تعداد اپلیکیشن‌های فعال در کشور بالغ بر ۲۵۰ هزار است
موبایل

تعداد اپلیکیشن‌های فعال در کشور بالغ بر ۲۵۰ هزار است

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

اپلیکیشن های موبایلی در کشور بسیار گسترش پیدا کرده اند به طوری که در جدیدترین آمار رگولاتوری تعداد اپلیکیشن های موبایلی فعال در کشور به ۲۵۰ هزار برنامه رسیده است. این در حالیست که تعداد کاربران گوشی های هوشمند در کشور حدود ۵۳ میلیون کاربر می باشد.

رگولاتوری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در جدیدترین آمار خود وضعیت اپلیکیشن های موبایلی فعال در کشور را مشخص کرده و تعداد سیم کارتهای فعال در کشور را نیز اعلام نموده است. در این آمار جدید تعداد اپلیکیشن های موبایلی فعال در کشور ۲۵۰ هزار اپلیکیشن موبایلی اعلام شده است. تعداد سیم کارتهای فعال نیز بالغ بر ۹۰ میلیون سیم‌کارت می باشد که به گفته مسئولین ۷۰ میلیون آنها از نسل سوم و چهارم شبکه های سیار استفاده می کنند.

حسین فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفتگویی از تحریم شرکت اپل برای کاربران ایرانی گلایه می کند و آن را زنگ خطری برای توسعه دهندگان و کاربران ایرانی محصولات خارجی مخصوصا آمریکایی می داند و راه بومی سازی تکنولوژی ها من جمله اندروید ایرانی را راه چاره این نوع تحریم ها می داند.

جوشقانی به وضعیت اپلیکیشن های فعال در کشور نیز اضاره کرد و گفت که در وضعیت فعلی بالغ بر ۲۵۰ هزار برنامه کاربردی موبایل (اپلیکیشن موبایل) در کشور فعال و در حال استفاده می باشد که از نظر او این آمار بسیار فوق العاده و جالب توجه است. به نظر جوشقانی این آمار و ارقام بالای حوزه موبایل و گوشی هوشمند نشان دهنده گسترش این حوزه و رسوخ تکنولوژی های موبایلی در زندگی مردم می باشد که می توان از این فرصت جهت اشتغال زایی و ارائه خدمات بهتر استفاده نمود.

آمار بالای اپلیکیشن های موبایلی کشور

گرچه این مقدار اپلیکیشن برای مصارف داخلی بسیار زیاد است اما با توجه به آمار میلیونی کاربران گوشی های هوشمند در کشور و فعالیت هزاران توسعه دهنده داخلی در کشور در پلتفرم های ارائه اپلیکیشن موبایل همچون کافه بازار می توان گفت که استفاده از ۲۵۰ هزار اپلیکیشن خیلی هم زیاد نیست.

وضعیت اپلیکیشن های موبایلی در داخل کشور

رئیس سازمان تنظیم مقررات و معاون وزیر ارتباطات در ادامه سخنان خود به دولت الکترونیک نیز اشاره کرد و گفت که تلاش دولت بر این است که با راه اندازی این طرح فعالیت های مربوط به دولت را شفاف‌سازی کرده و زیربنای آن را سالم کند که پیگیری این طرح نیز بر عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می باشد.

جوشقانی در مورد طرح رجیستری تلفن همراه هم گفت:

تلاش وزارت ارتباطات بر این است که با همکاری دیگر وزارتخانه ها و همچنین اپراتورهای تلفن همراه طرح رجیستری را به دستگاه‌ها و نهادهای مربوطه متصل نماید تا بدون هرگونه دخالت فیزیکی، ارائه خدمات به گوشی های قاچاق مسدود شود.

وی در پایان به واردات قانونی گوشی های موبایل توسط مسافران اشاره کرد و گفت که از ابتدای امسال برای رفع مشکلات واردات گوشی به داخل به کمک سامانه گذرنامه این امکان فراهم شد تا مسافران قانونی بتوانند یک دستگاه گوشی تلفن همراه وارد کرده و آن را در در سامانه مسافری ثبت نمایند.

منبع: دیجیاتو

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۰)