شبیه ساز اندروید Andy با دستگاه کاربران ارز دیجیتال استخراج می‌کند
نرم افزار و سیستم عامل

شبیه ساز اندروید Andy با دستگاه کاربران ارز دیجیتال استخراج می‌کند

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

با رونق گرفتن استخراج ارز دیجیتال برخی از نرم افزارهای رایانه و موبایل از منابع سخت افزاری دستگاه های کاربران برای استخراج رمزارز استفاده می کنند. این سوء استفاده از اعتماد کاربران اخیرا رایج شده به طوری که اکنون نرم افزار شبیه ساز اندروید در رایانه، Andy دست به این کار زده است. 

گرچه استفاده از دستگاه های ماینر ارز دیجیتال کارایی بسیار بالاتری برای فعالین این حوزه دارد اما با این حال شاهد این هستیم که بسیاری از توسعه دهندگان نرم افزارها به دنبال سوء استفاده از اعتماد کاربران خود می باشد تا از این طریق بتوانند به صورت رایگان و حتی بدون اجازه کاربر، از منابع سخت افزاری دستگاه او استفاده نمایند. این رفتار ناشایست اکنون از نرم افزار Andy سر زده است و مشخص شده این شبیه ساز اندروید در کامپیوتر که محبوبیت فراوانی نیز دارد، جهت استخراج ارز دیجیتال و بیت کوین از سخت افزار کاربران خود سوء استفاده می کند.

نرم افزار اندی یک شبیه ساز اندروید در کامپیوتر است. منظور از شبیه ساز اندروید در کامپیوتر، نرم افزاری است که اپلیکیشن های اندروید را در دستگاه های رایانه ای نظیر رایانه شخصی و لپ تاپ اجرا کند. بنابراین با استفاده از این نوع برنامه ها می توان اپلیکیشن و بازی های موبایلی را در رایانه همچون گوشی موبایل اجرا کرد. نرم افزار Andy یکی از محبوب ترین های این حوزه می باشد و کاربران بسیاری از آن استفاده می کنند. همین تعداد بالای کاربران هم باعث شده سازندگان اندی به فکر سودجویی بی‌افتند.

ماجرای کشف سوء استفاده اندی از دستگاه های کاربران از این جا شروع شد که یکی از کاربران این برنامه متوجه می شود که هنگام اجرای این شبیه ساز، دمای پردازنده سیستم به طور غیرعادی افزایش پیدا می کند و در عین حال هنگام اجرای بازی ها سرعت دستگاه و کارایی آن بسیار کاهش پیدا می کند. کاربر پس از بررسی مشکل متوجه می شود که علت این اتفاقات عجیب فایلی به نام updater.exe می باشد.

شبیه ساز اندروید در ویندوز اندی

این فایل جزء فایل های مربوط با برنامه می باشد که هنگام نصب شبیه ساز ایجاد می شود. با شناسایی این فایل توسط کاربر و پیگیری مشکل از طریق متخصصین نرم افزار و رایانه مشخص می شود که این فعالیت های استخراج ارز دیجیتال را انجام می دهد. فایل مورد بحث هنگام اجرای نرم افزار، بدون اطلاع کاربر و به صورت کاملا مخفیانه به استخراج ارز مجازی مشغول شده و برای انجام این کار از منابع سخت افزاری سیستم کاربر استفاده می کند.

برخی می گویند که این مشکل مربوط به سیستم عامل شبیه ساز است و از ابزار نصب کننده برنامه ناشی نمی شود. برخی نیز معتقد هستند که نرم افزار اندی طی ارتباطی که با یک آدرس IP می گیرد، فایل های مربوط به استخراج ارز را دریافت و روی سیستم نصب می کند. یکی از نمایندگان Andy نیز می گوید که سیستم عامل شبیه ساز از فناوری بلاک چین استفاده می کند و به همین جهت است که فایل updater چنین فعالیتی دارد. با تمام این اوصاف برخی معتقد هستند که این شبیه ساز به طور پیش فرض ابزار استخراج ارز دیجیتال را روی رایانه ها نصب نمی کند و موضوع به وسیله یک عامل خارجی ایجاد می شود.

در حالی برخی افراد از برنامه اندی حمایت می کنند که شرکت سازنده آن اجازه تماس و مطرح کردن مشکل را به کاربران نمی دهد. با این اوصاف به نظر می رسد سوء استفاده یا مخصوصا به وسیله سازندگان ایجاد شده است، یا این که به طور ناخواسته و به وسیله باگ در نرم افزار ایجاد شده است. به هر حال باید منتظر بود و دید که آیا این مشکل پس از مطرح شدن، توسط کمپانی اندی حل خواهد شد یا خیر. در صورتی که از این شبیه ساز اندروید در ویندوز استفاده می کنید بهتر است آن را حذف کرده و برنامه دیگری را جایگزین آن نمایید.

منبع: دیجیاتو

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۱)

مسعودی

این روزها خیلی از برنامه ها به صورت مخفیانه استخراج بیت کوین انجام میدهند. حتی برخی سایت ها هم به برای ارائه خدمات کاربر رو مجبور می کنند برای مدت کوتاهی استخراج ارز دیجیتال انجام دهد.

۴ ماه پیش