بهترین سایت‌های کوتاه کننده لینک ایرانی و خارجی
دنیای وب

بهترین سایت‌های کوتاه کننده لینک ایرانی و خارجی

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

کسانی که در شبکه های اجتماعی و وب سایت ها فعالیت می کنند قطعا می دانند که مشاهده یک لینک بلند و طولانی چقدر ناخوشایند است. این موضوع هم برای کسی که لینک را به اشتراک می گذارد و هم برای کسی که آن را مشاهده می کند ناخوشایند است. برای حل این مشکل چه باید کرد؟ اگر آدرس مورد نظر طولانی باشد و شما بخواهید آن را برای دیگران ارسال کنید چه؟ شما نیاز دارید که یک لینک کوتاه را به دوستان خود ارسال کنید. در این صورت سایت های کوتاه کننده لینک به کمک شما خواهند آمد. با استفاده از سایت های کوتاه کننده لینک می توانید لینک های طولانی و بلند را کوتاه کنید. در این مطلب ما چند مورد از بهترین و معروف ترین سرویس های کوتاه کننده لینک را به شما معرفی خواهیم کرد.

اگر قصد داشته باشید که یک لینک را در تلگرام یا اینستاگرام اشتراک گذاری کنید و یا این که آن را از طریق پیامک به دوست خود ارسال کنید، قطعا یک لینک طولانی به کار شما نمی آید. چون نه می توانید آن را به درستی بخوانید و نه این که برای دوست شما هم به راحتی قابل استفاده می باشد. در چنین مواقعی باید از سایت های کوتاه کننده لینک استفاده کنید. در برخی موارد هم می خواهید بدانید که لینک اشتراک گذاری شده توسط شما چه مقدار بازدید در یک شبکه اجتماعی پیدا می کند. در این صورت هم سایت های کوتاه کننده لینک به شما کمک خواهند کرد.

چرا باید از سایت های کوتاه کننده لینک استفاده کنیم؟

سرویس های کوتاه کننده لینک همانطور که از نامشان مشخص است عملیات کوتاه کردن لینک را انجام می دهند. اگر شما یک لینک طولانی را به این سرویس های آنلاین بدهید، آن را تبدیل به یک لینک بسیار کوتاه همچون b2n.ir/245272 می کنند که هم خواندن آن آسان است و هم می توان آن را به راحتی برای دیگران ارسال کرد. به طور کلی استفاده از سایت های کوتاه کننده لینک با اهداف مختلفی اتفاق می افتد. این گونه سایت ها قابلیت های مختلفی دارد که باعث می شود نیازهای مختلفی از کاربران را رفع کند. در ادامه برخی از دلایل استفاده از سرویس های کوتاه کننده لینک به شما معرفی می شود.

 • کوتاه کردن لینک های طولانی
 • ارسال لینک در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها
 • بررسی آمار بازدید لینک ها
 • لینک دهی غیرمستقیم به سایت ها

ما تعداد زیادی از سرویس های ایرانی و خارجی کوتاه سازی لینک را بررسی کرده ایم. طی این بررسی ها مشهورترین و پربازدیدترین سرویس ها را پیدا کردیم تا آنها را به شما معرفی کنیم. با توجه به ایرانی و خارجی بودن این سرویس ها، ما ارائه توضیحات را در دو بخش سرویس های ایرانی و سرویس های خارجی کوتاه کننده لینک نگاشته ایم.

سرویس های ایرانی کوتاه کننده لینک

در دنیا تعداد زیادی سایت کوتاه کننده لینک وجود دارد اما همه آنها کیفیت یکسانی ندارند. برخی از سایت ها ساده هستند و تنها لینک مورد نظر را کوتاه می کنند، برخی از سایت ها هم قابلیت های متعدد دارند و در ازای هر کلیک روی لینک کوتاه شده، به شما پول پرداخت می کنند. تنوع سایت های این حوزه باعث شده ما به بررسی این موضوع بپردازیم و پس از بررسی همه سایت های کوتاه کننده لینک، بهترین و مشهورترین آنها را به شما معرفی کنیم.

گرچه تعداد زیادی سرویس آنلاین خارجی جهت کوتاه کردن لینک وجود دارد، اما سایت های ایرانی هم در این حوزه در حال فعالیت می باشند و سطح کیفی بالایی از خدمات را به کاربران خود ارائه می دهند. به همین جهت ما ابتدا معروف ترین سرویس های ایرانی کوتاه سازی لینک را به شما معرفی می کنیم و پس از ارائه توضیحات در مورد هر یک از آنها به معرفی سرویس های خارجی می پردازیم.

۱- 2ad.ir

سایت 2ad.ir برترین و پربازدیدترین سرویس ایرانی کوتاه کننده لینک که در کنار کوتاه کردن لینک، به سازندگان لینک امکان کسب درآمد هم می دهد. در این سایت کل موضوع کسب درآمد به طور شفاف توضیح داده شده است. روش محاسبه درآمد هم به ازای هر هزار کلیک روی لینک ها بسته به کشور مورد نظر متفاوت است. علاوه بر این امکان ساخت لینک کوتاه با آدرس دلخواه هم در این سرویس وجود دارد.

با مشاهده این سرویس متوجه کیفیت و سرعت آن می شوید. تنها مشکلی که در آن وجود دارد این است که برای ساخت لینک حتما باید در آن ثبت نام انجام دهید. علت هم این است که بر اساس حساب کاربری شما درآمدزایی ثبت و واریز می شود. اما کسانی که تنها قصد ساخت لینک کوتاه را دارند و تمایلی به کسب درآمد از آن ندارند، قطعا مایل به ثبت نخواهند بود و می خواهند سریعا لینک کوتاه خود را دریافت کنند.

۲- B2n.ir

دومین سرویس پربازدید ایرانی در حوزه کوتاه کردن لینک بی تو لینک (b2n.ir) است. با ورود به صفحه اصلی این سایت می توانید لینک بلند خود را وارد کرده و کوتاه شده آن را دریافت کنید. به همین سادگی لینک کوتاه شما ساخته می شود. نه نیازی به ثبت نام و ایجاد اکانت دارید و نه لازم است هزینه ای بابت لینک کوتاه پرداخت کنید. سرعت سرویس بسیار بالا است و لینک های کوتاه به سرعت به لینک های اصلی هدایت می شود.

لینک های کوتاه این سرویس جهت استفاده در پیامک، پست های شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها بسیار کاربردی است. ثبت آمار بازدید لینک ها هم قابلیتی دیگر است که باعث می شود از وضعیت کلیک لینک های خود مطلع شوید.

۳- Opizo.com

اپیزو (opizo.com) از جمله معروف ترین سرویس‌های ایرانی کوتاه کننده لینک است که امکانات متنوع و بسیار جذابی را به کاربران ارائه می دهد. استفاده از این سرویس نه تنها رایگان است، بلکه برای شما درآمد هم ایجاد می کند. یکی از قابلیت های جذاب این سرویس تعیین تاریخ انقضا برای لینک های کوتاه ایجاد شده می باشد. یعنی شما تاریخی تعیین می کنید که پس از آن دیگر لینک کوتاه حذف شده و به لینک بلند هدایت نشود. قابلیت دیگر افزونه این سرویس است که به سایت های وردپرسی امکان می دهد لینک های کوتاه خود را مدیریت کنند.

اپیزو خود را یک سامانه تبدیل‌کننده لینک‌ درآمد می داند. یعنی هر لینکی که ایجاد می شود و هر کلیکی که روی لینک می شود، برای شما درآمدی دارد که با افزایش کلیک ها درآمد شما هم افزایش پیدا می کند. خوبی این سرویس این است که ایرانی است و در صورتی که درآمد کسب کنید می توانید آن را از اپیزو دریافت کنید. پرداخت مبالغ هم به صورت خودکار توسط سرویس انجام می شود. یک ویژگی خوب دیگر این سرویس عدم نیاز به ثبت نام است. اگر شما تمایل به کسب درآمد داشته باشید، لازم است در سایت ثبت نام کنید، در غیر این صورت می توانید بدون ثبت نام لینک کوتاه خود را دریافت نمایید.

۴- Rizy.ir

سرویس ریزی (rizy.ir)، یک سرویس داخلی کوتاه کننده لینک است به کمک آن می توانید لینک های خود را هرچقدر هم که طولانی باشد به یک لینک بسیار کوتاه تبدیل کنید و آن را در مکانهای مختلف به اشتراک بگذارید. ریزی علاوه بر کوتاه کردن لینک، امکان کسب درآمد هم به کاربران می دهد و به ازای هر بازدید از لینک های کوتاه شده به سازنده لینک مبلغی پرداخت می کند.

برای این که بتوانید از لینک های خود درآمد کسب کنید باید ابتدا در سایت به صورت رایگان ثبت نام کنید. سپس آمار بازدید لینک ها به صورت خودکار توسط ریزی شمارش شده و طبق تعرفه مبلغ درآمد برای شما محاسبه می شود. با رسیدن مبلغ درآمد به حد مشخص، امکان پرداخت بانکی آن فراهم می شود. در اکانت خود می توانید لینک های ساخته شده را مشاهده کرده و یا آنها را ویرایش نمایید. 

۵- Plink.ir

دیگر سرویس رايگان و البته قدرتمند کوتاه کننده لينک‌ در ایران پی لینک (plink.ir) است که آدرس‌ های اينترنتی بسیار طولانی را به آدرس های بسیار کوتاه تبدیل می کند. سرعت هدایت لینک های کوتاه بسیار بالاست و برای استفاده از شبکه های اجتماعی پربازدید بسیار مناسب می باشد. در کنار این امکان مديريتی همچون مشاهده آمار بازدید لینک ها، ربات کوتاه کننده لینک تلگرام و دیگر امکانات حرفه‌ای باعث شده محبوبیت این سرویس افزایش پیدا کند. این سرویس هم برای آسان تر شدن کار مدیریت سایت های وردپرس، افزونه وردپرسی خود را برای مدیریت لینک های کوتاه ارائه کرده است.

 • 1da.ir
 • Ytre.ir
 • Yun.ir
 • l1l.ir
 • llink.ir
 • air.ir
 • fi9.ir 

سرویس های خارجی کوتاه کننده لینک

پس از معرفی سرویس های ایرانی جا دارد برخی از سرویس های خارجی فعال در این حوزه را هم به شما معرفی کنیم. این سرویس های خارجی محبوبیت فراوانی در میان کاربران کل دنیا دارند و از سراسر دنیا افراد زیادی از لینک های کوتاه آنها استفاده می کنند. برخی از این سرویس ها امکان درآمدزایی به کاربران می دهند و در صورتی که لینک های کوتاه آنها تعداد مشخصی کلیک دریافت کند، به سازنده مبلغ مشخصی پول دریافت می کند.

۱- Goo.gl

قدیمی ترین، محبوب ترین و مشهور ترین سرویس کوتاه کننده لینک goo.gl است که یکی از سرویس های شرکت گوگل می باشد. شرکت گوگل در سال ۲۰۰۹ میلادی سرویس کوتاه کننده لینک خود را رسما معرفی کرد و علت ایجاد آن را استفاده در گوگل تولبار (Google Toolbar) و فیدبرنر (Feedburner) اعلام نمود. در شروع کار این سرویس با استقبال کاربران مواجه شد و بسیاری از افراد از این سرویس برای کوتاه کردن لینک های طولانی استفاده می کردند. با توجه به این که در زمان معرفی این سرویس لینک بسیاری از سایت ها و صفحات اینترنتی طولانی بوده و استفاده از آنها برای کاربران سخت بوده این نوع سرویس ها برای کاربران بسیار مفید بود.

این سرویس گرچه محبوبیت فراوانی داشت اما در گذر زمان و با توجه به مقوله سئو (SEO) و بهینه سازی سایت بسیاری از وب سایت ها آدرس صفحات خود را اصلاح کرده و از آدرس های کوتاه و خلاصه استفاده کردند. علاوه بر این خیلی از سایت ها سرویس کوتاه کننده لینک را نیز در خود جای دادند. همین امر باعث شد استفاده کاربران از سرویس های کوتاه کننده لینک کاهش یابد و کمتر کسی سراغ کوتاه کردن لینک برود. به همین دلیل شرکت گوگل آن را در ابتدای سال ۹۸ غیرفعال کرد تا دیگر کاربران در آن لینک کوتاه ایجاد نکنند. البته لینک های از پیش ایجاد شده همچنان در آن موجود بوده و قابل استفاده می باشند. این سرویس شرکت گوگل آمار دقیقی از وضعیت بازدید لینک های کوتاه شده به کاربر ارائه می دهد که زمان و تاریخ بازدید، نوع دستگاه، محل جغرافیایی و نوع مرورگر از جمله آنها می باشد.

یک مشکل این سرویس محبوب عمومی بودن اطلاعات لینک ها می باشد. یعنی اطلاعات بازدیدی مربوط به هر لینک به صورت عمومی برای همه افراد قابل نمایش می باشد. ممکن است برخی افراد تمایل به مشاهده آمار بازدید لینک خود نداشته باشند اما در سرویس کوتاه کننده لینک گوگل به این موضوع توجه نشده است. با این حال این سرویس تا آخرین روزهای فعالیت خود هم جزء برترین های این حوزه بود.

۲- Bit.ly

بیت لی (bit.ly) را می توان یکی از برترین سرویس های کوتاه کننده لینک در نظر گرفت که توسط بسیاری از کاربران ایرانی هم مورد استفاده قرار می گیرد. عمده استفاده از این سرویس توسط کاربران شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها انجام می شود. یکی از مزیت های این سرویس کوتاه کننده لینک امکان سفارشی سازی آدرس لینک های کوتاه می باشد.

علاوه بر این اطلاعات دقیقی از میزان کلیک و بازدید لینک ها هم به سازنده لینک ارائه می دهد. این سایت کوتاه کننده لینک پیش تر امکان درآمدزایی از طریق کلیک روی لینک ها را برای کاربران فراهم کرده بود اما به تازگی این سرویس امکان درآمدزایی را غیرفعال کرده است و اکنون bit.ly تنها یک سرویس رایگان کوتاه کننده لینک می باشد.

۳- Ouo.io

سرویس ouo.io همچون سرویس های دیگر امکان کوتاه کردن لینک را به کاربران ارائه می دهد. اما یک تفاوت آن با دو سرویس قبلی امکان درآمدزایی از طریق لینک های کوتاه می باشد. به این صورت که پس از ساخت لینک کوتاه به هر تعداد که روی آن کلیک شود، مبلغی توسط سازنده سرویس به شما تعلق می گیرد. این قابلیت برای لینک های پربازدید بسیار مناسب و بصرفه است.

البته مبنای کار بر اساس مشاهده تبلیغی است که در صفحه لینک کوتاه به کاربر نمایش داده می شود. اگر کاربر آن تبلیغ را تماشا کند، مبلغ به شما تعلق خواهد گرفت. آدرس این سرویس کوتاه است اما تعداد حروف O در آن ممکن است برای کاربران گمراه کننده باشد. 

۴- Adf.ly

سرویس دیگری که امکان کسب درآمد را برای کاربران فراهم کرده است adf.ly است. با توجه به این که سرویس یک کوتاه کننده لینک خارجی است، کسب درآمد از طریق آن نیز دلاری می باشد. زمانی که شما از این سرویس استفاده می کنید، به ازای بازدیدهایی که لینک شما کسب می کند، مبلغی بر مبنای دلار به کیف پول شما واریز می شود. پس از این که موجودی کیف پول به حد تعیین شده برسد، شما می توانید آن را برداشت کنید.

البته ممکن است این قابلیت برای کاربران ایرانی مفید نباشد. چون در بسیاری موارد وجود تحریم های بانکی و پولی برای ایران باعث شده سرویس های خارجی تبادل پولی با کاربران ایرانی نداشته باشند. به هر حال فارغ از قابلیت کسب درآمد این سرویس، می توان از آن به عنوان یک سرویس رایگان و سریع برای کوتاه کردن لینک های طولانی استفاده کرد.

۵- Tinyurl.com

تینی یو‌آرال (tinyurl.com) سرویسی قدیمی و البته محبوب در نظر کاربران که جزء برترین سرویس های خارجی کوتاه کننده لینک در دنیا می باشد. است. در این سرویس قابلیت سفارسی شازی لینک کوتاه هم وجود دارد و شما می توانید آدرس لینک کوتاه را خودتان انتخاب کنید. این قابلیت باعث می شود شما بتوانید از عبارات شناخته شده و قابل فهم برای لینک کوتاه خود استفاده کنید. در کنار قدمت و محبوبیت این سرویس، معایبی هم در آن وجود دارد. یک عیب بزرگ این سرویس عدم ارائه اطلاعات در مورد وضعیت بازدید لینک ها می باشد.

یعنی اگر شما از این سرویس استفاده کنید متوجه نمی شوید که چند نفر روی لینک شما کلیک کرده اند. در حالی که اکثر سرویس های مشابه این قابلیت را در خود دارند. دیگر مشکل آن، آدرس نه چندان کوتاه دامنه این سرویس است. برخلاف سرویس هایدیگر که عموما از سه حرف در دامنه خود استفاده می کنند، نام این سرویس کمی طولانی تر است. با این حال نام آن قابل فهم برای کاربران است و به راحتی می شود آن را حفظ کرد.

۶- Shorturl.at

سرویس کوتاه کننده shorturl.at همچون دیگر سرویس ها می باشد، با این تفاوت که بیشتر برای کوتاه کردن لینک در شبکه های اجتماعی کاربرد دارد. البته از دیگر سرویس ها هم می توان چنین استفاده ای کرد. سایت shorturl.at همچون دیگر سایت های کوتاه کننده لینک امکان مشاهده آمار را به سازنده لینک می دهد. البته این قابلیت در صفحه ای مخصوص مشاهده آمار در این سایت تعبیه شده است. پس از این که وارد این صفحه شدید، آدرس لینک کوتاه شده خود را می دهید و آمار کلیک و بازدید آن را دریافت می کنید.

۷- Ow.ly

سایت ow.ly سرویسی قدیمی و بسیار معروف که از جمله قدیمی ترین های این حوزه می باشد. پیش تر این سرویس در آدرس اختصاصی خود ow.ly قرار داشت. اما به تازگی با سایت بزرگ Hootsuite ادغام شده و به عنوان یکی از سرویس های این سایت قرار گرفته است. لینک های کوتاه این سرویس امکان آنالیز و بررسی کلیک و بازدید کاربران را دارد. با این سرویس قدیمی می توانید وضعیت بازدید لینک های خود در شبکه های اجتماعی را پیگیری کنید.

موارد فوق تمام سایت های کوتاه کننده لینک نیستند. در ادامه برخی دیگر از سرویس های کوتاه کننده لینک خارجی جهت استفاده معرفی شده است. 

 • Is.gd
 • Bit.do
 • Soo.gd
 • Snip.ly
 • Prettylinks.com
 • Geni.us

مشاهده کردید که چه تعداد سایت کوتاه سازی لینک در دنیا و ایران وجود دارد. بنابراین از این پس می توانید لینک های طولانی خود را با این سرویس ها کوتاه سازی کرده و سپس در شبکه های اجتماعی منتشر نمایید. اگر هم هم‌اکنون از سرویسی استفاده می کنید که کیفیت خوبی دارد و در فهرست فوق به آن اشاره ای نشده است حتما آن را در بخش نظرات به ما معرفی کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (۱۲)

سعید

با درود، سایت کوتاه کننده لینک 2yc.ir به نظرم بهترین سایته که امکان درآمد زایی از لینک ها رو به کاربرها میده چون هرچقدر که ورودی لینک ها بیشتر بشه برای شخص ایجاد کننده لینک درآمد محصوب میشه. بالاترین مبلغ در بین سیستم های کوتاه کننده برای این سایته به صورت کاملا تضمینی کافیست فقط چند ساعت امتحان کنید. شما میتوانید با کوتاه کردن لینک های دانلود و سایر لینک های خود بالاترین درامد را کسب کنید

مزایای سیستم کوتاه 2yc.ir
- بالاترین میزان پرداختی بازدید های ایرانی و خارجی
- سیستم اختصاصی بابت شمارش آی پی
- تسویه حساب به صورت اتوماتیک و روزانه ( حتی هفتگی و ماهانه برای سایت های معتبر بعد از مدتی همکاری ) با سقف برداشت 5 هزار تومان
- امکان تنظیم تعداد تبلیغات و عدم تبلیغات نامناسب و غیر شرکتی
- گزارشات به صورت کاملا دقیق و حرفه ای و به صورت کاملا شفاف
- بدون هیچگونه تبلیغات آزار دهنده و همکاری با قوی ترین تبلیغ دهندگان ایرانی

سایت 2yc در کمتر از یک ماه از شروع فعالیت در بین 200 سایت برتر الکسا و در حال حاضر به دلیل پرداختی بالا و تبلیغات مناسب و غیر آزاردهنده و سیستمی شفاف با بیش از 20 سایت برتر همکاری مینماید.
در صورتی که بازدید بالایی دارید پس از عضویت در سیستم پیام دهید تا کاربری شما به حالت ویژه و یا طلایی تغییر پیدا کند...

ممنون از مدیر سایت

۲ سال پیش
fiiifa

مطلب خوبی نوشتید. خواستم سایت بیولینک https://llii.ir رو هم معرفی کنم که خدمات خوبی داره از جمله
• کوتاه کننده لینک
• ساخت صفحه‌ جذاب لینک‌‌
• دارای آمار پیشرفته‌
• امکان رمزگذاری لینک
• امکان هدایت به لینک دلخواه‌
• امکان متصل کردن دامنه شخصی
• دارای ۲ دامین رند و کوتاه
• و…‌

۳ سال پیش
Ema

سلام من در سایت خارجی short.st یک لینک کوتاه برای وبلاگم درست کردم. می خواستم بدونم که اگر کسی عکس یا مطالبی که من توی سرویس میزارم رو ببینه درآمد برای من اضافه میشه؟

۴ سال پیش
نازی

سلام چطوری باید لینک کوتاه ساخت؟ من وقتی با سایت هایی که بالا معرفی کردید لینک کوتاه ایجاد می کنم و برای بقیه ارسال می کنم خود سایت اصلی رو نشون میده!

۴ سال پیش
سیروس

با سلام
سرویس ایرانی ویب هم کوتاه کننده لینک هست و امکانات خوبی داره
http://wib.ir

۴ سال پیش
شیخ مهدی

سلام. ممنون از مطلب خوبی که نوشتید
این سرویس های لینک کوتاه برای لینک سازی عالیه هر چقدر دلت بخواد بک لینک برای سایت خودت میسازی اون هم از دامنه آتوریتی بالا.

۴ سال پیش
حسن کامجو

ربات تلگرامی کوتاه کننده لینک هم هست. آیدی PlinkBot@
https://t.me/PlinkBot

۴ سال پیش
زهرا

کوتاه کننده لینک ریزی (rizy) خیلی خوبه مخصوصا قابلیت کسب درآمد اون که در صورت بالا بودن بازدید لینک ها میشه درآمد خوبی رو کسب کرد

۴ سال پیش
محمد طالبی

سلام ما هم سیستم کوتاه کننده لینک http://9fa.ir داریم که امکانات خوبی داره.
کوتاه کردن لینک در زمان کم
ارائه لینک کوتاه بدون تبلیغ برای کاربران عضو
قابلیت کسب درآمد از لینک های کوتاه شده
پرداخت منظم مبلغ درآمد
امکان گرفتن زیرمجموعه جهت کسب درآمد بیشتر

۴ سال پیش
شیخی

سایت هایی خوبی رو معرفی کردید. برای اون دسته از افراد که دنبال سئوی سایت هستند کوتاه کننده لینک بهترین گزینه‌ست. این سایت ها دامین اتوریتی بالایی دارند و میشه توی هر کدوم تعداد زیادی بک لینک با کیفیت برای سایت ایجاد کرد.

۴ سال پیش
شاهین

سلام و تشکر بابت انتشار این مطلب خوب؛
فقط با توجه به اینکه معیار برتری رو رتبه الکسا در نظر گرفتید، بهتره نکته‌ای رو در نظر بگیریم:
کوتاه کننده‌هایی که سیستمشون مبتنی بر کسب درآمد از لینک هست، برای نمایش تبلیغ، ابتدا بازدیدکننده رو به سایت هدایت میکنن و در نتیجه بازدید لینکاشون هم در الکسا محاسبه میشه.

۴ سال پیش
آن‌دیجیتال

ممنون از دقت و توجه شما
در هر دو نوع سرویس ابتدا کاربر به سایت کوتاه کننده لینک وارد می شود و پس از آن به لینک هدف هدایت می شود. این مورد در سیستم های مبتنی بر کسب در آمد و سیستم های غیر درآمدی یکسان است و از این جهت است که رتبه الکسای آنها رشد پیدا کرده است. تنها تفاوت در این است که سیستم های کسب درآمد کاربر را برای مدتی در سایت خود نگه می دارند و پس از مشاهده تبلیغ او را به سایت هدف هدایت می کنند.

Alireza

سایت l2i.ir هم هست. مزیتش اینه که هم‌زمان میگه که ترافیک لینک داخلی محسوب میشه یا خارجی. برای لینک‌های دانلود و برای کسانی که به فکر صرفه‌جویی در مصرف اینترنت هستند مناسب به نظر میاد.

۴ سال پیش