ساخت سیستم ویراستار گرامر با هوش مصنوعی توسط گوگل
نرم افزار و سیستم عامل

ساخت سیستم ویراستار گرامر با هوش مصنوعی توسط گوگل

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

یکی از مشکلات نوشتن وجود غلط های املایی و گرامری است که در صورت استفاده از رایانه و تلفن همراه این غلطها افزایش پیدا می کنند. شرکت گوگل برای حل این مشکل سرویس جدیدی جهت بررسی غلط های املایی ایجاد کرده که به سرویس گوگل داکس اضافه شده و در هنگام نوشتن، متن را از نظر گرامر و غلطهای املایی را به وسیله هوش مصنوعی بررسی کرده و خطاها را حل می کند.

گوگل یکی شرکتهای بزرگ توسعه دهنده وب و رایانه می باشد که سرویس های مختلفی را راه اندازی کرده که بیشتر آنها با استفاده از هوش مصنوعی فعالیت می کنند. سرویس گرامر متن نیز سرویسی جدید از گوگل است که با استفاده از هوش مصنوعی ماشین قابلیت بررسی متنون و پیدا کردن غلطهای نوشتاری را دارد. 

با توجه به این که نیاز افراد به پیدا کردن غلطهای املایی بسیار زیاد است گوگل تصمیم گرفته این تکنولوژی را بصورت عمومی در اختیار کاربران قرار دهد. لذا کاربران می توانند از سیستم غلط گیری گوگل در Google Docs استفاده نمایند. این سیستم که بر پایه هوش مصنوعی طراحی شده توانایی دارد غلط های نوشتاری موجود در متون را پیدا کرده و آنها را رفع نماید.گفته شده این سرویس گوگل کلمات را در فرهنگ لغات زبانها جستجو می کند و با این روش می تواند کلمات اشتباه و غلط را پیدا کند. همچنین در خصوص رفع اشکالات گرامری نیز باید گفت که این کار را به وسیله هوش مصنوعی و الگوهای گرامر انجام می دهد. طبق ادعای گوگل این سرویس می تواند پیچیده ترین اشکالات موجود در نوشتار را پیدا کند.

بنابر نظر یکی از کارشناسان این سرویس

استفاده از هوش مصنوعی برای پیدا کردن خطاهای گرامری کار ساده ای نیست اما ما توانسته ایم این کار را انجام دهیم. ما با بررسی هایی که در دستور زبان و نگارش متون انجام داده ایم و پس از آن بررسی های خود را به زبان ماشین و به هوش مصنوعی منتقل کرده ایم. در نهایت با تلفیق دستور زبان و هوش مصنوعی سرویس مذکور راه اندازی شده است.

همه می دانیم که غلط یابی نوشتاری متون چیز جدیدی نیست و قبلا هم توسعه دهنده های مختلف این سرویس را راه اندازی کرده بودند اما هر یک مشکلاتی داشت و عملا سیستم کامل و جامعی برای غلط گیری ساخته نشده بود و برنامه های موجود به طور مطلق قابل اعتماد نبودند. حال گوگل با راه اندازی این سیستم سعی دارد با استفاده از روشهای ترجمه ماشینی و هوش مصنوعی خطاها و اشکالات موجود در متون را پیدا کند.

با توجه به این که این سرویس تنها برای برخی از زبانها فعال است امیدواریم در مدت زمانی کوتاه سرویس غلط یاب متن گوگل برای تمام زبان ها از جمله فارسی فعال شود و دیگر مشکل غلط املایی در رایانه به فراموشی سپرده شود. 

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۰)