اینترنت رایگان؛ هدیه دولت به خبرنگاران
دنیای وب

اینترنت رایگان؛ هدیه دولت به خبرنگاران

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

امروز وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از هدیه دولت به خبرنگاران گفت و توضیح داد که دولت قصد دارد به مناسبت روز خبرنگار به خبرنگاران، اینترنت هدیه ارائه دهد. آذری جهرمی گفت که تا دو روز آینده سایت دریافت اینترنت همراه رایگان روی خط موبایل خبرنگاران فعال خواهد شد و افراد واجد شرایط جهت دریافت هدیه دولت باید از این طریق اقدام کنند.

امروز چهارشنبه محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات پس از پایان جلسه هیات دولت در میان خبرنگاران از ارائه اینترنت همراه رایگان به فعالان این حوزه خبر داد و گفت که به مناسبت روز خبرنگار به همه فعالان عرصه خبرنگاری از جمله خبرنگاران، عکاسان خبری، روزنامه‌نگاران و به طور کلی همه کسانی که در حوزه خبر و اطلاع‌رسانی فعال هستند هدیه اینترنت رایگان ارائه خواهد شد.

وزیر ارتباطات علت ارائه اینترنت رایگان به فعالان این عرصه را مهم بودن خبرنگاری دانست و گفت: «اکنون خبرنگاران از جمله مهمترین تولیدکنندگان محتوا در شبکه ملی اطلاعات هستند و دیگر ابزار اطلاع‌رسانی آنها نیز همچون گذشته نیست و دچار تغییر شده است. در گذشته فعالان عرصه خبر با کاغذ و قلم سروکار داشتند، اما اکنون وضعیت تغییر کرده و اغلب از فضای مجازی استفاده می کنند. دولت همواره حمایت خود را از این قشر نشان داده که یکی از آنها مصوبات حمایتی دولت مبنی بر تامین کاغذ با تسهیلات ویژه برای نشریات می باشد.»

جهرمی ادامه داد: «امروز نیز دولت برنامه حمایتی دیگری برای خبرنگاران تدارک دیده و شخص رئیس جمهور با پیشنهاد ارائه هدیه اینترنت رایگان به خبرنگاران با استفاده از گوشی موبایل موافقت کردند. در این طرح خبرنگارانی که در کشور فعالیت خبری دارند و ابزار اصلی آنها اینترنت و فضای مجازی است از جانب دولت حمایت می شوند.»

وی در مورد زمان اجرایی شدن طرح و دریافت اینترنت توسط خبرنگاران گفت: «بر همین اساس احتمالا تا دو روز آینده، سایتی از سوی وزارت ارتباطات جهت ثبت‌نام واجدین شرایط راه اندازی می شود و کسانی می توانند در آن ثبت‌نام کنند که فعالیت خبری داشته باشند.»

وی ادامه داد: «فهرست خبرنگاران فعال در کشور در اختیار وزارت ارشاد است و هماهنگی‌هایی با این وزارتخانه صورت خواهد گرفت تا فهرست خبرنگاران شامل این طرح اعلام شود. چراکه در حال حاضر حدود ۶ هزار نفر در وزارت ارشاد به عنوان فعال عرصه اطلاع‌رسانی ثبت‌نام کرده‌اند، در حالی که آمار کسانی که فعالیت خبری می‌کنند حدودا دو برابر این مقدار می باشد و لازم است با وزارت ارشاد به یک نتیجه گیری کلی برسیم.

آذری جهرمی در پایان گفت: «در طرح ارائه اینترنت رایگان پس از فعال شدن سایت و به محض ثبت‌نام کاربران و تایید آنها توسط وزارت ارشاد، به صورت خودکار اینترنت رایگان برای کاربران فعال می شود که البته اینترنت ارائه شده اینترنت همراه می باشد و برای مصرف کاری است که تنها روی خط‌های اعلام شده توسط خبرنگاران فراهم خواهد شد.»

لازم به ذکر است که طبق گفته رئیس جمهور، هدیه اینترنتی دولت به خبرنگاران برای مدت یکسال فعال خواهد شد.

بروزرسانی

پس از فرارسیدن روز اعلام شده توسط وزیر ارتباطات، آذری جهرمی جمعه شب در توییتر از آماده شدن سامانه ثبت‌نام خبر داد. جهرمی در توییت خود گفت که سامانه ثبت نام به آدرس ICTGifts.ir جهت دریافت هدیه روز خبرنگار و هدیه روز ازدواج آماده شده است و متقاضیان می توانند با ورود به سایت و ثبت نام در آن هدیه ای اینترنتی به عنوان یادبود از دولت دریافت نمایند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۰)