اینستاگرام نظرات توهین‌آمیز را نمایش نمی‌دهد
موبایل

اینستاگرام نظرات توهین‌آمیز را نمایش نمی‌دهد

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

اینستاگرام در بروزرسانی پلتفرم خود قابلیت جدیدی را اضافه کرده که به کمک آن کاربران این شبکه اجتماعی می توانند با نظرات غیرقابل قبول همچون نظرات توهین آمیز، دشنام یا کلمات غیراخلاقی که در پست آنها گذاشته می شود مقابله کنند. این نوع نظرات تا پیش از این مشکلات زیادی را برای کاربران اینستاگرام به وجود آورده بودند اما با این قابلیت دیگر این مشکل نیز حل شده است.

اینستاگرام یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی دنیاست که در برخی کشورها محبوبیت فوق العاده ای کسب کرده است و به همین جهت کاربران فراوانی نیز در آن فعالیت می کنند. فعالیت این حجم از کاربران باعث می شود روزانه میلیون ها پست و کامنت منتشر شود که طبعا برخی از آنها نامناسب می باشد. پست های نامناسب توسط خود فرد منتشر می شود و فرد مسئولیت آن را قبول می کند. اما در مورد کامنت ها وضعیت متفاوت است.

کاربران اینستاگرام می توانند زیر پست هر فردی نظر بگذارند. در بعضی موارد این نظرها توهین آمیز، فحش و به طور کلی نامناسب بودند. این نوع نظرها در پست افراد در حالی نمایش داده می شوند که فرد هیچ اختیاری در مورد آنها ندارد و امکان حذف آنها برای او فراهم نیست. حال تصور کنید که یک پیج یا پست پربازدید دارای نظراتی نامناسب باشد. در این صورت تمام افراد بازدیدکننده از آن پست آن نظر نامناسب را نیز مشاهده می کنند.

تا پیش از این هیچ راهکاری برای مقابله با نظرات نامناسب تعبیه نشده بود. اما اکنون دیگر اینستاگرام تصمیم گرفته این مشکل را حل کند و برای حل آن نیز دست به دامان هوش مصنوعی شده است. اینستاگرام برای مبارزه با کامنت های نامناسب و حذف آنها از هوش مصنوعی در رباتهای خود استفاده می کند.

استفاده از فناوری هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی باعث می شود که حساب‌های کاربری که نظرات نامناسب ارسال کرده اند محدود شده و در آینده نتوانند کامنت ارسال نمایند. در این روش رباتهای اینستاگرام به طور هوشمند کلمات و سخنان غیرقابل قبول، سخنان نادرست و توهین آمیز و یا دشنام را تشخیص می دهند و از نمایش آن برای همه کاربران جلوگیری می کنند.

حذف نظرات توهین آمیز در اینستاگرام

کاربرانی که با ارسال نظر توهین آمیز، ارسال کامنت برای آنها محدود شده باشد با مشکلاتی مواجه خواهند بود. از جمله این که دیگر امکان مشاهده فعال بودن شما برای آنها ناممکن بوده و گزینه خوانده شدن پیام خصوصی نیز برای آنها حذف شده است. به طور کلی اینستاگرام می تواند محدودیت های مختلفی برای برای این دسته از کاربران اعمال کند که قطعا محدودیت در ارسال کامنت یکی از آنها می باشد.

ویژگی مذکور shadow ban نام دارد و به وسیله آن پیش از ارسال نظر نامناسب، به نویسنده هشداری مبنی بر اطمینان از ارسال پیام نمایش داده می شود. در صورت تایید فرد نظر او ارسال می شود اما توسط اینستاگرام سانسور شده و تنها برای نویسنده نظر قابلیت نماید دارد و دیگران آن را مشاهده نمی کنند. مسئولین اینستاگرام معتقدند که ارسال هشدار به کاربر برای ارسال نظر نامناسب در بسیاری از موارد می تواند موثر واقع شود.

استفاده از سیستم هوشمند توسط اینستاگرام پیش از این نیز انجام شده بود و اینستاگرام از چند ربات هوشمند جهت حذف محتوا‌های نامناسب استفاده کرده بود. اما این بار با روشی جدید از این سیسیتم استفاده کرده است و با ارسال هشدار قصد دارد که کاربر را از ارسال نظر نامناسب منصرف نماید.

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۱)

مرندی

خیلی زودتر باید این اتفاق می افتاد. هیچ محدودیتی برای توهین و فحاشی در اینستاگرام وجود ندارد و هر کاربری میتونه هیچی دلش می خواد به دیگران بگه

۶ ماه پیش