چند میلیون رمز عبور که توسط هکرها فاش شده بود را بررسی کرده و در میان بیشترین و رایج ترین پسوردها صد مورد برتر را در لیست قرار داده و آن را منتشر کرده است.

استفاده از این نوع رمزها که معمولا قشر زیادی از افراد از آنها استفاده می کنند اصلا درست نیست زیرا کاربران دیگر مخصوصا هکرها به راحتی می توانند آن را حدس بزنند و در صورت درست بودن حدس آنها به راحتی می توانند وارد حساب شما شده و اطلاعات شما را دستکاری یا سرقت نمایند. بنابراین به هیچ وجه نباید از این نوع رمز ها استفاده کرد.

رمز عبور غیرامن

نکته جالب این است که طبق بررسی های هر ساله این موسسه برخی از رمز عبورها در صدر لیست هستند و هر سال نیز در همان ابتدا لیست قرار دارند. عباراتی نظیر abcdef، 123456، qwerty و 123456789 و از این قبیل رمزها که بسیار ساده و پیش پا افتاده هستند. به هر حال در این لیست صدتایی تعداد زیادی رمز عبور این چنینی وجود دارد که اگر شما یکی از آنها را استفاده کرده اید بهتر است همین الان آن را تغییر دهید. زیرا حدس زدن آن برای هکرها کار ساده ای است.

فهرست بدترین پسوردهای دنیا

در ادامه لیست حاوی ۵۰ مورد پسورد که رایج ترین پسوردها یا به عبارت دیگر بدترین پسوردهای سال ۲۰۱۸ می باشند را مشاهده و بررسی کنید.

۱- 123456
۲- password
۳- 123456789
۴- 12345678
۵- 12345
۶- 111111
۷- 1234567
۸- sunshine
۹- qwerty
۱۰- iloveyou
۱۱- princess
۱۲- admin
۱۳- welcome
۱۴- 666666
۱۵- abc123
۱۶- football
۱۷- 123123
۱۸- monkey
۱۹- 654321
۲۰- !@#$%^&*
۲۱- charlie
۲۲- aa123456
۲۳- donald
۲۴- password1
۲۵- qwerty123
۲۶- zxcvbnm
۲۷- 121212
۲۸- bailey
۲۹- freedom
۳۰- shadow
۳۱- passw0rd
۳۲- baseball
۳۳- buster
۳۴- daniel
۳۵- hannah
۳۶- thomas
۳۷- summer
۳۸- george
۳۹- harley
۴۰- 222222
۴۱- jessica
۴۲- ginger
۴۳- letmein
۴۴- abcdef
۴۵- solo
۴۶- jordan
۴۷- 55555
۴۸- tigger
۴۹- joshua

البته باید توجه داشته باشید که این کلمات عبور تنها برای خارجی ها نیست و در کشور ما نیز بسیاری از افراد از این نوع عبارات ساده بعنوان رمز استفاده می کنند که همین باعث کاهش امنیت حساب آنها و افزایش احتمال سرقت اطلاعات و کلاهبرداری می شود. 

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (۰)