فقط ۲۵ درصد حملات فیشینگ مهار می‌شود
شبکه و امنیت

فقط ۲۵ درصد حملات فیشینگ مهار می‌شود

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

از جمله خطرناک ترین حملات سایبری حملات موسوم به فیشینگ است که با هدف سرقت اطلاعات کاربران در اینترنت و فضای مجازی رخ می دهد و طبق بررسی ها مشخص شده که تنها ۲۵ درصد این حملات مهار می شود و از میان هر ۴ حمله فیشینگ سه مورد موفق شده و به مقصد می رسند.

وب سایت زددی نت (zdnet) به تازگی گزارشی منتشر کرده که نشان می دهد آمار موفقیت حملات فیشینگ بسیار بالا می باشد و از میان هر ۴ حمله تنها یک مورد شکست می خورد و سه مورد دیگر موفق می شوند. به طور کلی حملات فیشینگ حملاتی فریبکارانه می باشند که با ارسال ایمیل هایی با ظاهری مشابه با ایمیل های موسسات و شرکت های معروف آغاز می شود و از کاربران خواسته می شود که اطلاعات خصوصی خود را افشا کنند.

به علت شباهت بالای ایمیل یا صفحات فیشینگ بسیاری از کاربران فریب آن را خورده و تصور می کنند که شرکت یا موسسه مورد نظر قصد دارد اطلاعات آنها را دریافت نماید. بنابراین با اعتماد کامل اطلاعات کاملا خصوصی خود را به دست خود افشا می کنند. در صورتی که اطلاعات حساب های بانکی نیز در میان اطلاعات افشا  شده وجود داشته باشد قطعا خالی شدن حساب ها به زودی رخ خواهد داد.

سرقت اطلاعات بانکی با حملات فیشینگ

اخیرا پژوهشی در دانشگاه پلیموث انگلیس انجام شده که نشان می دهد شرکت های بزرگی فناوری همچون گوگل، فیسبوک، مایکروسافت و ... نمی توانند از ارسال ایمیل های فیشینگ جلوگیری کنند و از میان هر ۴ ایمیلی که به منظور فیشینگ ارسال می شود، ۳ ایمیل به مقصد می رسد و تنها یک مورد شکست می خورد..

ایمیل های فیشینگ در بسیاری از موارد حاوی لینک های مخرب یا متصل به سایت های کلاهبردار هستند که در آنها کاربران مجبور به وارد کردن اطلاعات شخصی خود می شوند. مشکل اصلی شرکت های ارائه دهنده خدمات ایمیل این است که این شرکت ها امکان شناسایی و غیرفعال کردن این لینک ها را ندارند و به همین دلیل بسیاری از حملات فیشینگ با موفقیت انجام می شود. همین مساله نشان می دهد که در حال حاضر تکنولوژی به اندازه کافی برای مقابله با حملات فیشینگ پیشرفت نکرده و لازم است روشهای دیگری برای مقابله با آن پیش روی قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری فارس

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۰)