روزانه چند پست در اینستاگرام فارسی منتشر می‌شود؟
موبایل

روزانه چند پست در اینستاگرام فارسی منتشر می‌شود؟

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

اینستاگرام فارسی در میان کاربران ایرانی محبوبیت زیادی دارد و روزانه اتفاقات زیادی در این شبکه اجتماعی رخ می دهد. هر روز در اینستاگرام فارسی هزاران پست منتشر می شود، میلیونها صفحه پیج دیده شده و میلیون ها لایک رد و بدل می شود. این تنها بخشی از اتفاقات هر روز اینستاگرام فارسی است که معاون وزیر ارتباطات در توییتر خود آن را اعلام کرده است. 

همانطور که می دانید اینستاگرام دومین شبکه اجتماعی محبوب دنیاست و به تبع آن اینستاگرام فارسی نیز محبوب ترین شبکه اجتماعی ایران می باشد. این شبکه اجتماعی تصویر محور میلیون ها کاربر ایرانی دارد که سهم بالایی از آن را جوانان تشکیل می دهند. درصد بالایی از این کاربران از اپلیکیشن اینستاگرام فارسی استفاده می کنند و با استفاده از آن روزانه فعالیت های زیادی در شبکه اینستاگرام دارند که یکی از آنها ارسال و مشاهده پست و لایک آنها می باشد. تعداد بالای کاربران اینستاگرام در ایران باعث شده آمار فعالیت های آن نیز جالب توجه باشد.

به تازگی امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات آمار جالبی از فعالیت های روزانه اینستاگرام فارسی در صفحه توییتر خود منتشر کرده که خواندن آن خالی از لطف نیست. ناظمی در صفحه شخصی خود به وضعیت انتشار پست کاربران فارسی در اینستاگرام اشاره کرده و تعداد لایک و کامنت پست ها را نیز مورد توجه قرار داده است. معاون وزیر ارتباطات نوشت:

چند آمار جالب از اینستاگرام فارسی:

- انتشار پست در هر روز از ۲۳ تا ۳۱ هزار

- متوسط لایک هر پست ۲۲۴۵ و کامنت ۷۱ مورد

- بیشینه انتشار پست در ساعات ۱۲، ۲۱ و ۲۲ و کامنت دو ساعت بعد از آن

- ۳۰ صفحه بالای ۳ میلیون دنبال‌کننده

- مسابقه، طنز، سرگرمی، مد و پوشاک دارای بیشترین طرفدار

توییتر معاون وزیر ارتباطات در مورد اینستاگرام فارسی

گرچه در آمار ارائه شده توسط ناظمی به کسب و کارهای فعال در اینستاگرام اشاره نشد اما باید گفت که اینستاگرام اکنون یکی از فرصت های مناسب برای دیجیتال مارکتینگ و تجارت آنلاین می باشد که کسب و کارهای مختلفی وارد آن شده اند. اینستاگرام نیز برای حمایت از این کسب و کارها قابلیت تجاری سازی صفحات را فراهم کرده تا کسب و کارها از این فرصت بی بهره نمانند.

گفتنی است که شبکه اجتماعی اینستاگرام در سال ۲۰۱۰ میلادی راه اندازی شده است و بعد از گذشت این سال ها اکنون در جهان بیش از یک میلیارد کاربر فعال دارد. طبق آمار بدست آمده تعداد کاربران اینستاگرام در ایران نیز بیش از ۲۰ میلیون نفر می باشد که همین باعث شده ایران در رتبه هفتم دارنده بیشترین کاربر در دنیا قرار گیرد.

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۱)

بنی حسن

به نظرم خیلی هم زیاد نیست. خب اینستاگرام برترین شبکه اجتماعی در ایرانه که بیش از 20 میلیون کاربر داره. طبیعی هم هست که این همه فعالیت در اینستاگرام فارسی انجام بشه.

۱ ماه پیش