از کالا عکس بگیرید و آن را از آمازون خریداری کنید
موبایل

از کالا عکس بگیرید و آن را از آمازون خریداری کنید

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

اپلیکیشن موبایلی معروف و محبوب اسنپ‌چت در حال پیاده سازی قابلیتی است که به کاربران این امکان را می دهد تا با دوربین گوشی خود از یک کالا عکس گرفته و مشابه آن را از فروشگاه آمازون خریداری نمایند. این ویژگی باعث می شود افراد تنها با مشاهده یک کالا بدون نیاز به جستجو در فروشگاه به راحتی آن را خریداری نمایند. 

اپلیکیشن موبایلی اسنپ‌چت (Snapchat) که در حوزه تصویر و عکس فعالیت می کند و رایج ترین کاربرد آن ایجاد ماسک و شکلک برای صورت افراد می باشد در حال پیاده سازی روشی برای خرید تصویری کاربران از آمازون می باشد. این برنامه در همکاری خود با شرکت آمازون ابزار جدید به نام Eagle را پیاده سازی کرده است که با استفاده از آن کاربران بتوانند با عکس گرفتن از کالاهای مورد نظر خود، آن را از فروشگاه اینترنتی آمازون خریداری نمایند.

این قابلیت در نسخه های بعدی اپلیکیشن اسنپ چت ارائه خواهد شد و کاربران با استفاده از آن می توانند از کفش، لباس یا هر کالای دیگری که مورد نظر آنها می باشد عکس‌برداری کرده و مشابه آن کالا را در سایت آمازون پیدا کنند و به راحتی آن را به صورت آنلاین خریداری نمایند. این قابلیت Snapchat با عنوان «جستجوی تصویری» شناخته می شود که البته هنوز  در مرحله آزمایش می باشد و در آینده پس از تکمیل شدن در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

خرید از آمازون با اسنپ چت

با توجه به این که آمازون، بزرگترین فروشگاه اینترنتی دنیا است و کاربران بسیاری به دنبال خرید کالا از آمازون هستند به نظر می رسد این اقدام اسنپ چت می تواند تاثیر زیادی در رونق رشد و رونق گرفتن آن داشته باشد. به علاوه این که فعالیت های تجاری این برنامه و همکاری آن با شرکتهای بزرگی نظیر آمازون می تواند درآمدزایی مناسبی برای سازندگان آن داشته باشد و این شرکت را از ورشکستگی مجدد نجات دهد.

چندی پیش نیز این شرکت قابلیت خرید بلیط را در اپلیکیشن خود فعال نمود و اکنون نیز قابلیت خرید کالا از آمازون را فعال کرده است که به نظر می رسد فعالیت های اقتصادی بزرگی در پشت پرده اسنپ چت وجود داشته باشد.

شواهد اینطور نشان می دهد که سازندگان اسنپ چت قصد دارند با وارد کردن فعالیت های تجاری در این برنامه برای خود درآمدزایی داشته باشند. چراکه برنامه اسنپ چت سقوطی بزرگ در قیمت سهام خود را تجربه کرده است و اکنون برای جبران آن دست به کار شده است. به علاوه این که اسنپ چت یک رقیب بزرگ به نام اینستاگرام دارد که رقابت با آن به هیچ وجه آسان نیست. بنابراین وارد شدن اسنپ چت در امور تجاری منطقی به نظر می رسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۱)

مرندی

این قابلیت به کار ایرانی ها که نمیاد. کاش ما هم میتونستیم از آمازون خرید کنیم. آخه چرا نمیشه؟

۶ ماه پیش
آن‌دیجیتال

فعلا به طور مستقیم امکان خرید از آمازون وجود نداره اما به کمک شرکت های واسط می شود خرید انجام داد. توضیحات کامل در لینک زیر ارائه شده است.
http://ondigital.ir/Article/80