برنامه وزارت ارتباطات جهت تامین گوشی‌ ارزان قیمت برای مردم
موبایل

برنامه وزارت ارتباطات جهت تامین گوشی‌ ارزان قیمت برای مردم

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

وزیر ارتباطات از برنامه این وزارتخانه برای تامین گوشی ارزان قیمت مورد نیاز مردم خبر داده و گفته که در این برنامه از تولیدات ملی حمایت خواهد شد. طبق نظر آذری جهرمی در حال حاضر گوشی‌های خوب و با کیفیتی در داخل کشور تولید می شود که نیاز بخش عمده از مردم را تامین می کند. اگرچه قابل رقابت با تکنولوژی روز دنیا نیست.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه سفر استانی خود گفت که مردم برای برقراری ارتباط نیاز به استفاده از ابزارهای ارتباطی نظیر گوشی دارند. در حالی که اکنون قیمت گوشی های تلفن همراه که اصلی تین ابزار ارتباطی می باشد بسیار بالا رفته و مردم به سختی می توانند آن را تهیه کنند.

گوشی‌های خوبی در داخل کشور تولید می‌شود که البته قابل رقابت جدی با تکنولوژی های روز دنیا نیست؛ کسی هم انتظار ندارد یک گوشی تلفن همراه با قیمت یک میلیون تومان بتواند قابلیت گوشی‌های ۱۰ میلیون تومانی را داشته باشد. اما همین گوشی‌ها می‌توانند نیاز بخش عمده‌ای از مردم را تامین کند. ما برنامه‌های جدی برای حمایت از تولید گوشی در داخل کشور داریم که به زودی و پس از استخراج ایرادات، مشکلات و برطرف کردن آنها، بسته‌های ویژه حمایتی خود را اعلام می‌کنیم تا به این ترتیب علاوه بر توسعه ارتباطات، بهره‌مندی از ابزارهای ارتباطی در اختیار مردم قرار گیرد.

از گفته‌های وزیر ارتباطات در ارتباط با گوشی‌های ایرانی بر می آید که وزارت ارتباطات قصد استفاده از برند GLX را دارد. زیرا در حال حاضر تنها تولید کننده گوشی موبایل در داخل کشور برند جی ال ایکس می باشد؛ گرچه جهرمی و دیگر مسئولین وزارت ارتباطات در موارد متعدد گفته اند که GLX تنها تولیدکننده موبایل در ایران نیست. اما به هر حال اکنون GLX معروف ترین برند موجود می باشد.

سلفی با گوشی ایرانی آریا مینی

در عین حال وزیر ارتباطات چند هفته پیش تصویری در اینستاگرام خود منتشر کرده بود که توسط گوشی آریا GLX گرفته شده بود. جهرمی در ذیل تصویر در مورد گوشی آریا نوشته بود: «انصافا خوب است اما جای کار خیلی دارد.»

از طرف دیگر این برند گوشی موبایل طبق گزارش بهار ۹۸ کافه بازار تنها ۰.۲۵ درصد از بازار گوشی های ایران را در اختیار دارد که این بازار با داشتن چهل میلیون کاربر کافه بازار حدود ۱۰۰ هزار نفر کاربر گوشی های GLX را در خود جای داده است. با این وجود چطور این برند ایرانی می خواهد با برندهای خارجی فعال در بازار موبایل ایران رقابت کند؟ البته شرکت جی ال ایکس در ماه‌های اخیر همکاری‌های خوبی با وزارت ارتباطات داشته که یکی از آنها توسعه اندروید ایرانی و پیاده سازی آن در گوشی های ایرانی می باشد.

این گمان زمانی به واقعیت نزدیک تر می شود که چندی پیش مدیرعامل GLX از عرضه گوشی های دارای اندروید ایرانی با نام آریا مینی خبر داده بود و گفته بود که این شرکت تعدادی از این گوشی ها را نیز برای وزارت ارتباطات ارسال کرده است. با تمام این اوصاف به نظر می رسد گوشی های ارزان قیمت مد نظر وزیر ارتباطات همان گوشی های GLX یا حتی مدل آریا مینی باشد. 

منبع: دیجیاتو

به این مطلب امتیاز دهید (امتیاز ۲.۷ از ۵ از مجموع ۳ رای)

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۰)