با برنامه Home Wifi Alert، هکرهای مودم Wifi را شناسایی کنید
موبایل

با برنامه Home Wifi Alert، هکرهای مودم Wifi را شناسایی کنید

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

این روزها با وجود اپلیکیشن های مختلف هک وای فای دیگر اینترنت وای فای خانه امنیت ندارد و هر لحظه ممکن است افرادی با استفاده از این برنامه ها وای فای ما را هک کرده و اینترنت آن را مصرف کنند. برای مقابله با این اقدام اپلیکیشن موبایلی Home Wifi Alert بسیار مناسب است. این برنامه به مالک وای فای امکان می دهد که به راحتی دستگاه های متصل به مودم وای فای خود را مشاهده کند و به سادگی هکرهای وای فای را شناسایی نماید. اگر شما هم احساس می کنید یکی از همسایه ها بدون اجازه به وای فای شما متصل شده است و می خواهید از اتمام حجم اینترنت جلوگیری کنید، استفاده از این برنامه برای شما بسیار مناسب است. در ادامه ویژگی های برنامه و روش کار آن ذکر شده است.

افزایش استفاده از گوشی های هوشمند باعث شده اپلیکیشن های مختلفی برای آنها ارائه شود که یکی از آنها اپلیکیشن های اندرویدی هک وای فای می باشد. این اپلیکیشن ها در ابتدا خیلی هم مورد استفاده قرار نمی گرفت. اما با افزایش مودم های وای فای و افزایش سرعت سرویس های اینترنتی استفاده از برنامه های هک وای فای افزایش یافت و افرادی که دارای گوشی هوشمند بودند برای دریافت اینترنت رایگان به استفاده از این نوع برنامه ها روی آوردند.

هک شدن مودم وای فای می تواند تبعات زیادی داشته باشد که یکی از آنها اتمام حجم اینترنت می باشد. در حقیقت تمام شدن اینترنت کمک ترین ضرر هک شدن مودم می باشد و ممکن است مشکلات بدتری نظیر سرقت اطلاعات رایانه و گوشی را نیز به دنبال داشته باشد. البته در اکثر مواقع هک مودم به وسیله اپلیکیشن های مخصوص این کار آن هم توسط کاربران ساده و بعضا نوجوان گوشی های موبایل انجام می شود که در این صورت اصلی ترین مشکل همان مصرف اینترنت و اتمام سریع حجم سرویش شما می باشد. 

اتمام سریع حجم اینترنت توسط هکرهای وای فای 

بعضا دیده می شود که پس از گذشت تنها چند روز از خرید بسته اینترنتی مقدار زیادی از حجم آن مصرف شده و سرویس اینترنتی به پایان رسیده است. در حالی که هیچ یک از اعضای خانواده مصرف عمده ای اینترنت نداشته اند. در این مواقع یکی از محتمل ترین اتفاقات هک شدن مودم وای فای می باشد.

جلوگیری از هک شدن مودم وای فای

معمولا زمانی که حجم سرویس اینترنت به سرعت تمام می شود، پای یک هکر وای فای در میان است که احتمالا یکی از همسایه های نزدیک می باشد. برای پیدا کردن مشکل و احراز دزدی وای فای لازم است بفهمید که چه کسانی به مودم وای فای شما متصل شده اند. این کار را می توان به کمک اپلیکیشن های موبایلی اسکن وای فای انجام داد که یکی از این برنامه ها Home Wifi Alert می باشد.

برنامه اندرویدی Home Wifi Alert این اپلیکیشن حرفه ای و بسیار کاربردی جهت جلوگیری از هک شدن مودم وای فای می باشد که به وسیله آن می توان یک مودم وای فای را اسکن کرده و همه دستگاه های متصل به آن را شناسایی نمود. به این وسیله می توان تشخیص داد که چه افرادی به مودم شما وصل شده و از اینترنت شما استفاده می کنند. در صورتی که فردی ناشناس را در میان دستگاه های متصل مشاهده کنید، می توانید به راحتی دسترسی اش را قطع کنید.

شناسایی هکرهای وای فای با اپلیکیشن موبایل

روش کار برنامه Home WiFi Alert به این صورت است که پس از بررسی شبکه و اسکن کردن اتصال وای فای، همه دستگاه های متصل به آن را شناسایی می کند. برنامه این کار را با شناسایی دستگاه های ارسال کننده وای فای و به دنبال آن دستگاه های دریافت کننده امواج انجام می دهد که باعث می شود دستگاه های متصل نظیر موبایل، تبلت و لپ شناسایی شده و در فهرستی به شما نمایش داده شوند. پس از آن می توان هر یک از دستگاه ها غریبه یا مشکوک را مسدود کرد. به این صورت که در فهرست دستگاه های متصل زیر هر دستگاه گزینه Block وجود دارد که در صورت انتخاب آن، اتصال دستگاه مورد نظر قطع خواهد شد و دیگر امکان استفاده از وای فای شما برای او امکان پذیر نخواهد بود.

علاوه بر این برنامه Home WiFi Alert امکان دریافت اطلاعات جزئی دستگاه های متصل به وای فای را هم دارد و شما می توانید با انتخاب هر یک از کانکشن ها اطلاعات جزئی آن نظیر کانکشن های TCP، آی پی آدرس، مک آدرس، پینگ، نام دستگاه های متصل و ... را مشاهده نمایید. این مورد برای دریافت اطلاعات بیشتر از دستگاه های متصل بسیار مفید است و به این وسیله می توان دستگاه های غریبه را راحت تر شناسایی کرد. با این قابلیت می توان آی پی دستگاه های غریبه را در لیست سیاه قرار داد تا از وصل شدن مجدد آنها جلوگیری شود.

برنامه موبایلی تشخیص هکرهای وای فای

قابلیت دیگری که در برنامه تعبیه شده است امکان تحلیل شبکه های وای فای و نمایش قدرت سیگنال آنها می باشد. به این صورت که برنامه شبکه های وای فای مختلف موجود در اطراف را برای شما اسکن می کند و قدرت سیگنال هر شبکه را به صورت عددی یا نموداری نمایش می دهد. در این صورت می توان بهترین و قوی ترین وای فای را جهت اتصال انتخاب نمود. 

همچنین به کمک برنامه Home WiFi Alert می توان امکانات تخصصی دیگری نیز دریافت کرد که یکی از آنها ردیابی آدرس مک مودم های اطراف می باشد. فارغ از قابلیت های متنوع و حرفه ای این برنامه، امکان اسکن کردن دستگاه های متصل به مودم و شناسایی هکرهای وای فای ساده ترین توانایی این برنامه می باشد که همه کاربران می توانند بدون داشتن تخصص از آن استفاده نمایند. برخی از ویژگی های اصلی برنامه عبارتند از:

  • نمایش دستگاه های متصل به مودم وای فای
  • ارائه اطلاعات جزئی دستگاه های متصل
  • امکان قطع اتصال دستگاه های غریبه
  • جلوگیری از اتصال مجدد دستگاه به وسیله بلاک کردن آی پی آن
  • نمایش شبکه های وای فای موجود در اطراف
  • پیدا کردن قوی ترین شبکه وای فای موجود

بنابراین در صورتی که شما هم درگیر اتمام سریع حجم اینترنت هستید و تصور می کنید که افراد غریبه به وای فای شما متصل شده اند می توانید به راحتی با دانلود و نصب برنامه Home WiFi Alert دستگاه های متصل به شبکه وای فای منزل را اسکن کرده و سارقان وای فای را شناسایی کنید. این برنامه با عنوان «Wifi Analyzer- Home & Office Wifi Security» در گوگل پلی منتشر شده است که می توانید آن را به صورت رایگان دانلود نمایید.

به این مطلب امتیاز دهید (امتیاز ۱ از ۵ از مجموع ۱ رای)

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (۲)

علی

این برنامه ظاهرا یه برنامه خارجیه. مدل ایرانیش هم هست؟ یا اینکه همین برنامه فارسی میشه؟

۴ سال پیش
آن‌دیجیتال

بله، این برنامه خارجی است اما در این موضوع برنامه های ایرانی همچون «کی به وای فای وصله» و «دزدگیر وای فای» هم وجود دارد که می توانید آنها را از کافه بازار دانلود کنید.

نازنین

از بس برنامه های مختلف برای هک وای فای ساخته شد که همه برا خودشون یه پا هکر شدند. بالاخره برنامه ای هم برای مقابله با هکرها ساخته شد.

۴ سال پیش