بهترین برنامه‌های هک گوشی اندروید
موبایل

بهترین برنامه‌های هک گوشی اندروید

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

هک کردن اندروید یکی از موضوعات جذاب برای کاربران موبایل می باشد که بسیاری از افراد تلاش می کنند با برنامه های مختلف گوشی موبایل دیگران را هک کنند. یکی از بهترین روش های هک کردن گوشی اندروید، استفاده از برنامه های مخصوص این کار است. برای انجام این کار نرم افزار و ابزارهای مختلفی وجود دارد که به هکر کمک می کند به خواسته خود دست پیدا کند. در این مطلب قصد داریم چند مورد از بهترین و قوی ترین برنامه های هک گوشی اندروید را (تنها جهت اطلاع!) به شما معرفی کنیم.

می دانیم که در فضای دیجیتال اعم از اینترنت، موبایل و رایانه هک شدن امری امکانپذیر است و هر کاربری که در این فضاها فعالیت می کند در معرض خطر هک شدن قرار دارد. از جمله کاربران موبایل که این روزها تعداد آنها بسیار افزایش یافته و فرصتی مناسب را برای هکرها ایجاد کرده است. بنابراین همیشه باید مراقب بود تا در دام و تله هکرها و مهاجمین سایبری قرار نگرفت. 

در کنار افزایش آگاهی و دانش دیجیتالی و رعایت نکات ایمنی استفاده از گوشی و اینترنت، اطلاع از برنامه های هکری و روش های هک کردن هم می تواند تا حدودی در این موضوع موثر باشد. در صورتی شما از برنامه های هک اندروید و نرم افزارهای نفوذ به سیستم عامل اطلاع داشته باشید می توانید با شناسایی نقاط ضعف دستگاه خود، اقداماتی انجام دهید که باعث شود از هک شدن و مورد هجوم قرار گرفتن در فضای دیجیتال مصون باشید. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم چند مورد از بهترین و پرکاربردترین برنامه های هک گوشی اندروید را به شما معرفی کنیم.

برترین و قوی‌ترین برنامه‌های هک اندروید

احتمالا بدانید که برای هک کردن گوشی اپلیکیشن های بسیاری وجود دارد. اما همه این برنامه ها مورد استفاده قرار نمی گیرند. هکرها برای انجام کار خود همیشه از بهترین روش ها استفاده می کنند. پس برای هک کردن گوشی هم از برنامه ای استفاده می کنند که کارایی بالای داشته باشد. قطعا هکرها برای نفوذ به دستگاه ها از برنامه های موبایل استفاده نمی کنند، اما با این حال برنامه هایی موبایلی برای هک کردن اندروید وجود دارد که توسط بسیاری از کاربران مورد استفاده قرار می گیرد. 

روش های هک اندروید

اهداف استفاده از این برنامه ها مختلف است. برخی از کاربران برای شناسایی نقاط ضعف و بهبود آنها از برنامه های هکری استفاده می کنند و برخی هم برای شوخی و خنده با دوستان دست به چنین کاری می زنند. البته برخی هم از این برنامه ها جدا برای هک کردن دیگر استفاده می کنند که توصیه ما به شما این است که به هیچ عنوان چنین اقدامی انجام ندهید و به حریم خصوصی دیگران احترام بگذارید.

- برنامه AndroRAT

AndroRAT یکی از بهترین و جالب ترین برنامه های مخصوص هک کردن گوشی های اندرویدی است که در هک کردن گوشی و نفوذ به آن بسیار خوب عمل می کند. نام این برنامه متشکل از Android و عبارت RAT می باشد که مخفف «Remote Administrative Tool» و به معنای «ابزار کنترل کننده از راه دور» است. نام این اپلیکیشن به خوبی بیانگر ماهیت آن می باشد. با استفاده از این برنامه می توان گوشی دیگران را از راه دور دستکاری کرده و تحت کنترل خود گرفت.

با در اختیار گرفتن گوشی قربانی با این برنامه، اطلاعاتی همچون مخاطبین، فهرست پیامک ها و تماس ها، موقعیت مکانی و ... در اختیار هکر قرار می گیرد. جالب این است که این امکان انجام اموری همچون برقراری تماس، عکسبرداری، ارسال پیامک، باز کردن برنامه ها و ... را از راه دور در اختیار هکر قرار می دهد. این برنامه در عین حال که برای امور هکری مورد استفاده قرار می گیرد، می تواند برای شوخی با دوستان هم کاربردی باشد و با استفاده از آن گوشی دوستان خود را هک کرد.

- برنامه Hackode

این برنامه جزء جدیدترین برنامه های هکر گوشی موبایل است که در سال گذشته میلادی منتشر شده است. اما به خاطر عملکرد خوب و کیفیت بالای آن در این مدت کوتاه توانسته جزء بهترین برنامه های هکری قرار گیرد. این برنامه در حقیقت یک جعبه ابزار کامل برای هکرها می باشد؛ چراکه امکانات و قابلیت های متعددی در آن وجود دارد و دست هکر در آن باز گذاشته شده است.

این برنامه قابلیت هایی مختلفی همچون شناسایی گوگل هک Google Dorks Whois، اسکن پینگ، SQL Injection و Whois را در دسترس کاربر قرار می دهد. توجه داشته باشید که اکنون برنامه Hackode یکی از گزینه های مناسب برای هک کردن گوشی های اندرویدی به شمار می آید.

- برنامه FaceNiff

برنامه ای جالب که به کمک آن می توان اقدام به شنود اطلاعات شبکه نمود. استفاده از این برنامه می تواند با اهداف مختلفی صورت گیرد که طی آن اطلاعات گوناگونی در اختیار هکر قرار می گیرد. ابزار FaceNiff می تواند نشست های شبکه را شنود کرده و در شبکه های وای فای اختلال ایجاد نماید. علاوه بر این طراحی این برنامه طوری است که با آن می توان کوکی ها را از شبکه وای فای سرقت کرد.

 یکی از کاربردهای اصلی این برنامه که مورد توجه بسیاری از هکرها می باشد، هک کردن اکانت شبکه های اجتماعی همچون فیس بوک و توییتر است. بنابراین باید گفت که بهترین اپلیکشن برای هک کردن شبکه های اجتماعی FaceNiff می باشد.

- برنامه Shark for Root

از جمله حرفه ای ترین و پیشرفته ترین ابزارهای هکری که با آن می توان از بسترهای امنیتی مختلف عبور کرد، برنامه Shark for Root می باشد. اکثر هکرها تجربه استفاده از این برنامه را دارند و به وسیله آن لایه های امنیتی گوناگون را هک کرده اند. این برنامه یک جاسوس داده های شبکه ای است که می تواند روی شبکه هیا وای فای، 3G و ... مورد استفاده قرار گیرد.

اگر گوشی شما دسترسی روت داشته باشد می توان از قابلیت های بیشتر این برنامه همچون دستورات tcpdump بهره برد. به هر حال این برنامه را می توان یکی از کاربردی ترین برنامه های جاسوسی در ترافیک شبکه وای فای دانست که آمار استفاده از آن کم نیست.

- برنامه zANTI

اپلیکیشن موبایلی zANTI یک جعبه ابزار مخصوص تست نفوذ به شبکه است که متخصصین امنیتی آن را برای بررسی وضعیت امنیتی شبکه و تشخیص نقاط ضعف آن ساخته اند. استفاده از این برنامه بسیار ساده است و فرد می تواند با انتخاب تنها یک گزینه، شبکه مورد نظر را اسکن کرده و آسیب پذیری آن را ارزیابی نماید. گرچه هدف از ساخت این برنامه افزایش امنیت بوده، اما اکنون بسیاری از هکرها از zANTI برای نفوذ به شبکه استفاده می کنند.

ویژگی خاص این برنامه باعث شده آن را به عنوان برنامه هک وای فای شناخته شود. در حالی که قابلیت های آن بسیار گسترده تر این می باشد و برنامه مذکور امکان حمله MITM، جعل مک آدرس، هک کردن سرورهای اینترنتی و وب سایت ها  و ... را برای هکر فراهم می کند. این ابزار به متخصصین امنیتی کمک می کند که تا با شبیه سازی رفتارهای یک هکر، امنیت شبکه خود را افزایش دهند.

- برنامه Droidsheep

برنامه Droidsheep یک برنامه برای تست نفوذ به شبکه می باشد که از آن برای هک اندروید هم استفاده می شود. یکی از کاربردهای این برنامه نفوذ به اکانت شبکه های اجتماعی است. به همین دلیل از آن برای هک کردن و سرقت اطلاعات اکانت های فیس بوک و توییتر بسیار استفاده می شود.  این برنامه برای هک کردن شبکه ها از نشست یا سیشن (Session) کمک می گیرد. به این صورت کهم با هک کردن کلید نشست که بین طرفین ارتباط ایجاد شده است، اطلاعات حساب کاربری افراد را در اختیار می گیرد.

به نظر می رسد برنامه Droidsheep توسط برخی از هکرها و متخصصین امنیت شبکه ساخته شده است تا علاقه مندان به هک و نفوذ سایبری بتوانند از آن استفاده کنند. در کنار قابلیت های بالای این برنامه، رایگان بودن آن و سازگاری بالا با شبکه های مختلف باعث شده این برنامه در میان برترین برنامه های هک اندروید قرار گیرد. باید توجه داشته باشید که این برنامه هم همچون بسیاری از اپلیکیشن های هکری قابل نصب در گوشی های اندروید به دسترسی روت نیاز دارد.

- برنامه DroidBox

اپلیکیشن موبایلی DroidBox برای هک شبکه های مختلف همچون وای فای بسیار کاربرد دارد. این برنامه اندرویدی توانایی تجزیه و تحلیل شبکه و حتی اپلیکیشن ها را دارد و با استفاده از آن می توان در شبکه های مختلف جاسوسی انجام دارد. در عین حال با آن می توان اطلاعات کاربران را در اینترنت ردیابی کرده و اکانت شبکه های اجتماعی آنها را حک کرد.

یک ویژگی جالب برنامه این است که به کمک آن می توان اطلاعات شخصی وجود در گوشی کاربران همچون فهرست تماس ها، مخاطبین، پیامک ها و دیگر اطلاعات خصوصی آنها را از گوشی اندرویدی سرقت کرد.

- برنامه cSploit

ابزار cSploit به عنوان یکی از از کامل ترین و پیشرفته ترین برنامه های امنیتی Android شناخته می شود که در آن مجموعه کاملی از ابزارهای تحلیل شبکه و انجام عملیات های تست نفوذپذیری شبکه های بی سیم وجود دارد. این برنامه قابلیت این را دارد که همه میزبان های محلی را شناسایی کرده و فهرست موارد دارای آسیب پذیری را به شما نمایش دهد. شما به کمک این برنامه می توانید تمام حملات MITM را کنترل کرده و انجام دهید. تست نفوذ و انجام حملات هکری مختلف به وسیله این ابزار اندرویدی برای شما قابل انجام است.

- برنامه Nmap

برنامه Nmap که مخفف عبارت Network Mapper می باشد یک برنامه یا ابزار رایگان جهت بررسی میزان آسیب‌پذیری شبکه های رایانه ای می باشد. متخصصین شبکه از این برنامه جهت شناسایی دستگاه‌های فعال در شبکه، پیدا کردن آسیب پذیری شبکه، پیدا کردن پورت‌های باز شبکه و تشخیص دیگر خطرات امنیتی موجود در شبکه استفاده می کنند. برنامه ان‌مپ در نسخه کامپیوتر و اندروید ارائه شده است که کاربران هر دو سیستم عامل می توانند از آن استفاده کنند.

هکرها با نصب و استفاده از این برنامه در گوشی اندروید می‌توانید به شبکه های بی سیم دسترسی یافته و به آنها رخنه کنند تا از این طریق به اطلاعات خصوصی کاربران دست پیدا کنند. روت بودن یا نبودن گوشی محدودیتی برای استفاده از این برنامه ایجاد نمی کند و به راحتی می توان از آن استفاده نمود. استفاده آسان از برنامه و رابط کاربری ساده باعث شده Nmap یکی از مناسب ترین برنامه ها برای افراد مبتدی به حساب آید.

دیگر برنامه های هک اندروید

برنامه های ذکر شده در بالا تنها چند مورد از برنامه های هک گوشی های اندروید هستند که توسط بسیاری از هکرها مورد استفاده قرار می گیرند. ما در این مطلب تنها چند مورد از برنامه های این حوزه را شرح دادیم و دریافت اطلاعات در مورد دیگر برنامه ها را به خودتان واگذار می کنیم. با این حال اگر بد نیست که نام برنامه های زیر را در خاطر داشته باشید.

  • APKInspector
  • Fing - Network Tools
  • SSHDroid
  • Kali Linux NetHunter
  • tPacketCapture
  • cSploit
  • Arpspoof
  • Droidsniff
  • Evil Operator
  • Shark Reader

در این مطلب با چند مورد از برترین برنامه های هک گوشی اندروید آشنا شدید. این برنامه ها همه مخصوص هک ساخته نشده اند و برخی از آنها با اهداف افزایش امنیت ساخته شده اند. بسیاری از موارد برنامه هایی هستند که برای تشخیص نقاط ضعف دستگاه و شبکه ایجاد شده اند که متاسفانه مورد توجه هکرها واقع شده اند. برخی موارد هم تنها یک برنامه ساده هکری مخصوص شوخی و خنده هستند که توسط بسیاری از کاربران موبایل مورد استفاده قرار گرفته اند. 

در پایان مجددا متذکر می‌شویم که هدف از معرفی این برنامه ها آشنایی بیشتر کاربران با این حوزه و شناسایی نقاط ضعف گوشی و شبکه خود می باشد. بنابراین اکیدا توصیه می شود که از این برنامه ها برای جاسوسی و نفوذ به گوشی دیگران استفاده نکنید و به حریم خصوصی افراد احترام بگذارید. در صورتی که نظری در خصوص این مطلب دارید و یا این که برنامه ای در نظر دارید که در فهرست فوق ذکر نشده است، حتما آن را در بخش نظرات مطرح نمایید.

به این مطلب امتیاز دهید (امتیاز ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای)

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۱۳)

اریا

اگر قرار باشه مردم رو هک نکنه که فایده نداره. اصلا حال هکری به همینه که از راه دور گوشی طرف رو هک کنی و پیام ها و مخصوصا گالری‌ش رو برداری و آخر سر هم طرف متوجه نشه. فکرش رو بکن یک آدم معروف رو هک کنی ...

۱ سال پیش
مهرداد قدسی

سلام کسی هست که بدونه چطور میشه اس ام اس سیم کارت رو هک کرد؟

۱ سال پیش
aaron howard

سلام مطلب خوبی رو نوشتید. از سایت خوبتون هم ممنونم واقعا عالی کار کردید.

۱ سال پیش
Amir

اگر میخوای هکر بشی باید از گوشی یا کامپیوتر یکم اطلاعات داشته باشی و سر در بیاری. اما با یاد گرفتن هک نباید از اون سوء استفاده کنی و مردم رو هک کنی چون زندان و جریمه داره باید از راه درست ازش استفاده کنی

۱ سال پیش
melika

ببخشید این برنامه هایی رو که معرفی کردید چطوری باید دانلود کرد؟ من خیلی به کارهای هکری علاقه دارم اما برنامه نویسی و این حرفا رو بلند نیستم. خواستم این برنامه رو دانلود کنم شاید بتونم باهاش کار کنم

۱ سال پیش
Sams

من میخوای گوشی پدرم رو به دلایل خاصی که شخصی هستش هک کنم و واقعا لازم هست این کار رو انجام بدم چون مسئله خیلی مهمه. با این برنامه ها میشه گالری گوشی رو هک کنم؟

۱ سال پیش
مسعود

سلام آقا مرسی که توی مطلب خوبتون این برنامه های مفید رو معرفی کردید. از این سایت شما کلی تاحالا استفاده کردم و مطالبتون به دادم رسیده واقعا مرسی.

۱ سال پیش
محمد.ح

اگر مزاحم تلفنی داری با این برنامه ها نمیتونی کاری کنی چون با اینا فقط میشه شبکه های بی سیم رو هک کرد و باید قربانی به یک شبکه متصل باشه اما مزاحم تلفنی که اینطور نیست

۱ سال پیش
shekoh

من تازگیا ی مزاحمی برام پیدا شده می خوام ببینم که میشه با برنامه های هک طرف رو پیدا کند و بفهمم که کی هستش؟ واقعا بهش نیاز دارم اگر میشه کمک کنید تا شماره و عکس هاشو هک کنم

۱ سال پیش
محمد.ح

این برنامه ها برای هک از راه دور هستند. برنامه AndroRAT هم از راه دور کنترل گوشی طرف رو در اختیار شما قرار می ده. لازم نیست توی گوشی قربانی نصبش کنید فقط کافیه به شبکه ای که اون متصل شده شما هم متصل بشید و به این صورت اطلاعات شبکه و دستگاه های متصل به اون رو به دست بیارید

۱ سال پیش
رادمهر زینلی

سلام من برنامه اولی رو که معرفی کردید نصب کردم اما نمیدونم چطوری باید اون رو روی گوشی طرف نصب کنم. با چه بهانه ای می تونم گوشی طرف رو بگیریم و براش برنامه رو نصب کنم؟!!

۱ سال پیش
مسعود

با این برنامه های امکان هک کردن گالری گوشی هم وجود داره؟ من میخوام گوشی پدرم رو هک کنم و عکس های اون رو بردارم.

۱ سال پیش
کالی بوی

برنامه ترموکس هم ابزار خوب و قویه. با ترموکس می شه دستورات مربوط به ترمینال لینوکس رو در اندروید اجرا کرد. خیلی از تست های نفوذ و هک با این برنامه انجام میشه

۱ سال پیش