یوتیوب برترین و پردرآمدترین اپلیکیشن ویدیویی است
موبایل

یوتیوب برترین و پردرآمدترین اپلیکیشن ویدیویی است

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

شهرت و محبوبیت سرویس یوتیوب بر کسی پوشیده نیست و این سرویس ویدیویی اکنون به عنوان پردرآمدترین سرویس آنلاین پخش ویدیو شناخته شده است. طبق بررسی های موسسه تحقیقاتی سنسور تاور، در سال ۲۰۱۹ اپلیکیشن سرویس پخش ویدیوی یوتیوب به عنوان برترین اپلیکیشن حوزه فیلم و ویدیو شناخته شده است. سایت YouTube نیز دومین سایت پربازدید دنیا می باشد.

یوتیوب سرویس ویدیویی شرکت گوگل می باشد که کاربران در آن علاوه بر بارگذاری ویدیو می توانند فیلم و محتواهای ویدیویی را به صورت آنلاین تماشا کنند. این سرویس که توسط شرکت آمریکایی گوگل توسعه داده شده است اکنون طبق بررسی ها، دارای محبوب‌ترین اپلیکیشن حوزه فیلم و محتوای آنلاین در دنیا می باشد. در عین حال درآمد این سرویس آنلاین نیز بسیار بالا بوده و در رتبه بندی اپلیکیشن های پردرآمد، YouTube در صدر لیست قرار دارد.

پس برتری جستجوگر گوگل در دنیا، هر بار یکی دیگر از سرویس های این شرکت در دنیا برتر شناخته می شود و اکنون نوبت به سرویس پخش ویدیوی این شرکت رسیده که به عنوان پردرآمدترین سرویس پخش ویدیو و محتوای آنلاین در دنیا شناخته شود. گستردگی محتوا و کیفیت بالای آنها باعث شده این سرویس آنلاین عملکرد خوب و موفقیت آمیزی را از خود نشان دهد و به همین وسیله رضایت کاربران و مخاطبان کل دنیا را جلب نماید.

موسسه تحقیقاتی سنسور تاور در جدیدترین آمار و گزارش‌های خود یوتیوب را به عنوان برترین پلتفرم پخش فیلم شناخته و آن را پردرآمدترین این حوزه معرفی کرده است. این رتبه (برترین پلتفرم) البته خیلی وقت است که در اختیار یوتیوب می باشد اما پردرآمدترین پلتفرم پخش فیلم به تازگی به این سرویس آنلاین تعلق گرفته است. یوتیوب در صنعت محتوای ویدیویی آنلاین در دنیا در حالی یکه تازی می کند که هیچ یک از سرویس های مشابه حتی به جایگاه آن نزدیک هم نشده اند. این موضوع از رتبه وب سایت یوتیوب به خوبی مشخص می شود، که این سرویس رتبه دوم پربازدیدترین وب سایت در دنیا می باشد.

فهرست اپلیکیشن های پردرآمد حوزه فیلم و ویدیو

یکی از تحلیلگران این موسسه آماری گفته که از میان میلیون ها دلار درآمد یوتیوب، حدود ۱۳۸ میلیون دلار از طریق پرداخت کاربران کشورهای مختلف بدست می آید. همچنین درآمد این شرکت بزرگ در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال گذشته میلادی افزایشی ۲۲۰ درصدی داشته است.

فهرست ده اپلیکیشن ویدیویی پردرآمد

در این گزارش آماری ده اپلیکیشن پردرآمد ذکر شده اند که یوتیوب اولین مورد این فهرست بود و پس از آن اپلیکشین های Kwai، تیک تاک، 17life AF، PicsArt، فیس‌تون۲، توئیچ، وی‌اس‌سی‌او، ویگو ویدئو و اینستا سایز به ترتیب در رتبه های دوم تا دهم فهرست پردرآمدترین اپلیکیشن های ویدیویی قرار گرفته اند.

۱- YouTube
۲- Kwai
۳- TikTok
۴- 17LifeAF 
۵- PicsArt
۶- Facetune2
۷- Twitch
۸- VSCO
۹- Vigo Video
۱۰- Instasize

این آمارگیری طبق فعالیت اپلیکیشن های دو فروشگاه آنلاین اپ استور و گوگل پلی بدست آمده است که با نگاهی کلی به نمودار آن به خوبی مشخص است که یوتیوب در پلتفرم اپ استور به عنوان اپلیکیشن رتبه اول با بالاترین درآمد شناخته شده است و این اپلیکیشن در رتبه بندی گوگل پلی جایگاهی ندارد. بر همین اساس می توان اینطور نتیجه گرفت که یوتیوب درآمد بالای خود را مدیون اپل و اپ استور می باشد.

در گزارش ارائه شده توسط این موسسه آماری در مورد سهم کشورهای مختلف دنیا نیز آماری ارائه شده است که با نگاه کلی مشخص می شود که کشورهای بزرگی همچون ایالات متحده، انگلستان و ژاپن بیشترین سهم در ایجاد درآمدزاریی برای یوتیوب را داشته اند. در این گزارش آمده است که کاربران آمریکایی در بازه زمانی آمارگیری حدود ۷۰ درصد از درآمد سرویس یوتیوب را تشکیل داده اند و پس از آنها ژاپنی‌ها با ۷ درصد و انگلیسی‌ها نیز با ۴ درصد در رتبه های بعدی درآمدزایی برای یوتیوب قرار گرفته اند. از این آمار بر می آید که بالاترین سهم درآمدزایی YouYube از طریق آمریکایی ها بوده است و می توان گفت که این سرویس تا حدودی سرویس اختصاصی آمریکایی ها می باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۰)