گوگل کروم از کاربران در برابر هکرها محافظت می‌کند
شبکه و امنیت

گوگل کروم از کاربران در برابر هکرها محافظت می‌کند

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

مرورگر معروف و محبوب گوگل کروم به تازگی قابلیتی را در خود جای داده است که به سبب آن کاربران از خر حملات سایبری و دانلود فایل های مخرب در امان خواهند ماند. این قابلیت برای حفظ امنیت کاربران تعبیه شده است و هنگام وب‌گردی و جستجو در اینترنت آنها را از خطر هکرها در امان نگه می دارد.

همانطور که می دانید گوگل کروم معروف ترین مرورگر اینترنت است که در رایانه و گوشی های موبایل مورد استفاده قرار می گیرد. این مرورگر محبوب اکنون در میلیاردها دستگاه نصب شده است و کاربران بسیاری از آن استفاده می کنند. با توجه به افزایش آمار حملات سایبری شرکت گوگل برای حفظ امنیت کاربران خود دست به کار شده و قابلیت جدیدی را در مرورگر مخصوص خود جای داده است.

وب‌سایت Engadget که در حوزه تکنولوژی و فناوری اطلاعات فعال است در گزارشی اعلام کرده که شرکت گوگل سیستم محافظت پیشرفته را در مرورگر مخصوص خود ایجاد کرده است که تا از هدف قرار گرفتن کاربران خود در برابر حملات سایبری و نفوذ هکرها هنگام وبگردی محافظت نماید.

این قابلیت جدید و کاربردی در صورت استفاده از همگام‌سازی فعال می شود. یعنی کاربران گوگل کروم در صورتی که مرورگر را با حساب گوگل خود همگام‌سازی کرده باشند می توانند از قابلیت محافظت پیشرفته استفاده کنند تا آنها را در برابر خطر هکرها و دانلود فایلهای مخرب حفاظت نماید. این قابلیت زمانی که کاربر بخواهد فایلی مشکوک را دانلود نماید به او هشدار می دهد یا این که به‌کلی دانلود فایل را مسدود می کند.

محافظ کروم در برابر فایلهای مخرب

در این صورت علاوه بر این که امنیت دستگاه و کاربر افزایش پیدا می کند، احتمال دانلود فایلهای مخرب و بدافزاری نیز کاهش پیدا می کند و نفوذ به دستگاه برای هکرها سخت تر می شود. گوگل اعلام کرده که این قابلیت جدید باعث می شود هکرها از روشهای ارسال ایمیل جهت نفوذ صرف نظر کرده و به سمت روشهای دیگر بروند. با این حال کاربران باید دقت عمل داشته باشند.

لازم است بدانید که یکی از روشهای رایج نفوذ به دستگاه ها و هک کردن کاربران ارسال فایل های مخرب توسط ایمیل بود. در این روش هکر یک بدافزار یا فایلی مخرب را به وسیله ایمیل به کاربر ارسال می کند و کاربر به طور ناآگاه آن را دانلود کرده و اجرا می نماید. آلوده شدن دستگاه کاربر باعث می شود نفوذ هکر به آسانی انجام شده و او به هدف خود دست پیدا کند. به همین دلیل شرکت گوگل برای جلوگیری از این روش رایج قابلیت حفاظت پیشرفته را در مرورگر راه اندازی کرده است.

البته باید توجه داشت که هکرها همیشه برای همه لایه های حفاظتی راه نفوذی پیدا می کنند. بنابراین نباید انتظار داشت که هکرها بی کار بنشینند و قطعا آنها نیز از روشی جدید در آینده استفاده خواهند کرد. اما همین مقدار محافظت نیز می تواند آمار هک و نفوذ سایبری را کاهش دهد و کار را برای هکرها سخت تر نماید.

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۰)