حمله هکرهای ایرانی و روسی به آمریکا
شبکه و امنیت

حمله هکرهای ایرانی و روسی به آمریکا

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

روزنامه نیویورک تایمز طبق گزارشی مدعی شده حملات سایبری هکرهای ایرانی به سازمان های دولتی آمریکا افزایش یافته است. این حملات توسط هکرهای سه کشور چین، روسیه و ایران انجام شده است که بیشترین حمله توسط هکرهای ایرانی انجام شده است. با توجه به روابط ایران و آمریکا به نظر می رسد این حملات در آینده افزایش پیدا کند.

طبق خبری که روزنامه نیویورک تایمز منتشر کرده مشخص شده که با روی کار آمدن دولت ترامپ در آمریکا و اتخاذ سیاست های سلطه جویانه علیه دنیا مخصوصا ایران حملات سایبری به سایت های دولتی این کشور افزایش یافته است. گفته شده حملات انجام شده عمتا مربوط به سایت ها و سامانه های اینترنتی دولتی آمریکا بوده است. همچنین بیشترین حملات توسط هکرهای روسی، چینی و ایرانی بوده است که بیشترین آنها توسط ایرانی ها انجام شده است. این در حالی است که آمریکا دارای بیشترین هکرهای دنیا می باشد.

با توجه به این که سیاست های آمریکا تقریبا هر سه کشور را تحت تاثیر قرار داده است بعید به نظر نمی رسد که این حملات سایبری توسط این سه کشور انجام شده باشد. در این گزارش آمده است که خروج آمریکا از برجام، اختلاف با روسیه و جنگ تجاری با چین باعث شده چنین حملاتی از سوی هکرهای این کشورها انجام شود. در ادامه این گزارش آمده است که دیده بان های امنیت سایبری در آمریکا پیش از این به سازمان های دولتی این کشور هشدار حمله های سایبری را توسط این کشورها را داده بودند.

حمله جدی هکرهای ایرانی به آمریکا

به نظر سازمان امنیت ملی آمریکا آخرین  حمله سایبری ایرانی ها به این کشور در زمان تعطیلی سال نو میلادی بوده است. این حمله کاری بقدری مهم و کاری بوده است که باعث شده وزارت امنیت آمریکا ضمن ابراز نگرانی پیام هشداری را در زمان تعطیلی دولت منتشر کند. این حملات که منسوب به هکرهای ایرانی می باشد برای مسئولین آمریکایی بسیار گران تمام شده اما مسئولین امنیت سایبری آمریکا نظر دارند که هیچ اطلاعاتی توسط این هکرها سرقت نشده است.

گفته شده هدف از این حملات علاوه بر ایجاد خسارت در سایتهای دولتی آمریکا، سرقت اطلاعات محرمانه و فشار آوردن به دولت آمریکا بوده است. به نظر نیویورک تایمز هکرهای ایرانی مقامات آمریکایی و سازمان های دولتی این کشور را هدف قرار داده اند و هدفشان ایجاد فشار علیه دولت آمریکا بوده است و این احتمال وجود دارد که در آینده نیز این حملات افزایش داشته باشد. با توجه رتبه چهارم هکرهای ایرانی در دنیا به نظر می رسد این احتمال درست باشد و آینده بدی در انتظار سازمان های آمریکایی باشد.

هکر های ایرانی

حمله سایبری توسط هکرهای چین و روسیه

لازم به ذکر است که هکرهای روسی نیز در این میان فعال بوده اند و تلاش داشته اند که با ساخت حساب های کاربری جعلی و فیک در شبکه های اجتماعی آمریکایی نظیر فیس بوک و توییتر تلاش کرده اند که علیه آمریکا تبلیغات انجام دهند. حساب هایی که پس از مدتی توسط مدیران این شبکه ها حذف شد.

اما باید توجه داشت که هکرهای روسی برترین هکرهای دنیا هستند. بنابراین می توان گفت که بزرگ ترین تهدیدها و حملات سایبری علیه آمریکا از طرف روسیه انجام شده است. این هکرهای روسی با حملات خود توانستند شبکه برق آمریکا را تحت تاثیر قرار دهند و همچنین به کنگره آمریکا نفوذ پیدا کنند.

اما در خصوصی هکرهای چینی باید گفت که این هکرها هدفشان سرقت اطلاعات و تکنولوژی از آمریکا بوده و طی حملات خود تلاش داشتند این اطلاعات و اسرار نظامی و اطلاعاتی را از مراکز مهم آمریکایی سرقت کنند. چند مورد از شرکتهای تکنولوژی و موبایل در آمریکا هدف هکرهای چینی بوده اند اما هنوز مشخص نیست که این حملات موفق بوده است و اطلاعاتی به سرقت رفته یا خیر.

نکته جالب این است که هکرهای ایرانی با حملات سایبری خود امنیت سایبری آمریکا را به مخاطره انداخته اند. در حالی که رتبه ایران در امنیت سایبری خیلی هم قابل توجه نیست و ایران جزء کشورهای میانه در امنیت سایبری به حساب می آید.

چند سال پیش دولت آمریکا و چین طی توافقی متعهد شدند که دیگر حملات سایبری بین این دو کشور انجام نشود و با این روش های سایبری حمله ای جهت سرقت اطلاعات انجام نشود. اما به نظر می رسد با روی کار آمدن دولت جدید آمریکا و سیاست های سلطه جویانه آن نسبت به کشورهای دیگر چین توافق خود را زیر پا گذاشته و مجددا به حمله سایبری روی آورده است.

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (۰)